Türkiye’den Kıbrıs’a Yatırım Nasıl Yapılır?

Türkiye Cumhuriyet’inde son zamanlarda yaşanan ekonomik dalgalanmalardan dolayı birçok kişi elindeki finansal birikimini nasıl koruyacağını ya da nasıl değerlendireceğini araştırmaktadır. Bu araştırmaların sonucu ise genellikle aynı yere çıkmaktadır; doğru yapılmış yatırımlar. Günümüzde birikimini korumak, değerlendirmek ya da daha da arttırmak isteyenler için farklı birçok yatırım aracı bulunmaktadır. Sahip olduğu en düşük risk oranı ile çok uzun yıllardır en çok tercih edilen yatırım aracı ise gayrimenkul yatırımıdır. Gayrimenkul yatırımı yapılırken konusunda uzman kişilerden destek alarak doğru analizler ve değerlendirmeler ile yatırımın en düşük riske sahip olmasını sağlamanın yanı sıra en yüksek kâr getirisi sağlaması da gayrimenkul yatırımını ön plana çıkarmaktadır.

Son zamanlarda gayrimenkule yatırım yaparak mevcut birikimini korumak ya da değerlendirmek isteyenlerin gayrimenkul yatırımı için tercih ettiği adreslerden biri de Kuzey Kıbrıs. Sağladığı avantajlar ve kolaylıklar sayesinde Türkiye Cumhuriyet’inden birçok kişi Kuzey Kıbrıs yatırım seçeneklerini değerlendirmeyi tercih ediyor.

Yazımızda ise Kuzey Kıbrıs yatırım seçeneklerini merak edenler için en çok merak edilen sorulardan olan Kıbrıs’ta en avantajlı yatırımlar nelerdir ve Kıbrıs’ta ev yatırımının avantajları nelerdir soruları hakkında detaylı cevaplar vermeye çalışacağız.

Kıbrıs’ta En Avantajlı Yatırımlar Nelerdir?

kıbrısta avantajlı yatırım

Kuzey Kıbrıs yatırım seçeneklerini merak edenlerin en çok araştırdıkları konuların başında Kıbrıs’ta en avantajlı yatırımlar nelerdir sorusu gelmektedir. Dünyanın her yerinde insanların finansal birikimlerini korumak, değerlendirmek ya da daha da arttırmak için yaptıkları yatırım çeşitleri bulunmaktadır. Her yatırım çeşidi ise kendi içerisinde bazı risklere sahiptir. Yatırım uzmanlarına göre doğru analiz, değerlendirme ve hesaplamalar sonucunda en düşük riske sahip olan yatırım aracı ise gayrimenkul yatırımıdır. Bu durum Kuzey Kıbrıs yatırım seçenekleri için de geçerlidir. Kuzey Kıbrıs’ta avantajlı bir yatırım yapmayı düşünüyorsanız siz de öncelikle gayrimenkul yatırımına yönelmelisiniz.

Gayrimenkul yatırımı, bütün gayrimenkul çeşitlerini kapsayan geniş bir tanıma sahip olsa da gayrimenkul yatırımında söz konusu olan arsa, daire veya dükkan yatırımıdır. Kuzey Kıbrıs yatırım uzmanları ise Kıbrıs’ta en avantajlı yatırım aracı olarak arsa ve daire seçeneklerini tavsiye etmektedir. Özellikle Kıbrıs’ta ev sahibi olmanın sağladığı avantajlar yatırım yapmayı düşünenler için çok önemli fırsatlar sunmaktadır.

Kıbrıs’ta Ev Yatırımı Avantajları Nelerdir?

kıbrısta ev yatırımı

Kuzey Kıbrıs yatırım seçenekleri arasında en çok tavsiye edilen ve birçok yatırımcı tarafından en çok tercih edilen seçenek Kuzey Kıbrıs’ta ev sahibi olmak. Bunun en önemli nedeni ise Kuzey Kıbrıs’ta ev yatırımı yapmanın avantajları. Bir ada ülkesi olan Kuzey Kıbrıs’ta Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için en önemli avantajlarından biri düzenli döviz geliri sağlaması. Çünkü Kuzey Kıbrıs’ta gayrimenkul, araba ya da ticari işlemlerde para birimi olarak başta İngiliz sterlini olmak üzere Euro ve Amerikan doları kullanılmaktadır. Bir yatırım aracı olarak Kuzey Kıbrıs’ta ev almanın bir diğer önemli avantajı ise sahip olduğu amortisman süresidir. Türkiye’de bu süre ortalama 20 ve üzeri yılı bulurken Kuzey Kıbrıs’ta bu süre 10-15 yıl arasında değişmektedir.

Goldmark Estates ekibi olarak bu yazımızda Türkiye’den Kıbrıs’a yatırım nasıl yapılır, Kıbrıs’ta en avantajlı yatırımlar nelerdir ve Kıbrıs’ta ev yatırımı avantajları nelerdir soruları hakkında detaylı bilgi vermeye çalıştık. Umarız faydalı bir yazı olmuştur. Türkiye’den Kıbrıs’a yatırım , Kıbrıs’ta en avantajları yatırımlar ve benzeri içeriklere ulaşmak için sitemizde bulunan diğer yazılara göz atabilirsiniz. Kıbrıs’ta doğru ve güvenilir gayrimenkul değerlemesi hizmeti alarak doğru gayrimenkule sahip olmak ya da yatırım yapmak için sitemizde bulunan iletişim kısmından bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 

İlginizi çekebilir: Kuzey Kıbrıs’a Yatırım Yapmak İçin 3 Neden

 

Tartışmaya Katıl

Compare listings

Karşılaştırmak

Kıbrıs Yatırım Fırsatları!

Kıbrıs emlak yatırımı fırsatları hakkında merak ettikleriniz için  bizimle iletişime geçin.
Acele edin! En karlı yatırımlar sizleri bekliyor!