Kıbrıs’tan Ev Almak İçin 10 Gerçekçi Neden!

Daha sıcak iklimlere kaçmayı hayal eden birçok kişiden biriyseniz, daha az bir bütçe ile daha iyi bir yaşamın tadını çıkarmaya hevesliyseniz veya yatırım için farklı alternatifler düşünüyorsanız Kuzey Kıbrıs sizin için doğru bir tercih olacaktır. Kuzey Kıbrıs’ta daha iyi bir hayatın tadını nasıl çıkarabileceğinizi, Kıbrıs’tan ev almak yatırım için uygun mu? ve Neden Kıbrıs’tan ev almalıyım? gibi soruların cevaplarını sizler için cevaplayacağız. 

Doğası ve İklimi Koşulları  

Herkesin hayalinde doğa ile iç içe bir hayat sürmenin keyfi yer alır. Havasının temiz olduğunu hissettiğimiz, güne gülerek uyanmanın vermiş olduğu huzur ile güne başlamayı isteriz. Büyük şehirlerin gürültüsünden bunalan insanlar için Kıbrıs’tan ev almak kaçınılmaz bir fırsattır. Kuzey Kıbrıs, sakin olduğu kadar canlı, tarihsel olarak zengin, kültürel açıdan farklı ve doğasıyla farklı bir yanı vardır. Koşturmadan uzaklaşmak isteyenler, emekliler ve tatilciler için Kuzey Kıbrıs’ın favori bir yer haline gelmesinin nedeni bu eşsiz adanın güzel bir kaçış alternatifi olmasıdır. Evinizin bahçesini iklimi gereği 8 ay boyunca kullanabileceğiniz gibi masmavi denizin keyfini de bu aylarda çıkarmanız mümkündür. Evi Akdeniz’de olmasına karşı hem Avrupa’ya hem de Orta Doğu yakınlığı ile de mükemmel bir karması vardır.  

Kuzey Kıbrıs’ta Yaşam

Bütçenize ve gelirinize bağlı olarak, neredeyse adada istediğiniz herhangi bir yaşam tarzı seviyesine sahip olabilirsiniz. Kuzey Kıbrıs’ta yaşayanlar için sinemalar, kulüpler, barlar, her zevke hitap eden çok çeşitli restoranlar ve tüm bütçeler var. Kumarhaneler, diskolar, topluluklar ve spor kulüpleri, spor salonları, kaplıcalar ve sahil kulüpleri vardır. Dahası, bu ülkede yaşayan insanlar daha mütevazi ve sıcaklardır. Bir diğer avantajı ise, para biriminin Türk Lirası olması, sterlin ya da euro ya da dolar olmamasıdır.  

Denizi ve Plajları 

Kuzey Kıbrıs satılık ev araştırmaları yapmanız için bir diğer neden ise yılın 8 ayı ücretsiz güneşlenebilirsiniz. Mavi gökyüzü ve keyifli plajlarından asla sıkılmayabilirsiniz. Uzun ve keyifli yürüyüş yolları ile de yaşadığını hissettirecek bir sakinliğe sahiptir.  

 Kuzey Kıbrıs’ta Ev Satın Alma Kolaylığı  

Kıbrıs’ta ev almak sanıldığı gibi zor değildir. Ancak satın alınan bir gayrimenkul için önce satış sözleşmesi imzalanmalıdır. Bu işlem gerçekleştikten sonra 21 gün içerisinde tapu dairesine gitmeli ve işlemi kaydettirmelisiniz. Ayrıca KKTC’de bulunan Bakanlar Kurulu’ndan taşınmaz malınız için satın alma iznini almalısınız. Taşınmaz mal satın alan kişi ve 90 günden fazla Kıbrıs’ta ikamet etmek isteyen Türkiye vatandaşları, 1 yıllık süre için oturma izni çıkartabiliyorlar. Dikkat edilmesi gerekilen alınan oturma izninin her yıl yenilenmesi gerektiğini unutmamaktır. Emekliler için oturma izni almalarına gerek yoktur. Diledikleri kadar ülkede konaklayabilirler.  

İlginizi Çekebilir: Kıbrıs Satılık Villa

Kuzey Kıbrıs’ta Yatırım İçin Ev Satın Almak  

Kuzey Kıbrıs son zamanlarda gerek Avrupa gerekse Türkiye’den çok fazla talep gören bir ülkedir. İnsanlar uygun fiyatlara gelecek vaat eden yatırımlar yapabilmek için Kıbrıs satılık ev araştırmaları yapmaktadır.  

Kıbrıs yatırım için en uygun ada ülkelerden biridir. Yukarıdaki bahsettiğimiz nedenlerin önemli bir faktör olmasının yanı sıra kira gelirlerini sterlin olarak alabiliyor olmanız bir diğer avantaj olarak görülmektedir. Uluslararası üniversite eğitimleri sayesinde yabancı öğrencilere de ev sahipliği yapan Kuzey Kıbrıs yatırım için önemli bir konuma sahiptir.  

Kuzey Kıbrıs Satılık Ev Fiyatları 

Kuzey Kıbrıs son zamanlar aldığı yatırımlar doğrultusunda fiyatlarda yukarıya doğru bir çıkış izlese de her bütçeye uygun konut bulabilmek mümkün denilebilir.  Ortalama olarak Kıbrıs satılık ev fiyatlarından bahsedecek olursak; daire fiyatları 50.000 den sterlin, bahçeli veya havuzlu villaların 65.000 – 85.000 sterlinden başladığını söyleyebiliriz. Kuzey Kıbrıs yatırım araştırmaları yapan kişilerin bilmeleri gereken bir diğer konu ise alınacak olan gayrimenkullerin kira gelirleri ile zorlanmadan kredinizi ödeyebilecek olmanızdır. Amortisman süresi oldukça kısadır.  

İlginizi Çekebilir: Girne Satılık Havuzlu Villa

Kuzey Kıbrıs’ta Konut Projelerinden Ev Satın Almak 

Kuzey Kıbrıs’ta ister yatırım ister için ister konaklamak için olsun konut projelerinden ev almanın avantajlarını belirtmek isteriz. Bu tür projelerin içerisinde bulunan imkanlar kişilere cazip gelmektedir. Spor salonları, havuzları, eğlence ve çocuk oyun alanları gibi her projenin kendine özgü farklı imkanları bulunmaktadır. Bu tür fırsatların olduğu alanlar kişilere Kıbrıs yatırım fırsatlarını daha cazip hale getirmektedir.  

İlginizi Çekebilir: Kıbrıs Town Houses Projesi

Kuzey Kıbrıs’ta Bulunan Üniversitelerin Avantajı  

Kuzey Kıbrıs’ta oldukça prestijli üniversiteler bulunmaktadır. Bu üniversiteler sayesinde kiracı bulmakta zorlanmayacağınız gibi eğitime gelen öğrencilerin aileleri de Kıbrıs yatırım fırsatını keşfederek ev satın alma yoluna gidebiliyorlar. Bu üniversitede çalışan öğretim üyeleri ve diğer çalışanları yanı sıra ilkokul, ortaokul ve lise gibi diğer okulların öğretim başarı nedeniyle ülkeye yerleşen ailelerin sayısı her geçen yıl artmaktadır.  

Tapu İşlemlerindeki Kolaylık 

Özellikte TC vatandaşlarının bilmesi gereken bir diğer konu ise tapu işlemlerinin Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti tarafından verildiğidir. Ayrıca tüm bu işlemler KKTC Anayasası kapsamında garantili olduğu için satın alanın, kiralanan tüm gayrimenkuller için içiniz rahat olabilir. Kuzey Kıbrıs’ta taşınmaz mallarla ilgili olan tüm tapu işlemleri ve süreçler kolay ve güvenilirdir.

Altyapı Çalışmalarının Gelişmesi  

Kuzey Kıbrıs’ta altyapıya yapılan yatırımların artışı, kara ve hava erişiminin büyük ölçüde iyileşmesi nedeniyle Kıbrıs satılık ev ilanlarına olan rağbet artmaktadır. Zamanında yapılan yatırımlar kişilere muhakkak geri dönüşleri daha büyük çapta olacaktır.  

Sizlerde bu yatırım fırsatlarından yararlanmak istiyor ya da yeni bir yaşam alanı arayışı içerisindeyseniz bize ulaşabilirsiniz. Herkesin mülk ihtiyacının farklı olduğunun farkındayız. İster küçük bir daire, ister villa olsun emlak piyasası konusundaki deneyimimizden faydalanabilirsiniz. Biz GoldMark ailesi olarak aklınızdaki tüm soru işaretlerini yanıtlamaya hazırız.  

Tartışmaya Katıl

Compare listings

Karşılaştırmak

Kıbrıs Yatırım Fırsatları!

Kıbrıs emlak yatırımı fırsatları hakkında merak ettikleriniz için  bizimle iletişime geçin.
Acele edin! En karlı yatırımlar sizleri bekliyor!