Girne Satılık Ev İlanlarını İncelerken Dikkat Etmeniz Gereken 3 Nokta!

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin en çok sevilen, yatırımcıların gözdesi, en fazla ziyaret edilen şehirlerinden birisi olan Girne, Kıbrıs’ın incisi unvanını kazanmış bir şehirdir. Liman kenti olması ile Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ni ziyarete gelen pek çok kişinin ilgisini çekmeyi başarmış olan Girne şehri, pek çok güzelliği bir arada barındırmaktadır. Birbirinden farklı ve ilgi çekici tarihi güzellikleri içerisinde barındıran Girne, hem turistlerin hem de yatırımcıların gözde bölgelerindendir.

Hem harika denizi, sahilleri ve plajları hem de tarihi güzellikleri bir arada barındıran Kıbrıs’ın incisi Girne, hem turistler hem de yatırımcılar tarafından özel bir ilgi görmektedir.

Yılın büyük bir kısmını sıcak geçiren Kıbrıs’ın incisi Girne şehrine yaz ayları içerisinde turistler akın edercesine gelir iken yatırımcılarda zaman zaman Girne satılık ev ilanlarına bakar ve Girne şehrini ziyaret ederler.

Kuzey Kıbrıs emlak sektörünün öncülerinden Gold Mark Estates olarak bu yazımızda sizler için Girne satılık ev ilanları içerisinden size en uygununu bulurken dikkat etmeniz gereken noktalardan üç tanesinden bahsedeceğiz. Keyifli okumalar dileriz!

1. Girne Satılık Evin Konumu

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin incisi Girne şehrinin Güney bölgesinde bulunan ünlü Beş Parmak Dağları’nın bulunması, Kuzey bölgesinde ise Akdeniz lile çevirili harika bir manzara bulunması Girne şehrinde en çok ön plana çıkan faktörlerdendir. Muhteşem konumu, tarihi, limanı, eğlence merkezleri, kumarhaneler, alışveriş merkezleri, barlar ve benzeri pek çok aktiviteyi içerisinde bulunduran Girne şehrinde ev alırken dikkat edilmesi gereken bir faktörde Girne satılık evin konumudur.

Her geçen sene gelen ziyaretçilerin ve yatırımcıların gözdesi olması ile birlikte nüfusu artış gösteren Girne, 2006 yılında yapılan sayımların sonucunda nüfusun 62 bin kişilik bir nüfusa sahip olarak belirlenmişti. Bu nüfus sayısı, 1996 yılında yapılan bir sayıma göre yüzde 58 oranında artış göstermekte idi. Gerek iklimi gerekse kolay ulaşılabilir konumu ile Kıbrıs’ın incisi Girne herkesin merak ettiği bir şehir haline gelmiştir.

İlginizi Çekebilir: https://www.goldmarkestates.com/girne-satilik-ev-ilanlarinin-populer-olmasinin-5-nedeni/

Girne satılık ev almak isteyen kişiler, muhteşem manzaraya sahip, dağ manzaralı, deniz manzaralı, havalimanına, eğlence merkezlerine, plajlara, barlara ve benzeri çeşitli aktivitelere yakın olmalıdır. Konumu ve yarattığı konfor alanı ile sizlere büyüleyecek pek çok Girne satılık daire ilanlarına Kuzey Kıbrıs emlak sektörünün öncülerinden Gold Mark Estates’in web sitesinden ulaşabilirsiniz.

2. Girne Satılık Evin Yaşı

Kıbrıs’ın incisi Girne satılık ev konusunda pek çok tip ve çeşitlilikte eve sahiptir. Havuzlu villalar, bahçeli villalar, havuzlu daireler, havuzlu ve bahçeli villalar, stüdyo daireler, bahçeli müstakil evler, dağ manzaralı ev ve villalar, deniz manzaralı ev ve villalar ve deniz manzaralı arsalar pek çok kriter ile birlikte çeşit çeşit Girne şehrinde görülmektedir.

Birçok açıdan Kuzey Kıbrıs’ın incisi olan Girne satılık ev konusunda dikkat edilmesi gereken en önemli noktalardan biri de satın alınacak evin yaşıdır. Yaşı fazla olmayan, yüksek olmayan, deprem ve benzeri gibi doğal afetlere dayanıklı olması gibi pek çok faktöre dikkat edilmesi gerekmektedir.

3. Girne Satılık Evin Özellikleri / Size Uygun Olması

Tarihi milattan önce 10. yüz yıla kadar dayanan Girne şehri, Ege bölgesine çok yakın olmasından kaynaklı olarak Ege bölgesinden yola çıka insanların toplulukları ile yerleştikleri ilk yerlerden birisidir. Kıbrıs’ta hakimiyet sağlamış birbirinden farklı medeniyetlerin izlerini barındıran, her bir köşesi tarih kokan bir şehirdir. Çünkü Girne, Kuzey Kıbrıs’ta oluşan eski çağlardaki 10 krallıklardan birinin merkezidir. Tarihi, Kıbrıs Adası’nın tarihi ile aynıdır. Girne, Bizans döneminde Arap istilasına birkaç kez uğramış, Arap korsanları tarafından saldırılara uğramıştır. Araştırmalara göre, milattan önce Akalar tarafından kurulduğu hatta kurucuların ülkesinde ki bir dağın adı olan “Kyrenia” adını aldığı söylenir. Bazı araştırmacılar ise Girne’nin Akalar tarafından değil de Fenikeliler tarafından kurulduğunu belirtirler.

Muhteşem tarihi ve konumuna ek olarak Marina’yı çevreleyen eğlenceli ve tam kalitede bulunan restoranları, barları, eski Venedik evleri ve gasinoları ile Girne daima canlı ve dinamik bir yapıya sahiptir. Bir akşamüstü dışarı çıkıldığında bile yapılacak pek çok aktivite ve eğlence bulunmaktadır. Girne’nin hareketliliği içerisinde kaybolup giden Girne şehrinin yerlilerine ek olarak, Girne’ye gelen turist ve ziyaretçiler de Girne şehrinde hiç sıkılmadan, büyülü bir şekilde zaman geçirmektedirler. Tüm bu nedenlerden dolayı da turistler Girne’ye sık sık gelmektedirler. Hareketli yapısı sayesinde Akdeniz bölgesinin en önemli turistik merkezlerinden birisi Girne’dir.

İlginizi Çekebilir: En Muhteşem Girne Satılık Daire Örnekleri, 13 Harika Örnek!

Yaz aylarının uzun sürmesi sebebiyle, Girne sahile yakın otellerin sayısı çok fazladır. Girne’yi ziyarete gelen bazı turistler otellerde kalmayı tercih ederken bazıları da ev kiralamayı tercih ederler. İşte burada Girne’de ev sahibi olan kişiler de kendilerine bir gelir sağlama imkanı bulurlar. Bu nedenle, Girne şehri yatırımcıların da en az turistler kadar gözdesidir. Yatırımcılar, Girne’ye yatırım yapmak amaçlı baktıklarında harika konumu değerlendirmek amacı ile pek çok Girne satılık ev ilanına göz atmaktadırlar.

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti emlak sektörünün öncülerinden Gold Mark Estates olarak bu yazımızda sizler için Kuzey Kıbrıs’ın incisi liman şehri Girne’den ve Girne satılık evlerinden bahsettik. Girne satılık ev ilanlarına bakarken dikkat edilmesi gerekenlere özen göstermelisiniz. Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti ve emlak sektörü ile ilgili daha fazla içerik için bizi takip etmeye devam edin!

Tartışmaya Katıl

Compare listings

Karşılaştırmak

Kıbrıs Yatırım Fırsatları!

Kıbrıs emlak yatırımı fırsatları hakkında merak ettikleriniz için  bizimle iletişime geçin.
Acele edin! En karlı yatırımlar sizleri bekliyor!