Kıbrıs’ta Villa da Yaşamak mı Apartman’da Yaşamak mı?

Kuzey Kıbrıs’ta yaşamak ve ev sahibi olmak isteyenler için birbirinden güzel ve şık satılık daireler bulunmaktadır. Bunun yanı sıra, genellikle İskele ve Girne gibi sahile yakın bölgelerde ise Kıbrıs satılık villaları göze çarpmaktadır. Her bölgenin kendine has özellikleri ve buna bağlı olarak ev çeşitliliği görülmektedir. Kıbrıs’ta gayrimenkul yatırımı yapmak, ev sahibi olmak isteyenlerin araştırdığı önemli bir konu da Kıbrıs’ta villada mı yoksa apartman dairesinde mi yaşamanın avantajlı olacağıdır.

GoldMark Estate olarak ev arayışı içinde olanlar hakkında ipucu niteliğinde olan bu konuya değineceğiz. Kıbrıs’ta villada yaşamak mı apartmanda yaşamak mı?

Apartmanda yaşamanın avantajları

Kıbrıs apartman dairesi olarak yaşanabilecek güzel evlere sahiptir. Bu daireler hem aileler, hem bekarlar ve çalışanlar hem de öğrenciler için uygun özellikler taşımaktadır. Her ekonomiye uygun; stüdyo dairelerden lüks dubleks dairelere kadar çeşitlilik sunulmaktadır. Böylece aranılan kriterlere uygun Kıbrıs satılık ev bulmak kolaylaşmaktadır.

İlginizi çekebilir: Kıbrıs’tan Ev Alma Şartları

Apartmanda yaşamanın en önemli avantajı maliyetinin az olmasıdır diyebiliriz. Zira, kış aylarında ısınma, yazın ise klima giderleri villa tarzı evlere göre çok daha azdır. Apartman dairesi kimi zaman çok daha kullanışlı ve pratik olabilir. Bu nedenle sıkça tercih edilen bir ev tipidir. Bunun yanı sıra, Kıbrıs’ta apartman evleri de geniş bahçelere ve havuzlara sahiptir. İnsanların keyif alabilecekleri ve güzel zaman geçireceği alanların bulunması bir apartman  dairesi için oldukça önemlidir. Herhangi bir komşu ihtiyacınızı da karşılayarak sosyalleşme imkanı tanır.

Villada yaşamanın avantajları

Kıbrıs’ta villada yaşamak apartman dairesine göre oldukça farklıdır diyebiliriz. Özel korunaklı, bahçe duvarlı villalarda kendi bahçeniz ve havuzunuzda huzurla vakit geçirme imkanı bulabilirsiniz. Şahsi, özel alanlarınızın olması size büyük özgürlükler tanır. Bahçenizi dilediğiniz gibi tasarlayabilir, peyzaj çalışmaları yaptırabilirsiniz. Villanızın açık alanlarında, teras ve bahçenizde Kıbrıs’ın ılıman ikliminde tatil gibi bir yaşama başlayabilirsiniz.

Kıbrıs’ta villa sahibi olmak, apayrı bir ayrıcalıktır. Dağ ve deniz manzarasının keyfini sonsuza kadar çıkarabilir, tertemiz doğasını derinden hissedebilirsiniz. Bir apartman dairesinde bulamayacağınız sessizliği, doğanın çevreleyerek sağladığı bu yaşam alanında duyabilirsiniz.

 

Kıbrıs satılık villa arayışınızda görebileceğiniz birçok seçenekte geniş iç alanlar bulacaksınızdır. Bu size eşya ve dekorasyon anlamında büyük avantajlar sağlayacak ve ferah bir şekilde oturma imkanı sunacaktır. Bodrum, kiler, dolap veya çamaşır odası gibi ekstra alanlar büyük avantajlar sağlamaktadır.

İlginizi çekebilir: Kıbrıs’ın 5 Muhteşem Şehri!

Apartmanda yaşamanın dezavantajları

Kıbrıs’ta apartmanda oturmanın sağladığı güzellikler olduğu gibi bazı özellikleri ile de dezavantaj sağlayabilir. Kıbrıs satılık ev ararken dikkat etmeniz gereken şeylerden biri dairenin masraflı olup olmayacağıdır. Tadilat gereken odalar veya bölümlerin yanı sıra duvarları boya badana ihtiyacı duyabilir. Bu size yeni evinize taşınırken maliyet çıkarır.

Apartmanda yaşamanın en büyük dezavantajı siz ve eşyalarınız için alanın dar olmasıdır. Kimi zaman eşyalarınızın için yeterli olan bulamamanız yaşam alanınızı kısıtlamaktadır. Bu durumda evinizdeki rahatı ve konfordan feragat etmek zorunda kalabilirsiniz. Aynı zamanda balkon durumu ve genişliği de sizi rahatsız edebilir, geniş ve ferah bir balkona sahip olamayabilirsiniz.

İlginizi çekebilir: KKTC Vatandaşı Olmanın Yolları!

İlginizi çekebilir: Kıbrıs’ta Yaşanacak Güzel Yerler

Villada yaşamanın dezavantajları

Kıbrıs’ta villada yaşamanın en büyük dezavantajı mali olarak giderinin fazla olmasıdır. Fatura giderlerinin yanı sıra temizlik için alanın geniş olması dezavantajı beraberinde getirir. Düzenli olarak temizlenmeli ve titizlik gösterilmelidir. Evin içi kadar bahçe ve havuz bakımı da önemlidir.

kibrissatilik

Kıbrıs’ta satılık ev ararken ve yatırım yaparken apartman mı yoksa villa mı tercih edeceğiniz konusunda son karar elbette sizin ancak Goldmark Estates olarak hayalinizdeki evi bulmak için size her zaman yardımcı olmaya hazırız!

 

 

Tartışmaya Katıl

Compare listings

Karşılaştırmak

Kıbrıs Yatırım Fırsatları!

Kıbrıs emlak yatırımı fırsatları hakkında merak ettikleriniz için  bizimle iletişime geçin.
Acele edin! En karlı yatırımlar sizleri bekliyor!