5 Adımda Kıbrıs’tan Ev Satın Alma Rehberi

Kuzey Kıbrıs’ta ev sahibi olmak sağladığı avantajlar sayesinde son zamanlarda gayrimenkul sektörünün en popüler konuları arasında yer alıyor. Özellikle Türkiye gayrimenkul sektöründe fiyatlar ile ilgili yaşananlar Türkiye’deki birçok yatırımcının Kuzey Kıbrıs’taki satılık evlere yönelmesine neden olmuş durumda. Kuzey Kıbrıs’ta ev sahibi olarak önemli bir turizm merkezinde istedikleri zaman tadını çıkabilecekleri bir ev sahibi olmanın yanı sıra kiraya verdiklerinde ise döviz gelir edebilme şansını yakalamış oluyorlar.

Kuzey Kıbrıs’ta ev sahibi olmak isteyenlerin en çok merak ettiği konulardan biri ise Kuzey Kıbrıs’ta ev satın alma süreci. Yazımızda bu konu hakkında fikir sahibi olmanızı sağlayacak Kuzey Kıbrıs’ta ev satın almadan önce neler yapmalısınız, en doğru evi nasıl bulursunuz soruları hakkında detaylı bilgiler vermeye çalışacağız. Kuzey Kıbrıs’ta ev satın alma rehberini de yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Kıbrıs’ta Ev Satın Almadan Önce Neler Yapmalısınız?

5-adımda-kıbrıstan-ev-satın-alma-rehberiKuzey Kıbrıs son zamanlarda özellikle gayrimenkul yatırımı yapmak isteyenlerin en çok tercih ettiği ülkeler arasında ilk sıralarda yer alıyor. Eğer siz de Kuzey Kıbrıs’tan ev satın almak istiyorsanız ev satın almadan önce neler yapmanız gerektiğini bilmenizde fayda var. Her ev alma sürecinde olduğu gibi Kuzey Kıbrıs’ta ev alırken de değerlendirmesini yapmanız gereken en önemli konu ev fiyatları. Belirli bir bütçeniz var ise bütçeniz ile satın alabileceğiniz en iyi özelliklere sahip evi araştırmanız gerekir. Ancak bu süreç oldukça yorucu olabilir. Gold Mark Estate ile iletişime geçerek bu konuda gerekli yardımı olabilirsiniz.

Kıbrıs’ta En Doğru Evi Nasıl Bulursunuz?

Kuzey Kıbrıs’ta gayrimenkul sektöründe son zamanlarda yaşanan hareketlilik ev seçeneklerine de yansımış durumda. Satılık ev alternatifleri her geçen artarken fiyatlar da değişkenlik gösterebiliyor. Kıbrıs’ta doğru evi bulabilmek için öncelikle hangi bölgede ev istediğinize karar vermelisiniz. Tamamen yatırım amaçlı bir ev mi istiyorsunuz, içerisinde alır almaz yaşayacağınız ya da ileride yaşamayı düşündüğünüz bir ev mi arıyorsunuz? Her biri bölgeyi seçmenize yardımcı olacak sorular. Hangi bölgeden ev alacağınıza karar verdikten sonra ise yapmanız gereken sizin için en doğru evi bulmanıza yardımcı olarak konusunda uzman en iyi gayrimenkul şirketini seçmek.

Kıbrıs’ta Ev Satın Alma Rehberi

5-adımda-kıbrıstan-ev-satın-alma-rehberiKuzey Kıbrıs’ta sizin için doğru evi bulduktan sonra artık satın alma işlemlerine başlayabilirsiniz. Ülkede ev satın almak için vatandaşlık şartı bulunmuyor. Ancak Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı iseniz yalnızca 1 adet ev satın alabilirsiniz. Ev aldıktan sonra ise 1 yıl oturma izni, 3 yılı doldurduktan sonra ise süresiz ikamet izni alabiliyorsunuz.  Kuzey Kıbrıs’ta ev satın alırken tapu türü de bilmeniz gereken konular arasında yer almaktadır. Çünkü Kuzey Kıbrıs’ta 3 çeşit tapu bulmaktadır. Bunlar Türk Tapu, Eşdeğer Tapu, Tahsis Tapu’dur. Türk Tapu çeşidi en sağlam tapu çeşidi olarak değerlendirilmektedir. Ayrıca her ülkede olduğu gibi Kuzey Kıbrıs’ta da ev alırken ödemeniz gereken vergiler bulunmaktadır. Bunlar ise pul harcı, gayrimenkul devir harcı, KDV oranı ve stopaj vergisi ödemeleridir.

GoldMark Estates ekibi olarak bu yazımızda 5 adımda Kıbrıs’tan ev satın alma rehberi başlığı ile Kıbrıs’tan ev almadan önce neler yapmalısınız, en doğru evi nasıl bulursunuz soruları hakkında detaylı bilgi vermeye çalıştık. Umarız faydalı bir yazı olmuştur. Kuzey Kıbrıs’ta ev satın alma rehberi ve benzeri içeriklere ulaşmak için sitemizde bulunan diğer yazılara göz atabilirsiniz. Kıbrıs’ta doğru ve güvenilir gayrimenkul değerlemesi hizmeti alarak doğru gayrimenkule sahip olmak ya da yatırım yapmak için sitemizde bulunan iletişim kısmından bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 İlginizi Çekebilir: Kuzey Kıbrıs’ta Ev Almak

 

 

 

 

Tartışmaya Katıl

Compare listings

Karşılaştırmak

Kıbrıs Yatırım Fırsatları!

Kıbrıs emlak yatırımı fırsatları hakkında merak ettikleriniz için  bizimle iletişime geçin.
Acele edin! En karlı yatırımlar sizleri bekliyor!