En Kazançlı Kıbrıs Satılık Ev İlanları, Buraya Göz Atmadan Kıbrıs’tan Ev Almayın!

Son yılların en çok dikkat çeken Akdeniz’in popüler adası olan Kuzey Kıbrıs’ta emlak sektörüne olan yoğun ilgi ülke için önemli bir avantaj sağlamaktadır. Gerek Türkiye’ye olan yakınlığı gerekse doğası ve atmosferi dolayısıyla KKTC satılık ev ilanlarına olan ilgi her geçen gün artmaktadır. Kuzey Kıbrıs’ın 6 ilçesi bulunmaktadır. Bu ilçelerden en kalabalık olanı ise ülkenin başkenti Lefkoşa’dır. Turistlik gezi ve tatilcilerin tercih ettiği ilçe ise genelde Girne olmaktadır.  

Kuzey Kıbrıs sosyoekonomik açıdan genç bir nüfusa sahip olmasının avantajını yaşarken, gelişen KKTC emlak piyasası sayesinde yatırımcıların dikkatini çekmektedir. Kıbrıs adasında uygun fiyatlı konut, ticari dükkan, arsa ve villa bulunabiliyor olması yatırım yapan kişilerin ülkeye yerleşmeleri için desteklerken, ev satın alan yerli ve yabancı yatırımcı sayısını hızla arttırmaktadır.  

Son zamanların yatırım için en uygun ülkesi olan ve gelişen konut piyasası ile ünlenen Kuzey Kıbrıs’ta ev satın almanın avantajlarını ve en kazançlı KKTC satılık ev ilanlarını birlikte incelemeye başlayabiliriz. 

İlginizi Çekebilir: Kıbrıs’ta Emlak Ara 

Kıbrıs’tan Ev Almak Kazançlı Mı? 

Kuzey Kıbrıs adasına yerleşmek isteyen veya yatırım yaparak kazanç elde etmek isteyen kişilerin bu ülkeyi tercih etmelerinin altında farklı nedenler olabilmektedir. Sakin olmasının yanı sıra gece kulüpleri ve de kumarhaneleri ile eğlenceyi de vadeden Kuzey Kıbrıs, kış aylarında da doğası ile büyüleyicidir. Bu ülkeye yerleşmek isteyenler için ulaşım kolaylığı, uygun fiyatları ve adanın güzelliği oldukça yeterli ve de geçerli sebepler arasında yer alırken, KKTC satılık ev ilanlarındaki yatırım fırsatları da oldukça kazanç sağlanmasına neden olmaktadır.  

Kuzey Kıbrıs’ta imar yasası ile gelen değişiklik fırsatı ile adada büyük konut projeleri hayata geçirilmeye başlamıştır. Bir ada ülkesi olması dolayısı ile topraklarının kıymetli oluşu yabancı yatırımcıların uzun zamandır dikkat çekerken, bu yasa ile birlikte KKTC’ye komşu olan ülkelerde rağbet göstermeye başlamıştır. Satın alınan konutların ve dairelerin amortisman süresi 8-13 yıl aralığında gerçekleşmektedir. Örnek vermek gerekirse Türkiye’de 20 yıl üstündeki amortisman süreleri ile karşılaştırıldığında Kuzey Kıbrıs’ta ev satın alıp kiraya vermenin cazibesi daha iyi anlaşılmaktadır.

İlginizi Çekebilir: İskele Satılık Bahçeli Villa

KKTC Satılık Ev İlanları Avantajları 

İster yerleşmek için olsun ister yatırım amaçlı, KKTC satılık ev ilanlarını araştırırken açıklama kısımlarına dikkat etmeli, size gerçekten hitap eden ilanları gözden geçirmelisiniz. Geniş bir fiyat aralığına sahip olan KKTC satılık ev ilanları bütçenize göre ev bulmanızı kolaylaştırıyor. Dört bir tarafı denizlerle çevrili olduğu için etkili bir turizm potansiyelinin olması KKTC satılık emlak piyasasını canlandırırken, adanın her yerinde, beklentilerinizi karşılayacak şekilde birçok ilan görmeniz mümkündür.  

Emekli olan kişilerin gelirlerini beyan etmeleri ile birlikte oturum izni almalarına gerek kalmamaktadır. İstedikleri kadar ülkede ikamet edebilecekleri gibi ev satın alırken huzuru yakalayabilecekleri konut bulmaları KKTC emlak piyasasının geniş portföyü sayesinde oldukça kolaydır. Kuzey Kıbrıs, dinlenebileceğiniz, doğa ile baş başa kalabileceğiniz, güzel dostluklar edinerek golf sahalarında ve diğer sosyal ortamlarda, etkinliklere katılabileceğiniz mükemmel bir alan sunarken, hayallerinizdeki emeklilik evlerine bu ülkede rastlamanız çok mümkündür. Kuzey Kıbrıs’ta bahçeli, havuzlu, eşyalı, sakin ve huzur dolu villalar bulmanız da bir o kadar kolaydır.

Doğa güzelliği ve zarafeti hiç bozulmamış Kuzey Kıbrıs’ta başarılı yeni üniversiteler açılmaya devam etmektedir. Öğrenim başarıları ile taktir toplayan üniversitelerde çalışacak ve hali hazırda çalışan akademik personel ve öğrencilerin kiralama talebi adadaki gayrimenkul fiyatlarını ve kiraları yukarı seviyelere taşıyan bir diğer faktördür. 

İlginizi Çekebilir: Girne Satılık Havuzlu Villa

GoldMark Satılık Ev İlanları Avantajları  

KKTC satılık ev ilanları araştırması yaparken dikkat edilmesi gerekilen hususlar vardır. Bunlardan en önemlisi güvenilir emlak şirketleri ile iş birliği yapmanızdır. Diğer ülkelerde de olabildiği gibi Kıbrıs’ta da kaçak emlakçılık yapan şirket ve şahıslar bulunmaktadır. Bu durumda ilk yapılması gerekilen güvenilir ve başarılı gayrimenkul danışman şirketlerinin portföylerindeki KKTC satılık ev ilanlarını incelemek olacaktır. Emlak alımı yapmadan önce alım yapacağınız firmanın ofislerine bizzat gitmeniz ve emlakçılar birliği üyeliğini sorgulamanız sizlere güvenli ve eğitimli bir firmadan alım yapmanızı sağlayacaktır. KKTC emlakçılar birliği üyesi şirketlerin müşterileri 100.000 Euro’ya kadar alım sürecindeki herhangi bir kayba karşı sigortalıdırlar.  

İlginizi Çekebilir: Girne Satılık Havuzlu Villa

Biz GoldMark ailesi olarak kişilerin beklentilerini en tatmin edici şekilde karşılayarak çözüm odaklı çalışıyoruz. Satış danışmanları ekiplerimizi güvenilir eğitimli danışmanlardan kurarak müşterilerimizin hayatta ortalama bir ya da iki kez sahip olabileceği yeni yuvalarını en güvenli şekilde, kendilerine doğru yatırım fırsatları sunmak üzere çalışmaktayız. Kuzey Kıbrıs emlak sektörünün her bir bölgesine hakim durumdayız. Yeni yatırım ve projeleri, gelişmeleri ve süreçleri yakından takip ederiz.  

Biz GoldMark olarak herkesin mülk ihtiyacının farklı olduğunun farkındayız. İster küçük bir daire, ister villa olsun KKTC emlak piyasası konusundaki deneyimimizden faydalanabilirsiniz. 

Tartışmaya Katıl

Compare listings

Karşılaştırmak

Kıbrıs Yatırım Fırsatları!

Kıbrıs emlak yatırımı fırsatları hakkında merak ettikleriniz için  bizimle iletişime geçin.
Acele edin! En karlı yatırımlar sizleri bekliyor!