Kuzey Kıbrıs’ta Ev Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bir bireyin rahat bir şekilde gününü geçirmek istediği yer evidir. Herkes yoğun gününün sonunda kendini rahat hissedebileceği, her köşesinde huzurlu olabileceği bir eve sahip olmak ister. Özellikle de Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti gibi Akdeniz iklimine sahip bir ülkede kim yaşamak istemez ki! Yılın hemen hemen 300 günü sıcak geçmektedir. Burada ev sahibi olacağınız esnada, konumunuz neresi olursa olsun sahile maksimum 15 dakika mesafede olacağını unutmamalısınız.

Bir diğer avantajı ise Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti suçluluk oranı en az oranda olan ülkelerden birisidir. Son derece güvenli bir ülke olan Kıbrıs’ta ki evinizde huzurla yaşayabilirsiniz.

Tüm ülkelerde olduğu gibi Kuzey Kıbrıs’ta da taşınma sürecinin belli kuralları, gereklilikleri, formaliteleri bulunmaktadır. Gelecekteki beklenmeyen tuzaklardan ve istenmeyen sorunlardan kaçınmak için uzmanlardan ve işi bilenlerden yasal tavsiyeler alınmalıdır. Alıcıların ve satıcıların çıkarlarının korunması amacıyla sizler için bir içerik hazırladık. Bu yazımızda Kuzey Kıbrıs satılık ev almak isteyenlerin veya düşünen herkese yardımcı olmaya çalışacağız.

Tapu İşlemleri

Kuzey Kıbrıs’taki tüm tapu işlemleri Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti tarafından verilir ve KKTC Anayasası kapsamında garantilidir. Uygun yatırım kararları aldığınızdan emin olmak için öncelikle tapu binasına gitmeli ve mülkün ipotek olup olmadığını, varsa haciz olup olmadığını kontrol etmelisiniz. Ayrıca, mülkün bulunduğu yer ile aynı olması gereken belgelerdeki adresin kontrol edilmesi de önemli noktalardan biridir.  

Hem Kuzey Kıbrıs’ta bir ev kiralamak hem de satın almak kolay, zahmetsiz ve hesaplıdır. Ancak Kuzey Kıbrıs’ın sizin için uygun bir ülke olup olmadığından emin değilseniz kiralama tercih edilebilirsiniz. Kiraladığınız evde bir süre analiz yaparak gelecek günlerde satın alma yoluna gidebilirsiniz. Bu süreç içerisinde gayrimenkul danışmanız ile iletişim halinde kalarak hayalinizdeki evi bulabilirsiniz. 

İlginizi Çekebilir: Kıbrıs’ta Yatırım Yaparken Dikkat Etmeniz Gereken Hukuki ve Yasal İşlemler

Kıbrıs’ın Hangi Bölgesini Seçmeliyim? 

Kıbrıs adası, kırsal, dağ ve Karpaz’daki bozulmamış kırsal alanların ve plajların, ormanlık alanların arasında sürekli size farklı manzaralar sunar. Kıbrıs gezginler için favori bir yer haline gelmiştir. Bununla birlikte, ada keşfedilmeye değer diğer güzel tarihi ve kültürel alanlara sahiptir.

Alıcıların çoğu Girne’ye ve kuzey sahiline ya da altın sahilleriyle Doğu Yakası’na (Boğaz, Bafra ve Mağusa Şehri)  odaklanır. Lefkoşa’nın başkenti (Lefkosa) muhteşem alışveriş ve tarihi mekanlara ev sahipliği yapar. Genel olarak öğrencileri, şehir sakinlerini veya tatilcileri ağırlar. Şehirde oldukça iyi üniversiteler bulunmaktadır. Bu üniversitelerde tahsilini tamamlayan gençler ülkede kalmayı tercih edebiliyorlar. Bu durum ülkenin kalkınmasında büyük bir etkisi vardır. Bu farklı manzaralar eşliğinde son zamanların en çok dikkat çeken bölgesi ise İskele’dir. Plajları, uzun sahilleri ve yeni projeleri ile benzersiz bir yerdir. Özellikle yatırımcıların ilgisini çeken İskele bölgesi için geç kalmamanızı öneririz. 

İlginizi Çekebilir: Yazlık Ev Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Yatırım beklentilerinizin karşılığını alabilmek için doğru gayrimenkul danışmanları ile çalışmanızı öneririz. Tüm yenilikleri yakından takip eden danışmanlar, hem hayalinizdeki evi size uygun fiyatlara sunma fırsatı verirler hem de yatırımlarınızın karşılığını alabilmenizi sağlarlar.  

İlginizi Çekebilir: Kuzey Kıbrıs Girne Ev Fiyatları

Kıbrıs’ın En İyi Emlak Firmasını Seçmek.

Kıbrıs vatandaşlığına sahip olmak için mülk sahibi olmanız yeterli olabilmektedir. Kıbrıs yerlisi olmak isteyen birçok kişi bu yönteme başvurmaktadır. Kıbrıs, vatandaşlık alma konusunda basit bir sistemi olan ülkelerden  birisidir. Muhteşem şehirlerinde bulunan, konforlu ve kaliteli mülk, arsa imkanlarıyla yaşam alanı oluşturmak için harika bir yerdir.

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, emlak sektöründe oldukça gelişmiş bir yerdir. Vatandaşı olmak istiyorsanız veya Kıbrıs adasında yaşananın tam size göre olduğunu düşünüyor iseniz mülklere ulaşmanız çok rahat olacaktır. Çünkü sizlere bu konuda yardım edecek firmalar oldukça fazladır. Fakat siz birçok emlak firması arasından sizlere en uygun evi sunabilecek firmayı bulmalısınız. Bunun için hiçte uzak bir yerde olmadığınızı biliyorsunuz!

Tecrübeli firmalar ile iletişim halinde olarak Kıbrıs satılık ev seçeneklerini inceleyebilmeniz çok kolaydır. Böylelikle Kıbrıs’ta hem ev sahibi olabilir hem de vatandaşlık hakkı alabilirsiniz.

kuzeykibrisevsatinalmak

Biz GoldMark ailesi olarak herkesin mülk ihtiyacının farklı olduğunun farkındayız. İster küçük bir daire, ister villa olsun emlak piyasası konusundaki deneyimimizden faydalanabilirsiniz. İlgilendiğiniz ve isteklerinize en yakın mülk seçeneklerimize web sitemizi ziyaret ederek erişebilirsiniz. Kıbrıs satılık ev ve kiralık evler, diğer tüm mülkler hakkında merak ettiğiniz tüm sorular için iletişim halinde olmaktan çekinmeyin. 

Tartışmaya Katıl

Compare listings

Karşılaştırmak

Kıbrıs Yatırım Fırsatları!

Kıbrıs emlak yatırımı fırsatları hakkında merak ettikleriniz için  bizimle iletişime geçin.
Acele edin! En karlı yatırımlar sizleri bekliyor!