Kıbrıs Kiralık Ev Fiyatları – 2022

 

İnsanlar için konaklama açısından tercih ettikleri yerler oldukça önemlidir. Ev kiralarken detaylı araştırma yapılması ve doğru seçeneklere bakılması gerekir. Popüler bir turizm merkezi olan ve kalabalık öğrenci nüfusu barındıran Kıbrıs’ta kiralık evler yoğun ilgi görmektedir. Buna bağlı olarak Kıbrıs kiralık ev fiyatları merak edilen konular arasında yer almaktadır. Kıbrıs ev fiyatlarına bakarak aradığınız kriterlere uygun evleri inceleyebilir, tercihlerinizi bu doğrultuda yapabilirsiniz.

Peki, Kıbrıs kiralık ev fiyatları ne kadardır, Kıbrıs’ta ortalama kiralık ev fiyatları nelerdir, Kıbrıs’ta ev kiralamak için en uygun bölgeler nerelerdir gibi sorular oldukça merak edilen konular arasında yer almaktadır. GoldMark Estates ekibi olarak bu yazımızda Kıbrıs ev fiyatları ve Kıbrıs kiralık ev fiyatları hakkında merak edilen detayları sizler ile paylaşacağız.

 

Kıbrıs’ta Ortalama Kiralık Ev Fiyatları

Kıbrıs’ta kiralık ev seçenekleri genellikle daire, villa ve müstakildir. Kıbrıs kiralık ev fiyatları pek çok faktöre bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Bunlar; evin konumu, oda sayısı, eşyalı ya da eşyasız oluşu, metrekaresi, emlak türü ve ayırt edici özellikleri gibi faktörlerdir.

Bu faktörlerin değişen özelliklerine göre Kıbrıs’ta ortalama kiralık ev fiyatları aylık olarak şu şekildedir:

 1. Daire Kiraları: £250- £1.000
 2. Villa Kiraları: £500- £1.750
 3. Müstakil Ev Kiraları: £450- £1.000

 

Kıbrıs’ta Ev Kiralamak İçin En Uygun Bölgeler

kıbrıs-ev-fiyatlarıKıbrıs kiralık ev fiyatları öncelikle evin bulunduğu bölgeye göre değişiklik göstermektedir. Farklı bölgelerde benzer özelliklere sahip evlerin kira bedelleri genellikle farklıdır. Bu nedenle hangi bölgede ev kiralayacağınıza karar vermeniz oldukça önemlidir.

Fiyat bakımından Kıbrıs’ta ev kiralamak için en uygun bölgeler sırasıyla şunlardır:

 1. Lefke
 2. Güzelyurt
 3. İskele
 4. Mağusa
 5. Lefkoşa
 6. Girne

 

Kıbrıs Uzun Dönem Kiralık Ev Fiyatları

Kıbrıs kiralık ev fiyatları bölgelere göre farklılık göstermektedir. Lefkoşa, Kıbrıs’ın başkenti olmasına rağmen ev kiraları diğer yerleşim yerleri ile benzerlik göstermektedir. Girne’de ise diğer bölgelere kıyasla ev kiraları çok daha yüksektir. Bunun temel nedeni bölgenin turizm açısından oldukça zengin olması ve her dönem fazlasıyla turiste ev sahipliği yapmasıdır.

Kıbrıs’ta kiralık ev konusunda rağbet gören bir diğer yerleşim yeri ise oldukça fazla öğrenci nüfusuyla Mağusa’dır. Burada kiralar diğer bölgeler ile benzer aralıktadır. Bu nedenle öğrenciler kolayca ortalama fiyatlar üzerinden kiralık evlere ulaşma imkânı bulur.

İskele, Kıbrıs’ta son dönemde yoğun ilgi gören yerleşim yerlerindendir ve yatırım amacı güdenlerin gözde seçenekleri arasında yer almaktadır. Dolayısıyla kira fiyatları bu bölgede diğer bölgelerin aksine bir adım ileridedir.

Geniş bir öğrenci kitlesi barındıran Güzelyurt’ta ev kiraları diğer bölgelere göre daha düşüktür. Bu nedenle bölge öğrenciler için oldukça caziptir.

Kıbrıs uzun dönem kiralık ev fiyatları aylık olarak şu şekildedir:

 1. Girne: £350- £1000
 2. Lefkoşa: £250- £600
 3. İskele: £350- £600
 4. Mağusa: £250- £500
 5. Güzelyurt: £250- £350
 6. Lefke: £250- £300

 

Kıbrıs Kiralık Yazlık Ev Fiyatları

kıbrıs-ev-fiyatlarıKıbrıs kiralık ev fiyatları bölgelere göre çeşitlilik gösterdiği gibi yazlık ev fiyatları da bulunduğu yerleşim bölgesine göre farklılık göstermektedir. Kıbrıs kiralık yazlık ev fiyatları aylık olarak şu şekildedir:

 1. Girne: £800- £2500
 2. Mağusa: £750- £2000
 3. İskele: £650- £1500
 4. Lefkoşa: £500- £800

 

Kıbrıs Günlük Kiralık Ev Fiyatları

Kıbrıs kiralık ev fiyatları çeşitli faktörlerden ötürü bölgelere göre değişiklik göstermektedir. Kıbrıs günlük kiralık ev fiyatları şöyledir:

 1. Girne: £40- £150
 2. Lefkoşa: £30- £50
 3. İskele: £40- £60
 4. Mağusa: £30- £50
 5. Güzelyurt: £20- £40
 6. Lefke: £20- £35

 

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin emlak sektörü öncülerinden Gold Mark Estates olarak bu yazımızda, Kıbrıs ev fiyatları ve Kıbrıs kiralık ev fiyatları – 2022 konusunu ele aldık. Kuzey Kıbrıs, muhteşem doğası, büyüleyici denizi ve manzarası, eğlence dolu, huzurlu ve konforlu yaşamı ile herkes için gözde bir yerdir. Kuzey Kıbrıs’ta yatırım yapmak ve yaşamak isterseniz daha fazla bilgi almak ve hizmetlerimizden faydalanmak için Kıbrıs emlak sektörünün öncülerinden olan Gold Mark Estates ile iletişime geçebilir ya da web sitemiz üzerinden hizmetlerimiz hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: En Göz Alıcı Satılık Girne Konut Projeleri

 

 

Tartışmaya Katıl

Compare listings

Karşılaştırmak

Kıbrıs Yatırım Fırsatları!

Kıbrıs emlak yatırımı fırsatları hakkında merak ettikleriniz için  bizimle iletişime geçin.
Acele edin! En karlı yatırımlar sizleri bekliyor!