Kıbrıs’ın İncisi Girne Hakkında Her Şey!

Kıbrıs, coğrafi konumu gereğinde sahip olduğu sıcak iklimi ve eşsiz güzellikte sahilleri ile birçok tatil beldesine ev sahipliği etmektedir. Fakat bu tatil beldelerinden biri, birçok yönüyle diğerlerinin önüne geçmektedir. Bu tatil beldesi, tabii ki sıklıkla Kıbrıs’ın incisi olarak anılan Girne’dir. Girne, yaz turizminin öne çıkan şehirlerinden biri olmasının yanı sıra Kıbrıs’ın tarihine yönelik birçok eski yapıyı ve paha biçilemez eserleri taşıyan müzeleri de içinde bulundurmaktadır.  Yalnızca Kıbrıs tarihinin büyük bir parçasını taşıması ile değil, şehrin gelişmiş binalar ve yapılar ile süslenmiş göz alıcı mimari yapısı da şehrin öne çıkmasını sağlamıştır.

Bu güzel şehirde yaşamak ya da şehri ziyaret etmek isteyenler için bu yazımızda Kıbrıs Girne hakkında merak ettiğiniz her şeyi derledik. Kıbrıs’ın incisi Girne neden bu kadar popüler bir şehir haline geldi, neden “Kıbrıs’ın incisi” dendiği, demografik bilgileri ve turistler tarafından neden bu kadar ilgi gördüğü gibi konu başlıklarını inceleyeceğiz. Bu şehirdeki gayrimenkul danışmanlık ihtiyaçlarınız için ise hemen web sitemizi ziyaret edin ve Girne satılık daire seçeneklerimizi inceleyin.

İlginizi Çekebilir: Girne’de Nerede Yaşanır?

Girne Neden Bu Kadar Popüler?

Girne’yi daha önce ziyaret etmediyseniz, aklınızda “Girne neden bu kadar popüler?” gibi bir soru olabilir. Bir gün Girne’yi ziyaret etmeyi seçerseniz, bu sorunuza cevap bulmanız zor olmayacaktır. Girne, birçok sebepten dolayı birçok insan tarafından konuşulur ve sevilir. Bunlardan ilki, tahmin edilebileceği üzere şehrin doğal güzelliklerine bağlıdır. Kıbrıs Girne, yeşil ve uzun ağaçlı ormanları, zirvesi gri bulutlar ile kapanmış dağları ve çoğunlukla taşsız, altın sarısı renkli sahilleri ile oldukça ünlüdür. Şehrin içinden alacağınız evlerde, saydığımız üç manzaradan en az biriyle karşılaşmanız mümkündür. Girne’nin ormanları, şehrin her yerine küçük gruplar halinde dağıtılmış bir şekilde yer alır, dağları ise neredeyse her evden görünecek kadar büyüktür. Girne’nin Kıbrıs yaz turizminde oynadığı büyük rol, öncelikle doğal güzelliğinin parçası olan eşsiz sahillerinden gelir. Muhteşem sahilleri ve masmavi Akdeniz sularına yüzmenin keyfi paha biçilemez. Kıbrıslıların alışık olduğu bu ortama siz de hemen kavuşabilirsiniz. Eşsiz deniz ve dağ manzaralarının olduğu bir daire arıyorsanız hemen bizimle iletişim kurun ve kendinize bir Girne satılık ev alın.

Girne’ye Neden Kıbrıs’ın İncisi Deniliyor?

Bu yazımızda birçok kez Girne’ye “Kıbrıs’ın incisi” olarak hitap ettik, aynı şekilde birçok yazı ve kaynakta da Girne, “Kıbrıs’in incisi” olarak bahsedilir. Fakat bu takma isim nereden gelmiştir ve neden diğer şehirler yerine Girne’ye layık görülmüştür? Öncelikle isimde yer alan taş olan inciden bahsetmek gerekir. İnciler, beyaz ve parlak oluşlarından ötürü güzellikleri ile gözleri üzerlerine çekerler. Aynı zamanda birçok kullanım şekilleri vardır ve işlenebilirler. İncileri Girne ile bağdaştıracak olduğumuzda, Girne de aynı zamanda Kıbrıs’ta güzelliği ve görkemli oluşu ile birçok turisti kendine çeken bir bölgedir. Bunun yanında oldukça işlektir ve sadece turizm yönünden değil, tarihi ve mimari yapısı ile de öne çıkar, yani birçok kullanım şekli vardır. Dolayısıyla Kıbrıs Girne, diğer şehirlerden ayrı olarak “Kıbrıs’ın incisi” lakabını almıştır.

Siz de Kıbrıs’ın incisinde yaşamak istiyorsanız, web sitemizi ziyaret edin veya bizi arayın, profesyonel gayrimenkul danışmanlarımızla Girne satılık daire bulmanıza yardımcı olalım.

Girne’nin Demografik Bilgileri

Kıbrıs’ın incisi Girne hakkında her şeyi incelerken bazı sayıları da analiz etmek gerekir. Bu sayılar, şehrin nüfus sayısı, yüz ölçümü, kadın erkek oranı, eğitim düzeyi yüzdesi gibi bilgileri içerir. Gelin, hepsini kısaca inceleyelim.

Girne’nin nüfusu en son 8 yıl önce yapılmış nüfus sayımında, yani 2013 nüfus sayımı itibari ile 69.163 kişidir. Kadın erkek oranını inceleyecek olursak, 36.781 kişiyle bölgenin yüzde 53.1’ini erkek, 32.445 kişi ile yüzde 46.9’unu kadın nüfus oluşturmaktadır. Girne’nin toplam yüz ölçümü 50 kilometre karedir. Bu da 5000 hektar büyüklüğündedir. Girne’nin eğitim düzeyi, şehrin kendisinin okulları ve üniversitesi ile bilinmesi dolayısıyla oldukça yüksektir. Kıbrıs Girne, diğer şehirlere kıyasla oldukça büyük bir oranda okuma yazma bilen insan sayısına sahiptir. Demografik değerlerinin bile güzel olduğu bir şehirden bahsediyoruz, kim burada yaşamak istemez ki?

Turistler Neden Girne’mizi bu kadar seviyor?

Turistlerin, Girne’yi bizim kadar sevmesinin birçok nedeni var. Girne’yi incelediğinizde siz de fark edeceksiniz ki Kıbrıs Girne, birçok yönden oldukça özel bir şehirdir. Daha önce de bahsettiğimiz gibi, göz alıcı evleri ve binaları ile yapılmış mimarisi, tarihi ve doğal güzellikleri, misafirperver ve iyi kalpli insanları, ünlü bir üniversiteye ev sahipliği yapması, gezilebilecek turistik mekanları dahilinde birçok noktadan turistlerin ilgisini çekmesi normal karşılanabilir. Turistlerin, kendi ülkelerinde göremeyeceği bu kadar çok özellik Girne’de bulununca, bu şehrin dikkatlerini çekmesi oldukça doğaldır.

İlginizi Çekebilir: Girne’nin En Güzel Manzaralı Evleri

Son zamanlarda birçok turist, Kıbrıs Girne içerisinde uzun süreli ziyaretler yapabilmek ve otel ya da kiralık bir konaklama yeri aramak yerine ikamet edebileceği bir ev için arayışa geçtiğini duyuyoruz. Turistlerin hayran kaldığı Girne’de satılık ev talebinin artması da gayet doğal bir gelişme elbette. Eğer siz de Kıbrıs’ın en popüler merkezlerinden biri olan bu şehirde bir ev almak istiyorsanız, GoldMark ile iletişime geçin ve size Girne satılık ev ya da Girne satılık daire seçenekleri arasından size en uygun olanını bulmanıza hemen yardımcı olalım.

Girne Yaşamak İçin En İdeal Şehirdir!

Girne Kıbrıs’ın incisi olarak denizi, havası, caddeleri, sokakları ile huzurlu hissetmenizi yardımcı olur. Havası ve esintisi içinizi ferahlatır, ılıman iklimi ruhunuza iyi gelir. Her yıl milyonlarca turiste ev sahipliği yapan Girne, Girne satılık ev ve Girne satılık daire seçenekleri ile ev sahibi olmak için oldukça cazip bir seçenektir. Girne gerek yaz aylarında gerekse kış aylarında bozulmamış doğası ile yerli ve yabancı turistlerin ilgisini çekmektedir.

Dünya çapında tüm insanlar, Girne’yi görmek, Akdeniz’de yüzmek, havasını tatmak, otellerinde konaklamak ve gece hayatını yaşamak için Kıbrıs’a gelmektedir. Bu denli Akdeniz’in gözbebeği olan Kıbrıs’ın en başarılı gayrimenkul sektörüne sahip olan Girne’de bir eviniz olması demek tüm bu avantajların elinizin altında olması demektir. Bu kadar turiste ev sahipliği yapmasına rağmen pandemi sürecinde hastalık oranı en düşül ülkeler arasında yer alan Kıbrıs, bir ada ülkesi olması sayesinde havasının ve doğasının ne kadar temiz olduğunu bir kez daha kanıtlamıştır.

Yalnızca doğası değil beşerî ve ekonomik yaşamı da gelişmiş, okur-yazarlık oranı yüksek olduğu için suç oranı az olan Girne’de yaşamak için Girne satılık ev ve Girne satılık daire seçeneklerini inceleyebilirsiniz. Böylece Girne sokaklarında çok daha büyük bir güvenle yürüyecek, yaşamınızı huzurlu bir şekilde sürdürebilirsiniz.

Ayrıca kariyer hayatı için de oldukça imkân sunan Girne, istihdam oranı yüksek, ticarete uygun bir şehirdir. Şehrin canlılığı ve aktifliği Girne’de yaşama isteğinizi artıracak, akşam dışarı çıktığınızda nasıl güzel bir şehirde olduğunuzu hissedeceksiniz. Tüm bu avantajların yanı sıra Turizm ve eğitim alanında da yapılan yatırımlar Kuzey Kıbrıs’ın gelişimi için büyük katkı sağlamaktadır.

Çünkü Girne Satılık Daire İlan Mükemmel!

Girne satılık ev ve Girne satılık daire seçenekleri şüphesiz Kıbrıs’ın en iyi gayrimenkul seçenekleri arasındaki yerini her zaman korumaktadır. Yaşamak için ideal bir şehir olan Girne’de neden bir eviniz olmasın? Kusursuz tasarımları, eşsiz lüks tasarımları ile evinizdeyken otel konforunu yaşayabileceğiniz Girne satılık ev ve Girne satılık daire seçenekleri şimdi bir telefon kadar uzağınızda.

Girne satılık daire seçeneklerinden size en uygun olan ev veya daireyi bulduktan sonra şehri keşfetmeye daha da rahat çıkabilirsiniz. Yaz insanıysanız ve Akdeniz iklimini seviyorsanız burası tam size göre. Bunun temel sebebi ise Kıbrıs neredeyse hiçbir zaman aşırı soğuk olmayan her zaman ılıman iklime sahip olan bir adadır. Ayrıca Girne’de yaşayacaksanız muhtemelen sezonluk meyveleri çok ucuza satın alabileceksiniz. Özellikle portakal bahçeleri ile meşhur olan adada sezonluk meyveler her zaman çok lezzetli ve taze olarak bulunmaktadır.

Girne’de yaşam biraz pahalı olabilir bunun sebebi ise oldukça tercih edilen bir şehir olması ve suç oranı yok denecek kadar az olmasıdır. Girne satılık ev seçenekleri sayesinde bölgede zevkli bir şekilde zaman geçirebilir ve hayatınızı sakin ve huzurlu bir şekilde yaşayabilirsiniz. Tempodan sıkıldıysanız, artık kafa dinlemek istiyorsanız Girne’den daha iyi bir seçenek bulamayacağınızı garanti ederiz. Özellikle suç oranının düşük hatta hiç olmaması huzurlu bir ortamda hayat sürebileceğinizi ifade etmektedir.

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin emlak sektörü öncülerinden olan Gold Mark Estates olarak bu yazımızda Girne satılık ev ve Girne satılık daire konusu ile Kıbrıs’ta yatırım yapmayı düşünen yatırımcılar için avantajlı projelerimizden bahsettik. Kuzey Kıbrıs, muhteşem doğası, büyüleyici denizi ve manzarası, eğlence dolu yaşamı, huzurlu ve konforlu hayat standartları ile herkes için gözde bir yerdir. Kuzey Kıbrıs satılık ev ilanları içerisinde sahil bölgesinden yatırım yapmak isteyen herkes KKTC emlak sektörünün öncülerinden olan Gold Mark Estates ile iletişime geçebilir veya web sitemiz üzerinden hizmetlerimizden faydalanabilir.

 

Tartışmaya Katıl

Compare listings

Karşılaştırmak

Kıbrıs Yatırım Fırsatları!

Kıbrıs emlak yatırımı fırsatları hakkında merak ettikleriniz için  bizimle iletişime geçin.
Acele edin! En karlı yatırımlar sizleri bekliyor!