Kuzey Kıbrıs Gayrimenkul Danışmanlığı

Gayrimenkul danışmanı; emlak ve diğer gayrimenkullerin alım satımı veya kiralanmasından sorumlu kişidir. Gayrimenkul konusunda müşterileri bilgilendirme ve yönlendirme gibi pek çok görevi olan danışmanlar, kurumsal çalışan büyük inşaat firmalarının konut projelerinin tanıtımı, konut edinmek isteyen kişilere projenin anlatılması gibi konularda önemli bir görevi yerine getirirler.

Gayrimenkul Danışmanı ile Emlakçı Arasındaki Fark

Emlakçı olarak isimlendirilen kişilerin elinde bir anahtar olmaktadır ve siz de bir evi görmek istersiniz. Sizin yanınızda gelir evi açar burası mutfak, burası banyo, burası salon gibi aslında orayı kiralayacak kişinin de zaten gördüğü, çok da ihtiyacı olmadığı bilgiyi paylaşan kişidir. Maalesef şuanda piyasada bu işi yapmaya çalışan kişilerin çoğu aynı hatayı yapmaktadırlar.

Gayrimenkul danışmanı ise alıcıyı iyi bir şekilde anlar. Sorular sorarak analiz eder. Yani müşterinin gerçekten “ihtiyacı nedir?” O ihtiyacı belirleyip tam ihtiyacına uygun alternatifler üretir ve bu alternatifleri alıcı ile birlikte onun ihtiyacı olan şekilde sunum yaparak ilerler. Örneğin merkezi bir konumda yer isteyen bir alıcıyla, çocuğu için park alanının önemli olduğu bir alıcı arasında çok büyük bir fark vardır. Bu gibi ayrıntılar analiz edilmeden müşteriye sunulursa hem müşterinin değerli vaktini alırsınız hem de müşteri gözünde olumsuz bir izlenim bırakılmış olunur.

Aynı zamanda satın alma ve kiralama süreci ciddi bir iştir. En başından en sonuna kadar iyi bir şekilde yönetilmesi gerekmektedir. Kulaktan dolma bilgiler ile bu işlemler yapılamamaktadır ve müşteriye karşı gerçek anlamda iyi bir hizmet verilememektedir. Bu sebeple müşteriler birçok zorlukla karşılaşabilmektedir. Burada amaç, müşteri memnuniyetidir.

Güvenilir ve Tecrübeli Gayrimenkul Danışmanlığı

Şirketler gayrimenkul danışmanı iş ilanları verirken satış pazarlama konusunda deneyimli ve yetenekli adayların yanı sıra; eğitim kurumlarından alanla ilgili diploması olan veya danışmanlık sertifikası edinmiş adaylara da öncelik verirler. Gerçekten  iyi bir eğitim almış, bu işi iyi yapan gayrimenkul danışmanları ve profesyoneller sizin rahat etmenizi istediğiniz hedefe  hızlı ve doğru bir şekilde ulaşmanızı sağlayacaklardır. Gayrimenkul yatırımı için Kuzey Kıbrıs tercih edildiği takdirde, işinde de uzman gayrimenkul danışmanlığı hizmeti alındığında da yatırımların karşılığı en kısa sürede alınmaktadır.

İlginizi çekebilir: Kuzey Kıbrıs’ta Ev Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Gayrimenkul Danışmanlığı Hizmeti Almanın Avantajları

Güzel iklimi, güvenli olması, suç oranlarının düşüklüğü, yaşamın ve sosyal hayatın ucuz olması, Türkçe konuşulması Türkiye’den göç etmek isteyenler için cazip bir seçenek olarak Kuzey Kıbrıs’ı ön plana çıkartıyor.

Adada gayrimenkul fiyatları İngiliz Sterlini üstünden oluştuğu için yatırımcılar kur riskinden korunuyor. Ayrıca kiralar da İngiliz Sterlini üzerinden belirlenmektedir. Satın alınan konutların ve dairelerin amortisman süresi 8-13 yıl aralığında gerçekleşmektedir. İstanbul’daki 20 yıl üstündeki amortisman süreleri ile karşılaştırıldığında Kuzey Kıbrıs’ta ev satın alıp kiraya vermek, daha mantıklı bir seçim olmaktadır. Gerçekten  iyi bir eğitim almış ve bu işi iyi yapan gayrimenkul danışmanları ve profesyoneller sizin rahat etmenizi, istediğiniz hedefe  hızlı ve doğru bir şekilde ulaşmanızı sağlayacaklardır. Bu sebeple alanında uzman, tecrübeli ve güvenilir bir gayrimenkul danışmanlığı hizmeti sunan bir firma ile çalışmak, yatırımın geri dönüşü konusunda avantaj sağlamaktadır.

Bizler de Goldmark olarak, size en uygun fiyatlı gayrimenkulu bulup yatırımlarınızı doğru bir şekilde değerlendirme fırsatı sunuyor olacağız. Geniş portföy yapımız sayesinde aradığınız gayrimenkulu sizlerle buluşturuyor olacağız. Çünkü Kıbrıs emlak sektöründeki 10 yılı aşkın tecrübemiz ile birçok fırsata açık olan Kıbrıs’ta sizlere en uygun şekilde hizmeti vermeyi amaçlıyoruz. En uygun hizmeti almak için bizlerle iletişim halinde olup en iyi hizmeti tarafımızdan alabilirsiniz.

İlginizi çekebilir: Kıbrıs Satılık Villa

İlginizi çekebilir: Kuzey Kıbrıs’ta Yatırım Yapmak için 5 Neden

Tartışmaya Katıl

Compare listings

Karşılaştırmak

Kıbrıs Yatırım Fırsatları!

Kıbrıs emlak yatırımı fırsatları hakkında merak ettikleriniz için  bizimle iletişime geçin.
Acele edin! En karlı yatırımlar sizleri bekliyor!