Kıbrıs’ta Gezilecek Yerler | 5 Muhteşem Gezi Noktası!

Kuzey Kıbrıs, şahane bir ada ülkesidir. Görülmeye değer bir çok noktası bulunmaktadır. Kuzey Kıbrıs oldukça etkileyici manzaralara ev sahipliği yapmakta ve her yıl oldukça yoğun bir turist ziyaretçi ağırlamaktadır. Lüks otelleri, eşsiz plajları, masmavi Akdeniz suları, cennet kıyılarının yanı sıra farklı kültürel etkinlikleri ve görülmeye değer tarihi yerleri sayesinde kısa sürede bile dolu dolu bir tatil yapmanıza neden olacaktır. Kuzey Kıbrıs’ta yapılacak özel tatil etkinlikleri ve Kıbrıs’ta gezilecek yerler ile ilgili sizler için güzel bir liste hazırladık. Bu listeyi inceledikten sonra, Kıbrıs’ın küçük bir ada ülkesi olmasına rağmen muhteşem bir tarihe ev sahipliği yaptığını farkedeceksiniz. Hele olur da, Kıbrıs’ı gezme fırsatınız olursa; Kıbrıs satılık ev ilanlarını incelemeye başlayacağınız kesin.

Kıbrıs Gezilecek Yerler ve Kıbrıs Satılık Ev İlanları Arası İlişki

Kıbrıs’ta gezilecek yerler hakkında araştırmalara başladıysanız, en kısa sürede Kıbrıs satılık ev ilanları hakkında da araştırmalarınızı yapmanızı öneririz. Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, her göreni büyüleyene muhteşem bir ada ülkesi. Bu nedenle, bu turistik mekanlarda zaman geçiren herkes, Kıbrıs’a aşık oluyor. Bu kaçınılmaz son, Kıbrıs satılık ev ilanlarını incelediğiniz saatlere dönüşebilir. Bu nedenle, KKTC emlak sektörünün en önemli oyuncularından biri olan GoldMark Estates internet sitesi üzerinden Kıbrıs satılık ev ilanlarını incelemeye şimdiden başlayın. Özellikle muhteşem doğası, iklimi ve denizleriyle Kıbrıs adası, dünyanın dört bir yanından yatırımcıları kendisine çekiyor. Bizden uyarması, eğer aşağıda yer alan muhteşem gezi noktalarında zaman geçirmeyi planlıyorsanız, kendinizi KKTC’de bir emlakçıda bulabilirsiniz.

kibristagezilecekyerler-(2)

Lefkoşa Yeşil Hat Sınırı

Türk Yunan kültürünün zaman zaman her iki tarafta da yansımalarını görebileceğiniz dünyanın oldukça dikkatini çeken Kıbrıs adası’nın başkenti Lefkoşa, dünyanın bölünmüş son şehridir. Her iki ülkenin de başkenti olarak tanınan Lefkoşa’da bölünmüş bu sınırı görmek oldukça etkileyicidir. Yeşil hattın çevresindeki yapılar özenle korunmaktadır. Bu durum yeşil hattı daha çekici hale getirmektedir. Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti‘nin en kalabalık ve en büyük şehridir. Aynı zamanda Lefkoşa, eğitim, sanat, kültür ve ticaret merkezi olma özelliğine sahiptir. Tarih ve yaşanmışlık kokan bu eşsiz şehirdeki sınırı görmeden tatilinizi noktalamamanızı öneririz.

Saint Hilarion Kalesi

Kuzey Kıbrıs’ta dünyaca ünlü çizgi filmlerin konusuna bile ilham olan nefis, ihtişamlı bir kale bulunmaktadır. Yerden 700 metre yükseklikte mükemmel bir Girne manzarasını gözler önüne seren, Saint Hilarion kalesi, tarih boyunca medeniyetlerin beşiği olmuştur. Bu kalenin tarihi binlerce yıl öncesine gitmektedir. Romalılar zamanında kullanılmaya başlanan Saint Hilarion kalesi beş parmak dağlarının eteklerinde bulunmaktadır. Bu kaleye yapacağınız ziyarette her bir kapı sizlere farklı bir hikaye açacak ve şaşırtacaktır. Saint Hilarion kalesi bu günlere kadar özenle korunmuş ve turistlerin Kıbrıs gezilecek yerler listesinin ilk sırasında yer almaktadır.

İlginizi Çekebilir: Kıbrıs Tatil Seçenekleri: Kıbrıs Otelleri mi, Kıbrıs Satılık Ev mi? 

Girne Kalesi

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti‘nin incisi Girne’ye gelindiğinde ilk görülmesi gerekilen yer elbette ki Girne kalesidir. Girne kalesi eşsiz bir manzaraya sahiptir. Her bir tarafı masmavi Akdeniz suları ile kaplıdır. Girne kalesinin her bir noktası farklı manzaralar sunmaktadır. Tabi ki bu gizemli kalenin içerisini de ziyaret edilmelidir. Gizli kalmış bölgeleri, din adamlarının saklandığı odalardan oluşan bu tarihi yapının bir çok noktası orjinaldir. Girne’nin en can alıcı manzarası ve tarihi gezinti için Girne kalesini Kıbrıs’ta gezilecek yerler listenize eklemenizi öneririz.

Selimiye Camii

Tarihi eserlerle, müzelerle dolan olan Lefkoşa şehrinde gezinti yaparken eşsiz camiilerini de asla unutmamak gerekir. Kıbrıs’ta gezilecek yerler listenize ekleyebileceğiniz kusursuz bir yer olan Selimiye Camiidir. Buraya tarih boyunca gelen tüm medeniyetler ibadet edebilmek için kendi ibadethanelerini inşa etmişlerdir. Bu yapıda Fransızlar zamanından kalmış katedral olarak kullanılmış daha sonra Venedikliler gelerek kullanmışlar ve 1570’li yıllarda da Osmanlı bu topraklara ayak basmıştır. Bilindiği üzere Osmanlı nereye giderse gitsin her zaman hoşgörüsü ile tanınmıştır. Herkesin kendi dinini yaşayabilmesi için özgürlük tanımaktaydı. Kıbrıs’ta da aynı şey yaşanmıştır. Yalnızca bir kaç kadetrali camiye çevirmiştir. Selimiye Camii de işte onlardan biridir.

Büyük Han

Osmanlı eserlerinin adeta inci gibi sıralandığı Lefkoşa’da yine o izlerden birinden bahsetmek isteriz. Büyük Han olarak bilinen bu yapı, 1570’li yıllarda bu topraklara gelen Osmanlılar en güzel mimari yapılarını Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti‘nde bırakmıştır. Sembolleşmiş yapılarından biri olan Büyük Han 1572 yılında inşa edilmiştir. Buraya gelen tüccarların rahat rahat konaklayabilmeleri için yapılmıştır. Günümüzde yöresel Kıbrıs ürünlerinin satıldığı bir mekan olarak işlev görmektedir. Kıbrıs’ta gezilecek yerler listenize muhakkak eklemenizi tavsiye ederiz.

İlginizi Çekebilir: Kıbrıs’ta Tatil Yapmak mı Kıbrıs’ta Yaşamak mı? İşte Harika Bir İçerik!

St. Nicholas Katedrali (Lala Mustafa Paşa Camii)

Lüzinyanlar dönemine tekabul eden 1298 ile 1312 yılları arasında inşaa edilen St. Nicholas Katedrali, tüm Akdeniz’in en görkemli ve güzel Gotik yapılarından birisidir. Mağusa’da St. Nicholas Katedrali’nde Kudüs Kralı olarak taç giden Lüzinyan kralları, 1571 yılında Lala Mustafa Paşa Camii olarak son haline getirilene dek burada törenler düzenlerdi. Katedral oldukça güzel ve iyi korunmuştur. Fransa’da yer alan Reims Katedrali, St. Nicholas Katedrali’nin esin kaynağı olarak gösterilir. Katedralin giriş bölümünde yer alan ve tarihi 600-700 yıl öncesine dayanan Tropikal İncir ağacı, Kıbrıs adası sınırlarındaki en yaşlı canlıdır. Ağaç, kimi kaynaklara göre katedral inşaatının başladığı 1298 yılı civarında dikilmiştir. Bu muhteşem katedral, mutlaka gezip görülmeyi ve anılar biriktirmeyi hakediyor. Eğer Kıbrıs geziniz esnasında Gazimağusa’ya da uğramayı düşünüyorsanız, St. Nicholas Katedrali veya günümüz ismiyle Lala Mustafa Paşa Camii, mutlaka ziyaret etmeniz gereken bir lokasyon. Bu katedral ve çevresini gezdikten sonra, Mağusa’da bir Kıbrıs satılık ev ilanı aramaya başlama ihtimaliniz oldukça yüksek.

Kıbrıs’ın Saklı Güzelliği: Karmi Köyü!

karmikoyu

Eşsiz doğal güzellikleri ile adından söz ettiren Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti köyleri, birbirinden güzel manzaralara ev sahipliği yapar. Kıbrıs gezilecek yerler arasında yer alan köylerden biri de Karmi köyü olarak ifade edilmektedir. Özellikle Girne’de nerede yaşanır? diye soranlar için Karmi Köyü harika bir alternatiftir. Tatil amaçlı gidip göreceğiniz birbirinden eşsiz doğal güzellikleri bünyesinde barındıran bu köyün diğer adı ise İngiliz köyüdür. Tarih boyunca farklı milletleri ağırlayan ve milletleri bir arada yaşatan köy olarak görülen Karmi köyü, günümüzde de farklı ve otantik havasıyla tüm dikkatleri çekmektedir. KKTC Girne’nin en sevilen yaşam alanlarından biri olarak hem tatil için hem de eşsiz bir yaşam için en çok tercih edilen noktasıdır.

Girne gezilecek yerler listesinde başı çeken Karmi köyü, Beşparmak Dağları’nın eteklerinde yer alan eşsiz bir konuma sahiptir. Girne sınırları içinde yer alan köy, temiz havası ve doğal ortamı sayesinde özellikle yaz aylarında ziyaretçilerini ağırlar. Köyde ağırlıklı olarak İngiliz halkı yaşadığı için İngiliz Köyü olarak da bilinir. Bu köyde farklı tasarımlardan meydana gelen, Akdeniz mimarisi esintileri eşliğinde tasarlanan evler görmek mümkündür. Günümüze kadar tarihi korunan köy, Girne gezilecek yerler arasında, eşsiz manzarası sayesinde yer alır. Taş evler ve Girit uygarlığından kalma çeşitli eserlere de köye yapacağınız ziyaret boyunca yakından tanık olabilirsiniz. Sıcakkanlı ev sahiplerine sahip olan Karmi köyü ve Girne gezi noktalarını Kıbrıs’a yapacağınız tatil esnasında gidip görebilirsiniz. En güzel Kıbrıs satılık daire seçeneklerini Karmi köyünde incelemeyi es geçmeyin!

Kıbrıs’ın En Özel Bölgelerinden Çatalköy

catalkoy

Tatil için Kuzey Kıbrıs’a gitmeyi arzu ediyorsanız, tercihinizi Çatalköy’den yana kullanabilirsiniz. Çatalköy, Kıbrıs’ın deniz manzaralı yerleşim yerleri arasında yer alır. Kıbrıs’ı ziyaret ettiğiniz süre boyunca otelde kalmak istemezseniz, Girne satılık daire alternatiflerini değerlendirebilirsiniz. Zaten bu süreçte kafanızda yavaş yavaş Kıbrıs’a yerleşme planı oluşabilir ki böyle bir hayaliniz varsa Çatalköy satılık daire seçeneklerine göz atabilirsiniz. Ya da tatil amaçlı geldiğiniz süre boyunca aynı yerleşim yerinde konaklamayı arzu ediyorsanız, Kıbrıs satılık ev tercihlerine göz atabilirsiniz.

Çatalköy Girne şehrine bağlı olup son derece yoğun bir şekilde Kıbrıs satılık daire ilanlarına rastlamak mümkündür. Yeni yerleşim yerlerinin oluşmasına oldukça elverişli alanlar arasında yer alan Çatalköy bu sebeple, özellikle yaz aylarında pek çok ziyaretçinin bölgede konaklamasını sağlamaktadır. Gece eğlencelerinin çok fazla olduğu Çatalköy’de akşam saatlerinde birbirinden eğlenceli aktiviteler bulmak mümkündür. Çevrede bolca bar ve kulüp olduğu için, gece hayatı da aktiftir. Gündüz vakitlerinde ise Çatalköy plaj ve havuzlarda vakit geçirerek yazın tadını çıkarabilirsiniz.

Kıbrıs Balabayıs’ı Hiç Duymuş Muydunuz?

balabayıs

Kıbrıs’ın her yeri eşsiz tarihi ve coğrafi güzelliklere ev sahipliği yaptığından dolayı tatil için tercih edilecek en güzel yerlerden biridir. Kıbrıs’ta gezilecek yerler arasında, Balabayıs da yer almaktadır. Ailenizle ya da arkadaş grubunuzla mutlaka ziyaret etmeniz gereken yerlerden biri olan Balabayıs, eşsiz tarihi dokusu sayesinde her yıl binlerce ziyaretçi ağırlar. Türkçeye Beylerbeyi Köyü olarak geçen bu yerleşim yeri, Kıbrıs’ta gezilecek yerler arasında bulunur. Balabayıs, gotik mimarinin en hoş örneklerinden biri olan Bellapais Manastırı’na ev sahipliği yapar. Bu manastır, Balabayıs’ın en bilinen tarihi dokuları arasında yer alır. Girne’de gezilecek yerler arasında bulunan Bellapais Manastırı, Beşparmak Dağları eteklerinde bulunur. Kıbrıs’ı ziyaret etmeyi arzu ediyorsanız, Balabayıs’ta bulunan manastırı da gezilecek yerler listenize eklemelisiniz.

Küçük bir Akdeniz köyü olarak ifade edilen Balabayıs, tatil için tercih edeceğiniz yerleşim yerleri arasında bulunur. Sakin sokakları, gezilecek yerleri, eşsiz doğal güzellikleri ve lezzetli yemekleri sayesinde Balabayıs, ziyaretçilerine unutulmayacak bir tatil olanağı sunar. Limon ve nar ağaçlarıyla süslü sokaklara sahip olan Balabayıs’ta her yıl düzenlenen klasik müzik festivaline katılarak unutulmaz bir tatil yaşayabilirsiniz. Girne’nin oldukça merkezinde olan bu köy, ziyaretçilerine ulaşım kolaylığı sunduğu için sıklıkla tercih edilmektedir. Kıbrıs’ta gezilecek yerler ziyaret edildikten sonra aşık olmamak mümkün mü? Birçok Kıbrıs satılık ev seçeneği ile Kuzey Kıbrıs’a yerleşme hayalinizi gerçekleştirebilir, hayatınızın geri kalanını çok daha keyifli ve güzel geçirebilirsiniz.

Alaçatı’nın Güzelliği ile Büyülenin

Alaçatı, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde tatil için en çok tercih edilen yerleşim yerleri arasında yer alır. Eşsiz deniz manzarasını tamamlayan doğal güzellikleri sayesinde, özellikle yaz aylarında yerli ve yabancı pek çok ziyaretçi, bölgeyi keşfe çıkar. Tatil amaçlı tercih edeceğiniz yerlerin başında gelen Alaçatı, Çatalköy ve Karmi Köyü gibi birbirinden zengin doğal güzelliklere ev sahipliği yapar.

Eşsiz Akdeniz ve Ege esintilerini bünyesinde barındıran yemeklere sahip olan Alaçatı’ya sadece bu yemekleri denemek için bile gelebilirsiniz. Gezilecek yerler arasında üst sıralarda olması gereken Alaçatı’yı mutlaka kalabalık bir arkadaş grubu ya da ailenizle ziyaret etmelisiniz. Hayatın hiç durmadığı, sürekli aktığı mekanları bünyesinde barındıran Alaçatı’nın çiçekli sokaklarında gezerken büyülenebilirsiniz. Merkez kısımlara ek olarak, Alaçatı’nın dar ve ara sokaklarında eğlenceli vakit geçirebilirsiniz. Alaçatı’ya gidip, eşsiz güzellikleri görmek isterseniz, beyaz ve mavi renklerle donatılmış evlere tanık olabilirsiniz. Alaçatı’nın sembolü haline gelen bu evlerde konaklayabilir, yerleşim yerinin tadını doyasıya çıkarabilirsiniz. Ayrıca birçok Kıbrıs satılık ev seçeneğini de bu süreçte gözlemleyebilir, harika bir yaşamın kapısını Alaçatı’da aralayabilirsiniz.

İlginizi çekebilir:  https://www.goldmarkestates.com/girne-satilik-villa-nereden-alinir/

Kusursuz bir tatil için Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ni şüphesiz önerebiliriz. Doğa ile denizin bir arada olduğu ve ışıl ışıl parlayan Kıbrıs, harika plajların adresidir. Kıbrıs’ta neredeyse dört mevsim boyunca denize girilebilmektedir. Yazlık için genellikle tercih edilen Kıbrıs satılık evlerde oldukça talep görmektedir. Bunca tarihi ve eşsiz manzaralara sahip olan ülkeden bir yer edinmek isteyen, turist olarak gelip yerleşmek isteyen bir çok ziyaretçi bulunmaktadır. Yaz sezonunun oldukça uzun olması dolayısıyla tatilinizi doya doya yaşamak için Kıbrıs satılık ev ilanlarına göz atabilirsiniz.


Biz GoldMark ailesi olarak takım arkadaşlarımız ile olan birlik bilinci sayesinde en kısa sürede ve en doğru fiyata gayrimenkul alım-satım ve kiralama işlemlerini  gerçekleştirebileceğimiz gibi Kıbrıs satılık ev fırsatlarını birlikte analiz edebiliriz. Kuzey Kıbrıs hakkında merak ettikleriniz için GoldMark web sitesini inceleyebilirsiniz. Soru ve görüşleriniz için Goldmark ile iletişime geçebilirsiniz. 

Tartışmaya Katıl

Compare listings

Karşılaştırmak

Kıbrıs Yatırım Fırsatları!

Kıbrıs emlak yatırımı fırsatları hakkında merak ettikleriniz için  bizimle iletişime geçin.
Acele edin! En karlı yatırımlar sizleri bekliyor!