Kıbrıs’tan Ev Almayı mı Düşünüyorsunuz?

Merhaba, güne muhteşem bir havada uyanmak, güzel bir günde trafik ve stres olmadan işe gidip gelmek kim istemez? Ve bu sürecin tüm yıla yayılmasını elbette… Haftasonu valiz hazırlamadan tatil yapmak, denize girmek veya bir otobüse binmeye bile gerek duymadan turistik bir geziye çıkmak? Tüm bunlar kulağa hayal gibi gelse de aslında bir o kadar yakın ve gerçek. Hayallerin gerçeğe dönüştüğü bu noktada bulunan Cennet Ada Kıbrıs’ta yaşamak ise hayal değil!

Kuzey Kıbrıs, gelenlerin dönmek istemeyeceği kadar güzel ve hoş bir ülke ancak Kıbrıs satılık ev almayı düşünenler için uygun mu? Kıbrıs’ta yaşanır mı yoksa sadece turistik bir tatil köyü mü? Bu adaya yerleşmeyi düşünenler için akla ilk gelen sorular muhakkak bunlar olacaktır. Kıbrıs’ta yerleşik bir yaşam süren vatandaşlar haricinde ise bu ayrıcalığı bilmek mümkün olmayabilir. İşte size bu noktada merak ettiklerinizi yanıt bulacağız.

Haydi şimdi, Kıbrıs’a neden yerleşmelisiniz, Kıbrıs’tan ev almak mantıklı mı, Kıbrıs’a yerleşmek için ne gerekli gibi soruların yanıtlarına perde aralayalım!

Kıbrıs’a Yerleşmek İçin Ne Gereklidir?

Öncelikle, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ne yerleşmek sandığınız kadar zor değil! Kıbrıs vatandaşları haricinde tüm ülke vatandaşları yabancı statüsünde sayılmasına rağmen Türk vatandaşı olarak Kıbrıs’a yerleşmek için yapılması gereken yalnızca birkaç prosedür var. Kıbrıs satılık ev için gerekli tapuyu edinmek gereklidir. Sonrasında yapmanız gereken ev satın aldıktan sonra Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti oturma izni almaktır. Lefkoşa merkezdeki Muhaceret Dairesi’ne yapacağınız başvuru sonucu 1 senelik süreli oturma izni alınır. Başvuru için gerekli belgeler şunlardır:

  • Kimlik veya pasaport
  • Ev tapusu veya kira kontratı
  • Maaş bordrosu

3 yıl boyunca her sene oturma izni uzatılmalıdır. Bir sonraki süreçte ise süresiz oturma izni almaya hak kazanılmış olur. Türk vatandaşı olarak oturma izni almak için tapu sahibi olmak gereklidir. 65 yaş üstü vatandaşlar ve emekliler tapu sahibi olmak şartıyla doğrudan süresiz oturma izni alabilirler.

İlginizi çekebilir: Kıbrıs’tan Ev Alma Şartları ve Prosedürler

Kıbrıs’tan Ev Almak Mantıklı Mıdır?

Kuzey Kıbrıs, yatırım amaçlı Kıbrıs satılık ev alım satımlarının oldukça hareketli olduğu bir bölgedir ancak Kıbrıs’ta yaşam hakkında soru işaretleriniz varsa kısaca açıklayalım. Turizm, eğitim, inşaat, eğlence gibi birçok sektörde gelişmiş ve canlı olan şehirlerde ev almak işlevsel olarak yerinde bir karar olacağı gibi yatırım anlamında da değerini artırması muhtemeldir. Muhteşem Kıbrıs evleri adaya değer kattığı gibi; adanın doğal güzellikleri, tertemiz havası, altın kumsalları ve berrak denizi de Kıbrıs evleri üzerinde olumlu etkiler katar. Dolayısıyla Kıbrıs’tan ev almak hem kısa vadede size ve sevdiklerinize güzel bir yaşam alanı sunar hem de uzun vadede sahibi olduğunuz ev yatırım amaçlı gayrimenkul satışında maddi olarak getiri sağlar.

İlginizi Çekebilir: https://www.goldmarkestates.com/kibris-en-guzel-mustakil-ev-modelleri-7-harika-ev-ornegi/

Kıbrıs’ta Yaşanır mı?

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, yalnızca Türklerin değil birçok kültürün etkilerinin görüldüğü topraklardır. Adeta yaşayan bir tarih ve turizm cenneti olan Kıbrıs, yaşamak için de ideal bir ülke! Muhteşem yeşili, doğası ve bakmaya doyamayacağınız denizi ile adada yaşayanlar için vazgeçilmez birer manzara oluşturur. Birbirinden güzel şehirleri, her birinin kendine has evleri bulunur. Kıbrıs emlak arayanlar için Girne, Mağusa, Lefkoşa başta olmak üzere her bölgesinde harikulade satılık villa ve yaşam alanları göze çarpar. Gençler için dopdolu bir sosyal hayat, kafasını dinlemek isteyenler için ise sessizlik ve sakinlik sunar. Okul, kafe, tiyatro, müze veya lokanta… Hepsi kendine özgü bir doku barındıran tüm noktalarda insanların refah düzeyinin yüksek olduğunu söylemek mümkündür. Herkesin kendinden bir şey bulabileceği Kıbrıs’ta yaşamak, huzur ve mutluluğu yaşamak demektir!

İlginizi Çekebilir: Kıbrıs’ta Yaşamak İçin  10 Muhteşem Sebep!

Tartışmaya Katıl

Compare listings

Karşılaştırmak

Kıbrıs Yatırım Fırsatları!

Kıbrıs emlak yatırımı fırsatları hakkında merak ettikleriniz için  bizimle iletişime geçin.
Acele edin! En karlı yatırımlar sizleri bekliyor!