Kıbrıs Satılık Evler Hakkında Hiç Duymadığınız 5 Bilgi!

Kuzey Kıbrıs emlak sektöründeki gelişim ve ilerleme dolayısıyla tüm dikkatleri üzerine çekmeyi başarmıştır. Bu başarısı sayesinde yatırım açısından oldukça fazla talep görmektedir. Kuzey Kıbrıs satılık ev arayışında olanlar genellikle yeni bir yaşam fırsatını değerlendirmek, iş kurmak, emeklilik yıllarını yüksek yaşam standartları dolayısıyla sakin bir yaşam fırsatını değerlendirmek için bu eşsiz ada ülkesini değerlendirirler. Özellikle yatırımcıların talep gösterdiği potansiyel bir ülkedir. Ancak yurt dışında mülk almak isteyen ve bu konu hakkında oldukça endişe duyan insanlar olabilmektedir. Bu endişeleriniz arasında Kuzey Kıbrıs’ın olabileceğinizi düşünmekteyiz. Bizde bu konu doğrultusunda Kıbrıs satılık evler hakkında hiç duymadığınız 5 bilgiyi sizlerle paylaşacağız.  

Kuzey Kıbrıs Ekonomik Gelişimi  

Kıbrıs emlak piyasasına olan talep ve yatırımcı sayısının artması nedeniyle sürekli ve istikrarlı bir ilerleme göstermektedir. Genel olarak Kuzey Kıbrıs’ın gayrimenkul piyasası Avrupa’nın en hızlı büyüyen pazarı haline gelmiştir. Kıbrıs emlak piyasasındaki büyüme potansiyeli ve önemli bir yatırım getirisi ile yatırım patlaması oluşmuştur.  

KKTC’nin turizm sektöründeki aktif büyümesi, Kıbrıs otel işletmelerinin, yılların getirdiği tecrübe dolayısıyla gelen misafirlerini oldukça memnun etmektedir. Bu durum doğrudan Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriye’tinin ekonomisine büyük katkı sağlamaktadır. Turizm dışında ülkede kira piyasası oldukça yoğundur. Sterlin para cinsinden elde edilen kira gelirleri ve yatırım getirisi sağlayan iyi bir büyüme eğilimine sahiptir.  

Kıbrıs Satılık Ev Yatırım Fırsatları  

Kuzey Kıbrıs emlak piyasasında yatırım yapmak isteyenlerin en büyük endişesi doğru zamanda doğru fiyata ve akıllıca yatırım yapabilmektir. Böyle bir fırsatı değerlendirmek isteyen kişilerin Kıbrıs’ta bulunan doğru gayrimenkul danışman şirketleri ile irtibata geçerek etkin bir şekilde araştırma sürecine girilmesi gerekilir. Sorunsuz ve güvenilir bir şekilde bu sürecin ilerleyebilmesi için bu ayrıntı oldukça önemlidir.  

Kuzey Kıbrıs’ta hayalinizdeki evi bulmak oldukça kolaydır. Birçok yaşam fırsatı ve çoğunlukla her bütçeye uygun bahçeli, deniz ve dağ manzaralı evler bulmak mümkündür.  

KKTC Emlak Piyasasındaki Büyüme 

Akdeniz’in en büyük üçüncü adası olan Kıbrıs bozulmamış olan doğal yapısı, çevre ve kültürel zenginliklerinin korunması dolayısıyla Kıbrıs emlak piyasasını etkileyen olumlu faktörlerden biridir. Kıbrıs emlak piyasasının yükselişine önemli bir katkı sağlayan çevre etkenleri Kıbrıs satılık ev ilanlarına olan talebi arttırmıştır. Bu ara eksikliği hissedilen unsur otellerin hızlı bir şekilde gerçekleşen dolum oranıdır. Bu durumda doğrudan Kıbrıs satılık ev ve villalara olan ilginin artmasına neden olmaktadır. 

İlginizi Çekebilir: KKTC Emlak Dünyası Hakkında 8 İnanılmaz Bilgi!

Kuzey Kıbrıs Konut Projeleri  

İlerleyen ve gelişen Kıbrıs emlak sektörü, yatırımcıların bu bölgede uzmanlaşmasına ve insanların yaşam beklentilerini daha etkin bir şekilde karşılayacak hale gelmişlerdir. Böylece hayallerinizi gerçekleştirecek yeni konut projelerini hayata hızla geçirmeye başlamışlardır. Organik bitki bahçelerinin bulunduğu, dağ manzaralı, güvenlikli, sıra dışı ev konumları ve iç dizaynları yanında denize kıyısında bulunan villaların bulunduğu eşsiz konut projeleri bulunmaktadır.  

Kuzey Kıbrıs Satılık Ev Fiyatları  

Kuzey Kıbrıs emlak piyasası şu anda Akdeniz ülkeleri arasında en iyi fiyatları sunmaktadır. Kıyı bölgelerinde satın alınan emlak fiyatları bir daire için 20.000 £’den başlarken, bir villa için 62.000 £ başlıyor denilebilir. 200.000 £ ‘luk en iyi fiyatlarla lüks daireler bulunabilirken, dünyanın geri kalanında benzer mülklerden çok daha düşük olan 250.000 £’ a varan çok şık villalar bulunmaktadır.  

İlginizi Çekebilir: Kıbrıs’ın Neresinde Yaşanır? 

Biz Goldmark ailesi olarak Kuzey Kıbrıs’ta yaşamak veya yatırımcı olmak isteyen, Kıbrıs emlak fırsatlarını değerlendirmek isteyen herkesin beklentilerini en üst düzeyde karşılamak için uğraşırız. Kendi alanında uzman ve profesyonel gayrimenkul danışmanlarımız ile birlikte isteklerinize karşılık verebilmek ve yatırımlarınızın hızlı geri dönüşümünü sağlayabilmek adına tüm tecrübelerimizi ve bilgimizi sizlerle paylaşırız. Çıktığımız bu yolda çözüm odaklı olmak en önemli disiplinlerimizden biridir. Takım arkadaşlarımız ile olan birlik bilinci sayesinde en kısa sürede ve en doğru fiyata gayrimenkul alım-satım ve kiralama işlemlerini gerçekleştirebiliriz. 

Tartışmaya Katıl

Compare listings

Karşılaştırmak

Kıbrıs Yatırım Fırsatları!

Kıbrıs emlak yatırımı fırsatları hakkında merak ettikleriniz için  bizimle iletişime geçin.
Acele edin! En karlı yatırımlar sizleri bekliyor!