Kıbrıs Satılık Arsa Fiyatları

Merhaba, içeriğimize göz atmadan önce konumuzdan bahsedelim. Kuzey Kıbrıs satılık arsa fiyatları ile ilgili detaylı elde edebileceğiniz yazımızda arsa yatırımı düşünenler için Kıbrıs’ta nereden arsalar alabileceğiniz hususunda faydalı bilgiler sunacağız.

Öncelikle Kıbrıs’tan arsa almak mantıklı mı? diye düşünüyorsanız, Kıbrıs satılık arsa fiyatları ve arsalar arasındaki yaklaşık fiyat karşılaştırması için tablomuza göz atabilir, GoldMark Estates web sitemizden Kıbrıs satılık arsa portföyümüzü inceleyebilirsiniz.

Kuzey Kıbrıs’ta merkezi ve turistik gücüyle dikkat çeken kentlerden biri olan Gazimağusa arsa yatırımı için oldukça elverişli bir konumdadır. Özellikle Mağusa’nın Tuzla bölgesindeki arsalar merkeze, Glapsides sahiline ve Doğu Akdeniz Üniversitesi’ne yakınlığı ile her noktaya ulaşım imkanı sağlayacak bir noktada yer alır. Mağusa’da boş alanların ve arsa sayısının azaldığı bugünlerde satılık arsa fiyatları hakkında bilgi edinmek ve harekete geçmek için oldukça iyi bir zamandır. Zira, yakın zamanda Mağusa gibi merkezi kentlerde arsa bulmak imkansız hale gelecektir. Tarihi noktalar, sahil, deniz, kültür ve sanat gibi birçok konuda aradığınızı bulabileceğiniz, bir o kadar da sessiz ve sakin bir bölge olan Tuzla bölgesi satılık arsa arayanlar için biçilmiş kaftandır.

Kıbrıs satılık arsa fiyatları, arazi genişliğine ve bulunduğu bölgeye göre değişiklik gösterir. Minimum 520 – 540 m2 arasında değişen ölçeklerde £ 26.000 – £ 30.000 gibi satılık arsa fiyatları bulunur. Bu arsa fiyatları arazinin dönümü arttıkça orantılı olarak artar.

ŞehirMinimum FiyatıMaksimum Fiyatı
Mağusa£ 26.000£ 270.000
İskele£ 26.900£ 240.000
Girne£ 50.000£ 475.000

Kıbrıs’tan Arsa Alınır Mı?

Kuzey Kıbrıs, satılık ev ilanlarına talebin oldukça fazla olduğu, gayrimenkul hareketliliğinin fazlaca olduğu bir ülkedir. Bunun sebebi, Kıbrıs’ın doğal güzellikleri ile beşeri yapısının üst düzeyde olmasıdır. Sosyal ve kültürel olarak da insanlara birçok seçenek sunabilen şehir, yaşam imkanlarını artırır, dolayısıyla Kıbrıs’a ve Kıbrıs satılık arsa ve evlere talebin artmasına neden olur. Yapılan yatırımların hız kazanması, inşaat ve gayrimenkul sektöründe de etkisini gösterir.

Kuzey Kıbrıs’ın potansiyeli, “Kıbrıs’tan arsa alınır mı?” sorusuna en iyi cevabı verir. Bunun yanısıra satılık ev ve villa yatırımlarının artması da bu durumu kanıtlar niteliktedir. Satılık arsa satın alarak Mağusa, Girne veya İskele gibi şehirlerde önemli bir yatırım elde etmiş olursunuz. Merkezi noktalarda yer alan satılık arsa ve araziler dışında deniz manzaralı, dağ manzaralı, elektrik ve telefon gibi tüm altyapı çalışmaları tamamlanmış bölgelerde kendinize ait olacak ev veya villa inşa edebilirsiniz. Ayrıca birbiriyle bağlantılı, komşu arazileri satın alarak alanınızı genişletebilir, Kıbrıs satılık arsa yatırımınızı en güzel şekilde tamamlayabilirsiniz.

Kıbrıs’ta Arsa Nereden Alınır?

Kuzey Kıbrıs’ta satılık arsa ve araziler hangi bölgelerde bulunur, satılık arsa fiyatları nerede hangi aralıktadır? Kıbrıs’ta arsa nereden alınır? Elbette bu soruların cevabı talebinize ve ihtiyacınıza göre değişecektir.

GoldMark Estates olarak size sunduğumuz satılık arsa ve satılık arsa portföylerimizden Kıbrıs’ın her noktasındaki satılık arsa ilanları hakkında bilgi sahibi olabilir, zaman kaybetmeden hazır altyapılı, hazır tapulu ve banka kredisine uygun arazileri satın alabilirsiniz.

Mağusa: Kuzey Kıbrıs satılık arsa fiyatları ve altyapı uygunluğu, yatırımcı açısından en karlı bölgelerden biri olan Tuzla bölgesidir. Alan olarak 520 m2 ile 750 m2 arasında değişen 19 adet satılık arsa, alıcılarını beklemektedir. Muhteşem denizi ve manzarası ile yatırım için kesinlikle tercih edilebilir.

İskele: Longbeach, Boğaztepe ve Ötüken bölgelerinde eğimli arazisi sayesinde deniz manzarası kesilemeyen 520 m2 ile 3010 m2 arasında değişen büyüklükte satılık arsa bulunmaktadır. İmar oranları %35 ila %50 arasında değişmektedir. Dilediğiniz büyüklükte satılık arsa seçeneklerini inceleyebilir, 2 kat izni sayesinde harika bir villa inşa edebilirsiniz.

Girne: 1 dönümden 15 dönüme kadar Karşıyaka, Esentepe, Çatalhöyük, Bellapais bölgelerinde deniz ve dağ manzaralı yatırıma uygun Kıbrıs satılık arsaları bulunmaktadır. İmar oranları %35 olarak belirlenmiştir. Tercihinize göre hem merkezi bölgelerde hem de deniz ve dağ manzaralı doğa ile iç içe arazilerde kat izni sayesinde villa yaptırabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: https://www.goldmarkestates.com/kibristan-ev-mi-alinmali-arsa-mi/

Kıbrıs’ta arsa almak için bölge seçimi sizin! İhtiyacınıza, tercihinize veya isteğinize göre birbirinden uygun Kıbrıs satılık arsa modellerini GoldMark Estates portföyümüzden incelemeyi ihmal etmeyin, Kuzey Kıbrıs’ta arsa yatırım fırsatını kaçırmayın! Satılık arsanın yanı sıra diğer KKTC Emlak ilanları için web sitemizi inceleyebilirsiniz.

Tartışmaya Katıl

Compare listings

Karşılaştırmak

Kıbrıs Yatırım Fırsatları!

Kıbrıs emlak yatırımı fırsatları hakkında merak ettikleriniz için  bizimle iletişime geçin.
Acele edin! En karlı yatırımlar sizleri bekliyor!