Yabancıya 3 Konut Alma Hakkı

Kıbrıs emlak sektörüne canlılık kazandıracak ve yabancı yatırımcının uzun zamandır beklediği sevindirici haberle karşınızdayız. KKTC hükümetinin aldığı son kararlarla Eylül 2018 den itibaren 6 ay sürecek kampanya ile Kıbrıs’ta taşınmaz mal almak isteyen yabancı uyruklu (TC ve tüm diğer ülkeler) vatandaşlar artık Kıbrıs’ta 3 adet daire veya 2 adet villa alabilecek. Yatırım dönüşüyle ön plana çıkan Kıbrıs Emlak sektöründe bu haber, Kıbrıs’a yatırım yapan ve konutların değer artışı yanında kira getirisi ile yaklaşık 10 yılda geri dönüş elde eden yatırımcıya güzel bir haber olarak verildi.

Yatırım yeni gözdesi Kıbrıs emlak sektöründe hareketlilik yaşanması bekleniyor. Bu kararla birlikte konut yatırımlarını artırmak veya ilk kez konut alımına gidecek olan yabancılar, konut alım izni nedeniyle elini çabuk tutmak zorunda. TC vatandaşlarının En fazla Aralı ayı sonuna kadar yatırım yapmaları tavsiye edilmektedir. Neden olarak satın alınan konutun bakanlar kurulu kararı ile 1.5 – 2 ay içerisinde onaylanma süreci nedeniyle bu fırsatı kaçırmamak olarak müşterilerimize tavsiyede bulunuyoruz.

Evet bir kez daha Kıbrıs’tan yatırım yapmak isteyen, yatırım yapıp yatırımlarını çoğaltmak isteyenler için güzel bir haber. Ayrıntılı bilgi için Goldmark Estates Ltd Ofislerimizden bilgi alabilirsiniz.

Tartışmaya Katıl

Compare listings

Karşılaştırmak

Kıbrıs Yatırım Fırsatları!

Kıbrıs emlak yatırımı fırsatları hakkında merak ettikleriniz için  bizimle iletişime geçin.
Acele edin! En karlı yatırımlar sizleri bekliyor!