Kıbrıs’tan Ev mi Alınmalı Arsa mı?

Merhaba, içeriğimizi Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti hakkında detaylı bilgi edinmek isteyen ve yatırımını hangi araçla yapmasının daha mantıklı olacağı ve gayrimenkul yatırımının ne gibi faydalar doğurabileceğini açıklamak üzere hazırlamaktayız. Haydi şimdi, Kıbrıs’tan ev mi alınmalı yoksa Kıbrıs satılık arsa mı tercih edilmeli, açıklayalım.

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, genel özelliklerine bakıldığında Akdeniz’in en büyük üçüncü adası olarak dünyanın en yaşanabilir ülkelerinden biri olarak gösterilmektedir. Yaşam standartlarının yüksek olması, yemyeşil doğası ve masmavi Akdeniz tarafından çevrelenmiş bir ada ülkesi olması insanlar tarafından tercih edilme ihtimalini artırmaktadır. Kuzey Kıbrıs yeni ve genç bir ülke olarak dizayn edilmekte, Beşparmak Dağları’ndan denize sahillere doğru uzanan doğası içerisinde canlı ve dinamik bir yapıya sahiptir. Turizm cenneti şehirleri, altın plajları, tatil köyleri, eğlence hayatı ile dünyaya nam salmıştır.

Son yıllarda yapılan atılımlarla da adından söz ettiren Kuzey Kıbrıs evleri ile gelen yerli ve yabancı ziyaretçileri etkilemektedir. Doğa ile iç içe Kıbrıs evleri dikkat çekici güzellikleri ile adanın canlı yapısına ayak uydurmaktadır. Havuzlu apartman daireleri, bahçeli müstakil evleri ve villa tarzı yaşam biçimleriyle cennet ada Kıbrıs görenleri büyülemekte, ülkeye yapılan yatırımlara yoğunluk kazandırmaktadır. Yatırım amaçlı en çok ilgi ise Kıbrıs satılık ev ve arsalarına gösterilmektedir. Bu noktada yatırım amaçlı Kıbrıs’tan ev alanların avantajları olduğu kadar Kıbrıs satılık arsa fiyatları ve uzun vadede sağlayacağı getiri de göz önünde bulundurulmaktadır. Yatırımcıların amaç ve ihtiyaç doğrultusunda iki seçeneğin de kendisine özgü avantajları bulunmaktadır. Bu noktada Kıbrıs satılık ev mi yoksa Kıbrıs satılık arsa mı tercih edilmeli, hangi seçim daha mantıklı olur?

Kıbrıs Satılık Ev Almanın Avantajları

Kuzey Kıbrıs sahip olduğu birbirinden güzel evleriyle her zaman gayrimenkul yatırımı için cazip bir noktadır ve Kıbrıs satılık ev almanın oldukça mantıklı olduğu yerlerden biridir. Geniş kategori ve fiyat yelpazesi ile Kıbrıs satılık ev ilanları talep sayısının oldukça fazla olmasına sonuç olmaktadır. Peki, Kıbrıs satılık evleri neden bu kadar talep görmektedir? Yeni yapılanma içerisinde olan ve inşaat, yapı sektörlerinin gelişim göstermesi meyvelerini vermektedir. Birçok yaşam alanı inşa edilerek arz ve talep artışı yaşanmaktadır. Kıbrıs’ın birçok bölgesine yeni siteler, apartman daireleri, müstakil evler, penthouse tarzı evler, dublex ve triplex villalar bulunmakta ve insanların hayalini kurduğu lüks yaşam bolca sunulmaktadır. Lüks yaşam, modern mimari yapı ve dekorasyon ile Kıbrıs’ın eşsiz doğası birleşirken eşi bulunmaz güzellikle satılık evler meydana gelmektedir. Yatırım amaçlı ev almak ilk akla gelen seçeneklerden biridir ancak satılık ev seçerken mutlaka detaylı araştırma yapılmalı, gayrimenkul danışmanı ile çalışılmalıdır.

Kıbrıs satılık ev almanın avantajları ancak doğru gayrimenkul yatırımı yapıldığında faydasını almak mümkündür. Yanlış yere yapılan yatırımının ne kısa vadede ne de uzun vadede getiri sağlaması beklenemez. Bu nedenle, Kıbrıs satılık ev ilanları araştırırken ve ev seçimi yaparken gayrimenkul danışmanı kritik rol oynar. İşinizi, yatırımınızı şansa bırakmadan Kıbrıs’ta doğru bölgelere odaklanmak ve bu surette alım satım yapmak gerekir. Kıbrıs’ın gelişen bölgelerinde, merkezi ve merkeze yakın noktalarında ev almak her daim avantajlı olacaktır. Zira, Kıbrıs’ın en güzel noktalarında gayrimenkul değerleri her zaman üst düzeyde olacaktır. Her türlü kategoride ev satın almak, kısa vadede aktif kullanıma yarar sağlayacağı gibi uzun vadede değerini artırarak olası gayrimenkul satışlarında maddi getiri sağlayacaktır. Kıbrıs’tan ev almanın en büyük iki avantajı şunlardır:

*Kıbrıs’ın En Güzel Şehirlerinde Yaşamak

Kıbrıs’tan ev almak yatırım amaçlı faydalı bir adım olsa da ilk etapta size güvence niteliğinde gayrimenkul sahibi olmanızı sağlayacaktır. Kıbrıs’ın en güzel şehirlerinde yaşama imkanı, Kıbrıs’ın ayrıcalıklı dünyasında güzel bir yaşam fırsatı sunmaktadır. Muhteşem doğası ile iç içe, dağ ve deniz manzarasını kucaklayan değerli topraklarında ev sahibi olmak, Kıbrıs’ın huzurunu dokularınızda hissettirecektir.

*Mantıklı Bir Yatırım Yapmak

Cennet ada Kıbrıs’ta ev sahibi olmak hem güvence sağlayacak hem de karlı bir yatırımı da beraberinde getirecektir. Mantıklı bir gayrimenkul yatırımı yapmak isteyenler için oldukça ideal yatırım fırsatları sunmaktadır. Yatırım yapılacak bölgeye ve gayrimenkule bağlı olarak uzun vadede karlı ve mantıklı bir yatırıma dönüşmektedir. Gayrimenkul yaşı, açık alan genişliği, iç alanı, eşya durumu, bahçe durumu, oda sayısı, teras durumu, güvenlik durumu, otopark durumu Kıbrıs satılık ev alırken dikkat edilmesi gereken kriterlerden bazılarıdır. Mantıklı bir emlak yatırımı yapmak için mutlaka gayrimenkul danışmanı ile ortak çalışılmalıdır.

Kıbrıs Satılık Arsa Almanın Avantajları

Yatırım amaçlı gayrimenkul düşünenler için satılık arsalar önemli birer araçtır. Özellikle gelişime ve büyümeye açık bölgelerde şehirleşmenin hızlanması sonucu yeni arsa ve araziler değerlendirilmektedir. İmara açık bu araziler konut yapımında oldukça değerli topraklardır. Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti gibi yeşil alanın büyük yer kapladığı ülkeler içinde Kıbrıs satılık arsa bulmak ve değerlendirmek yatırımcılar için çok önem kazanmış durumdadır. Özellikle Kıbrıs’ın merkezi yerleşkelerinde satılık arsa bulmak oldukça zor bir hale gelmiştir. Bunun yanı sıra merkeze yakın araziler ve şehirleşme yönünde değerlendirilen satılık arsalar bir o kadar değer kazanmıştır. Peki, Kıbrıs satılık arsa almanın avantajları nelerdir?

*Kıbrıs’ta Toprak Sahibi Olmak

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde arsa tapusu sahibi olmak son yıllarda büyük önem kazanan yatırım araçlarından biridir. Toprak sahibi olmak arsanın değerlendirilmesi hususunda hak sahibi olma avantajını beraberinde getirmektedir. Böylece Kıbrıs’taki duruma ve yatırım planına bağlı olarak boş arsa değerlendirilebilir, arsa imara açılabilir veya arsa satışı ile kazanç sağlanabilmektedir.

*Arsa Üzerinde İmar Etmek

Kuzey Kıbrıs’ta arsa satın almak, bu araziyi değerlendirme ve belirlenen ölçekte imar etme fırsatı tanımaktadır. Arsa tapusunda yer alan kat imar izni sayesinde toprak değerlendirilmektedir. Çok daha uygun maliyetlerde ev sahibi olma imkanı sağlamaktadır. Özellikle yatırımcının amacına bağlı olarak ev sahibi olmak isteyenlerin başvurabileceği yöntemlerden biridir.

*Yatırımdan Büyük Oranda Kazanç Sağlamak

Kuzey Kıbrıs’ta arsa almanın avantajları elbette yatırımcısına uzun vadede büyük oranda kazançlar sağlamasıdır. Arsa almak tapu sahibine her şartta kazandırmaktadır. Emlak piyasası içinde daima önemli bir taşınmaz olan arsa, yatırım odaklı düşünenler için bir numaralı tercihtir. Özellikle uzun vadede oran olarak daha büyük getiri sağlamakta olduğu bilinmektedir. Tabi, Kıbrıs satılık arsa alırken hangi şehir ve bölgede olduğu, ne kadarlık bir arazi genişliğine sahip olduğu önemli noktalardır. Ayrıca satılık arsa ve çevresinin durumu, manzarası, imar durumu gibi kriterler Kıbrıs satılık arsa fiyatları üzerinde etkili olmaktadır. Mutlaka gayrimenkul danışmanı tarafından arazinin durumu öğrenilmelidir.

GoldMark Estates olarak Kuzey Kıbrıs’ta hem ev almanın hem de arsa almanın avantajlarından bahsederek sizlere faydalı bilgiler iletmeye çalışmaktayız. Kıbrıs’ta ev sahibi olmak veya Kıbrıs satılık arsa arayışında olanlar için ne tür bir yatırım planı ile hareket etmelerinin mantıklı olabileceği konusunda ışık tutmaya devam edeceğiz. Kuzey Kıbrıs hakkında genel bilgiler, Kıbrıs emlak ilanları ve Kıbrıs satılık arsa fiyatları için mutlaka GoldMark Estates portföyümüzü incelemenizi öneririz!

Tartışmaya Katıl

Compare listings

Karşılaştırmak

Kıbrıs Yatırım Fırsatları!

Kıbrıs emlak yatırımı fırsatları hakkında merak ettikleriniz için  bizimle iletişime geçin.
Acele edin! En karlı yatırımlar sizleri bekliyor!