Kuzey Kıbrıs’ta Ev Almak

Kuzey Kıbrıs’ta Ev Almak Mı, Türkiye’de Ev Almak Mı?

Gayrimenkul yatırımı, çok uzun yıllardır yatırım araçları arasında sağladığı en az risk ve sunduğu avantajlar sayesinde en iyi yatırım araçlarından biri olarak görülmektedir. Konusunda uzman gayrimenkul yatırım uzmanlarının doğru değerlendirmeleri ve analizleri sonucunda gerçekleştirilen gayrimenkul yatırımları ise kısa zaman içerisinde oldukça yüksek kazançlar sağlayabilmektedir.

Türkiye ekonomisinde son zamanlarda yaşayan dalgalanmalardan dolayı gayrimenkul yatırımına olan ilgi ise daha da artmaktadır. Bu ekonomik dalgalanmalar karşısında mevcut finansal birikimlerini korumak, değerlendirmek ya da bu birikimlerden gelir elde etmek isteyenler en çok tercih edilen yatırım araçlarından biri olan gayrimenkulü tercih etmektedir.

Gayrimenkule yatırım yapmak isteyenlerin son zamanlarda karşısına çıkan fırsatlardan biri de Kuzey Kıbrıs’ta ev almak seçeneğidir. Sağladığı avantajlar sayesinde her geçen gün daha da çok kişi tarafından tercih edilen Kuzey Kıbrıs’ta ev almak seçeneği gayrimenkul yatırımı yapmak isteyenlerin de merak konusu olmuş durumda.

Yazımızda ise Kuzey Kıbrıs’ta ev almak ile ilgili en çok merak edilen sorular hakkında detaylı bilgiler vermeye çalışacağız.

Kuzey Kıbrıs’ta Satılık Ev Fiyatları

kuzey-kıbrısta-ev-almakSunduğu birçok avantajdan dolayı Kuzey Kıbrıs’ta ev almak isteyenlerin en çok merak ettiği soruların başında Kuzey Kıbrıs’ta satılık ev fiyatları geliyor. Dünyanın her yerinde olduğu gibi Kuzey Kıbrıs’ta ev fiyatlarını etkileyen bazı faktörler bulunmaktadır. Bunlar öncelikle evin konumu, metrekaresi, oda sayısı, peyzaj bilgileri gibi dünyanın her yerinde geçerli olan faktörlerdir. Ancak yaşamak için veya yatırım amaçlı Kuzey Kıbrıs’ta ev almak isteyenlerin fiyatlara baktığında dikkatini ilk çeken ev fiyatlarının döviz cinsinden olmasıdır. Kuzey Kıbrıs’ta ticaret, gayrimenkul gibi birçok alanda döviz kullanımı tercih edilmektedir. Bunun en önemli nedeni ise birçok sektörün ham madde ihtiyacı ülke dışından sağlanmaktadır. Fiyatlar da sürekli değişiklik yapılmaması adına bu sektörler döviz kullanımı tercih etmektedir.

Kuzey Kıbrıs’ta satılık ev fiyatlarını belirleyen bir diğer önemli detay ise konumdur. Örnek verecek olursa Girne, Kuzey Kıbrıs’ın turistik başkenti olarak kabul edilmektedir. Bu yüzden sadece Kuzey Kıbrıs’tan değil Türkiye’den ve dünyanın birçok yerinden yoğun talep almaktadır. Bu yüzden Kuzey Kıbrıs satılık ev fiyatlarına bakıldığında Girne ev fiyatları daha yüksektir. Ancak hem yatırım hem de oturmak amacı ile ev alındığında sunduğu avantajlar da aynı şekilde daha fazladır.

Türkiye & Kuzey Kıbrıs Ev Fiyatları Karşılaştırması

kuzey-kıbrısta-ev-almakTürkiye ve Kuzey Kıbrıs’ta bulunan ev fiyatlarının karşılaştırması yapıldığında Türkiye’de ya da Kuzey Kıbrıs’ta seçilen eve göre sonuçlar değişkenlik gösterecektir. Çünkü her iki ülkede de farklı özellikleri ile ön plana çıkan ev seçenekleri bulunmaktadır. Ancak Kuzey Kıbrıs’ta ev sahibi olmanın bazı avantajları bulunmaktadır. Bu avantajlardan en önemlisi ise döviz geliri sağlamasıdır. Ayrıca bu döviz getirisine sahip olmak için diğer Avrupa ve Akdeniz ülkelerine göre çok daha kolay ve uygun fiyatlara ev sahibi olabilirsiniz.

GoldMark Estates ekibi olarak bu yazımızda Kuzey Kıbrıs’ta ev almak mı, Türkiye’de e almak mı sorusuna cevap veren Kuzey Kıbrıs’ta satılık ev fiyatları ve Türkiye & Kuzey Kıbrıs ev fiyatları karşılaştırması hakkında detaylı bilgiler vermeye çalıştık. Umarız faydalı bir yazı olmuştur. Kuzey Kıbrıs satılık ev fiyatları, Türkiye & Kuzey Kıbrıs ev fiyatları karşılaştırmaları ve benzeri içeriklere ulaşmak için sitemizde bulunan diğer yazılara göz atabilirsiniz. Kıbrıs’ta doğru ve güvenilir gayrimenkul değerlemesi hizmeti alarak doğru gayrimenkule sahip olmak ya da yatırım yapmak için sitemizde bulunan iletişim kısmından bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 

İlginizi Çekebilir: Türkiye’den Kıbrıs’a Yatırım Nasıl Yapılır?

 

 

 

Tartışmaya Katıl

Compare listings

Karşılaştırmak

Kıbrıs Yatırım Fırsatları!

Kıbrıs emlak yatırımı fırsatları hakkında merak ettikleriniz için  bizimle iletişime geçin.
Acele edin! En karlı yatırımlar sizleri bekliyor!