Girne’de Yaşamayı Mı Düşünüyorsunuz?

Yavru vatan Kuzey Kıbrıs birçok insana göre gezmek, görmek ve nefes almak için harika bir tercihtir. Yaz aylarında artan sıcaklıklarla birlikte keyif almak, eğlenmek, denize girmek, doğal ve tarihi güzellikleri görmek için iyi bir Kıbrıs tatiline kimse hayır diyemez.

Peki ya Kıbrıs’ta yaşamayı düşünür müydünüz? Tüm bu aktiviteleri her zaman yapabileceğiniz şehir Girne’den ev almayı ve yaşamayı mı düşünüyorsunuz? Öyleyse bu içerik tam size göre…

Kuzey Kıbrıs’ı en az bir kere ziyaret etmiş olan kimse bu düşünceye soğuk bakamaz. Yapılan araştırmalarda dahi en yaşanabilir ülkeler ve şehirler arasında yer alan ve bu doğrultuda gelişip büyüyen Kuzey Kıbrıs ve Girne kimilerine göre yalnızca bir tatil beldesi olabilir. Ancak yakından tanıyanlar için Girne yaşamak için muhteşem bir seçenektir.

İlginizi çekebilir: KKTC Emlak Yatırımları

Girne’den Ev Alınır Mı?

Girne’de yaşama fikri ilk bakışta size cazip gelmeyebilir ancak iyi bir araştırma sonucu bu düşüncenizi doğrular bulgular elde edeceğinize eminiz.

Kuzey Kıbrıs’ı ekonomik olarak sırtlayan ve birçok sektör tarafından tercih edilen Girne şehri,  coğrafi olarak adanın en güzel manzaralarına ev sahipliği yapar. Denizi, havası, doğası ile size cennet gibi bir yaşam alanı sunar.

Hem bireysel hem de aile ortamına müsait yapısı, her yaşam biçimine elverişli bölgeleri ile Girne’de yaşamak herkes için farklı bir anlam ifade edecektir. Yediden yetmişe herkese yurt haline gelmiştir. Yaşam kalitesinin yüksek olması sayesinde hem gençler hem de yaşlılar için yaşanabilecek bir kent portföyü çizmektedir.

Evleri ile dikkat çeken Girne, ferah ve şık tasarımlı dublex, triplex, bahçeli, teraslı ve havuzlu villa tarz seçenekleri ile insanları Girne’de yaşamak için cezbetmektedir. Tüm bu etmenleri alt alta koyarsak Girne’den ev almak ve bu kentte oldukça mantıklı bir hareket olacaktır.

İlginizi çekebilir: Kıbrıs Satılık Daireler

Girne’de Yaşamanın Avantajları

3 maddede Girne’de yaşamanın avantajları nelerdir özetleyelim.

Böyle Bir Coğrafyada Yaşamak Ayrıcalıktır:

Girne Kıbrıs’ın incilerinden biri olarak denizi, havası, caddeleri, sokakları ile huzuru hissetmenizi sağlar. Esintisi içinizi ferahlatır, ılıman iklimi ruhunuzu besler.

Her yıl milyonlarca turist ağırlayan Girne, bu durumun en haklı sebebidir. Hem yaz hem kış bu bozulmamış doğaya tanık olmak için yerli ve yabancı turistler tarafından ziyaret edilir.Dünyanın dört bir yanından insanlar Girne’yi görmek, denizinde yüzmek, havasını tatmak, otellerinde konaklamak ve gece hayatını yaşamak için Kıbrıs’a akın etmektedir.

Sosyo-Ekonomik Yapısı Gelişmiştir:

Yalnızca doğası değil beşeri, sosyo-ekonomik yaşam gelişmiş, okur-yazarlık oranı yüksek olduğu için suç oranı azdır. Böylece Girne sokaklarında çok daha büyük bir güvenle yürüyecek, yaşamınızı huzurlu bir vaziyette sürdüreceksiniz.

İş hayatı için elverişli oluşu sebebiyle istihdam oranı yüksek, ticarete uygun bir şehirdir. Farklı sektörler tarafından benimsenmiş, insanlara gelir kaynağı sağlamıştır. Şehrin canlılığı ve aktifliği Girne’de yaşama isteğinizi artıracak, akşam dışarı çıktığınızda nasıl güzel bir şehirde olduğunuzu anlayacaksınız.

Turizm ve eğitim alanında yapılan yatırımlar Kuzey Kıbrıs’ın gelişimi için büyük katkı sağlayacak, yakında çok daha geniş kitlelere hitap eden bir bölge olacaktır.

girnesahil

Kıbrıs Tarihini Yakından Hissedebilirsiniz:

Yüzyıllar boyunca jeopolitik konumu sebebiyle devletler tarafından arzu edilmiş olan Kıbrıs’ta yaşamak elbette her insanın hayali olmuştur. Girne’nin tarihi havasını hissedebilir, gezilecek yerleri ise dilediğiniz an ziyaret edebilirsiniz.

Tarihin içinde yaşadığınızı hissetmek buraya taşındığınız için asla pişman olmayacağınızı işaret eder niteliktedir. Doğası ile tarihi iç içe olup şehrin dokusunu yaşadıkça daha iyi fark etme imkanı sunar.

Tüm bu maddeleri bir arada sunan nadir kentlerden biri olan Girne, adeta bir cennet ve her koşulda yaşamaya değer!Hayalinizdeki yaşam için Kıbrıs satılık ev imkanlarını araştırmaya başlayabilirsiniz.

İlginizi çekebilir: Kıbrıs Tatil Rehberi!

Girne’de Yaşamayı mı Düşünüyorsunuz?

 Girne Neden Bu Kadar Popüler?

 Kıbrıs Girne, adanın en güzel kentlerinden biridir. Bir liman kenti olarak en çok ziyaretçi çeken bölgelerinden biridir. Kıbrıs, bilindiği üzere dünyanın 3. büyük ve kalabalık adasıdır. Karada komşusu yoktur, bu yüzden liman kenti olarak tarihler boyunca anılmaktadır. Kuzey Kıbrıs’ın en gözde tatil yerini arıyorsanız, buna kesinlikle Girne diyebiliriz. Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, yılın 300 günü güneş almaktadır, yani sıcaklığı ile tam bir tatil adasıdır ve Girne en güzel, huzurlu, eğlenceli tatili geçirebileceğiniz yerdir. Bunun yanı sıra Kıbrıs Girne oldukça tarihi bir bölgedir.

Kıbrıs Girne neden bu kadar popüler? Aslında bu soru başlığımızın yanıtını da açıklar nitelikte, zira Girne bu kadar önemli olduğu için yaşam fiyatları da artış göstermektedir. Çünkü her sene turistik ziyaret ve yaşamak için gelenlerin sayısı artmaktadır. Girne satılık daire alanları sayısı da bir hayli artmış durumda.

-Girne eşsiz manzaralarıyla popüler:

Kıbrıs Girne öyle bir cennet ki gelen kişiler huzur bularak kendilerini mavinin kollarına bırakmaktadır. İşte bu yüzden kentin nüfusu giderek artmaktadır. Kentin nüfusu 1996’dan 2006’ya %58 büyümüştür. Kıbrıs emlak işlemlerinin sıkça gerçekleştiği, birbirinden güzel Girne satılık daire çeşitlerinin bulunduğu önemli bir alandır. Girne’nin güneyinde Beşparmak Dağları, kuzeyinde ise Akdeniz bulunmaktadır. Girne Çatalköy ve Karmi Köyü bu muhteşem doğanın içinde ve güzellikleriyle şahane birer yaşam alanı oluşturmaktadır. Neresinde olursanız olun Girne satılık ev ilanlarını incelerseniz bu eşsiz manzaraları rahatça izlemeniz mümkündür.

-Girne tarihi ve gezilecek yerleriyle popüler:

Girne satılık daire seçeneklerinden sonra biraz tarihini incelemek gerekirse kent eski Roma kaynaklarında Corineum olarak geçmektedir. Kentin tarihi Kıbrıs ile aynıdır, Bizans döneminde birkaç Arap korsan tarafından yağma edilmiştir, bazı tarihi eserleri yıkılmıştır ancak günümüze ulaşanların sayısı bir hayli fazladır. Kaynaklara göre buraya ilk yerleşenler Fenikeliler olmuştur.

Bazı kaynaklara göre Kıbrıs Girne şehri M.Ö. 10. yüzyılda Akalar tarafından kurulmuştur. Ancak kalıcı yerleşim alanına dönüşmesi Pers dönemine dayanmaktadır. Arap korsan saldırıları zamanında o meşhur Girne Kalesi yapılmıştır, zamanla harap edilmiş olmasına rağmen üzerine yapılan eklemeler ile beraber günümüze ulaşmıştır ve her yıl yüzbinlerce ziyaretçi ağırlamaktadır. Girne Kalesi, Girne’nin popüler olmasında büyük pay sahibidir. Üstelik içinde çok sayıda önemli eserde vardır, mutlaka gidilip görülmelidir. Kalenin içinde Batık Gemi Müzesi, Halk Sanatları Müzesi bulunmaktadır. Kaleye gelmişken çok yakınındaki Archengelos Michail Kilisesi yani İkon Müzesine uğrayabilirsiniz.

 -Birbirinden güzel Girne satılık daire seçenekleriyle popüler:

Bölgede yaşamak isteyen kişiler için Kıbrıs emlak hizmetleri her daim hizmete hazırdır. Eğer Kıbrıs’ta yaşamaya karar verip kent konusunda kararsız kalırsanız, Girne satılık daire ilanlarını incelemeye başladığınızda Girne’nin en güzel seçenek olduğunun farkına varacaksınız. Hem tarihi eserleri hem de doğası ile size dünyada huzuru yaşatacaktır. Siz de geç kalmadan Kıbrıs emlak portföylerini inceleyebilir hemen güzel bir Girne satılık ev bulabilirsiniz.

girnesatılıkdaire

Neden Kıbrıs Girne?

Kıbrıs Girne yaşanılası bir yer ve Girne’de yaşamayı düşünüyorsunuz. Neden mi? Girne satılık daire almanız için önemli maddeleri kısaca şöyle açıklamak mümkün:

  • Kent, Türk yemekleri ile meşhurdur. Liman boyunca Türk mutfağına ve Kıbrıs’a özgü yemeklerle dolu lokantalar, barlar ve açık hava kafeleri bulunmaktadır. Eğer Türkiye’den buraya gelip Girne satılık ev alacaksanız, ne yiyeceğim diye düşünüyorsanız hiç düşünmenize gerek yok, zira çoğu yerde Türk yemeği yapılmaktadır.
  • Girne marinayla çevrilidir, yani hem manzarası güzeldir hem de yürüyüş için çok uygundur. Burada sıkılmanıza asla zaman kalmaz. Liman boyu restoran, bar, eski Venedik evleri, alışveriş ve eğlence merkezleri bulunmaktadır. Tüm gününüzü hiç sıkılmadan burada geçirebilirsiniz. Üstelik gezilecek yerler arasında Hz. Ömer Türbesi, şehitlikler ve anıtlar, Herbaryum ve antik kentler de bulunmaktadır.
  • Girne’de yaz sezonu çok uzun sürmektedir, buraya yılın sadece 40 günü yağmur yağmaktadır ama hava durumu hiçbir zaman çok kötü olmamaktadır. Yaşadığınız yerde havaların sıcak olması, sahile yakın olduğu için istediğiniz denize girebilmek ve Girne satılık ev herkesin isteyeceği şeylerdir. Burada Girne satılık daire bulmak kolaydır, çünkü size uygun olarak bulabileceğiniz çok çeşitli Kıbrıs emlak vardır.

 Girne satılık daire bulduktan sonra keşfetmeye daha rahat çıkabilirsiniz. Eğer yaz insanıysanız burası tam size göre çünkü Kıbrıs neredeyse hiç kış yaşamayan bir adadır. Girne’de yaşarken sezonluk meyveleri çok ucuza satın alabilirsiniz. Özellikle portakal bahçeleri ile meşhur olan adada sezonluk meyveler her zaman çok güzel ve tazedir. Girne’de yaşam biraz da olsa pahalı çünkü çok tercih edilen bir şehir ve suç oranı yok denecek kadar azdır.

Girne satılık ev seçenekleri sayesinde bölgede zevkli bir şekilde zaman geçirebilir ve hayatınızı buraya taşıyabilirsiniz. Eğer yoğun hayatınızdan sıkıldıysanız, artık kafa dinlemek istiyorsanız buradan daha iyi bir yer bulamazsınız. Özellikle suç oranının düşük hatta hiç olmaması huzurlu bir ortam olduğunu gösterir.

girnesatılıkevGirne’de Yaşamak İsteyenler İçin Öneriler

Tüm dünya zorluklarla mücadele ederken böyle bir şeyin Girne’ye hatta tüm adaya uğramamış olması çok büyük bir nimettir. Girne’de yaşanılası birçok bölgenin olması da şehrin ayrı bir güzelliğidir. Çatalköy, Balabayıs, Alaçatı ve Karmi Köyü gibi eşsiz yerlerde Girne satılık daire alıp hayatınızı yaşamanız çok kolaydır.

Çatalköy bölgede gezilip görülmesi gereken gelişmiş yörelerden birisidir. Bölgeye olan talebin artmasıyla gelişmeye devam etmektedir. Türkiye’den Çatalköy Girne’ye gelenlerin sayısı işte bu yüzden bu kadar fazladır. Terör olayı, kadın cinayeti veya hırsızlık, gasp Türkiye’de karşılaşmak Girne’ye nazaran %80 daha fazladır.

Girne Çatalköy, Balabayıs, Alaçatı ve Karmi Köyü konum olarak mükemmel yerlerdedir, kocaman bir dinlenme tesisi olarak düşünürseniz, adeta birer tatil köyüdür. Neredeyse hiç yaşam telaşı yoktur. Yaşayan herkes adeta yaşamın keyfini sonuna kadar sürmektedir. Örneğin bir esnaf dükkanını istediği zaman açıp erkenden kapatabilir. Bu Karmi Köyü için oldukça alışıldık bir şeydir. Kıbrıs’ın gece hayatı daha fazla canlı olduğu için gün içinde etraf genelde durgun olur, yani sahil ve çevresi daha kalabalık olur. Restoran, bar ve lokantalar ise geceleri tam kapasitede çalışır. Bölge içerisinde Karmi Köyü tarihi yaşatan önemli alanlardan birisidir.

Girne’ye okumak içinde gidebilirsiniz. Bilindiği üzere Girne Üniversitesi adından çokça bahsettiren bir okuldur, eğitim şartları oldukça iyidir. Buraya okumaya geldiğinizde Balabayıs, Çatalköy veya Alaçatı bölgelerini tercih edebilir, harika bir öğrenci hayatı geçirebilirsiniz. Bir öğrencinin isteyeceği her şey Kıbrıs Girne şehrinde mevcuttur. Girne satılık daire aldığınızda burada yaşamaya çok kolay alışabilirsiniz. Eğer ihtiyacınız olursa bu merkezi bölgelerde çok rahat işe girebilir ve kendi paranızı kazanabilirsiniz. Girne’de yaşamayı düşünüyorsanız, bu şehir tam size göre!

Tartışmaya Katıl

Compare listings

Karşılaştırmak

Kıbrıs Yatırım Fırsatları!

Kıbrıs emlak yatırımı fırsatları hakkında merak ettikleriniz için  bizimle iletişime geçin.
Acele edin! En karlı yatırımlar sizleri bekliyor!