Kıbrıs Satılık Ev

Kıbrıs satılık ev ilanları her geçen gün popülerleşirken, tatil cenneti olarak da bilinen Kuzey Kıbrıs son zamanlarda yatırımcıların gözdesi haline gelmiştir. Satın alınan evlerin, konutların hem yüksek fiyatlara kiraya verilebiliyor olması hem de uygun fiyatlara ev satın alınabiliyor olması tercih edilmesindeki önemli sebeplerden biridir. İster sezonluk zaman geçirmek için bir ev satın alabilir, isterseniz yatırım amaçlı satın alma işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Oldukça donanımlı, lüks siteler içerisinde küçük bir daire tercih edebileceğiniz gibi, villa veya geniş evlerde aynı standartları yakalamanız mümkündür.  

Doğası, tarihi, misafirperver halkı ve antika evleri ile iç içe yaşayabileceğiniz merkezi yerlerde yaşam alanları bulmak mümkün olduğu gibi merkeze uzak sakin, gizli doğa güzelliklerini keşfedebileceğiniz yerlerde de hayalinizdeki evi bulabilmeniz mümkündür.  

Neden Kıbrıs’tan Ev Almalıyım?

Kıbrıs’ta bulunan birçok ev içerisinde kişilerin beklentilerini çoğunlukla karşılayabilecek imkanlar mevcuttur. Doğanın korunmasına ayrıca önem verilen bu ülkede hemen her ev, yeşillik, orman ve deniz görmektedir. Elbette bu ülkeyi yalnızca turistler ve tatilciler ziyaret etmemektedir. Aileler hayatlarında radikal değişiklikler yaparak daha güvenli bir ortamda yaşamak, hayat standartlarını yükseltmek içinde Kıbrıs’a yerleşmeyi tercih ederler. Bunların yanında gelişen ve donanımlı üniversiteler sayesinde her geçen yıl oldukça fazla öğrenciyi misafir etmektedir. Burada eğitimlerini tamamlayan gençler hayatlarının geri kalan kısmını bu ülkede geçirmekten büyük keyif alırlar. İş imkanları, güvenli ortamı, sıcak insanları ve yüksek yaşam standartları sayesinde genç nüfusu her geçen yıl artmaktadır. Bu durum Kibris satilik ev fiyatlarında artışa neden olmuştur. 

Kıbrıs, dört mevsim yaz tatili yapabileceğiniz bir bölgedir. Akdeniz iklimi sayesinde denizin tadını her mevsimde çıkarabilirsiniz. Hatta aralık ayında bile denize giren insanları görmek pek zor değildir. Deniz tutkunları burada yaz mevsimine pek özlem duymazlar. Her plajı birbirinden güzel ve temizdir. Kristal gibi denizi nefes kesen plajları ile günün yorgunluğunu atmanız kolaydır. Kıbrıs eşsiz güzelliği sayesinde tarih boyunca hep adından söz ettirmiştir.  

İlginizi Çekebilir: Kıbrıs Satılık Villa

Kıbrıs Satılık Ev Fiyat Aralıkları

Kıbrıs satılık ev fiyatlarından biraz bahsetmek gerekirse; birçok fiyat aralığında ev bulmanız mümkündür. £36,500 civarında başlayıp £2.000,000’a kadar uzayan bir fiyat aralığından söz edebiliriz. Seçtiğin ilçe, bölge, merkeze olan mesafesinin yanı sıra evin konumu ve işlevleri de fiyatı etkilemektedir. Daire, villa ve müstakil evler arasında da fiyatlar değişkenlik göstermektedir. Kıbrıs satılık ev sahibinden veya bir gayrimenkul şirketinden  olsun bu farklar değişmemektedir. 

İlginizi Çekebilir: Kıbrıs’ta Emlak Ara

Kıbrıs’ta kazançlı yatırım fırsatı ile oturum izni alabilirsiniz. Modern ve karlı projeler, yüksek kira getirisi, düşük gayrimenkul bedelleri, kısa sürede oturum izni alma imkanı ile Avrupa ve Türkler başta olmak üzere bir çok ülkenin gözdesi haline gelmiştir. Kuzey Kıbrıs satılık ev ilanlarında kira geliri İngiliz Sterlini (GBP) cinsindendir. Bu da  Kıbrıs adasında gayrimenkul satın alarak yatırım yapmak isteyenlerin daha da ilgisini çekiyor. 

Kıbrıs Satılık Ev Alma Prosedürleri Zor mu?

Kıbrıs satılık ev ilanlarını inceleyen her yabancı ülke vatandaşının, -ki Türk vatandaşları da bu statüde sayılmaktadır,- aklında bulunan en büyük soru, KKTC emlak yatırımı yapmak için gereken prosedürlerin zorluğudur. Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, yabancı yatırımcılar için oldukça kolay bir ülkedir. Bürokratik işlemler diğer pek çok Avrupa ülkesine kıyasla oldukça hızlı tamamlanmaktadır. Ayrıca KKTC emlak yatırımı yapmak isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına büyük kolaylıklar sağlamaktadır. Gelin isterseniz Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin özellikle Türk vatandaşı olan kişilere sunmuş olduğu kolaylıkları, imkanları inceleyelim.

GoldMark Estates olarak biz, her türlü emlak yatırımı prosedürü konusunda siz müşterilerimize hizmet vermekteyiz. GoldMark’ın ev sahibi yaptığı pek çok Türk vatandaşı bulunmaktadır. Güvenilir, işinde uzman bir emlak portföy yönetimi şirketi vasıtasıyla satın alacağınız Kıbrıs satılık ev, size hiç bir problem yaşatmayacaktır. Bunlar gibi pek çok kolay prosedürleri tamamladıktan sonra, Kıbrıs’ta ev sahibi olarak yeni bir hayata adım atabilirsiniz. Üstelik oturma izni, vergiler gibi konularda da Türk vatandaşları için özel imkanlar bulunmaktadır. Bu işlemleri tamamlayarak KKTC’de ev satın alan pek çok Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı bulunmaktadır.

Kıbrıs’tan Ev Satın Almak İyi Bir Yatırım Kararı mı?

Kıbrıs emlak yatırımı öncesinde insanların aklındaki bir diğer önemli soru da budur. KKTC emlak piyasasına aşina olmayan müşterilerimiz, okurlarımız için kısaca özetlemek gerekirse; evet, Kıbrıs satılık ev ilanlarını incelemek ve Kıbrıs’ta ev satın almak, yapabileceğiniz en kârlı yatırımlardan birisidir. Hem paranızın değerini döviz dalgalanmaları karşısında korur, hem de satın aldığınız ev sürekli değerine değer katar. Ayrıca Kıbrıs kira amortisman süreleri de, özellikle İstanbul ile kıyaslandığında neredeyse yarı yarıyadır. İstanbul için bir dairenin ortalama kira amortisman süresi 20 sene ve üzerindedir. Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde satın alacağınız dairenin ise 9-13 sene arasında!

Kıbrıs Üniversite Bölgeleri ve Üniversite Civarında Satılık Evler

Kıbrıs üniversiteleri, oldukça popüler hale gelmiş ve eğitim konusunda oldukça başarılı olmuş üniversitelerdir. Girne Amerikan Üniversitesi, Kıbrıs Üniversitesi, Lefkoşa Üniversitesi gibi pek çok kaliteli ve dünya çapında bilinirliğe sahip üniversite bulunmaktadır. Bu üniversiteleri de her geçen yıl daha fazla yabancı öğrenci tercih etmektedir. Yalnızca Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan öğrenciler değil, diğer yabancı ülke vatandaşları tarafından da eğitim kalitesi nedeniyle KKTC üniversiteleri tercih edilmektedir. Sizin de bir yatırımcı olarak üniversite bölgeleri ve civar ilçelerinde satın alacağınız daireler, hem kira kolaylığına sahip olacak, hem de her geçen yıl daha da değerlenecektir. Bu nedenle yatırımınızı yaparken, üniversiteleri de araştırmanızı öneririz. Bu ve bunlar gibi pek çok soruyu da GoldMark Estates ile iletişime geçerek sorabilir, en doğru Kıbrıs satılık ev ilanlarını GoldMark Estates vasıtasıyla bulabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: Kıbrıs Ev Fiyatları Ne Kadar?

Biz Goldmark ailesi olarak Kuzey Kıbrıs’ta yaşamak veya yatırımcı olmak isteyen herkesin beklentilerini en üst düzeyde karşılamak için uğraşırız. Kendi alanında uzman ve profesyonel gayrimenkul danışmanlarımız ile birlikte isteklerinize karşılık verebilmek ve yatırımlarınızın hızlı geri dönüşümünü sağlayabilmek adına tüm tecrübelerimizi ve bilgimizi sizlerle paylaşırız. Çıktığımız bu yolda çözüm odaklı olmak en önemli disiplinlerimizden biridir. Takım arkadaşlarımız ile olan birlik bilinci sayesinde en kısa sürede ve en doğru fiyata gayrimenkul alım-satım ve kiralama işlemlerini gerçekleştirebiliriz. 

 

Tartışmaya Katıl

Compare listings

Karşılaştırmak

Kıbrıs Yatırım Fırsatları!

Kıbrıs emlak yatırımı fırsatları hakkında merak ettikleriniz için  bizimle iletişime geçin.
Acele edin! En karlı yatırımlar sizleri bekliyor!