Kıbrıs’a Nasıl Gidilir? Mersin Kıbrıs Feribot Hattı

Özel günlerinizde, yılbaşlarında, yaz aylarını harika yerlerde dolu dolu geçirmek istediğiniz zaman Kıbrıs, rotanıza ekleyeceğiniz yerler arasında olmalıdır. Tatilinizi doya doya geçirebileceğiniz, elverişli iklimi ile gezginleri, deniz severleri kendisine hayran bıraktırmaya devam ediyor. Dünyanın her bir yanından ziyaretçileri, her geçen senede artış gösteriyor. İnsanlar, Kıbrıs bölgesinin tarihi eserlerini görmek, doğasını yaşamak için bile gelmeyi tercih ediyorlar. Kıbrıs gezilecek yerler gün geçtikçe o kadar fazla popülerleşmiştir ki herkes bir gün buraya görmeliyim düşüncesine kapılmıştır diyebiliriz.

Tüm bunların yanında Kıbrıs satılık ev imkanlarını çok fazla rağbet görmekte. Neden mi? Çünkü alıcılar, Kıbrıs’ın sağlayacağı tüm avantajların farkında olup, bu duruma göre hareket ediyorlar.

Kıbrıs’ın sağladığı avantajlar neler? Öncelikle Kıbrıs satılık ev seçeneklerinden faydalanmış kimse, hayatının tamamını burada geçirmek isteyebilir. Diğer bir seçenek olarak, Kıbrıs’ta ev sahibi olarak kendisine sürekli bir getiri sağlamak istiyordur. İşte aslında konu da tam olarak bu! Kıbrıs bölgesinde sahip olduğunuz bir konutun değeri her geçen gün artmaktadır. Sahip olduğunuz eviniz öylece dursun ve değerlenmeye devam etsin istiyorsanız en karlı yatırım Kıbrıs’tan ev satın almak olacaktır! Lüks, konforlu ve huzur içerisinde bir yaşam sürmek için aşırı bir fiyat ödemenize gerek olmadığını Kıbrıs satılık ev ilanlarına bakarken göreceksiniz!

Tekrardan konumuza dönecek olursak; Kıbrıs’ın her ay, her gün milyonlarca turisti ağırladığını biliyorsunuzdur… Eğer ki sizde Kıbrıs’a gitmeyi düşünüyor iseniz aklınızda birkaç soru oluşacaktır. Nereleri gezmeliyim? Kıbrıs’a nasıl gidilir? Nereleri gezmeniz gerektiği hakkında Kıbrıs Gezilecek Yerler içeriğimizi inceleyebilirsiniz. Bu yazımızda ise Kıbrıs’a nasıl ulaşmanız gerektiği hakkında.. Haydi başlayalım…

Kıbrıs’a gezmeye gelenlerin birçoğunun Türkiye’den yola çıktığını varsayarak Türklere göre uygun olan yol haritalarını anlatacağız. Ulaşıma geçmeden önce vize konusunda aklınızda bir şüphe varsa olmasın! Çünkü Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, Türkler için vize istemiyor. Sadece nüfus cüzdanınız ile ülkeye giriş yaparak Kıbrıs gezilecek yerleri görmeniz mümkün. Kıbrıs’a yola çıktığınızda tercih edebileceğiniz ulaşım araçları feribot ve uçaklar olacaktır. Hava yolu ulaşımı en çok tercih edilendir. Hem daha konforlu yolculuk geçirebilir hem de kısa bir sürede Kuzey Kıbrıs bölgesinde olabilirsiniz..

MERSİN KIBRIS FERİBOT HATTI

Kıbrıs’a giderken tercih edilmesi gereken ulaşım araçları için uçak ve feribotlar demiştik. Hava yolu’ nu farklı sebeplerden dolayı tercih edemiyorsanız, Mersin’e yolculuk ederek oradan feribot aracılığıyla Kıbrıs’a ulaşabilirsiniz. Yaz aylarında gitmeyi planlıyorsanız feribotla yolculuk yapmak eğlenceli olabilmektedir. Gazimağusa’ya gidecekseniz feribotu tercih edebilirsiniz veya Alanya’da yaşıyorsanız Girne’ye ulaşım sağlayan feribotlar ile yolculuk yapabilirsiniz.

İstanbul ve Ankara şehrinden yola çıkacaksanız, hava yolunu tercih etmeniz işinizi kolaylaştıracaktır. Fakat Mersin’e yakın bir konumda iseniz feribot tercih etmeniz daha mantıklıdır. Kıbrıs’a yolculuğa çıkan bu feribot seferleri, yaz aylarında her gün düzenlenmektedir. Bu ulaşım sayesinde ortalama 2 buçuk saat gibi bir sürede Kıbrıs adasına ulaşabiliyorsunuz. Ayrıca deniz yollarında başka bir seçenekte arabalı feribottur. Arabalı feribotlar sayesinde, özel aracınızı da seyahatinizde yanınızda götürebilir. Kıbrıs gezilecek yerler de ulaşımınızı kolaylaştırabilirsiniz. Tabii ki normal feribota göre ulaşım süresi daha uzun sürmekte. Ortalama 6-7 saat içerisinde adada olmuş oluyorsunuz.

Mersin ve Taşucu bölgesinden bu şekillerde Kıbrıs’a yolculuğunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Kıbrıs hakkında sormak istediğiniz her şey için bizimle iletişim halinde olmaktan çekinmeyin. Kıbrıs satılık ev ilanları hakkında tecrübeli çalışanlarımız ile iletişim kurabilir, web sitemizden ilanları inceleyebilirsiniz.

Tartışmaya Katıl

Compare listings

Karşılaştırmak

Kıbrıs Yatırım Fırsatları!

Kıbrıs emlak yatırımı fırsatları hakkında merak ettikleriniz için  bizimle iletişime geçin.
Acele edin! En karlı yatırımlar sizleri bekliyor!