Kıbrıs’tan Ne Alınır? En İlginç Öneriler!

Yurt dışı veya şehirler arası yapılan tüm ziyaretlerin, gezmelerin sonucunda çoğu gezginler o ülkenin, şehrin kendine has ve kültürlerini simgeleyen, alınması gerektiğini düşündüğü eşyalar vs. vardır. Kıbrıs’ta gezilecek çok fazla şehir varken ve her karış toprağı tarih kokarken tabii ki de Kıbrıs’ı temsil eden eşyalar veya eşya satın alınabilecek mağazaların bulunduğu caddeler, hanlar bulunmaktadır. Sizlere bu yazımızda Kıbrıs’tan ne alınır? Nereden alınır? sorularının yanıtlarını vermeye çalışacağız… Bu yazımızı okuduktan sonra Kıbrıs’ta bir şey almak istediğinizde ne almanız ve nerelere gitmeniz gerektiği hakkında bilgi sahibi olacaksınız. Başlayalım…

1. Arasta Çarşısı’ nı mutlaka gezin.

En hareketli şehirlerden Lefkoşa(başkent) ile başlıyoruz! Sizlere içerisindeki ürün, mağazalar açısından zengin Arasta çarşısı’ nın muhteşemliğinden bahsetmeden önce belirtmeliyiz ki; Kıbrıs’ta en verimli alışveriş yapılacak yerler Girne ve Lefkoşa şehirleridir. Bu şehirlere yılda çok fazla sayıda turistler akın ettiğinden dolayı, alışveriş alanında da oldukça başarılı sonuçlar elde edilir.

Gelelim Arasta Çarşısı’na… Lefkoşa/Selimiye Mahallesi’ nde Arasta sokağında yer almaktadır. Arasta; çarşıların içerisinde veya alışveriş yapılmaya müsait yerlerde hemen hemen aynı işleri yapmakla meşgul esnafların toplandıkları bölüm demektir. İsminden de anlaşılacağı üzere Kıbrıs Lefkoşa’da Arasta sokağında esnaflar, müşterileriyle buluşmaktadırlar.

Burada A’ dan Z’ ye her ürün bulunuyor. Yiyeceklerden tutun da pırlantalara, mücevherlere kadar her ürüne ulaşmak mümkün. Hedef kitlesi tek bir kesime hitap etmemekle beraber bu çarşı çok fazla kalabalığa maruz kalmakta. İşlek olması, satılan ürünlerin ucuz olması, her yaş grubuna hitap ediyor olması ile müşteriler asla eli boş bir şekilde bu çarşıdan çıkmıyor diyebiliriz. Kendinize uygun olarak, Kıbrıs’a özgün olduğunu düşündüğünüz simgesel eşyalar edinebilirsiniz.

2. Bandabuliya Çarşısı’ nda hellim peyniri lezzetine erişin. (Lefkoşa Belediye Pazarı)

Arasta Çarşısı’ndan çok uzaklaşmadan tam olarak uç kısmına kurulmuş, 1932 yılından itibaren esnaflar tarafından hizmetler üretmeye devam eden bir çarsıdır. Eski yıllarda Bandabuliya, pazar denilince akla gelen temel isimlerdendi. Osmanlı döneminde iken ismi Bandabuliya iken şimdi ise varlığını Lefkoşa Belediye Pazarı olarak yaşatıyor. Kıbrıs’tan ne alınır? Eğer ki Bandabuliya Çarşısı’ nda geziniyorsanız kesinlikle hellim peyniri almalısınız. Bu çarşısının müşterileri genellikle hellim peyniri alışverişinde bulunurlar.

İlginizi Çekebilir: Kıbrıs’ta Ne Yenir? Mutlaka Denenmesi Gereken  5 Lezzet!

 

3. Girne Çarşısı’ndan kendinize uygun eşya seçin.

İlk olarak belirttiğimiz gibi Kıbrıs’tan ne alınır? sorusunun yaratacağı bir diğer soru da Kıbrıs’tan nereden ne almalıyım? olacaktır. Bizler de bu sorunun yanıtını aslında Lefkoşa ve Girne şehirlerinde alışveriş yaşantısının aktif olduğunu söyleyerek belirtmeye çalıştık. Lefkoşa’nın en değerli 2 adet çarşısından bahsettik. Şimdi ise en hareketli şehirde bulunan Girne Çarşısı’ ndan bahsedelim… Burada yine aynı şekilde Kıbrıs çarşılarında bulunan her şeyi bulma imkanınız var. Kıbrıs çizili seramikler, hellim peynirleri, aliç reçelleri vb. daha birçok çeşit Girne Çarşısı’nda geçmiş yıllardan beri yerini edinmiş durumdadır.

İlginizi Çekebilir: Kıbrıs Girne Gezilecek Yerler

4. Kıbrıs emlak sektöründen faydalanın.

Gezginler, Kıbrıs’a özgün birkaç bir şey sahibi olmak isterlerken aynı zamanda Kıbrıs’ın muhteşemliğini gördükten sonra burada yaşamanın eşsiz bir tarif olacağının da farkına varırlar. Bu fark ediş durumu, imkanı olanlar ve yatırım yapmak isteyenler için merak uyandırır. Neyse ki, Kıbrıs emlak sektöründe o kadar gelişmiş bir ülkedir ki, Kıbrıs satılık ev ilanlarına ilgisi olan, araştıran, inceleyen kimselerin yanıtını asla cevapsız bırakmaz.

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ne gidince Kıbrıs’tan ne alınır, nerelerde gezilir bilmek gerekir. O nedenle sizler için en ilginç önerilerle Kıbrıs’tan ne alınır, görmeye devam edelim.

5.Büyük Han’dan Evinizi Süsleyecek Bir Tablo Alın!

Lefkoşa’da yer alan Büyük Han, diğer adları ile Alanyalılar Hanı ya da Yeni Han 572’de açılmış ve o günden bugüne el işleri ve sanat eserlerinin satıldığı dükkanlarla dolu bir pazar olarak hizmet vermiştir. Osmanlı tarihinden kalan iki handan biri olması özelliğiyle Türk tarihine merak duyan turistlerin ilgisini çekmektedir. Peki, Büyük Han Kıbrıs’tan ne alınır? Geçmişe bir yolculuk yapmak ve aynı zamanda dikiş, resim ve heykel yapımcılığı gibi el işi ürünleri incelemek, satın almak istiyorsanız, bunun için Kıbrıs’ta bulabileceğiniz en uygun yer Büyük Han olacaktır. Özellikle duvarlarınızı süsleyecek bir tablo arıyorsanız, konusu ve stili ne olursa olsun, Büyük Han’da bulabilmeniz mümkündür.

6.Kuzey Lefkoşa’nın Kalbi Dereboyu Caddesi’ni Gezin!

Kuzey Lefkoşa’nın en kalabalık caddelerinden biri olmasıyla bilinen Dereboyu Caddesi, diğer ismiyle Mehmet Akif Caddesi, aynı zamanda bölgenin eğlence kaynağı kabul edilebilir. İsmini Kanlı Dere ya da Pedieos Nehri olarak bilinen su kaynağının hemen yanında bulunmasından alır. Dereboyu Caddesi, bar ve restorantların yanında muhteşem hediyelik eşyalar alıp alışveriş yapabileceğiniz dükkanları barındırır. Zaman zaman Dereboyu Caddesi konserlere ve festivallere ev sahipliği yapmaktadır. Peki Kıbrıs’tan ne alınır? Kıbrıs Dereboyu’nda alabileceğiniz oldukça fazla eşya bulunduğu için buradaki seçimi size bırakıyoruz. Kendinize hatıra olarak bir Kıbrıs magneti alabilir ya da şık bir takım alabilirsiniz.

7.Girne Yat Limanı’nın Manzarasında Kahve Yudumlayın!

Girne Yat Limanı, adından anlaşılacağı gibi anlık kullanılmayan yatların park edildiği, Girne’de yer alan bir limandır. Bu limanın bulunduğu bölge çeşitli dükkanlar, restoranlar ve eğlence mekanları ile dolu olduğundan dolayı, “Kıbrıs’tan ne alınır?” sorunuza Girne Yat Limanı birden fazla cevapla karşılık verilebilir. Fakat böyle bir manzaranın karşısında Kıbrıs’ın eşsiz kahvesini içmeden olmaz!

8.Kıbrıs’tan Ev Alınır

Kıbrıs’tan ne alınır?” sorunuza son cevabımız; bir ev! Hiç Kıbrıs’ta yaşamayı düşündünüz mü? Bu soruya cevabınız evet ise, hemen bizimle iletişime geçin ve sizinle Kıbrıs satılık ev seçeneklerini inceleyelim, kalbinizi ve cebinizi mutlu edecek bir ev bulalım! Sorumuza cevabınız hayır ise gelin, size neden Kıbrıs’tan ev almanın avantajlı bir yatırım olacağını anlatalım. Yazımızı tamamen okuyun ve hala ikna olmadıysanız bizimle sitemizde yer alan numaramızı arayarak iletişime geçin, sizi Kıbrıs’ta yepyeni bir yaşama davet edelim.

Kıbrıs, huzurlu ve uzun bir hayat için mükemmel bir ülkedir. Özellikle şehir merkezlerinden uzak yaşayanlar bilir ki Kıbrıs, sessizliğin tadını çıkarmak ve kafa dinlemek için en uygun yerlerden biri olabilir. Kalabalık şehirlerin gürültüsünden kaçmak isteyenleri, dağ ve deniz manzaralı Kıbrıs satılık ev seçeneklerini değerlendirmesini tavsiye ederiz. Hayatınızı değiştirebilecek bir maceraya adım atmak için GoldMark ile iletişime geçin.

Kıbrıs satılık ev seçenekleri içerisinde, yaşamak için tam tersine kalabalık, gürültülü ama bir o kadar da eğlenceli şehir ortamlarını tercih edenler için ise Kıbrıs’ın başkenti Lefkoşa gibi şehirlerde yaşamayı seçebilirler. Özellikle Lefkoşa ve Girne, gece hayatları aktif şehirler olup eğlence ve macera arayanlar için yaşamaya oldukça uygun yerler olabilir. Aynı zamanda evde kalmayı sevmeyenler için bu şehirlerde gezilecek birçok tarihi, mimari ya da turistik yer bulunması mümkündür.

Kıbrıs, turistik ve doğal güzelliği ile öne çıkmış bir ülke olsa da, mimari güzelliğiyle ile de insanları büyüleyen bir yapıya sahiptir. Bu durum da Kıbrıs satılık ev seçeneklerinin çeşitli ve göz alıcı olmasını mümkün kılar. Tarihi yönden de oldukça ilgi çekici eserlere ev sahipliği yapan Kıbrıs, tarihe ilgi duyanlar için geçmişe yolculuk yapma imkanları sunar. Tüm bu özelliklere sahip olan Kıbrıs, en az bir defa gezip görmeye, hatta yaşamaya değer bir ülkedir. Siz de bize katılıyorsanız, Kıbrıs satılık ev seçeneklerimizi incelemek için bizimle iletişime geçin.

Kıbrıs’tan ne alınır? sorusuna çarşılardan, yiyeceklerden, magnetlerden ve diğer süs eşyalarından ayrı bir skalada bulunan bir yanıt veriyoruz. Kıbrıs satılık ev seçeneklerinden yararlanmak ve mal sahibi olmak! Birçok sayıda gayrimenkul satışı yapan emlak firma var iken ve uygun fiyatlı lüks ev imkanları çok fazlayken Kıbrıs, yatırımcıların en gözde ülkesidir.

İlginizi çekebilir: https://www.goldmarkestates.com/kibrista-ev-almak-icin-5-harika-sebep/

Kıbrıs satılık ev seçenekleri hakkında daha fazla bilgi almak, yararlanmak için web sitemizi ziyaret edebilirsiniz. Engin tecrübeli çalışanlarımız ile iletişim halinde olmaktan çekinmeyin.

Tartışmaya Katıl

Compare listings

Karşılaştırmak

Kıbrıs Yatırım Fırsatları!

Kıbrıs emlak yatırımı fırsatları hakkında merak ettikleriniz için  bizimle iletişime geçin.
Acele edin! En karlı yatırımlar sizleri bekliyor!