Kuzey Kıbrıs Mağusa Ev Fiyatları

Kuzey Kıbrıs, bulunduğu konum ve sahip olduğu Akdeniz İklimi itibari ile taraflı tarafsız herkesi kendisine hayran bırakan, büyüleyici güzellikleriyle herkese mükemmel bir yaşam alanı sunan bir konuma sahiptir.  Hal böyleyken, gayrimenkul yatırımcısının da dikkatlerini buraya çekmesine neden olmaktadır.  Avrupa’daki konut fiyatları ile karşılaştırıldığında tam bir fırsatlar diyarı olan Kuzey Kıbrıs, sıcak Akdeniz İklimi, uzunca bir yaz mevsimine sahip oluşu, masmavi denizi ve doğal güzellikleri ile de uluslararası konut yatırımcısının dikkatini çekmektedir.  Özellikle Kuzey Kıbrıs Mağusa, yatırımcıların en çok tercih ettiği konumlar arasında yer almaktadır.

Mağusa Ev Fiyatları

Kuzey Kıbrıs Mağusa için  ev fiyatlarına değinmemiz gerekmektedir. Kuzey Kıbrıs Mağusa ev fiyatları ortalamasına bir göz atarsak;

EV TİPİFİYAT ARALIĞI (£)
Daire36.500-115.000
Deniz Manzaralı Daire55.000-56.000
Studio Daire31.500-41.950
Bahçeli Villa65.000-185.000
Havuzlu Villa165.000-450.000

Kuzey Kıbrıs Mağusa ev fiyatları tablodaki fiyat aralığında değişiklik göstermektedir. Bu fiyatlar ortalama fiyatlar olup Kuzey Kıbrıs emlak piyasasında bu civarlarda seyretmektedir.

Kuzey Kıbrıs Mağusa Emlak Yatırımı

Günümüzde gayrimenkul yatırımları da dünyaya açılmış durumdadır. Kimi yatırımcılar oturum alabilmek kimileri de daha uygun yatırımlar yapmak için yurtdışını tercih etmektedirler. Kuzey Kıbrıs da gayrimenkul piyasası açısından yatırımın hızlandığı bir bölge olarak ön plana çıkmaktadır. Amortisman süresinin de kısa olması yatırım için Kuzey Kıbrıs’ı cazip kılmaktadır. Kuzey Kıbrıs’ta yabancı yatırım oranını arttırmak ve büyümeye katkı sağlanması için devlet tarafında da birçok kolaylık sağlanmaktadır. Geçtiğimiz yıllarda değişen ve artan imar izin oranları ile birlikte özellikle Gazimağusa konumunda yatırım için çok karlı projelerin inşası başlamış bulunmaktadır. Bu tip projelerde yapılacak olan emlak yatırımları, yatırımcısına daha inşaat sırasında kazanç sağlatmaya başlamaktadır. Ayrıca mevcut izinlerin devam ediyor olması yeni proje yatırımları için de fırsat sağlamaktadır.

Kuzey Kıbrıs Gazimağusa Hakkında Bilgiler

Kuzey Kıbrıs’ın doğu bölümünde yer alan Gazimağusa, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ne bağlıdır. En önemlisi ise Kıbrıs’ın tek derin su limanına sahip olan şehridir. Girne gibi büyük bir şehre göre daha az bilinmekle beraber Doğu Akdeniz Üniversitesi’nin burada bulunması, bu şehrin önemini arttırmaktadır. Gezmeye doyamayacağınız kumsalları ile birlikte turizm alanında Kuzey Kıbrıs’ın en önemli konumlarından birine sahiptir. Akdeniz iklimine sahip oluşu, uzun yaz mevsimi ve masmavi Akdeniz manzarası ile hem gelenleri büyülemektedir hem de yatırımcı için yeni fırsatlar oluşmasını sağlamaktadır.

Bizler de Goldmark olarak, sizler için Kuzey Kıbrıs’ın gelişen bölgelerinden Mağusa hakkında bahsetmeye çalıştık, umarız sizler için faydalı olmuştur. En uygun hizmeti almak için bizlerle iletişim halinde olup en iyi hizmeti tarafımızdan alabilirsiniz. Sizleri yeni içeriklerimizle birlikte Kuzey Kıbrıs hakkında her daim bilgilendiriyor olacağız.

İlginizi Çekebilir: Kuzey Kıbrıs’ta Yatırım Yapmak için 5 Neden

Tartışmaya Katıl

Compare listings

Karşılaştırmak

Kıbrıs Yatırım Fırsatları!

Kıbrıs emlak yatırımı fırsatları hakkında merak ettikleriniz için  bizimle iletişime geçin.
Acele edin! En karlı yatırımlar sizleri bekliyor!