Kıbrıs Spor Meraklılarının İlgi Odağı!

Pek çok spor ve aktivite için Kıbrıs, harika bir yerdir. Kıbrıs spor yapmak isteyen profesyonelleri harika fırsatlar beklemektedir. Bununla birlikte ülke, amatör kulüplere, okullara veya öğrenci takımlarına ve şirket gruplarına ait kulüp seviyesindeki sporcular için eğitim ve yarışmayı da barındırır. Çeşitli seviyelerdeki yarışmalar ve spor etkinlikleri kolaylıkla organize edilebilir.

Bu içerikte size, Kıbrıs’ta spor yapmak isteyen hem profesyonel hem de amatör sporcular için onları bekleyen ve Türkiye’ye göre çok daha ucuz olan doğa sporları etkinliklerinden bahsedeceğiz. Kıbrıs satılık ev almayı düşünenlerin, ülkede diledikleri sporu uygun bir fiyata da yapabileceklerini hatırlamaları gerekir.

Kıbrıs’ta Yapılan Doğa Sporları

Kıbrıs’ta doğa sporları oldukça yaygındır. 20. yüzyılda İngilizlerin onlara bu sporu tanıtmasından bu yana oldukça popüler olan futbol, eğitimli hocaları bulunan yoga, her biri için ayrı bir yönetim organı bulunan basketbol, voleybol, motor sporları, badminton, kriket ve ragbi ile Kıbrıs spor faaliyetlerine oldukça önem veren bir ülke olarak karşımıza çıkmaktadır. Verdiği önemin yanı sıra Kıbrıs spor yapmanın maliyeti de oldukça uygundur. Kıbrıs’ta profesyonel anlamda spor yapan insan sayısının fazla olması bunun bir kanıtıdır.

Kıbrıs Yoga

Yoga, 5000 yıllık bir geçmişe sahip bir zihin ve vücut uygulamasıdır. Yoga stilleri sayesinde fiziksel duruş, nefes alma teknikleri ve meditasyon öğrenilebilir. Kıbrıs spor faaliyetlerinden biri olan yoga seansları, inzivalar düzenlemek için harika alanlar sağlar. Adanın güzel doğası, muhteşem plajları, parkları, deniz kıyısındaki otelleri ve Girne’de burayı çeşitli aktiviteler, meditasyonlar, yoga asanaları ve pranayama için gerçekten eşsiz kılar. Bu sebeple Kıbrıs’ta bulunan yoga merkezlerinin yanı sıra uçak ve konaklama hizmetlerinin de dahil edildiği çeşitli yoga programları mevcuttur.

Kıbrıs’ta bulunan ve alanında çok iyi olan yoga eğitmenleri sayesinde yoga, Kıbrıs spor aktiviteleri adına birçok turist çekmektedir. Girne satılık daire aldığınız takdirde yogayı günlük hayatınıza da entegre edebilirsiniz yılda belirli aralıklarla yoga için inzivaya da çekilebilirsiniz. Kıbrıs’ta yoga için inziva programları;

 • Ada çevresinde en güzel, en uygun ve görkemli yerlerde yoga turları
 • Profesyonel yoga stüdyolarında yoga uygulamaları
 • Yoga hakkında seminerler
 • Harika manzaralara sahip otellerde konaklama
 • Çalışmanın ve pratik yapmanın çok rahat olacağı en deneyimli eğitmenlerle yoga yapma fırsatı
 • Çocuklar için bir yoga eğitim kursu
 • Uçak biletleri

gibi pek çok hizmeti aynı anda sunmaktadır ve bu yoga inzivalarının fiyatı oldukça uygundur. Girne, unutulmaz bir yoga inzivası geçirebileceğiniz, hafızanızda harika anılar bırakabileceğiniz ve buraya aşık olabileceğiniz güzel bir yerdir. Kıbrıs spor ve inziva kampları aynı zamanda nefes kampları olarak da geçmektedir.

Kıbrıs Scuba Diving

Scuba diving, nefes kesici renkli ve çeşitli sakinleri ile bu deniz evreninin harikaları ve sırlarıyla yakınlaşmanın, fantastik su altı dünyasını keşfetmenin belki de en iyi yoludur. Hem kuzeyde hem de güney bölgelerdeki ana kıyı tatil bölgelerinin tümü, ya sahildeki ya da yakınındaki merkezler ya da büyük oteller aracılığıyla tam kapsamlı su sporları sunar. Kıbrıs spor ve dalış okulları akredite kurslarına sahiptir.

Göz kamaştırıcı mavi denizle çevrili Kıbrıs adası, dalgıçlar ve deniz bilimcileri için eşsiz kaynaklar sunarak hem eğlence amaçlı hem de profesyonel scuba diving (tüplü dalış) konularında bir keşif yolculuğu ve benzersiz bir eğitim sunar. Kıbrıs’ta scuba diving, su altı aktivitelerinin benzersiz bir karışımını sunar. Kristal berraklığındaki sularımızın derinliklerinde deniz yaşamını keşfetmenize izin veren bu sporu Kıbrıs’ta yapmanız, uzman ve profesyonel, dünya çapında tanınan scuba diving eğitmenleri ile Akdeniz’i keşfetmenizi sağlar.

Özellikle Türkiye’ye göre çok daha uygun fiyatla scuba diving yapmanıza izin veren Kıbrıs spor aktivitelerine eğlence amaçlı bile başlasanız zamanla siz de profesyonel olma yolunda ilerleyebilirsiniz. Kıbrıs satılık ev almanın size sağlayacağı bir avantajı da bu olacaktır. Böylece her gün evinizden çıkıp sporla buluşma şansına erişebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: https://www.goldmarkestates.com/kuzey-kibris-hakkinda-bilgiler-kibrista-en-ilginc-15-sey/

Kıbrıs dalış noktaları

 • Cennet Dalış Noktası
 • Bambi Dalış Bölgesi
 • Ancient Wreck Dalış Noktası
 • Çukurlar Dalış Noktası
 • Tekke Dalış Noktası
 • Zefiros Dalış Bölgesi
 • Lost Dalış Noktası
 • Antique Shop Dalış Noktası
 • Zeyko Dalış Noktası
 • Fred Dalış Noktası
 • Power Station Dalış Noktası
 • Uçak Batığı Dalış Noktası
 • History Rock Dalış Noktası
 • Tiridakna Dalış Noktası
 • Duvar Dalış Noktası
 • Rita Dalış Noktası
 • Anchor Cockpit Dalış Noktası
 • Wreck Site Dalış Noktası
 • Korkmakiti Dalış Noktası
 • Bakir Nokta Dalış Noktası
 • Sığlık Dalış Noktası

Kıbrıs Yamaç Paraşütü

Yamaç paraşütü ekstrem Kıbrıs spor faaliyetlerinde biridir. Kısaca tariff etmek gerekirse, öncelikle atlayışınızı yapacağınız tepeye çıkarsınız. Tepeye çıktığınızda tek ihtiyacınız olan bir yamaç paraşütü kanadıdır. Yamaç paraşütünde kullanılan spor paraşütü türü, daha kolay kalkış ve iniş için tasarlanmıştır.

Kıbrıs spor aktivitesi yapmak isteyenleri yamaç paraşütü ile de çekerken, her yıl binlerce kişiye yamaç paraşütünü tatma imkanı sunmaktadır. Birkaç adımlık kolay bir kalkıştan sonra Kuzey Kıbrıs’ın eşsiz manzarasını izlemenizi sağlayan yamaç paraşütünü hem denemek için hem de profesyonel anlamda yapmanızı sağlayacak pek çok nokta mevcuttur. İster manzaralı bir uçuş isteyin, ister iniş bölgesinde adrenalin keyfi yaşayın, pilotunuz uçuşunuzu istediğiniz şekilde uyarlayabilir.

İlginizi Çekebilir: Kıbrıs’ta Ev Almak İçin 5 Harika Sebep

Kıbrıs Tenis

Tenis, iki rakip oyuncunun veya çift oyuncuların bir kortta raketler kullanarak oynadığı bir spordur. Tenisi hemen hemen her beceri düzeyine sahip oyuncular oynayabilirken üst düzey rekabet olduğunda hem atış hem de dayanıklılığın zorlu bir testidir. Kıbrıs satılık ev sahibi olanların sıklıkla tercih ettiği bir spor dalıdır.

Kıbrıs’ta belediyeler tarafından işletilen yüzlerce tenis kortu ve birçok otel kortu bulunmaktadır. Çoğu, tüm hava koşullarına uygun yüzeylere sahiptir ve ışıklandırılmıştır. Kıbrıs satılık ev arayanlar, bölgede istedikleri zaman, uygun ücretler karşılığında acemi ve profesyonel düzeyde tenis oynamanın konforuna sahip olurlar.

Kıbrıs Kite Surfing

Kite surfing (uçurtma sörfü), su üzerinde hareket etmek için uçurtma ve tahta kullanan, rüzgarla çalışan yüzey su sporlarıdır. Adı sörfü içerse de kite surfing için dalgalara ihtiyacı yoktur, size güç vermek için gereken tek kuvvet rüzgardır.

Yedidalga’da bulunan Heaven Surf House, Kuzey Kıbrıs’taki tek kite surfing okulu ve sörf kulübüdür. Güzelyurt Köyü ise sörf yapmak için en iyi noktadır. Kıbrıs spor faaliyetleri arasında eğlencesi ve heyecanıyla su severler için idealdir.

Kıbrıs Bisikletli Sporlar

Bisikletli sporlar, hem amatör hobi amacıyla hem de profesyoneller için Kıbrıs’ta büyük bir popülariteye sahiptir. Kıbrıs’ta spor yapmak için benzersiz bir heyecandır.Bisiklete binme yıl boyunca süren bir aktivitedir ancak koşullar en iyi ilkbahar ve sonbaharda geçerlidir. Dağ ve yol bisikletleri tüm ana şehirlerde ve tatil bölgelerinde kiralanabilir.

Troodos ve Machairas dağlarının kalbindeki çam kokulu toprak izlerini, birçok vahşi doğa parkurunu veya Akamas yarımadasını Kıbrıs’taki bisikletli sporlarla keşfedebilirsiniz. Kıbrıs bisikletçiler için bir cennettir. Arazi çok kısa mesafelerde değişir. Adadaki çok sayıda sessiz, iyi yüzeyli yollar, birinci sınıf yol bisikletçileri ve triatloncular için büyük bir cazibe merkezi işlevi görür. Siz siz olun, Kıbrıs satılık ev bakarken bu maddeyi de göz önüne alın.

Kıbrıs Dağ Yürüyüşü

Dağ yürüyüşü için Trodos Dağları’nda çok sayıda işaretli parkur vardır. Adada 72 doğa parkuruna bölünmüş 322 km’lik bir yürüyüş alanı vardır. E4 Uzun Mesafe Yolu ve doğa parkurları hakkında mükemmel bir kitapçık, Tarım Bakanlığı Orman Bakanlığı tarafından hazırlanan yol kılavuzları gibi Kıbrıs’ta ve yurtdışındaki CTO ofislerinde mevcuttur. KKTC’de en iyi genel yürüyüş Girne bölgesinde ve Karpaz Yarımadası boyuncadır. Kıbrıs spor severler için vazgeçilmez bir aktivite haline gelmiştir.

Sizlere bu içeriğimizde Kıbrıs’ta yapılan popüler sporlardan bahsetmeye çalıştık. Kıbrıs ve KKTC Emlak ile ilgili her daha fazlası için takipte kalın!

 

Tartışmaya Katıl

Compare listings

Karşılaştırmak

Kıbrıs Yatırım Fırsatları!

Kıbrıs emlak yatırımı fırsatları hakkında merak ettikleriniz için  bizimle iletişime geçin.
Acele edin! En karlı yatırımlar sizleri bekliyor!