Kıbrıs Evlerini Güzelleştiren Detaylar!

Kuzey Kıbrıs, emlak sektöründe gelişmişlik gösteren, büyük ve konumu harika olan bir adadır. Özellikle son yıllarda artan ilgiyle beraber gayrimenkul alım satım işlemlerinin arttığını söylebiliriz. Kıbrıs emlak sektörünün ne kadar etkin ve verimli çalıştığını anlamak için yerlileri ile iletişim kurma imkanınız var ise onlara sormanız yeterlidir. Kıbrıs’ın nüfusunu 300.000 Kıbrıs doğumlu oluştururken, çalışmak, yaşamını burda sürdürmek isteyenler, öğrenciler ise geri kalanını oluşturmaktadır. Kıbrıs’ta doğmuş olan insan sayısını ikiye katlamaktadırlar. İşte tam anlamıyla bu bireyler, ev satın alma konusunda incelemeler yaparak ve Kıbrıs satılık ev imkanlarından yararlanarak Kıbrıs emlak sektörünü canlı tutan sebeplerdendir.

Kıbrıs evlerinin fiziki güzellikleri bir yana, Kıbrıs satılık ev sahibi olunduğunda sunduğu imkanlarda cezbecidir. Bu yazımızda siz değerli okuyucularımıza Kıbrıs evlerini güzelleştiren detaylardan bahsedeceğiz.

1.Yatırım İmkanları

İmar yasalarınında değişmesiyle Kuzey Kıbrıs’ta çok büyük projeler mevcut hale gelmiştir. Özellikle Girne’de mal mülk yatırımları yapmak günümüzde önem kazanmaya devam etmektedir. Sakin yaşam şartları, birbirinden güzel plajları, deniz ve yeşillik manzaraları ile Kıbrıs inanılmaz güzellikte bir yerdir.

Yıllar geçtikçe Kıbrıs’ın gelişmesiyle, ünlenmesiyle beraber Kıbrıs satılık ev ilanlarına olan ilgi artmıştır. Yaşamını devam ettirmek için, Kıbrıs yerlisi olmak isteyen bireyler, Kıbrıs’ı tatil amaçlı ziyaret etmek isteyenler ve üniversite hayatını burada geçirecek olan bireyler tarafından Kıbrıs satılık ev imkanları oldukça fazla sayıdadır.

Kimileri sadece yaşamına sürebileceği bir yer olması açısından ev sahibi olmak ister kimileri ise ekstradan sahip olduğu evini kiralamak için ister. Kıbrıs’ta sahip olunan ev en iyi yatırım araçlarından birisidir. Öğrencilere, sık sık ziyarette bulunan turistlere kiralanarak gelir sağlanabilmesi açısından avantajlıdır.

İlginizi çekebilir: Yatırım Yapacakların Bilmesi Gerekenler

2. İklimi ve Muhteşem Doğası

Kuzey Kıbrıs, önceki yazılarımızda da belirttiğimiz gibi Akdeniz iklimine sahiptir. Yaz mevsimi uzun ve kurak sürerken, kış ayları kısa ve ılık geçmektedir. Kıbrıs, tam olarak her yönüyle bir tatil adasıdır. Neredeyse 1 yılın 300 günü tatil yapmak için uygundur. Masmavi denizi, berrak suları ve altın renginde kumsalları ile ziyaretçilerini büyülemektedir.

Gün geçtikçe Kıbrıs’a olan merak artmakta olup birçok kişi gezmeye gelmektedir. Doğasının muhteşemliği, yeşilliklerinin bolluğu ile Kıbrıs’a olan merağın boş olmadığını kesinlikle söylemeliyiz.

Kıbrıs satılık ev sahibi olarak, size iyi gelecek havasından, suyundan, doğasından faydalanmanız mümkün. Balkonunuza, terasınıza veya bahçenize her çıktığınızda karşılaşacağınız manzara evinizi daha çok sevmenizi sağlayacaktır.

3. Ev Satın Alma Kolaylığı

Ev satın alma kolaylığından bahsetmeden önce, Türk vatandaşıysanız ve Türkiye’de yaşıyorsanız Kuzey Kıbrıs’a ulaşımın sizin için çok daha kolay olacağını belirtmeliyiz! Kıbrıs’ta türk vatandaşlarının Kıbrıs satılık ev seçeneklerinden faydalanıp, ev sahibi olmaları çok kolay olacaktır.

Kıbrıs’ta diğer çoğu ülkede olabildiği gibi vatandaşlık hakkı alabilmek için ev satın almak yeterli olabiliyor. Türk vatandaşlar için bu durum daha da kolaylaştırılmış bir halde. Aynı zamanda Kıbrıs’ta ev satın alan ve 90 günden daha fazla Kıbrıs’ta kalmak isteyenler, oturma izni çıkararak 1 yıl oturma iznine sahip olabiliyor. Her yıl yenilenmesi gerekiyor. Emekli olan bireyler için ise oturma izni şartı aranmamakta.

İlginizi çekebilir: Kıbrıs’ta Yaşamak İçin 10 Sebep

 

Eğer siz bu yazıyı okuduysanız çok şanslısınız! Kıbrıs satılık ev seçeneklerinden yararlanmak ve detaylı bilgilere ulaşmak için web sitemizi ziyaret etmeniz yeterli olacaktır. GoldMark ailesi olarak, Kıbrıs’ın son derece lüks ve kaliteli evlerinin fiziki özelliklerinin ve konumunun dışında sizlere sunduğu güzelliklerinden bahsettik. Kıbrıs satılık ev ve Kıbrıs evleri hakkında sormak istediğiniz her şey için bizimle iletişim kurmaktan çekinmeyin.

Tartışmaya Katıl

Compare listings

Karşılaştırmak

Kıbrıs Yatırım Fırsatları!

Kıbrıs emlak yatırımı fırsatları hakkında merak ettikleriniz için  bizimle iletişime geçin.
Acele edin! En karlı yatırımlar sizleri bekliyor!