Kıbrıs Adası’nda Yaşanacak En Güzel Yerler!

Ada ülkesi olan Kıbrıs, kendi içinde Kuzey ve Güney olarak ikiye ayrılmıştır ve bu ayrılma ile birlikte iki bölgede de çok farklı kültürler yaşamaktadır. Kuzeyinden güneyine kadar her yeri güzel olan Kıbrıs, dünya tarafından ilgi görmektedir ve bu ilgi görmenin sebebi için birçok etken sizlere söyleyebiliriz. Muhteşem saf doğası, hareketli ve canlı gece hayatı, gün içinde her yaşa kısaca herkese hitap edecek aktivite imkanları ve gezilecek yerleri ile muhteşem anılar yaşayacaksınız. Kuzey Kıbrıs, Türklerin çoğunlukta olduğu bir yerdir ve zaten Türk Cumhuriyetidir. Sahip olduğu sınırlar içerisinde bulunan şehirlerin her biri birbirinden birçok farklı sebeple ayrılmakta belki de ayrılamamaktadır. Tatil amaçlı ya da kalan yaşamınızı burada geçirecek olursanız eğer çok doğru bir karar vermiş olursunuz. Özellikle de son yıllarda yatırımcılar tarafından büyük adımlar atılan bir yer haline gelmiştir Kıbrıs.

Kuzey Kıbrıs’ta yaşanacak en güzel yerler dediğimizde aslında kıyaslama yapılacak kadar ayrım vardır ama güzellik açısından kıyaslama yapılabilecek ayrımlar çok yoktur. Başkent Lefkoşa’dan Girne’ye, Güzelyurt’tan İskele’ye kadar Kuzey Kıbrıs’ın her bölgesi ayrı güzeldir. Sahip olunan köklü geçmiş, yaşayan medeniyetlere ait eserler, antik kentler ve balta girmemiş denilen ormanlar, doğal güzellikler ile Kuzey Kıbrıs, yaşanacak en güzel yerlerden biridir aslında.

 

Lefkoşa

Kıbrıs’ın başkenti olan Lefkoşa, Kıbrıs’ın en büyük ve en kalabalık şehridir. Doğası, merkezi yapısı ile çok fazla konaklama imkanı sunan Lefkoşa, ayrıca tarihi yapısı ile de yaşanabilecek en güzel yerlerdendir. En güzel yer kıyaslaması yapıldığında da sosyal yaşamı, gece hayatı, gezilecek yerleri, ekonomisi, aktiviteleri ile değerlendirme yapılıyor ve bunların her birini bu merkezi başkent, insanlara sunmaktadır. Zaten bütün bu imkanlar ile de Türklerin en yoğun ilgi gösterdiği ve yatırım yapmak isteyenlerin de yönelim gösterdiği yerlerin başlarındadır.

 

Girne

Dünya için önemli bir limana sahip olan Girne, denize ve doğaya olan manzaraları sebebiyle çok fazla ilgi görmektedir. Girne civarları merkezi olması, doğası, çevresi, denizi ile de en çok ilgi gören yerlerdendir. Tatilciler tarafından çok ilgi gören bir yer olmasının yanı sıra Girne, Türk yatırımcıların da en yoğun ilgi gösterdiği ve hatta yatırımcıların birden baskın yaptığı ve git gide daha da ilgi gören bir yerdir. Girne’de satılık evler, boş arsalar vs. her biri ile insanlar yatırım için buraları tercih etmektedir. Özellikle de limana yakın bölgelerde çok fazla talep görülüyor ve yatırımcılar birer birer akın ediyor.

İskele

Özellikle de huzur verici sessiz doğası ile ilgileri üzerine çeken İskele, Kuzey Kıbrıs sınırlarında yaşanabilecek en güzel, sakin ve huzurlu bölgelerin başında gelmektedir. Bu sebeplerle de İskele bölgesinde yatırımcılarda artış var ve fırsatı değerlendirmek isteyen herkes buralara akın ediyor. Kimisi yatırım kimisi ise ömürlük kalmak adına buralardan ev ya da villa almaktadır. Gelişen İskele bölgesinde ev, arsa gibi inşaat ile ilgili alanlar da git gide artmaktadır. Uygun fiyatlar ve muhteşem doğa fırsatı size tam da burada sunulacaktır.

Bahsettiğimiz bu bölgelerde fiyat araştırmaları yapıldığı zaman normalin altında fiyatlar karşımıza çıkmakta. Yatırımcıların yoğun ilgisi ile yavaştan fiyat artışı meydana geliyor evet, ama özellikle de önümüzdeki iki yıl fiyatların yine her zamankinden uygun olacağı düşünülmektedir. Kuzey Kıbrıs’ta yaşanacak en güzel yerler olarak bahsettiğimiz bu bölgelerde siz de yatırım yapmak istiyorsanız çok da düşünmenize gerek yok. Dediğimiz gibi burada fiyatlar bulundukları konuma göre fazlasıyla uygun ve Türk yatırımcılar bu sebeplerle de yoğun ilgi göstermektedir.

Siz de 2020 senesinin fırsatlarını kaçırmadan GoldMark ile tanışabilir, aradığınız kriterlere uygun satılık evler ve villaları araştırmaya başlayabilirsiniz. Yaşam standartlarınızı artıracak Kıbrıs satılık evleri ile çok daha keyifle ve huzurla aile yaşantınızı sürdürebilir, Kıbrıs adası güzelliklerine yakından şahit olabilirsiniz. GoldMark emlak danışmanınız size tüm ayrıntılarıyla destek olacak ve ihtiyacınız olan satılık evleri karşınıza çıkaracaktır. Kuzey Kıbrıs’ta yaşanacak en güzel yerlerde, farklı konumlarda ve farklı özelliklere sahip satılık evler sunacaktır. Hem Kıbrıs adası hem de GoldMark’ı tanımak ve görmek için sizi Kuzey Kıbrıs’a davet ediyoruz.

Tartışmaya Katıl

Compare listings

Karşılaştırmak

Kıbrıs Yatırım Fırsatları!

Kıbrıs emlak yatırımı fırsatları hakkında merak ettikleriniz için  bizimle iletişime geçin.
Acele edin! En karlı yatırımlar sizleri bekliyor!