Kıbrıs Erenköy İnanılmaz Emlak Fırsatları!

Erenköy bölgesi Kuzey Kıbrıs halkı için çok değerlidir. Birçok tarihi eser barındığı gibi havası ve doğası, el değmemiş güzelliği ile daha çok turistlerin dikkatini çekmeye başlamıştır. Kuzey Kıbrıs halkı, Karpaz bölgesine bağlı olan Erenköy kasabasını dinlenmek, huzuru bulmak, kasaba yaşantısını derinden hissetmek için ziyaret ederler. Kuzey Kıbrıs’ın gelişen ekonomisi dolayısı ile Erenköy’de bu durumdan doğrudan etkilenmiş, tarihteki geçmişi, 4. yüzyıldan kalma kilisesi ve daha birçok özenle korunmuş tarihi kalıntıları ile hızlı bir şekilde turizmini geliştirmiş, böylece adından sıkça bahsettirmeyi başarmıştır. Bu kadar değerli bir kasabada KKTC emlak piyasasından sıkça bahsetmişken bu içeriğimizde Kıbrıs Erenköy emlak fırsatlarından bahsedelim istedik.  

Kuzey Kıbrıs Erenköy’de Yaşam

Kuzey Kıbrıs Erenköy hakkında bir araştırmaya girdiğinizde fark edeceksiniz ki Eski Erenköy ve Yeni Erenköy diye ayrılır. Önce isterseniz sizi bu konuda aydınlatalım. Eski Erenköy, Lefkoşa’ya bağlı, deniz kenarında bir köy idi. İnsanlar geçimini tarım ve hayvancılık ile sağlardı. İncir ağaçları ile ünlü bölge halkının çoğu madende çalışarak geçimlerini sağlarlardı. Rum kesimi ile olan siyasi problemler yüzünden bölge halkı zor dönemler geçirmiş ve Yeni Erenköy’e göç ederek hayata sil baştan başlamışlardır. Kahramanlıklar diyarı olan bu bölgenin destanını anlatmak ile bitiremeyiz. Kuzey Kıbrıs’ın en nadide en özel bölgelerinden biri olan Erenköy, kahramanlık unvanını tarihi hikayesi dolayısıyla almıştır. KKTC emlak fırsatları dediğimizde aklımıza ilk gelen ilçeler kuşkusuz Girne, İskele, Lefkoşa ve Mağusa’dır. Ancak gelişimi devam eden bu eşsiz kasabada yeni konut projeleri hızla hayata geçirilmeye başlamıştır. Şimdiden Kıbrıs Erenköy‘de bulunan bahçe içinde, dağ manzaralı evlere bir göz atabilirsiniz. 

Bahsetmemiz gereken bir diğer konu ise Erenköy halkıdır. Adeta eski bir yakınınıza rastlamışcasına sıcak ve içtenlikle gelenleri karşılarlar. Balıkçılık ile uğraşabileceğiniz, denizin huzur ve mutluluk esintisini yüreğinizde hissedebileceğiniz Erenköy, devlet çalışanlarının yaşadığı, balıkçılık ve hayvancılıkla geçinen insanların konakladığı eşsiz bir yerdir.  

İlginizi Çekebilir: Kıbrıs’tan Ev Almak İçin 10 Gerçekçi Neden!

Kıbrıs Erenköy Emlak Fırsatları  

Erenköy’de yapılan yatırımlar ve tatil köyleri dolayısıyla turistlerin de gözdesi haline gelmiştir. Hal böyle olunca Erenköy emlak fırsatlarını değerlendirmek isteyen yatırımcılar bu güzel kasabayı da mercek altına almıştır. Erenköy, hızlı bir şekilde ayağa kalkmayı başarabilen ve hızlı bir şekilde yatırımlar almayı başararak gelişimini sürdürmeye devam etmektedir. Kuzey Kıbrıs’ta emekli olan kişilerin sınırsız oturma izinlerini bulunmaktadır. Emekli olan, geri kalan hayatını sakin ve rahat geçirmek isteyen insanların genellikle tercih edebilecekleri bir bölge olarak da bilinen Erenköy kasabasına uzun vadeli yatırım yapmak isteyen kişiler için de oldukça uygundur. Altyapı çalışmalarının yanı sıra limanın restorasyonuna destekler sürmektedir. Bu şirin kasabada yatırım yapmak ya da yeni bir hayatın başlangıcı için Kıbrıs Erenköy emlak fırsatlarını değerlendirebilirsiniz.  

İlginizi Çekebilir: Yeni Erenköy Satılık Bahçeli Müstakil 

KKTC Emlak Fırsatları  

Kuzey Kıbrıs, her bölgesi ile yatırım için oldukça tercih edilen bir bölgedir. Ada ülkesi olması dolayısıyla sınırlı topraklara sahiptir. Bu nedenle yatırımcılar KKTC emlak fırsatlarını gözden geçirmekte ve ilgilenmektedir. Tüm bunların yanında öğrenci potansiyelinin oldukça yoğun olduğu bir ülke olması bir diğer fırsatlarında göz önünde bulundurulmasına neden olmaktadır. Doğa ile iç içe olabileceğiniz aynı zamanda hiçbir sosyal aktiviteden uzak kalmayacağınız bir yaşam deneyimi için de tercih edebileceğiniz bu şahane fırsat için KKTC emlak ilanlarını inceleyebilirsiniz.  

İlginizi Çekebilir: Kuzey Kıbrıs’ta Emlak Ara

Biz Goldmark ailesi olarak Kuzey Kıbrıs’ta yaşamak veya yatırımcı olmak isteyen herkesin beklentilerini en üst düzeyde karşılamak için uğraşırız. Kendi alanında uzman ve profesyonel gayrimenkul danışmanlarımız ile birlikte isteklerinize karşılık verebilmek ve yatırımlarınızın hızlı geri dönüşümünü sağlayabilmek adına tüm tecrübelerimizi ve bilgimizi sizlerle paylaşırız.  

Tartışmaya Katıl

Compare listings

Karşılaştırmak

Kıbrıs Yatırım Fırsatları!

Kıbrıs emlak yatırımı fırsatları hakkında merak ettikleriniz için  bizimle iletişime geçin.
Acele edin! En karlı yatırımlar sizleri bekliyor!