Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Çok Gelişti!

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, dünyanın en büyük iç denizi olan Akdeniz bölgesinde bulunur. Sicilya ve Sardunya adalarından sonra gelen en büyük üçüncü adadır. Doğu Akdeniz’de Kıbrıs adasının kuzeyindedir. KKTC, 1983 yılında Türkler tarafından kurulmuş bağımsız bir devlet olarak ilan edilmiştir.

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti ülkesinin bağımsız olduğuyla tanındığı tek ülke Türkiye’dir. Ekonomik, siyasi, askeri desteklerinin tümünü Türkiye’den alan bu bölge oldukça gelişmiş durumda. Siz değerli okuyucularımıza bu yazımızda Kuzey Kıbrıs’ın hangi alanlarda ve nasıl gelişim gösterdiği hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

TURİZM SEKTÖRÜ

Turizm ve eğitim sektöründe ileri bir seviyede olması ile ünlüdür Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti. Ekonomisinin çoğunluğu bu iki sektörden kaynaklanmaktadır. Adada Akdeniz iklimi yaşanır. Yaz mevsimi uzun ve kurak geçerken kış ayları ise kısa ve yağışlı geçer. Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti sahip olduğu bu harika iklimle ziyaretçilerinin sayısını gün geçtikçe arttırmaya devam ediyor. Turistlerin en popüler duraklarından biri olan bu ülkenin turizm alanında gelişmiş olduğunu ve gelişmeye son sürat devam ettiğini hemen hemen herkes bilir.

Birbirinden güzel şehirlerinde bulunan 5 yıldızlı otelleriyle, eşsiz denizi ve kumsala sahip harika plajları ve gezinirken yeşillikler içerisinde bulunan huzur ile hak ettiği değeri almaktadır. Tatil yapmak için ideal bir yer haline gelmiştir.

EKONOMİK

Daha öncede belirttiğimiz gibi Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti ekonomisinin çoğunluğunu eğitim ve turizmden karşılamaktadır. Şehirlerinin güzelliğini değerlendirmesiyle beraber, lüks evler ve otelleri inşaa edilmesiyle ziyaretçileri daha da artmıştır. Kıbrıs satılık ev seçeneklerinin artması ve çok fazla rağbet görüyor oluşu ekonomiye katkı sağlamaktadır.

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti ülkesinde asgari ücret hakkında bilgilendirmemiz gerekirse; brüt 3 bin 400 TL, net 2 bin 958 TL’dir. Kaliteli bir yaşam sürmekte olan Kıbrıs vatandaşları için bu ücretlendirme yeterli olmaktadır.

GAYRİMENKUL SEKTÖRÜ

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti denilince birçok kişinin aklına gayrimenkul yatırımları gelmektedir. Uygun fiyatlar ile lüks bir ev sahibi olmak herkesin hayalidir. Hayallerini gerçekleştirmek isteyen herkes kendisini Kıbrıs bölgesinde bulmaktadır. Birbirinden güzel şehirlerinde, lüks konutların bulunduğunu söyleyebiliriz. Kendinize kaliteli yaşam alanları sunabileceğiniz, uygun koşullarda ailenizle yaşamınızı sürdürebileceğiniz mükemmel imkanlar sizi bekliyor. Bu yazımızı okuyor iseniz hayalinizde ki eve hiçte uzak değilsiniz! Kıbrıs satılık ev seçeneklerini buradan inceleyebilirsiniz.

Bilindiği gibi, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde vatandaşlık almak isteyen herkese sunulan çok kolay bir yöntem var. Bu yöntemde konut sahibi olmak! Kıbrıs’ta konut sahibi, mülk sahibi olan bireyler kolayca vatandaşlık hakkına ulaşabiliyor. Durum böyle olunca Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti ülkesinde zaten revaçta olan Kıbrıs satılık evler daha da ilgi görmeyi başarıyor.

SOSYAL HAYAT

Doğal güzelliklerinin de olduğu gibi Kuzey Kıbrıs toplumunun görenekleri, adetleri, yaşam şekilleri ve sosyal hayatları da oldukça renkli, ilgi çekicidir. Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti denilince akıllara gelen unsurlar ise gasinolar, barlar, eğlenceli yat limanlarıdır. Kıbrıs’ta eğlenceli vakitler geçirmek kaçınılmazdır!

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin nüfusunun %70’ini öğrenciler oluşturmaktadır. Bu sebepten dolayı Kıbrıs adasını “eğitim adası” olarakta adlandırabiliriz. Tabii ki de bunula beraber sosyal hayatın gelişmiş olması genç nüfusa da bağlanabilir. Bunun yanısıra Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti turistleri de burada bulunan sosyal yaşantıya hayran kalmaktadır.

Kıbrıs’a ziyarete gelmiş olan birçok kişi yaşamını burada huzurlu, sakin ve yerine göre eğlenceli olan bu ülkede geçirmek istemektedir. Tüm imkanları keşfettikten ve gözlemledikten sonra Kıbrıs satılık ev seçeneklerini araştırarak yatırım aracı olarak kullanmak istemeleri ise çok normal karşılanır.

Sosyal hayatının, ekonomisinin, siyasi durumunun çok iyi bir durumda olduğu bir ülkede kim yaşamak istemez ki… Her insan kendisini güvende hissedebileceği, kaliteli ve lüks konutlarda uygun fiyatla sahip olabileceği imkanları araştırır. Sizler de bu yazımızı okuyor iseniz hayallerinize hiç uzak olmadığınızı söylemeliyiz!

Kıbrıs satılık ev imkanlarına kolayca ulaşmak ve incelemek için web sitemizi ziyaret edebilirsiniz. Kıbrıs hakkında merak ettiğiniz her soru için bizimle iletişim halinde olmaktan çekinmeyin.

Tartışmaya Katıl

Compare listings

Karşılaştırmak

Kıbrıs Yatırım Fırsatları!

Kıbrıs emlak yatırımı fırsatları hakkında merak ettikleriniz için  bizimle iletişime geçin.
Acele edin! En karlı yatırımlar sizleri bekliyor!