Kıbrıs Son Dakika Haberleri

Kıbrıs son dakika haber sitelerinde yayımlanan ve doğruluğu netleştirilen Korona virüs haberiyle ilgili önemli açıklamalar detayda! Haber Kıbrıs ve civarında telaşa yol açarken, sağlık bakanlığı halkı sakin olmaya çağırdı.

Koronavirüse karşı düğmeye basanlara Güney Kıbrıs da katıldı!

İtalya’da var olan Koronavirüs tehlikesinin git gide yayılması, Yunan Sağlık Bakanlığını harekete geçirdi. Yunan Sağlık Bakanlığının dün akşam bu durum nedeni ile olağanüstü bir toplantı gerçekleştirdiği duyuruldu.

Çin dışına çıkan Korona virüsünün etki alanının git gide genişlemesi Kıbrıs basınına yansıdı. Gazeteler Rum Sağlık Bakanlığı’nın bu bağlamda yapmış olduğu bir açıklamaya yer verdi.

Gazete yer alan habere göre, “sigmalive.com” sitesinde yer alan ve Larnaka Havalimanı’nda korona virüs vakasına rastlandığını iddia eden haber Sağlık Bakanlığı tarafından yalanlandı. Herhangi bir vaka ile karşılaşılmadığı gibi, herhangi bir araştırma da yapılmadığı Rum Sağlık Bakanlığı tarafından iddia edildi.

coronavirus

Sağlık Bakanlığı’nın mevcut haberden sonra gerekli basın yayın organlarına seslenmesi de haberin detaylarında yer aldı. Bu haberde Sağlık Bakanlığı’nın kamu sağlığı ile ilgili konularda herkesi hassasiyete çağırdığı duyuruldu. Bu tür haberlerin teyit edilmeden halka duyurulmaması gerektiğinin altı da özellikle çizildi.

Korona virüsü yalnızca sağlık sektörünü değil, ticaret sektörünü de etkiledi. Yapılan araştırmalara göre korona virüsü Çin’de bazı ticari aksaklıklara neden oldu. Bu aksaklıkların ciddi boyutlarda olmadığını öne süren işverenler ve sanayiciler derneklerden alınan bilgilere göre, işletmelerinin %78’inin bu durumdan hiç etkilenmediği de belirtildi. Burada dikkat edilmesi gereken en temel unsurun hijyen olduğunun altı da özellikle çizildi.

İlginizi çekebilir: KKTC Emlak Fiyatları Ne Durumda?

Kıbrıs Haber Platformlarının İddiası Doğrulandı, Koronavirüs Meclis’e Girdi!

KKTC’de yaşanmış olan Koronavirüz paniği Meclis’te gündem oldu. Sağlık Bakanlığı’nın gerekli önlemleri alması gerektiği Hüseyin Anolemli tarafından talep edildi.

TDP Gazimağusa Milletvekili olan Hüseyin Angolemli, virüsün tahlilinin dahi ülkede yapılamamasını eleştirdi. Tahlilin Ankara’da yapılmış olduğunu hatırlatan Angolemli “Çin’e gönderseydiniz.” dedi. Bu hususta ne gibi önlemler alındığını soran Angolemli, alınmış olan önlemlerin açıklanmasını talep etti.

PİLLİ: “DÜNYA SAĞLIK ÖRGÜTÜ ÖNERDİĞİ İÇİN ANKARA’YA GÖNDERDİK”

Sağlık Bakanı Ali Pilli yöneltilen iddialara ve sorulan sorulara net cevaplar verdi. Virüse karşı alınan tedbirlerin boyutlarının her geçen gün arttığını söyleyen Pilli, bu vakaya karşı gerekli ekiplerin kurulduğunu da belirtti. Tahlillerin Ankara’da yapılmasının temel nedeninin Dünya Sağlık Örgütü’nün merkez olarak Ankara’yı seçmesi olduğunu söyleyen Pilli, virüsle mücadele için gerekli araç ve kitlelere sahip olunduğunu da ayrıca dile getirdi.

Koronavirüs’ten Kıbrıs Satılık Ev Piyasası Etkilenmedi.

Kişilerin mevcut yaşam alanlarını değiştirmeleri de, yeni yaşam alanlarına karar vermeleri de oldukça zordur. Özellikle bir eve sahip olmanın ve sahip olunan evin hayal edilene uygun olmasının bu denli zor olduğu günümüzde kişilerin yıllarca ev sahibi olmak için beklediklerini söylemek de mümkündür.

Hem imkânların bu denli kısıtlı olması hem de koşulların elverişli olmaması kişileri ev konusunda daha hassas bir hale getirmiştir. Öyle ki, kişilerin ev almaya karar vermeden önce evi nereden alacakları, alacakları çevrenin koşulları gibi durumlar hakkında günlerce araştırma yaptıkları iddia edilmektedir. Bu hususta akılda tek bir soru kalmaması dahi en önemli husustur.

coronavirus

Kişilerin ev ararken günlerce araştırma yapmak zorunda kalmayacakları, güven içerisinde ev alabilecekleri bir gayrimenkul danışmanlık sitesi mevcuttur; Goldmark Estates Kuzey Kıbrıs. Goldmark Estates Kuzey Kıbrıs, Kıbrıs satılık ev sektörünün en aktif gayrimenkul danışmanlık firmalarından biridir. Öyle ki bu firmanın gayrimenkul sektörünün nabzını tuttuğunu söylemek dahi mümkündür.

Bu denli önemli yatırımların olduğu Kıbrıs’ta koronavirüsü şüphesi ise sektörü nasıl ilerlediği merak konusu oldu. Goldmark Estate ile görüşen muhabirlerimize Goldmark Estate’in yaptığı açıklamaya göre Kıbrıs satılık ev satışlarında hiçbir gerileme olmadı. Korona virüsünün Kıbrıs emlak piyasası nasıl etkileyeceği ise önümüzdeki günlerde belli olacak.

İlginizi çekebilir: Kuzey Kıbrıs Yatırım Bölgesi

Tartışmaya Katıl

Compare listings

Karşılaştırmak

Kıbrıs Yatırım Fırsatları!

Kıbrıs emlak yatırımı fırsatları hakkında merak ettikleriniz için  bizimle iletişime geçin.
Acele edin! En karlı yatırımlar sizleri bekliyor!