Kuzey Kıbrıs’ta Yatırım Yapmak için 7 Neden

Akdeniz ortasında yer alan Kıbrıs, dünyanın en iyi tatil yerlerinden birisi olarak gösterilmektedir. Türkiye’ye yakın olması nedeniyle Kıbrıs’a yatırım yapmanın birçok nedeni bulunmaktadır. Tatil cenneti olarak da bilinen Kuzey Kıbrıs son zamanlarda yatırımcıların gözdesi haline gelmiştir. Hem yüksek fiyatlara kiraya verilebiliyor olması hem de uygun fiyatlara ev satın alınabiliyor olması tercih edilmesindeki önemli sebeplerden biridir. Kuzey Kıbrıs yatırım fırsatları değerlendirildiği takdirde yatırımcısının yüzünü güldürmektedir. Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde yatırım yapmak için birbirinden değerli 7 farklı nedeni derlediğimiz bu yazımız, umarız size fikirler vermesi açısından yararlı olur. Aklınızdaki pek çok farklı soruya yanıtlar bulmak için bizimle iletişime geçebilir, Kıbrıs yatırım fırsatları için GoldMark Kıbrıs satılık ev ilanlarını inceleyebilirsiniz.

kibristayatirimicin7nedeninfo

1. KKTC Emlak Projeleri, Kuzey Kıbrıs Yatırım Fırsatları

Kıbrıs’ta yatırım yapmak isteyen insanların ilk olarak inceleyeceği alan, KKTC emlak projeleridir. KKTC emlak projeleri ile dünyada pek çok ülkeye kıyasla büyük başarılara imza atmaktadır. Bu başarıda hem sektörün Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde oldukça gelişmiş ve popülerleşmiş olması, hem de pek çok yabancı yatırımcının Kıbrıs yatırım fırsatlarını değerlendiriyor olması büyük etkenlerdir. Kıbrıs’ta yatırım yapmak için en güvenilir ve akıllıca yollardan biri, Kıbrıs emlak projeleri arasından en mantıklı ve umut vaadeden projeleri inceleyerek onlara yönelik yatırımda bulunmaktır. Kıbrıs yatırım fırsatlarıyla meşhur bir ülke, ve Kıbrıs’ın en güzel fırsatları da devasa emlak projeleri içerisinde bulunmaktadır. Pek çok farklı emlak projesinin tercihi olan Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, yalnızca sahibinden satılık daireleri ve müstakil evleriyle değil, bu projeleriyle de tercih sebebidir. Kıbrıs’ta yatırım yapmak isteyen ancak nasıl bir yatırım yapacağından tam olarak emin olamayan herkes tarafından incelenmesi gereken KKTC emlak projeleri, hayatınızın yatırımı olabilir. Kıbrıs’ta yatırım yapmak ve Kıbrıs emlak projeleri hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak için, GoldMark Estates ile iletişime geçebilirsiniz.

2. Kıbrıs, Üniversiteleri ile Akıllıca bir Yatırım

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti üniversite ve eğitim kurumlarıyla dünyada her geçen gün daha da popüler bir eğitim lokasyonu haline gelmektedir. Öğrenci dostu şehirleri ve gelişmiş eğitim sistemiyle KKTC, üniversite okumak isteyen her gencin hayallerini süslemektedir. Çeşitli farklı Kıbrıs üniversitelerinde okumak isteyen gençler, aileleriyle veya tek başlarına Kıbrıs’ta bir ev kiralayarak veya satın alarak yaşamaya başlayabilirler. Yalnızca Türk öğrencilerin değil, özellikle Rusya, Orta Asya ülkeleri ve pek çok Asya-Pasifik ülkesinin eğitim için ilk sırada gelen tercihlerinden olan KKTC üniversiteleri, her geçen gün popülerliklerini arttırmaktadırlar. Kuzey Kıbrıs’ta ev satın almak isteyen herkesin ilk olarak bu üniversite fakültelerinin lokasyonlarını öğrenmelerini tavsiye ederiz. Üniversite bölgelerinden satın alacağınız bir daire, akıllıca bir yatırım olacaktır. Daimi kira garantisine sahip olan üniversite bölgesi daireler, sizlere büyük kazançlar sağlayabilirler. Kısacası, Kıbrıs’ta yatırım yapmak isteyen herkes tarafından mutlaka incelenmesi gereken bir konudur.

3. Sosyal İmkanlar

Kuzey Kıbrıs, küçük bir yer fakat hızla büyüyen ekonomisinden dolayı büyük ölçüde yatırım fırsatları sunmaktadır. Bu büyüyen ekonominin en büyük sebeplerinden biri de Kuzey Kıbrıs’ın uluslararası üniversitelerinde eğitim almak için 100’ün üzerinde ülkeden 60.000’den fazla gencin gelmesi, eğitimin ekonomide önde gelen sektör olmasını sağlamaktadır. Kuzey Kıbrıs’a akın eden öğrenciler ve aileler sayesinde de düzenli kira getirisi sağlanmaktadır. Yatırım yapmak için güvenli bir yer olması da yatırım imkanı olanağını arttırmaktadır. Öyle ki Avrupa’nın en düşük suç oranına sahip 3. Ülkesidir.  Ayrıca dinamik bir ülke olan Kuzey Kıbrıs, bir çok ziyaretçiye de ev sahipliği yapmaktadır. Bu sebeplerle Kuzey Kıbrıs emlak bölgesi olarak öne çıkmaktadır ve Kuzey Kıbrıs gayrimenkul yatırımı oldukça mantıklı bir yatırım olmaktadır. Kıbrıs kiralık ev fırsatları olarak da yatırımcısnın yüzünü güldürmektedir.

4. Karlı Yatırım Fırsatları

Kıbrıs’a yatırım için gösterilen sebeplerin başında, yatırım imkanlarının geniş olması, doğa yapısı gösterilmektedir. Kıbrıs satılık ev ilanları duyurularımızı inceleyerek en uygun fiyatlara ev satın alabilirsiniz. Kıbrıs’ta yapılan imar yasası değişikliği ile Girne bölgesinde büyük emlak projeleri yapılmaya başlanmıştır. Konut piyasasında ev fiyatlarının düşük olması yabancı yatırımcıların ev satın almasını kolaylaştırmaktadır. Satın alınan konutların ve dairelerin amortisman süresi 8-13 yıl aralığında gerçekleşmektedir. İstanbul’daki 20 yıl üstündeki amortisman süreleri ile karşılaştırıldığında Kuzey Kıbrıs’ta ev satın alıp kiraya vermenin tam anlamıyla bir yatırım fırsatı olduğu ise  daha iyi anlaşılmaktadır.

5. Kıbrıs’ın Harika Akdeniz İklimi

Kıbrıs’a yatırım için gösterilen sebeplerden birisi de en iyi turistik bölgelerden birisidir. Yaz aylarında tatilcilerini deniz ve plaj için Kıbrıs’ı yatırımcıların gözdesi haline getirmiştir. Firmamız aracılığı ile emlak yatırımı yapabilirsiniz. Yaz aylarında çok sayıda turist geldiği için çoğu zaman otellerde yer kalmamaktadır. Kıbrıs satılık ev ilanları Goldmark tarafından sizlere ulaştırılmaktadır. Satın alacağınız evleri turistlere yüksek ücretlerle kiraya vererek gelir elde edebilirsiniz. İklim koşullarından faydalanarak kendinize yazlık satın alabilirsiniz. Tüm emlak yatırımlarınızda Goldmark sizlere danışmanlık yapacaktır.

6. KKTC’de Türk Vatandaşı Olmanın Avantajı

Kıbrıs’ta Türk vatandaşlarına tüm kolaylıklar sağlanmaktadır. Kıbrıs’ta emlak fiyatlarının uygun olması Türk vatandaşlarının emlak yatırımlarına yönelmesini sağlamıştır. Kıbrıs satılık ev ilanları Türk vatandaşlarına cazip gelmektedir. Türk vatandaşları Kıbrıs’ta konut satın aldıklarında ya da 90 günden fazla kaldıklarında oturma izni alabilmektedir. Birden fazla konut almak istiyorsanız, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetinde şirket kurmanız gerekmektedir. Alınan oturma izinleri her yıl yenilenmektedir. Yazlık türü yatırımların ülkemize göre daha ucuz olması, emlak yatırımcılarının Kıbrıs’a yatırım yapmalarını sağlamaktadır. Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, Türk vatandaşlarına yönelik sağladığı pek çok farklı kolaylık ile birlikte inanılmaz artan oranlarda talep görmektedir. GoldMark Estates gibi Kıbrıs yatırım sektörünün en tecrübeli firmaları tarafından da Türk vatandaşlarına yönelik her türlü prosedür hakkında bilgi akışı sağlanmaktadır. Eğer bir Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olarak Kuzey Kıbrıs’ta yatırım yapmak istiyor fakat aklınızda pek çok soruya sahipseniz, GoldMark ile iletişime geçerek tüm sorularınızı cevaplandırabilirsiniz.

7. Kuzey Kıbrıs Tam Bir Turizm Cenneti

Kıbrıs bir turizm bölgesidir. Turizm bölgesi olduğu için tatil ve eğlence merkezlerinin sayısı çok fazladır. Kuzey Kıbrıs eğlence mekanlarının bulunması nedeniyle yılın her ayında dünyanın farklı bölgelerinden turist çekmektedir. Kıbrıs’a gelen turist gruplarının bazıları otelde kalmak yerine villa kiralamayı  tercih etmektedirler. Villa satın alarak yapacağınız yatırımlarda, kiralama yaparak gelir elde etmeye başlayabilirsiniz. Goldmark satın almak istediğiniz villaları istediğiniz bölgelerde sizlere bulacaktır. Satın almış olduğunuz villa ve diğer konutları için de sizlere kiracı bulacaktır. Goldmark tamamlanan ve hazırlanan projeleri web sitesinde yayınlayarak sizlerin doğru yatırım kararları almanıza katkı sağlamaya çalışmaktadır.

Bizler de Goldmark olarak, size en uygun fiyatlı gayrimenkulu bulup yatırımlarınızı doğru bir şekilde değerlendirme fırsatı sunuyor olacağız. Geniş portföy yapımız sayesinde aradığınız gayrimenkulu sizlerle buluşturuyor olacağız. Çünkü Kıbrıs emlak sektöründeki 10 yılı aşkın tecrübemiz ile birçok fırsata açık olan Kıbrıs’ta sizlere en uygun şekilde hizmeti vermeyi amaçlıyoruz. En uygun hizmeti almak için bizlerle iletişim halinde olup en iyi hizmeti tarafımızdan alabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: Kuzey Kıbrıs Gayrimenkul Danışmanlığı

Tartışmaya Katıl

Compare listings

Karşılaştırmak

Kıbrıs Yatırım Fırsatları!

Kıbrıs emlak yatırımı fırsatları hakkında merak ettikleriniz için  bizimle iletişime geçin.
Acele edin! En karlı yatırımlar sizleri bekliyor!