Kuzey Kıbrıs Gezilecek Yerler Listesi

Kuzey Kıbrıs denildiğinde akıllara genel olarak kumarhaneler geliyor ki bunun sebebi de izlediğimiz filmler, duyduğumuz sözler… Ancak bu durum hiç de böyle değil ki gidip gören herkes bunu çok iyi bir şekilde fark ediyor. Tarihi güzellikleri, doğası, mavisi, yeşili ile otelde konaklıyor olsanız bile kendinizi dışarı atmak isteyeceğiniz bir güzelliği var. Yüzyıllardır var olan ve bu köklü geçmişi sebebiyle de çokça kültüre ev sahipliği yapmayı başarmış bir yerdir.

Kıbrıs ikiye bölünüyor ve ardından kuzey kısmı tamamen Türklere ait oluyor. Çok sayıda güzelliği olan bu muhteşem ada ülkesinde ister Lefkoşa’ya gidip tarihi koklayabilir ister Girne bölgesinde Akdeniz havasını içinize çekebilir ve köyleri dolaşabilir ve tarihe adım adım tanıklık edebilirsiniz. Batısında Güzelyurt ve gerçekten de adı gibi bir yurt… Kumsalında maviye ve güneşe doyabilir, dokunulmamış doğası ile de huzuru en derinlerinizde hissedebilirsiniz. İşte bu muhteşem ülke, gezilecek, görülecek o kadar çok yere sahip ki, hangi biri anlatılsa yarım kalır… Ama yazının içeriği gereği de bir yerden başlamak gerek.

Detaylara geçmeden önce sizler için listemizi paylaşalım.

Kuzey Kıbrıs Gezilecek Yerler Listesi:

  1. Girne Kalesi ile Batık Gemi Müzesi

  2. Bellapais Manastırı

  3. Karaman Köyü

  4. Mavi Köşk

  5. Soli Antik Kenti

  6. Güzelyurt Arkeoloji ve Doğa Müzesi

  7. Vouni Sarayı

  8. 8- Goldmark

1- Girne Kalesi ile Batık Gemi Müzesi

Girne sahilinde mavi kıyısında bulunan Girne kalesi, Kıbrıs’ın bütün güzelliklerini görme fırsatı sunar. Kalenin tarihi yapısını araştırarak Helenistik Roma devrinde kurulduğu düşünülüyor ama net bir tarihi yoktur. Hapishane, okul gibi çok amaçlarla kullanılmış olan kale, kültür olarak birçok farklılığa şahit olmuştur ve çok fazla role de sahip olmuştur. Batık gemi ise 1965 senesinde fark edilmiştir. Sünger avcısı dalış yaptığı sırada sadece 3 metre aşağı inince fark etmiştir. 15 metre uzunluğundaki geminin yük gemisi olduğu düşünülmektedir.

İlginizi çekebilir: Girne’de Yaşamak!

2- Bellapais Manastırı

Beşparmak dağları eteklerinde bulunan ve kayalıklara inşa edilmiş olan manastır, gezilecek yerler listesinde olmalıydı çünkü gotik tarzda inşa edilmiştir ve dünyadaki en güzel örneğidir.

3- Karaman Köyü

Tam olarak “köy” teriminin karşılığıdır bu köy. İngilizlerin adaya ayak bastığı ilk yer burasıdır ve Kıbrıs adasının da ilk yerleşim yeri olarak kabul edilmektedir. Hatta köy içinde bulunan bir telefon kulübesi vardır ve bu kulübe köyün sembolü haline gelmiştir. Bunun sebebi de İngilizler tarafından getirildiğinin düşünülmesi ve hala orada durmasıdır. Her ev deniz manzarasına mutlaka sahip ve her evin de etrafı çiçeklerle doludur.

4- Mavi Köşk

Girne’nin meşhur gizemli evi olan Maviköşk, doğu ve batı karmaşasının mimarisini çok iyi yansıtır ve 16 odalı olup 2 katlıdır. Yapılan bu kökün ilk amacı silahların dağıtılma noktası olmasıydı. Bunun sebebi de köşke gidildiğinde anlaşılıyor. Köşk dışarından görülememektedir. 1974 senesinde barış harekatından kaçan bir İtalyan burayı yapmıştır ve o gün bugündür sağlam durmaktadır.

5- Soli Antik Kenti

Troya savaşı sırasında Atinalılar tarafından yapılmış olan Sofi Kenti, maden şehri olarak da bilinmektedir. Ancak bu madenlerin tüketimi ile kent gittikçe gerileme yaşamıştır. Antik kentten günümüze kadar kalıntılar gelmiştir ve bazı eserler.

 

6- Güzelyurt Arkeoloji ve Doğa Müzesi

Kıbrıs’ın florasına özel olan hayvanların ve bitkilerin fosillerini içeren bu müze, antik kentlerden de kalıntılar içermektedir. Soli Antik Kentinden kalan Soli’nin Altın Yaprakları eseri de bu müze içerisindedir.

7- Vouni Sarayı

Vouni sarayı, denizin ortalama 250 metre kadar yükseğinde kuruludur ve üç teras üzerinde bulunur. Yapılma amacına bakıldığında da Soli kentinin korunabilmesi karşımıza çıkmaktadır. Ancak Araplar tarafından yakılmıştır ve daha sonra hiç kullanılmamıştır.

 

8- Goldmark!

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi Kuzey Kıbrıs denildiğinde akla genel olarak kumarhaneler geliyor ancak bu durum Kıbrıs’ı gezen herkes tarafında yanlış bilinen bir olgu olarak kabul edilmekte. Tarihi güzellikleri, doğası, mavisi, yeşili ile Kıbrıs satılık ev imkânları artık çok daha cazip. Peki Kuzey Kıbrıs gezilecek yerler konusunda Kıbrıs satılık ev konusuna kadar Gold Mark Estates’i bu kadar özel kılan nedir?

Gold Mark Estates olarak Kıbrıs Emlak sektörünün en dinamik şirketlerinden birisiyiz. Birçok alanda hizmet veren, emlak sektöründeki tecrübesi ile KKTC sınırlarını aşan bir yapıya sahibiz. Goldmark Estates Ltd. olarak tecrübeli direktörleri ve danışmanlarımız ile hızla yükselerek Kıbrıs emlak dünyasında büyük işlerde ve projelerde imzamız mevcut.

Şirketimiz kurulduktan sonra ilk yıl içerisinde KKTC emlak ödüllerinden Emlak Sektörüne katılan en iyi emlak firması ödülünü alarak daha fazla başarıya da öncülük ettik. Şirketimiz 2019 yılında KKTC property Awards Emlak ödülleri Gecesinde Kıbrıs’ın En iyi Emlak Acentesi ve En iyi Satış kibi Ödüllerinin sahibi olarak kendini bir kez daha duyurmuştur.  Geniş Yurt dışı bağlantıları ve iş ortaklıkları sayesinde diğer emlak acentelerinden farklı olarak İran, Arap ülkeleri, Rusça konuşan ülkeler, İskandinav ve Avrupa ülkeleri, ayrıca Türkiye’de bulunan aktivite ve Ofislerimiz ile birçok alanda kaliteli hizmet sunmaktayız.

Geniş portföyümüz ile müşterilerimizin her alanda yapmak istediği yatırımı desteklemekte ve gerekli danışmanlıkları ve fırsatları sunmaktayız. Temiz bir geçmişe sahip ortaklık yapımız, Kıbrıs Emlak piyasasındaki Güvenilirlik ve Paylaşımcılık prensipleri üzerine kurulmuş şirketimiz ile kısa zamanda hem müşterilerimizi hem de müteahhit dünyasında en iyi şekilde izlenim kazandık. Bugün hâlâ Kıbrıs emlak ve Kıbrıs satılık ev denildiğinde akla ilk gelecek isim Gold Mark Estates!

Peki Goldmark ile birlikte neresi gezilir?

Girne Alsancak

Girne sahilinin kıyılarında bulunan çeşitli güzellikler Kıbrıs’ın bütün güzelliklerini görme fırsatı sunmaktadır. Girne’nin tarihi yapıları ve zengin turistik bir şehir olması en çok tercih edilme sebeplerinin başında gelmektedir. En çok tercih edilme sebebi ise elbette ki emlak çeşitliliği ve mevsimsel avantajlarıdır. Akdeniz iklimine sahip olan Girne Alsancak, her zaman ılıman bir iklime sahip olduğundan birçok insan gezmek için, tatil yapmak için ve yatırım için bu şehri tercih etmektedir.

Gold Mark Estates olarak çeşitli emlak ve yatırım fırsatları sunmaktayız. Deniz manzaralı arazilerden ofis imkanlarına, Müstakil evlerden havuzlu villalara kadar geniş gayrimenkul yelpazesi ile Gold Mark Estates eşsiz yatırım fırsatları sunuyor.  Genellikle Kıbrıs satılık ev denilince akla ilk gelen Girne oluyor. Eşsiz satılık villaları ve müstakil evleri ile meşhur olan Girne Kıbrıs emlak sektörünün kalbidir.

Girne Alsancak’ta denize sıfır bir villa veya deniz manzaralı bir daire ya hatta doğa ile iç içe bir müstakil eve sahip olmak için bizimle iletişime geçebilrsiniz. Gold Mark Estates olarak alanımızda en geniş yelpazeye sahip olup sizlere bu seçenekler doğrultusunda hizmet vermekten memnuniyet duyarız.

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin emlak sektörü öncülerinden Gold Mark Estates olarak bu yazımızda Kıbrıs satılık ev ve Kıbrıs gezilecek yerler konusu ile Kıbrıs’ta yatırım yapmayı düşünen yatırımcılar için avantajlı projelerden ve Kıbrıs’ta mutlaka görmeniz gereken yerlerden bahsettik. Kuzey Kıbrıs, muhteşem doğası, büyüleyici denizi ve manzarası, eğlence dolu yaşamı, huzurlu ve konforlu yaşamı ile herkesin gözde bir yerdir. Kuzey Kıbrıs satılık ev ilanları içerisinde sahil bölgesinden yatırım yapmak isteyen herkes KKTC emlak sektörünün öncülerinden Gold Mark Estates ile iletişime geçebilir. Gold Mark Estates olarak sunduğumuz Girne portföyümüz için web sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

   

Kuzey Kıbrıs gezilecek yerler listesi olarak bunlar söylenebilmektedir ancak bunlar dışında zaten Kıbrıs’ın genel olarak kendi doğası da güzeldir ve buraya gelen kişiler ne amaçla geliyor olursa olsun buradan kolay kolay gitmek istemezler. Kıbrıs’ın her noktası ayrı özelliklere ve güzelliklere sahiptir. Sokakları ayrı güzel, denizi ayrı güzeldir. Günlük yaşantınızda bile tertemiz havası ve denizi ile huzurla dolacak, mekanlarında keyifle sosyalleşecek, tüm şehirlerinde gezilecek yerleri yakından görecek ve Kuzey Kıbrıs’ı tanıyacaksınız.

Siz de Kuzey Kıbrıs’a ilk defa gelecek veya turistik noktalarını, gezilecek yerlerini görmek istiyorsanız listemizden faydalanabilir, tatilinizi bu keyifli noktalarda geçirebilirsiniz. Kıbrıs adasının her yeri ayrı güzel ve özeldir.

Tartışmaya Katıl

Compare listings

Karşılaştırmak

Kıbrıs Yatırım Fırsatları!

Kıbrıs emlak yatırımı fırsatları hakkında merak ettikleriniz için  bizimle iletişime geçin.
Acele edin! En karlı yatırımlar sizleri bekliyor!