KKTC Emlak Yatırımı Mantıklı mı? Mutlaka Okuyun!

KKTC emlak yatırımı yapmak isteyen herkesin aklından geçen ilk soru bu olabilir. KKTC emlak yatırımı konusunda özellikle Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının hem çok fazla sorusu, hem de çok fazla avantajı bulunmaktadır. Önemli olan akıllardaki sorulara doğru cevaplar bulabilmek ve en doğru yatırımı yapmak. Bu nedenle Kıbrıs satılık ev ilanları arasında kaybolmadan önce mutlaka aklınızdaki sorulara en doğru yanıtları bulmaya çalışın. Kıbrıs’ta ev satın alma kararı hayatınızı değiştirecek, paranızın değerini arttıracak, büyük yatırım fırsatları ile karşılaşmanızı sağlayacak bir karar olabilir. Gelin isterseniz KKTC emlak yatırımı mantıklı mı, bu konuda derlediğimiz bilgilerle kendiniz için en doğru kararı vermeye çalışın.

İlginizi Çekebilir: Kıbrıs Ev Fiyatları

kktcemlakyatirimi

KKTC Emlak Yatırımı Yapmak İsteyen Türk Vatandaşları

Kıbrıs satılık ev ilanları arasında kaybolan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlrının aklında pek çok soru bulunabilir. Türk vatandaşları Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde ev satın alacaklarında yabancı vatandaş statüsünde dsayılırlar. Ancak yabancı vatandaş olarak pek çok avantajları bulunmaktadır. Hem Yavru Vatan Kıbrıs’ın sunduğu pek çok bürokratik avantaj, hem de TL ve diğer dövüz cinsleri arasında sürekli süregelen ekonomik savaş ve devalüasyon olayları nedeniyle, Kıbrıs’ta İngiliz Sterlini ile dönen konut piyasası özellikle TL cinsinden yatırımını korumak isteyen Türk vatandaşları için bulunmaz nimettir. Türk vatandaşları için pek çok yatırım danışmanlığı sunmuş olan GoldMark Estates olarak biz, sizin en doğru evi satın almanız için yardımcı olmaya hazırız. Aynı zamanda pek çok Kıbrıs satılık ev ilanı arasında kendinize en uygununu seçmenize de yardımcı olmaktayız.

İlginizi Çekebilir: Kıbrıs Satılık Ev Sahibinden mi Alınır Emlakçıdan mı?

kktcemlakyatirimimantiklimi

Kıbrıs Satılık Ev Piyasası ne Durumda? KKTC Emlak Piyasaları

KKTC emlak piyasaları özellikle son 15 senede oldukça yüksek değer kazanımlarıyla karşı karşıyadır. Gerek yabancı yatırımcının, ki buna Türk vatandaşları da dahil artan ilgisi, gerek Kıbrıs devletinin ülkede yaptığı altyapı ve üstyapı çalışmaları KKTC emlak piyasalarının hareketlenmesine sebebiyet vermiştir. Kıbrıs satılık ev ilanları da her geçen gün fiyat artışı yaşamıştır. Girne, Lefkoşa ve Mağusa şehirlerinde özellikle yeni açılan üniversitelerin bulunduğu bölgelerde büyük yatırım fırsatları doğmuştur. Aynı zamanda uçsuz bucaksız sahilleri ve masmavi deniziyle Kıbrıs Adası turizmciler için bir cennet halini almıştır. Yalnızca casino, kumar turizmi ile değil, deniz-kum ve güneş tatili yapmak isteyen tüm Avrupalı turistler için biçilmiş kaftan halini almıştır. Özellikle de Rus ve İngiliz vatandaşlarının kendileri için sıklıkla yatırım yaptığı bir lokasyon olmayı başarmıştır.

Çok Beğeneceğiniz Kıbrıs İlan Örnekleri | Kıbrıs Satılık Ev İlanları yazımızdan KKTC emlak piyasasında en gözde konut projeleri hakkında bilgi alabilir, pek çok farklı Kıbrıs satılık ev ilanı arasından kendinize en uygununu bulabilirsiniz.

Kıbrıs Kira Amortisman Süreleri

Kıbrıs satılık ev ilanlarını incelerken müşterilerimizin aklından geçen ilk soru kira amortisman süreleridir. Kuzey Kıbrıs’ta kira amortisman süreleri gelişmiş Türkiye şehirlerine kıyasla neredeyse yarı yarıya oranındadır. İstanbul’un en gözde yatırım bölgelerinde dahi kira amortisman süreleri 25-30 yıldan başlamaktayken, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde kira amortisman süreleri Girne, İskele gibi şehirlerde yalnızca 10-13 yıl aralığındadır. Üstelik kiraların da Sterlin üzerinden alınıyor oluşu, aldığınız kiranın yıllar geçtikçe özellikle bir Türk yatırımcı olarak sizler için değerlenecek olmasıdır.

Kıbrıs’ta Yeni Konut Projeleri

Kuzey Kıbrıs’ta yeni konut projeleriyle birlikte büyük bir emlak atılımı başlamıştır. Yeni yapılan şehir yolları ve otobanlar, altyapı çalışmaları ve marina, iskele düzenlemeleriyle KKTC emlak sektörü canlanmış, adanın durumu hakkında yapılan müzakerelerin devam ediyor olmasıyla da pozitif yönde ivmelenmiştir. Kıbrıs konut projeleri ile birlikte de Kıbrıs satılık ev ilanlarında büyük artış yaşanmıştır.

GoldMark Estates olarak sizlere pek çok yatırım danışmanlığı seçeneği sunmakta, kira konusunda yardımcı olmaktayız. Aynı zamanda listelediğimiz ilanlar arasından kendinize en uygununu seçmeniz için de buradayız. GoldMark Estates anasayfasından Kıbrıs Satılık Ev ilanlarını inceleyebilir, bizimle İletişime geçerek aklınızdaki tüm sorulara yanıtlar bulabilirsiniz.

Tartışmaya Katıl

Compare listings

Karşılaştırmak

Kıbrıs Yatırım Fırsatları!

Kıbrıs emlak yatırımı fırsatları hakkında merak ettikleriniz için  bizimle iletişime geçin.
Acele edin! En karlı yatırımlar sizleri bekliyor!