Kuzey Kıbrıs Girne Ev Fiyatları ve Girne Emlak Sektörü

Kuzey Kıbrıs Girne ev fiyatları, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti hakkında bir emlak yatırımı fikri bulunan herkesin aklındaki en büyük sorulardan biridir. KKTC emlak sektörünün parıldayan yıldızı konumunda olan ve pek çok büyük projenin merkezi olan Girne, bulunduğu konum ve sahip olduğu Akdeniz İklimi itibari ile taraflı tarafsız herkesi kendisine hayran bırakan, büyüleyici güzellikleriyle herkese mükemmel bir yaşam alanı sunan bir konuma sahiptir.  Hal böyleyken, gayrimenkul yatırımcısının da dikkatlerini buraya çekmesine neden olmaktadır.  Avrupa’daki konut fiyatları ile karşılaştırıldığında tam bir fırsatlar diyarı olan Kuzey Kıbrıs, sıcak Akdeniz İklimi, uzunca bir yaz mevsimine sahip oluşu, masmavi denizi ve doğal güzellikleri ile de uluslararası konut yatırımcısının dikkatini çekmektedir.  Özetle, özellikle Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Girne şehri, yatırımcıların en çok tercih ettiği konumlar arasında yer almaktadır.

kktcgirneemlak

Kuzey Kıbrıs Girne Ev Fiyatları Ortalamaları

Kuzey Kıbrıs Girne için bu kadar çok gayrimenkul yatırım fırsatlarından bahsetmişken ev fiyatlarına değinmemiz gerekmektedir. Kuzey Kıbrıs Girne ev fiyatları ortalamasına bir göz atarsak;

EV TİPİFİYAT ARALIĞI (£)
Daire51,000 – 94,000
Havuzlu45,000 – 130,000
Deniz Manzaralı54,000 – 85,000
Dağ Manzaralı55,000 – 111,000
Bahçeli65,000 – 136,000

Kuzey Kıbrıs Girne’de Ev Satın Almak

Günümüz hayatında gayrimenkul yatırımları da dünyaya açılmış durumdadır. Kimi yatırımcılar oturum alabilmek kimileri de daha uygun yatırımlar yapmak için yurtdışını tercih etmektedirler. Kuzey Kıbrıs da gayrimenkul piyasası açısından yatırımın hızlandığı bir bölge olarak ön plana çıkmaktadır. Yatırım dönüş süresinin de kısa olması yatırım için Kıbrıs’ı diğer bölge ve ülkelere nazaran çekici kılmaktadır. Ayrıca Kıbrıs’ta birçok Türk Bankası’nın tüm şehirlerde şubelerinin olması, gerçekleşecek finansal işlemlerin kolaylaştırarak yatırımcının da Kıbrıs’a yatırım yapmasının önünü açmıştır. Kıbrıs’ta yabancı yatırım oranını arttırmak ve büyümeye katkı sağlanması için devlet tarafında da birçok kolaylık sağlanmaktadır. Emlak alımlarında oturma izninin sağlanması, şirket yatırımlarında işlemlerin kolaylaştırılması gibi özellikler birçok bürokratik uygulamada kolaylık sağlamaktadır. Geçtiğimiz yıllarda değişen ve artan imar izin oranları ile birlikte özellikle Kuzey Kıbrıs’ta yatırım için çok karlı projelerin inşası başlamış ve hızla bu inşaların sayısı artarak devam etmektedir.

girnesatilikvilla

İlginizi çekebilir: En İlginç KKTC Girne Daire Örnekleri

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Öğrenci ve Üniversite Dostu!

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti uzun süredir eğitim alanında gelişmiş üniversiteleri ve öğrenci sayısı ile Eğitm sektörünün çok önemli bir yer teşkil ettiği bir ülke konumundadır. Son yıllarda yeni açılan üniversitelerle birlikte aktif öğretim verilen üniversite sayısı ciddi miktarda artış göstermiştir. KKTC üniversiteler açısından da sunduğu çeşitli olanaklar ve öğrenci destek programlarıyla tüm Dünya ile çağdaş, modern ve kaliteli eğitim fırsatını tüm öğrencilere sunmaktadır. Özellikle yabancı uyruklu üniversite öğrencilerinin sıklıkla tercih ettiği Kıbrıs, Girne şehrinin de pek çok üniversite kampüsüne sahip oluşuyla bu bölge açısından da emlak kazancı sağlamaktadır. Girne Amerikan Üniversitesi gibi pek çok kaliteli üniversite adını tüm dünyada duyurmaktadır. Bugün KKTC’deki aktif öğrenci sayısı 100 bini aşmış durumdadır ve bu sayı her geçen sene %12 – %15 oranında artış göstermektedir.

kuzeykibrisgirneevfiyatlarikuzeykibrisogrenci

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Emlak Sektörü ve Üniversiteler

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti açısından üniversiteler gerek emlak, gerek de yatırım alanlarında ciddi fırsatlar doğurmakta ve ülke ekonomisini giderek büyütmektedir. Öğrencilerin canlandırdığı pek çok farklı sektör vardır ve kuşkusuz bu sektörler arasında en çok fayda ve getiri sağlayanı KKTC emlak sektörüdür. Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti satılık ev ilanlarına bakılacak olursa, öğrenciler açısından iyi konumda olan, üniversitelere ve şehir merkezine yakın olan evlerin inanılmaz değerlendiği görülebilir. Açılan her yeni fakülte binasıyla birlikte Girne ev fiyatları da yükselmekte ve yatırımcılarını memnun etmektedir. Aynı zamanda KKTC emlak sektörü açısından inanılmaz değerli olan kira amortisman süreleri 12-13 yıl kadardır. Bu değer Dünyanın diğer ülkeleri açısından bakılacak olursa, kıyas dahi edilemeyecek kadar başarılıdır. GoldMark Estates olarak sizlere Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti sınırları dahilinde pek çok Kıbrıs satılık ev ilanı sunmaktayız. Gerek Girne satılık ev ilanları gerek diğer bölgelerdeki KKTC emlak portföyleri arasından en başarılı projeleri ve en karlı olacağını düşündüğümüz emlakları listelemeye çalışmaktayız.

Girnesatilikdairefiyat

İlginizi Çekebilir: KKTC Ev Fiyatları

Kuzey Kıbrıs Girne Konumunda Büyüyen Turizm Sektörü

kuzeykibristatilkuzeykibrisgirnesahil

kuzeykibrisevkuzeykibrisgirne

Kuzey Kıbrıs’ın lokomotif sektörlerinden biri olan Turizm sektörü son yıllarda havaalanı, otel ve turistik tesislerdeki özellikle Türkiye ve yabancı odaklı yatırımlar ile giderek büyümekte ve beraberinde emlak talebinde ciddi artış sağlamaktadır. KKTC emlak sektörü açısından son derece kritik öneme sahip olan turizm sektörü, otel ve rezidans, site birlikte yapılan ve oldukça fazla ödül alan projoeleriyle birlikte herkesi heyecanlandırmaktadır. Akdeniz iklimine sahip oluşu, uzun yaz mevsimi ve masmavi Akdeniz manzarası ile hem gelenleri büyülüyor hem de yatırımcı için yeni fırsatlar oluşmasını sağlamaktadır.

Neden GoldMark’ı Tercih Etmeliyim?

Kuzey Kıbrıs Girne ev fiyatları tablodaki fiyat aralığında değişiklik göstermektedir. Kıbrıs’ın yükselen değeri Girne ile birlikte de ev alan yatırımcılar, yatırımlarının karşılığını ilerleyen dönemde fazlasıyla almaktadırlar. Bu durum, özellikle Girne’de gayrimenkul yatırımının önünü açmaktadır. Bizler de Goldmark olarak, size en uygun fiyatlı gayrimenkulu bulup yatırımlarınızı doğru bir şekilde değerlendirme fırsatı sunuyor olacağız. Geniş portföy yapımız sayesinde aradığınız gayrimenkulu sizlerle buluşturuyor olacağız. Çünkü Kıbrıs emlak sektöründeki 10 yılı aşkın tecrübemiz ile birçok fırsata açık olan Kıbrıs’ta sizlere en uygun şekilde hizmeti vermeyi amaçlıyoruz. En uygun hizmeti almak için bizlerle iletişim halinde olup en iyi hizmeti tarafımızdan alabilirsiniz.

İlginizi çekebilir: Kıbrıs’ta Ev Sahibi Olmak İçin 5 Neden

Tartışmaya Katıl

Compare listings

Karşılaştırmak

Kıbrıs Yatırım Fırsatları!

Kıbrıs emlak yatırımı fırsatları hakkında merak ettikleriniz için  bizimle iletişime geçin.
Acele edin! En karlı yatırımlar sizleri bekliyor!