KKTC Emlak Dünyası Hakkında 8 İnanılmaz Bilgi!

KKTC emlak sektörü sürekli yeni haberlere konu olmakta, sürekli büyümekte. Emlak Kıbrıs olarak yapılan internet aramalarında, Kıbrıs emlak olarak yapılan internet sorgularında karşımıza her geçen gün yeni haberler, yeni gelişmeler çıkmakta. Sürekli büyüyen, sürekli değerlenen KKTC emlak sektörü hakkında söylenebilecek çok fazla şey var. Yaptığınız emlak yatırımı her daim değerlenir ve gündem olurken Kıbrıs’ın eşsiz manzaralarına, uçsuz bucaksız plajlarına seyre dalmanız mümkün. Bu nedenle gelin, Kıbrıs emlak dünyası hakkında 10 inanılmaz bilgiyi paylaşacağımız bu yazıyı okurken, bir yandan da GoldMark Estates üzerinden ilanları inceleyin. Kıbrıs satılık ev ilanlarını incelerken farkedebileceğiniz gibi, inanılmaz fırsatlar ile karşılaşacağınız Kıbrıs emlak ilanları hem paranızın değerini koruyacak, hem de 12-13 sene gibi kısa sürelerde kendisini amortisman edecektir.

İlginizi Çekebilir: Kıbrıs Emlak Yatırımı Yapacakların Bilmesi Gereken 7 İpucu!

1. KKTC Emlak Dünyası Hakkında Basın Ne Düşünüyor?

Gayrimenkul dünyasının nabzını tutan çeşitli basın kuruluşları tarafından KKTC emlak piyasası hakkında yazılan çeşitli haber metinlerini derleyip toplayacak olursak, ortalama bir fikir edinebiliriz. Çeşitli haber sitelerinde yer alan haber başlıkları tam da emlak Kıbrıs sorgusunu karşılar nitelikte. Hürriyet gazetesinin yaptığı habere göre, Kıbrıs emlak sektöründe fiyatlara bakılacak olursa, Güney Kıbrıs’ın 3’te 1’i orana inanılmaz kalitede ve değerde konutlar satın alınabilmekte. Bu durum da henüz siyasi olarak refaha ermemiş olan KKTC’nin ilerleyen dönemde uzlaşı sağlanması durumunda ne kadar değerlenebileceğinin göstergesi.

Kuzey Kıbrıs Hakkında Bilmediğiniz 10 İlginç Bilgi yazımızı okuyarak, KKTC hakkında pek çok farklı bilgi edinebilir, yatırım yapma düşünceniz hakkında çok daha fazla fikir sahibi olabilirsiniz.

2. KKTC’de Sürekli Açılan Yeni Üniversiteler ve Oteller

KKTC üniversiteleri ile eğitim dünyasını da cezbediyor. Üniversite eğitimini Girne Amerikan Üniversitesi gibi pek çok üniversiteden almak isteyen öğrencilerin bir numaralı tercihi olan Kıbrıs, yatırımcıların da yaptıkları konut yatırımını kısa sürede değerlendirmelerini sağlıyor. KKTC’de okuyacak olan bir üyesi bulunan ailelerin satın alabileceği pek çok Kıbrıs satılık daire seçeneği sunan GoldMark Estates ile iletişime geçerek kolaylıkla bir emlak yatırımı yapabilirsiniz. Aynı zamanda sürekli açılmakta olan Kıbrıs Otelleri ile birlikte de turizm sektörü canlanan KKTC, uçsuz bucaksız sahilleri, güzel iklimi ve masmavi denizleriyle turistleri büyülüyor. Turizm sektörünün canlanışıyla konut piyasasının da hareketlendiğini unutmamalısınız.

3. KKTC Emlak Piyasası ve Sterlin ile Konut Satın Almak

İngiliz Sterlini üzerinden dönen Kıbrıs emlak piyasasına bakılacak olursa, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için özellikle karlı bir yatırım olabileceği göze çarpmakta. TL cinsinden mevduat hesaplarında saklamakta olduğunuz birikimlerinizin, döviz dalgalanmalarından etkilenmemesini istiyorsanız, Kıbrıs’ta ev satın almak oldukça mantıklı olacaktır.

4. Kıbrıs’ın Güvenli Yaşam Atmosferi

Kuzey Kıbrıs’ta yaşam hem çok huzurlu, hem de güvenli. Günümüzün metropol şehirlerinde her daim tetikte olmayı gerektiren stresli yaşama inat, KKTC’nin büyük şehirlerinde hala güvenli bir yaşam atmosferi hüküm sürmekte. Çocuklarınızdan endişe etmeyeceğiniz, malınızın herhangi bir riskte bulunmayacağı KKTC, özellikle ailelerin yaşamları için oldukça güvenli.

5. KKTC Emlak Sektörü ve Yabancı Yatırımcı Akını

KKTC, yabancı yatırımcılar için de adeta bir altın madeni. Kıbrıs Gazetesi’nin yaptığı bir habere bakılacak olursa, KKTC’de Rus yatırımcılar sürekli gayrimenkul yatırımı yapmaktalar. Uygun fiyatlı ve getirisi oldukça yüksek olan emlak Kıbrıs açısından büyük bir gelir kaynağı. Talep arttıkça fiyatların da buna bağlı olarak yükselmesiyle birlikte yapacağınız yatırımın karşılığını alma oranınız da artmakta. Üstelik yabancı yatırımcılar sadece bir yatırım olarak değil, tatil için de KKTC’yi sıkça tercih etmekteler.

6. Kapalı Maraş Açılıyor mu? Kıbrıs Kapalı Maraş ile İlgili Son Gelişmeler!

Kapalı Maraş bölgesi, KKTC’nin turizm ve emlak konusunda en önemli bölgelerinden biri olma potansiyeli taşıyor. Hem bölgenin açılmasıyla Dünya kamuoyu nezdinde popülerleşen KKTC bilinirlik kazanıyor, hem de yeni yatırım fırsatları doğuyor. Kapalı Maraş’ın açılabilme düşüncesi yeni bir düşünce olmamakla birlikte, bu bölgenin adeta bir açık hava müzesine dönüştürülme veya tamamiyle yenilenerek bir hayalet şehir havasından sıyrılarak yeni bir cazibe merkezine dönme ihtimalleri gün yüzüne çıkıyor. Kapalı Maraş ile ilgili haberleri takip etmek, Kapalı Maraş’a yakın bir bölgeden ev satın almak yatırımınızı beklediğinizden de hızlı değerlendirebilir.

7. Girne Emlak Sektörü için Bayrak Taşıyıcı Niteliğinde

Girne, Kıbrıs emlak piyasaları için bayrak taşıyıcı şehir niteliğiyle öne çıkmakta. Girne ev fiyatlarına bakılacak olursa, Girne’nin sürekli gelişen altyapısı, yeni açılan üniversiteleri ile büyük bir yatırım fırsatı olduğu görülebilecektir. Girne’yi sırasıyla Lefkoşa ve Mağusa takip etmekte. İskele yeni gelişen bir şehir olmasıyla hem turizm açısından hem de satılık villa örnekleri ile büyük potansiyel taşıyor. Yeni projeler ile canlanan Girne emlak sektörü emlak yatırımını Kıbrıs’ta yapmak isteyen herkesi bekliyor.

8. GoldMark Estates Profesyonel, Güvenilir bir Yatırım Vaadediyor

GoldMark Estates olarak yatırım yapmayı düşündüğünüz bölgeler hakkında sizi tamamiyle bilgilendirmeyi, satın alacağınız Kıbrıs emlak çeşidine göre tüm teknik detayları sizinle paylaşmayı ve bütün bürokratik süreçleri şeffaf bir şekilde sizler için yürütme imkanlarını sunuyoruz. Portföyümüzde bulunan KKTC emlak ilanları arasından en beğendiğiniz ile ilgili tüm sorularınızı cevaplıyoruz. Aynı zamanda sunmuş olduğumuz kiralama hizmetiyle birlikte de yaptığınız yatırımın kendisini en kolay şekilde amorti etmesini sağlama konusunda da yardımcı oluyoruz. Kıbrıs emlak sektörünün öncü şirketlerinden olan GoldMark ile iletişime geçerek kolaylıkla emlak Kıbrıs yatırımı yapabilir, Kıbrıs satılık ev ilanları arasından istediğinize sahip olabilirsiniz.

Umarız Kıbrıs Emlak Sektörü hakkında 8 inanılmaz bilgiyi derlemeye çalıştığımız bu yazı faydalı olmuştur. Eğer emlak Kıbrıs sorgularınızda karşınıza çıkan diğer problemleri çözmek isterseniz, Kıbrıs ile ilgili tüm sorularınızı GoldMark İletişim kısmından bize yöneltebilirsiniz. GoldMark’ın emlak portföyü üzerinden de çeşitli Kıbrıs satılık ev ilanlarını inceleyebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: En Güzel KKTC Girne Sahibinden Satılık Daire Örnekleri

Tartışmaya Katıl

Compare listings

Karşılaştırmak

Kıbrıs Yatırım Fırsatları!

Kıbrıs emlak yatırımı fırsatları hakkında merak ettikleriniz için  bizimle iletişime geçin.
Acele edin! En karlı yatırımlar sizleri bekliyor!