KKTC Emlak Yatırımları Hızla Yükseliyor!

Ekonomi turizmi ile kalkınan ve alt yapısı her gün gelişen Kıbrıs’ta, KKTC emlak yatırımları büyük önem taşıyor. Fakat yatırım büyük bir adım ve harekete geçmeden önce aklımıza şu sorular geliyor: Kıbrıs satılık ev için her bölge doğru bir tercih mi, Kıbrıs’ı en çok tercih eden yabancı yatırımcılar kimler? Önce bunları inceleyelim.

Kıbrıs’ın En Çok Yatırım Alan Bölgeleri

KKTC emlak konusunda en çok yatırım alan bölgeler: Girne, Mağusa ve Lefkoşa’dır.

Girne milattan önce 4 yılında, bir liman kenti olarak kurulmuştur. Adanın kuzey coğrafyasındaki en işlek limanlarından biri olan Girne, bugün deniz ticareti ve eğlence merkezleri ile bilinmektedir. Ayrıca şehirde bulunan, Girne Amerikan Üniversitesi de dahil 3 üniversite sayesinde, hatırı sayılır bir öğrenci nüfusu da mevcuttur. Tüm bu veriler göz önüne alındığında, Girne Kıbrıs satılık ev için iyi bir yatırım olarak öne çıkmaktadır.

Mağusa veya diğer adı ile Gazimağusa, yine Girne gibi bir liman kentidir. Akdeniz bölgesinin en işlek limanlarından biri olan Gazimağusa, Yakındoğu ve Avrupa arasında bir basamak görevi görür. Lüks otellerin bulunduğu bir tatil destinasyonu olan Gazimağusa, KKTC Emlak ve Kıbrıs satılık ev konusunda çok iyi bir tercih olarak değerlendirilmektedir.

KKTC’nin başkenti olan Lefkoşa hem kültürel etkinliklerin merkezi hem de şehir hayatının kesiştiği noktadır. Lefkoşa, Kıbrıs satılık ev için güçlü bir tercih olup, özellikle şehirde yaşamak isteyip, müstakil evde oturmak isteyenleri tatmin edecek bir KKTC emlak yatırımıdır.

İlginizi çekebilir: Kıbrıs Villa Örnekleri

Avrupa Emlak Yatırımı İçin Kıbrıs’ı Tercih Ediyor

KKTC’nin sıcak iklimi neredeyse her mevsimi tropikal bir cennet gibi hissettirir. Bu nedenle, yılın çoğunluğunda soğuk ve yağışlı havaya sahip İngiltere ve Kuzey Avrupa ülkeleri vatandaşları, KKTC emlak yatırımı için Kıbrıs’ı tercih etmektedir. Yaz tatili amaçlı gelen Avrupalı ziyaretçiler, zaman içerisinde vakitlerinin büyük bir çoğunluğunu Kıbrıs’ta geçirmeye başlamıştır.

2004 sonrası 10.000’den fazla İngiltere vatandaşı, yatırım ve yaşama için Kıbrıs’ı tercih etmiştir. Yabancı nüfusun bölgeye gelişi, Kıbrıs’ın ekonomisini canlandırmakta da büyük bir rol oynamıştır. Kıbrıs satılık ev, özellikle gelir seviyesi yüksek bu ülkeler için çok karlı bir yatırıma dönüşmüştür. Avrupalılar, alım güçleri yüksek olduğu için KKTC emlak konusunda rahat yatırımlar yaparken, artan talep ile son 2 yılda yukarıda adı geçen bölgelerdeki toprak fiyatlarını 2 katına çıkmıştır.

Bununla birlikte, artan talepler göz önünde bulundurulduğunda, toprak ve konut fiyatlarının artışı önümüzdeki yıllarda daha da artacaktır. Tüm bu nedenler değerlendirildiğinde, KKTC emlak yatırımı için çok doğru bir hedef olarak karşımıza çıkmaktadır.

Bir çoğumuzun bildiği gibi KKTC Türkiye’nin bir parçası olsa da aynı zamanda ada devletidir. Türkiye’den KKTC’ye karayolu ile ulaşım mümkün olmadığı için, pek çok Türk yatırımcıya, Kıbrıs’tan arsa ya da konut almak zor gelmektedir. Fakat bu kesinlikle doğru değildir. Yatırımcının burada izlemesi gereken yol, güvenilirlik ve paylaşımcılık prensiplerini kendine esas edinmiş ve yıllardır emlak sektöründe olan bir şirket ile ilerlemektir. Bu şirket ise Goldmark Estates’ten başkası değildir.

İlginizi çekebilir: Kıbrıs’a Nasıl Gidilir?

Goldmark ile Doğru Emlak Yatırımı Yapın

2015 Eylül ayında Erman Esentuna, Osman Oran ve Durmuş Özgen liderliğinde kurulan Goldmark Estates Ltd. uzun yıllara dayanan tecrübesi ile hızlı bir yükselişle büyük işlere imza atmıştır. Kıbrıs satılık ev denilince akla ilk gelen KKTC emlak şirketi Goldmark Estates, kurulduğu ilk yıl, emlak sektörüne katılan en iyi emlak firması ödülünü almış ve kendisini rahatlıkla ispat etmiştir. Goldmark Estates 2019 yılında KKTC Property Awards Emlak Ödülleri gecesinde Kıbrıs’ın En iyi Emlak Acentesi ve En iyi Satış Ekibi ödüllerinin sahibi olarak kendini bir kez daha kanıtlamış ve sektördeki gücünü göstermiştir.

Hali hazırda devam eden 7 Yıldızlı Yaşam, Girne Yeşiltepe Projesi, Kıbrıs Town Houses, Natura Alsancak ve Mağusa Merkez Residansları gibi projelerimiz, Goldmark Estates’in Kıbrıs satılık ev ve KKTC emlak konusundaki gücünü, güvenilirliğini ve yatırım denince akla gelen ilk adres olduğunu kanıtlıyor.

Müşterilerimiz ve çalışanlarımızın memnuniyetini her şeyin üzerinde gözeten Goldmark Estates paylaşmayı seven, dürüstlüğünden ödün vermeyen bir yapı içerisinde Kıbrıs Emlak sektöründe ilerlemeye hız kesmeden devam edecektir. Bizimle iletişim kurmaktan çekinmeyin!

 

 

 

 

 

 

 

Tartışmaya Katıl

Compare listings

Karşılaştırmak

Kıbrıs Yatırım Fırsatları!

Kıbrıs emlak yatırımı fırsatları hakkında merak ettikleriniz için  bizimle iletişime geçin.
Acele edin! En karlı yatırımlar sizleri bekliyor!