Kıbrıs Kiralık Ev

Kıbrıs, bulunduğu konum ve sahip olduğu Akdeniz İklimi itibari ile taraflı tarafsız herkesi kendisine hayran bırakan, büyüleyici güzellikleriyle herkese mükemmel bir yaşam alanı sunan bir konuma sahiptir.  Hal böyleyken, gayrimenkul yatırımcısının da dikkatlerini buraya çekmesine neden olmaktadır.  Avrupa’daki konut fiyatları ile karşılaştırıldığında tam bir fırsatlar ülkesi olan Kıbrıs, sıcak Akdeniz İklimi, uzun bir yaz mevsimine sahip oluşu, cezbedici masmavi denizi ve doğal güzellikleri ile de uluslararası konut yatırımcısının dikkatini çekmektedir. Özellikle Kıbrıs kiralık ev piyasası ile Kıbrıs’a yatırım yapan yatırımcıların yüzünü güldürmektedir.

Kıbrıs Gayrimenkul Yatırımı

kibrisgunlulkiralikevkibrisgunlukkiralik

kibriskiralikkibriskiralikev

Günümüz hayatında gayrimenkul yatırımları da dünyaya açılmış durumdadır. Kimi yatırımcılar oturum alabilmek kimileri de daha uygun yatırımlar yapmak için yurtdışını tercih etmektedirler. Kuzey Kıbrıs da gayrimenkul piyasası açısından yatırımın hızlandığı bir bölge olarak ön plana çıkmaktadır. Yatırım dönüş süresinin de kısa olması yatırım için Kıbrıs’ı diğer bölge ve ülkelere nazaran çekici kılmaktadır. Ayrıca Kıbrıs’ta birçok Türk Bankası’nın tüm şehirlerde şubelerinin olması, gerçekleşecek finansal işlemlerin kolaylaştırarak yatırımcının da Kıbrıs’a yatırım yapmasının önünü açmıştır. Kıbrıs’ta yabancı yatırım oranını arttırmak ve büyümeye katkı sağlanması için devlet tarafında da birçok kolaylık sağlanmaktadır. Emlak alımlarında oturma izninin sağlanması, şirket yatırımlarında işlemlerin kolaylaştırılması gibi özellikler birçok bürokratik uygulamada kolaylık sağlamaktadır. Geçtiğimiz yıllarda değişen ve artan imar izin oranları ile birlikte özellikle Kuzey Kıbrıs’ta yatırım için çok karlı projelerin inşası başlamış ve hızla bu inşaların sayısı artarak devam etmektedir.

Ayrıca, Kıbrıs uzun süredir eğitim alanında gelişmiş üniversiteleri ve öğrenci sayısı ile eğitm sektörünün çok önemli bir yer teşkil ettiği bir ülke konumundadır. Son yıllarda yeni açılan üniversitelerle birlikte aktif öğretim verilen üniversite sayısı ciddi miktarda artış göstermiştir. Öğrenci populasyonunun da artmasıyla birlikte bu durum gerek emlak, gerekse yatırım alanlarında ciddi fırsatlar doğurmakta ve ülke ekonomisini giderek büyütmektedir.

Gelişmekte Olan Kıbrıs Turizm Sektörü

kibristurizmkibristurist

kibristurizmveyatirimkibristurizmvekiralikev

Kıbrıs’ın lokomotif sektörlerinden biri olan turizm sektörü son yıllarda havaalanı, otel ve turistik tesislerdeki özellikle Türkiye ve Yabancı odaklı yatırımlar ile giderek büyümekte ve beraberinde emlak talebinde ciddi artış sağlamaktadır. Akdeniz iklimine sahip oluşu, uzun yaz mevsimi ve masmavi Akdeniz manzarası ile hem gelenleri büyülüyor hem de yatırımcı için yeni fırsatlar oluşmasını sağlamaktadır. Bu durumun sonucu olarak da yatırımcının, yatırımlarının karşılığını kolayca elde etmesini sağlamaktadır.

Kıbrıs Kiralık Ev Fiyatları

Kıbrıs için bu kadar çok gayrimenkul yatırım fırsatlarından bahsetmişken yatırımınızın geri dönüşü olarak da elde edebileceğiniz Kıbrıs günlük ev fiyatlarına da değinmemiz gerekmektedir. Aylık kiralamalara baktığımız zaman 1.200 – 5000 TL civarlarında seyrederken, günlük kiralık fiyatları ise 300-400 TL arasında seyretmektedir. Unutmamak gerekir ki bunlar ortalama fiyatlar olup bu fiyatların altında veya üstünde fiyat çıkabilmesi olasıdır. Bizim burada bahsetmek istediğimiz ise satın alarak yatırım yaptığınız ev ile birlikte kira getirisi elde ederek gelir elde edebilir, yatırımınızın karşılığını fazlasıyla geri alabilirsiniz.

Bizler de Goldmark olarak, size en uygun fiyatlı gayrimenkulu bulup yatırımlarınızı doğru bir şekilde değerlendirme fırsatı sunuyor olacağız. Geniş portföy yapımız sayesinde aradığınız gayrimenkulu sizlerle buluşturuyor olacağız. Çünkü Kıbrıs emlak sektöründeki 10 yılı aşkın tecrübemiz ile birçok fırsata açık olan Kıbrıs’ta sizlere en uygun şekilde hizmeti vermeyi amaçlıyoruz. En uygun hizmeti almak için bizlerle iletişim halinde olup en iyi hizmeti tarafımızdan alabilirsiniz.

 

Tartışmaya Katıl

Compare listings

Karşılaştırmak

Kıbrıs Yatırım Fırsatları!

Kıbrıs emlak yatırımı fırsatları hakkında merak ettikleriniz için  bizimle iletişime geçin.
Acele edin! En karlı yatırımlar sizleri bekliyor!