Kıbrıs’ın İncisi Girne’de Yaşamak İçin 13 Harika Neden! 

Stratejik konumu ve el değmemiş güzelliği ile Kıbrıs, Akdeniz’in üçüncü büyük adasıdır. Tüm dünyanın ilgisini bir şekilde çekmeyi başaran Kuzey Kıbrıs’ın Girne ilçesi, tarihi yerleri nedeniyle arkeologları, zengin bitki örtüsü ile de biyologları, zengin mutfağı eşsiz denizi ve kumsalları nedeniyle de yabancı turistleri kendine çekmektedir. Son zamanlarda dikkatleri üzerine toplamayı başaran Kuzey Kıbrıs, en çok Girne ilçesine göç almıştır. Peki neden Girne ilçesine ilgi büyük? Bu içerikte Kıbrıs’ın incisi Girne’de yaşamak için 11 harika nedenden bahsedeceğiz.  

kibrissatilikev

 

1-Doğa Güzelliği Ve İklimi 

Kuzey Kıbrıs’ın ilçesi olan Girne, yerleşmek için popüler bir yerdir. Çünkü muhteşem manzaraya, görkemli havaya ve samimi yerlilere sahiptir. Kuzey Kıbrıs’ın iklimi tipik bir Akdeniz iklimidir. Yazlar uzun ve kurak, kışlar kısa ve yağışlıdır. Kuzey Kıbrıs’ta yaz – kış fark etmeksizin çeşitli aktivitelerle çok fazla zaman geçirebilirsiniz. Kuzey Kıbrıs’ta keşfedilmemiş plajlar ve muhteşem dağ sıraları sayesinde çevresinde gizli cennetlere rastlamanız çok normaldir.

Her köşesinde ayrı bir tat duyabileceğiniz doğası sayesinde tertemiz bir iklimin altında doğal bir yaşam imkanı tanıyan Kuzey Kıbrıs, verimli toprakları ve çeşit çeşit bitki ve hayvan türleri de barındırmaktadır. Girne Kıbrıs’ta yaşam için en önemli tercih sebeplerinden biridir.

2-Kıbrıs Girne’de Sosyal Yaşam  

Akdeniz limanına sahip olan Girne, renkli dükkanlar, kafeler ve barlarla çevrili, ünlü bir şehirdir. Geniş plajlara sahip olan Girne, masmavi büyüleyici denizi ile ziyaretçilerin ilgisini çekmektedir. Şehirde her yıl düzenlenen sanat festivallerinin yanı sıra çeşitli alışveriş ve eğlence olanakları sayesinde kış aylarında da canlılığını korumaktadır. Büyük otelleri ve kumarhaneleri ile meşhur olan Girne’de sosyal yaşam oldukça hareketli olduğu gibi Girne satılık ev ilanlarına olan ilgiyi de arttırmıştır. 

Kıbrıs Girne, sosyal yaşamın oluşturduğu hareketlilik, canlılık ve dinamizm tüm bu olanakları arttırmakta ve güçlü bir sinerji oluşturmaktadır. Hem öğrenciler için hem de turistler için vazgeçilmez bir rota haline gelen Girne’yi diğer beldelerden ayıran en belirgin özelliklerden birisidir.

3-Kuzey Kıbrıs Girne’nin Siyasi Önemi  

Kıbrıs, Sicilya ve Sardunya adalarından sonra Akdeniz’in üçüncü büyük adasıdır. Ticari durumu dolayısıyla oldukça önemli bir şehir olan Girne’nin nüfusu yaklaşık olarak 35.000’dir. Girne’de Kuzey Kıbrıs’ın diğer ilçelerinde de olduğu gibi 1960’lı yıllara ait izler bulunmaktadır. Kuzey Kıbrıs sanatı ve tarihi açısından politik olarak da büyük bir önemi vardır. Birçok uygarlığın etkileri yerel geleneklerle birlikte özgün bir yaratıcılığa dönüşmüştür. 

Kıbrıs, bulunduğu jeopolitik konumdan ötürü Mısırlılardan Osmanlılara kadar birçok medeniyete ev sahipliği yapmış ve bu durum Girne’nin tarih dolu bir şehir olmasına katkı sağlamıştır. Bu da Kuzey Kıbrıs Girne’nin siyasi önemini arttırmıştır. Ayrıca Kıbrıs satılık ev fiyatları üzerinde etkili olan unsurlardan biridir.

4-Kuzey Kıbrıs’ta Tarihi Önemi

Kıbrıs tarihinde aktif olan medeniyetler burada çeşitli sanat eserlerini bırakmıştır. Bu medeniyetler arasında Yunan, Mısır, Asur, İran medeniyetleri vardır. Bu tarih kokusunun bir köşesinde var olabilmek meraklıları için oldukça heyecan vericidir. Hem tarihi kalıntıları hem de doğası oldukça güzel korunmaktadır.  

Ev sahipliği ettiği medeniyetler, Girne’nin sanat ve edebiyat alanında gelişimine katkı sağlamıştır. Tarih öncesi çağların dahi izlerine rastlayabileceğiniz Girne’de, yüzyıllar boyunca birçok kültür ve medeniyet yaşamıştır. Tarihle iç içe yaşama arzusunda olan kişiler için eşsiz bir seçenek sunmaktadır. Bu yüzden Kıbrıs satılık ev ve daireleri aynı zamanda yaşayan bir tarihin içinde yer almaktadır.

5-Yemek Kültürü

Kıbrıs, dünyanın en sevdiği yiyeceklerin çoğuna ev sahipliği yapar. Kahvaltı sofralarının vazgeçilmezi olan hellim peyniri belkide en meşhurları arasındadır. Ancak, başka yerlerde denediklerinizden çok daha üstün olan humus ve kebapları da bulacaksınız. Ayrıca ağız sulandıran mezeler, lezzetli salatalar ve kalamar, ahtapot ve levrek gibi geleneksel deniz ürünleri yemekleri de bulunmaktadır. Leziz yiyecekler olmazsa olmazlarınız arasında ise bu ülkede yaşamayı çok seveceksiniz.

Buna ek olarak ceviz macunu, magarina bulli, şeftali kebabı, lalangı, hırsız (küp) kebabı, molehiya, kolakas gibi Kıbrıs’a özgü yemek çeşitlerini saymak mümkündür.

6-Kıbrıs Girne’de Ev Satın Almak 

Eşsiz bir doğası olan Girne şehrinde mülk satın almak giderek daha popüler hale gelmiştir. Özellikle limanın yakınlarında bulunan bölgedeki apartman ve villalara olan talep oldukça fazladır. Birkaç yıl öncesine kadar bu bölgede bulunan gayrimenkuller tatil evi olarak kullanılmaktaydı. Oysa son dönemlerde emekliler ve yeni bir hayat kurmak isteyen aileler için de cazip bir hale gelmiştir. KKTC’nin ekonomisinde oluşan büyüme ile birlikte Kıbrıs satılık evlere olan ilgi arttığı gibi yatırımcılar dikkatini Girne satılık gayrimenkullere çevirmiştir. Eskisinden çok daha dikkat çekici bir şehir haline gelen Girne yatırım fırsatları değerlendirmek için oldukça uygundur. Yatırım açısından oldukça etkileyici avantajları bulunan Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti yeni bir yaşam fırsatı da sunmaktadır.

Kuzey Kıbrıs Girne, Kıbrıs satılık ev veya villa almak isteyen herkes için uygun bir alan oluşturmaktadır. Gerek temiz ve göz alıcı tabiatı gerek ise hareketli sosyal yaşamı ile Kuzey Kıbrıs’ın en çok tercih edilen ilçelerinden biridir. Tarihi önemi, coğrafi konumu sebebiyle zengindir ve tarihine ilgi duyanlar için turistik birçok alan bulundurmaktadır.

7-Kıbrıs Girne Emlak Fırsatları

Kuzey Kıbrıs Girne’ye yerleşmek isteyen insan sayısındaki artışın bir diğer nedeni ise şehirde bulunan uluslararası okulların yanı sıra başarıları ile ünlü üniversitelerin bulunmasıdır. Prestijli üniversiteler sayesinde öğrencilerin, çalışanların, akademisyenlerin sayısı artmakta, bu sayede kira ücretleri hızla yükselmektedir. Bunların yanında Girne’deki turizm sektörünün yoğunluğu nedeniyle otellerde çalışan kişilerin sayısı gün geçtikçe artmaktadır. Kişiler bu avantajı fırsata çevirmeyi tercih ederek Girne satılık evlere olan talebin artmasını sağlamıştır.  

İlginizi Çekebilir: Kuzey Kıbrıs Girne Ev Fiyatları

Kıbrıs satılık ev seçenekleri arasında Girne çeşitli emlak tipleriyle, her ihtiyaca uygun fırsatlar taşımaktadır. Müstakil ev, apartman dairesi, villa veya arsa gibi farklı alanlarda yatırım fırsatları sunmaktadır. Kıbrıs’ta yaşam için cazip fırsatlar oluşturan Girne’de aradığınız emlak fırsatını bulmanız oldukça kolay olacaktır.

8-Kıbrıs Girne Satılık Daire Fırsatları

Kıbrıs Girne’de 1+1 veya studio daireler bulabileceğiniz gibi deniz manzaralı veya havuzlu daire seçenekleri de mevcuttur. Eşyalı Girne satılık daire alternatifi olduğu gibi villa ve müstakil satılık evlerde bulunmaktadır. Yatırımcılar genelde Girne’de bulunan öğrenci ve turizm potansiyeli nedeni ile bu bölgeyi tercih ederler. Kira ücretlerinin sterlin olması  Girne satılık ev alma eğilimini hızla arttırmaktadır.

İlginizi Çekebilir: Emlak Ara

Kıbrıs Girne, satılık daire fırsatları bakımından da diğer birçok beldeye oranla eşsiz fırsatlar sunmaktadır. Girne’den satılık ev almak isteyen herkes için bütçelerine uygun bir daire bulması mümkündür. Geniş, kullanışlı, ferah ve merkeze yakın daireleriyle günlük bir yaşam için tüm olanakları içerisinde barındırmaktadır. Kıbrıs Girne ulaşımı her bölgeye kolaylıkla yapılabilir. Bu da Girne satılık daire fırsatları için önemli bir avantaj meydana getirmektedir.

 

9-Yeni Yaşam Fırsatı

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti yaşam standartları oldukça yüksek bir ada ülkesidir. Genellikle tatil amaçlı gelen turistler bir süre sonra ev satın almak isterler. Bu seçim bazen yazlık edinmek için bazen ise yeni bir yaşam fırsatı için tercih edilir. Kuzey Kıbrıs’ın Girne şehri bu anlamda en dikkat çekici ilçelerinden biridir. Şehirde bulunan etkin ve başarıları ile önemli bir basamakta yer alan üniversite ve okulları ile dikkat çekmektedir. Bunun yanında Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ndeki en önemli konut projeleri bu şehirde yer almaktadır. Ada ülkesinin en dikkat çeken tarihi kalıntıları, eşsiz kale manzarası ve sahil boyu güzelliği ile oldukça rağbet gören Girne’de emlak piyasası da bu durumdan doğru orantılı olarak etkilenmiştir. Sakin bir ortamda huzur ve sükunet içinde vakit geçirmek için harika bir yer olduğu gibi istediğiniz zaman kalabalığın içine de atılabilirsiniz. Ayrıca Kuzey Kıbrıs’ın diğer ilçelerinde olduğu gibi Girne’de de yaşayanlar için sinemalar, kulüpler, barlar, her zevke hitap eden çok çeşitli restoranlar ve tüm bütçeler var. Kumarhaneler, diskolar, topluluklar ve spor kulüpleri, spor salonları, kaplıcalar ve sahil kulüpleri vardır.

Kıbrıs’ta yaşam için yepyeni fırsatlar sunan konut projeleri, birbirinden değerli alanlarda lüks ve yaşam kalitesini artıracak Kıbrıs satılık ev fırsatları sunmaktadır. Kıbrıs Girne içinde böylesine cazip ve ilgi çekici konut projelerinin yer alması da yerli ve yabancı yatırımcılar için kaçırılmaz bir emlak yatırımı anlamına gelmektedir.

10-Konut Projeleri

Son zamanlarda genel olarak kişilerin yeni bir yaşamdan beklentileri yüksek yaşam standartları, eğitim kalitesi, sağlık imkanları, doğa ile iç içe bir yaşam fırsatı ve huzurdur. Kültürünü ve doğa yapısını tüm gelişim süreçlerinde bozmadan bu günlere kadar gelmiş olması Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin en etkileyici yönlerinden biridir. Hal böyle olunca olunca Girne satılık ev ilanlarına olan ilgi artmıştır. Değerli yatırımcılar doğal olarak bu sürecin farkındadır. Yatırım fırsatını değerlendirmek isteyenler bu süreci yakından takip etmekte ve dünyaca ünlü yedi yıldızlı yaşam fırsatı sunu konut projelerine imza atmaktadırlar.

11-Muhteşem Villa Seçenekleri

Girne, Kıbrıs’ın en güzel villa seçeneklerini içerisinde barındırmaktadır. Konum olarak şehir merkezine yakınlığı, ulaşım kolaylığı ve sosyal yaşamı Girne’yi villa satın almak için en çok tercih edilen bölgelerden biri haline getirmektedir. Girne satılık villa seçenekleri arasında masmavi, berrak deniz manzarası ve yeşillik içinde, ferah dağ manzarası olan villalar oldukça rağbet görmektedir. Gelişen teknolojinin sağladığı yeni özelliklerden biri olan Smart Home ve kamera/alarm sistemleri ile evinizin güvenliğini sağlamayı kolaylaştırabilirsiniz. Kıbrıs Girne villaları içinde barbekü imkanı sunan bahçelerde veya manzaralı serin teraslarında sevdiklerinizle vakit geçirebilir, jakuzi, çocuk havuzu, yetişkin havuzu seçeneklerinden yararlanabilirsiniz. Buna ek olarak, Girne’nin satılık muhteşem villa seçenekleri arasında güneş paneli sistemli villaları tercih edebilir ve enerji tasarrufu sağlayabilirsiniz. Kıbrıs Girne’nin her bölgesinde en avantajlı fiyatlarla satın alabileceğiniz geniş ve göz alıcı villalar arasında size en uygun olanını bulmak oldukça kolay olacaktır.

Girne’nin Saklı Güzelliği: Karmi Köyü

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde bulunan Girne, pek çok tarihi yapıya ev sahipliği yapmasının yanı sıra muhteşem denizi, manzaraları, doğası ve havası ile görenlerin gözlerini kamaştırmaktadır. Kıbrıs’ta turizmin önemli noktalarından biri olan Girne, hem sakin ve huzurlu bir yaşam hem de eğlence dolu bir yaşam arayan herkes için uygun olan çeşitlilik dolu bir yerdir. Bu nedenle, Kıbrıs emlak sektöründe Girne satılık ev ilanları her geçen gün daha da ilgi toplamaktadır.

Kuzey Kıbrıs’ın muhteşem güzelliği Girne’nin batısında bulunan Karmi Köyü, doğal ve saklı bir güzellik olarak gören herkesin ilgi odağı haline gelmektedir. Beşparmak Dağları’nın eteklerinde yer alan Karmi Köyü, küçük ve samimi bir köydür. Köyün merkezinde yer alan Meryem Ana ya da Virgin Mary olarak görebileceğiniz, köye renk katan bir kilise yer almaktadır. Bu kilise, turistlerin genellikle ilk durağı olan ve oldukça ilgi çeken bir yerdir.

Kilisenin etrafında bulunan evler, eski fakat nostaljik bir yerleşim atmosfer sunmaktadır. Bu eski ve nostaljik havayı güzel kılan en büyük güzellik ise evlerin etrafında bulunan yeşilliklerdir. Yeşilin her tonunun bulunduğu doğal güzellik Karmi Köyü Girne satılık ev arayan pek çok kişinin ilgi odağıdır.

karmikoyu

Ada ülkesi olan Kıbrıs’ın en sessiz ve sakin yerlerinden biri olan Girne’de bulunan doğal yaşam, yeşillikler ve havası ile ön plana çıkan Karmi Köyü, mimari ve doğal güzelliklere sahip olması ile pek çok turistin ve ziyaretçinin ilgisini çekmektedir. Temiz ve ferah bir havaya sahip olan Karmi Köyü, insanlar tarafından henüz keşfedilememiş eşsiz bir güzelliğe sahiptir. Girne’nin saklı güzelliklerinden biri olan Karmi Köyü, az nufüsa sahiptir fakat kesinlikle gören herkesi büyülemektedir. Karmi Köyü, 19. Yüzyılın başlarında köyün altyapısını oluşturan ve bugünkü güzelliğine sahip olmasını sağlayan İngiliz soylulara ev sahipliği etmiştir. Fakat iç karışıklıklar sebebi ile bu bölgede yaşayan kişiler Karmi köyünü bırakarak ada ülkesi olan Kıbrıs’tan ayrılmışlardır.

Tarihi, sakinliği, havası ve verdiği huzur ile Kıbrıs emlak sektörünün de, Girne satılık ev arayan kişilerinde gözdelerinden biri olan Karmi Köyü satılık ev ilanlarını Kıbrıs emlak sektörünün öncülerinden biri olan Gold Mark Estates farkı ile incelemenizi öneririz.

Denize Kıyısının Olması

Kuzey Kıbrıs’ın gözdelerinden biri olarak ön plana çıkan, Kıbrıs’ın kıyı şeridi güzelliklerinden ve altın kumlu plajlara sahip olan Girne, denizleri ve plajları ile de oldukça ün kazanmıştır. Yılın neredeyse bütün aylarında denize girme ve yüzme olanaklarına elverişli olan plajları ile pek çok kişinin terciih olan Girne’nin batısında bulunan bütün plajlar özel plajlardır ve yakınlarında inşa edilen otellere aitlerdir.

Kuzey Kıbrıs’ın ön plana çıkan minareye benzeyen kıyı şeridi, altın kumlu plajları ile ün kazanmıştır. Yılın hemen hemen bütün ayları yüzme olanaklarına elverişli plajların birçoğu Girne’ye yakın bölgelerde yer alır. Günübirlik ziyaretçileri de kabul eden bu plajlarda restoranlar, dükkanlar ve barlar bulunmaktadır.

Girne’nin batısının yanı sıra, doğusunda ise daha çok halk plajı bulunmaktadır. Yapılaşmanın daha az olduğu doğu bölgesinde bulunan halk plajları çok kalabalık olmamakla birlikte plajları bozulmamıştır ve temiz bir denize sahiptir.

girnesatilikev

Eşsiz güzellik Girne’nin batısında bulunan saklı güzellik Karmi Köyü’de denize kıyısı bulunan köylerden biridir. Doğası, yeşillikleri, temiz ve ferah havası, sakin ve huzurlu yapısı ve mimari yapısına eşlik eden muhteşem denizi ile Karmi Köyü pek çok kişiyi deniziyle de büyülemektedir.

Biz Goldmark ailesi olarak Kuzey Kıbrıs’ta yaşamak veya yatırımcı olmak isteyen herkesin beklentilerini en üst düzeyde karşılamak için uğraşırız. Kendi alanında uzman ve profesyonel gayrimenkul danışmanlarımız ile birlikte isteklerinize karşılık verebilmek ve yatırımlarınızın hızlı geri dönüşümünü sağlayabilmek adına tüm tecrübelerimizi ve bilgimizi sizlerle paylaşırız. Kuzey Kıbrıs satılık ev fırsatları ile ilgili bizlerden bilgi alabilir, en doğru fiyata gayrimenkul alım-satım ve kiralama işlemlerini gerçekleştirebiliriz. 

 

Tartışmaya Katıl

Compare listings

Karşılaştırmak

Kıbrıs Yatırım Fırsatları!

Kıbrıs emlak yatırımı fırsatları hakkında merak ettikleriniz için  bizimle iletişime geçin.
Acele edin! En karlı yatırımlar sizleri bekliyor!