Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde Sonbahar Aylarında Neler Yapılır?

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, yatırımcıların gözde bölgelerinden, oldukça fazla ziyaret edilen turistik bölgelerden biridir. Ada ülkesi olan Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, eğlence merkezleri, limanları, doğası, yeşillikleri, denizleri, sahilleri, plajları, alışveriş merkezleri, barları, kumarhaneleri ve benzeri gibi imkanları ile oldukça dinamik bir yapıya sahiptir.

Birbirinden özel, farklı ve ilgi çekici tarihi güzellikleri bünyesinde barındıran Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, dinamik yapısı ve tarihi ile hem turistlerin hem de yatırımcıların gözde bölgelerinden birisidir.

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, coğrafi konumu gereği sahip olduğu sıcak iklim ev eşsiz muhteşemlikte güzelliğe sahip sahilleri ile pek çok tatil beldesine ev sahipliği yapmaktadır. Tatil turizminin öncü bölgelerinden biri olan Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde pek çok tarihi ve eski yapı, paha biçilemeyecek kadar kıymetli eserlere ev sahipliği yapan müzeler bulunmaktadır. Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, tarihi, gelişmiş yapı ve binaları, göz alıcı mimari yapıları, sahilleri, plajları, tatil bölgeleri, barları, kumarhaneleri ve benzeri gibi eğlenceye dair pek çok dinamik yapıyı bünyesinde bulundurması ile hem turistlerin hem de yatırımcıların gözde bölgelerindendir.

KKTC emlak sektörünün öncülerinden olan Gold Mark Estates olarak bu yazımızda sizler için pek çok kişinin gözdesi olan Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde sonbahar aylarında neler yapabileceğinizden bahsedeceğiz. Keyifli okumalar dileriz!

Kuzey Kıbrıs’ta Sonbahar Aylarında da Tatil Yapabilirsiniz!

kktcemlak

Akdeniz Bölgesi’nde bulunan üçüncü büyük ada olma özelliğini taşıyan ada ülkesi Kıbrıs, iki ayrı ülkeye ev sahipliği yapmaktadır. Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti içerisinde bulunan zenginlikleri ile yaz aylarında pek çok kişinin ilgi odağı olan ülkelerdendir. Yılın önemli ölçüde büyük bir kısmını sıcak ve tatil yapmaya elverişli bir şekilde geçiren Kuzey Kıbrıs, uzun süre tatil yapma avantajı ile dünyanın dört bir yanından ziyaretçiye ev sahipliği yapan adalardan birisidir. Otelleri, plajları, denizi, eğlence yerleri, barları, kumarhaneleri, alışveriş yapılacak yerleri ve çok daha fazlası, gezilecek ve görülecek yerleri ile yaz aylarında kesinlikle konforlu bir tatil geçirebileceğiniz bir yerdir.

Muhteşem ve pek çok kişinin gözdesi olan manzarası ile ziyaret eden herkesi büyüleyen Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, sonbahar aylarında da tatil yapabileceğiniz bir iklime sahiptir.

İlginizi Çekebilir: Kuzey Kıbrıs’ta Yazın Neler Yapılır?

Kuzey Kıbrıs’ta Sonbahar Aylarında da Gezilir!

kktcemlak

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti eğlenceli ve dinamik yapısının yanı sıra pek çok mimariyi yapıya ev sahipliği yapan, birbirinden kıymetli eserleri müzesinde bulunduran ve farklı ve ilgi çekici bir tarihe sahip olan ada ülkesidir. Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde sonbahar aylarında dahi gezebileceğiniz yerler aşağıdaki gibidir:

 • Girne Kalesi
 • Bellapais Manastırı
 • Hillarion Kalesi
 • Karaman Karmi Köyü
 • Büyük Han
 • İkon Müzesi
 • Namık Kemal Müzesi
 • Lale Mustafa Paşa Camii
 • Kertikli Hamamı
 • Barnabas Manastırı
 • Canbulat Müzesi ve Türbesi
 • Salamis Harabeleri
 • Kapalı Maraş Bölgesi
 • Salamis Antik Kenti
 • Othello Kalesi
 • Ayios Philon Kalesi
 • Aphendrika Antik Kenti

Kıbrıs Satılık Ev Gezisi!

kktcemlakHem turistlerin hem de yatırımcıların gözde bölgelerinden olan Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde satılık ev gezisi de yapabilirsiniz. KKTC emlak sektörünün öncülerinden Gold Mark Estates ile avantajlı satılık evler aşağıdaki gibidir:

Gazi Mağusa Satılık Bahçeli Villa

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin Gazi Mağusa şehrinin Ötüken bölgesinde bulunan Ötüken Life Evleri, Salamis’in antik kalıntıları ile güzel Long Beach sahili arasında yer alan Ötüken Köyü girişinde yer alan bir sitedir.

Site içerisinde 3 + 1 şeklinde oda sayısı bulunan müstakil bahçeli villalar bulunmaktadır. Villaların içerisinde kileri bulunan mutfak, ek oda olarak kullanılabilen garaj, doğal mermer zemine sahip balkonlar ve kaliteli taş duvarlar ile çevrili büyük bahçe bulunmaktadır.

Konumu, sağladığı imkanları ve konforu ile Ötüken bölgesinde satılık ev almak isteyenler için oldukça idealdir. ( https://www.goldmarkestates.com/satilik-emlak/magusa-satilik-villa-otuken-bolgesinde-31-villa-yp-094/ )

Girne Satılık Havuzlu Daire

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin Girne şehrinin Alsancak bölgesinde bulunan satılık havuzlu daire, Kuzey Kıbrıs’ın turizm kenti olarak bilinen Girne şehrinin Alsancak bölgesinde bulunması ile ön plana çıkmaktadır.

Özel bahçeli, balkonlu ve çatı teraslı olmak üzere toplam olarak 90 tane lüks dağ ve deniz manzaralı 2 + 1 oda sayısına sahip olan daireden oluşan bir sitedir.

Site içerisinde etrafı zeytin ağaçları ile çevrili olan toplamda 2000 metrekare peyzajı yapılmış yeşil alan, ortak kullanım alanı yüzme havuzu ile çocuk havuzu, çocuk oyun parkı gibi sosyal alanlar da mevcuttur.

Konumu, sağladığı imkanları ve konforu ile Alsancak bölgesinde satılık ev almak isteyenler için oldukça idealdir. ( https://www.goldmarkestates.com/satilik-emlak/girne-satilik-daire-girne-satilik-luks-daireler-ee0226/ )

İlginizi çekebilir: Girne Satılık Ev İlanlarını İncelerken Dikkat Etmeniz Gereken 3 Nokta!

İskele Satılık Havuzlu Daire

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin İskele şehrinin Boğaz bölgesinde bulunan satılık havuzlu daire, denize sıfır sitede ve dubleks satılık dairedir.

Zemin katta 1 tane yatak odası, 1. katta 1 tane ebeveyn yatak odası, 2 tane banyosu, açık plan salon ve mutfağı, zemin katta açık terası ve sıfır beyaz eşyaları bulunan dairenin bulunduğu sitede bulunan olanaklar aşağıdaki gibidir:

 • Ortak alan yüzme havuzu
 • Restoran
 • Spor salonu
 • Çocuk oyun alanları
 • Barbekü alanları
 • Sauna
 • Spor alanları
 • Plaj

Konumu, sağladığı imkanları ve konforu ile Boğaz bölgesinde satılık ev almak isteyenler için oldukça idealdir. ( https://www.goldmarkestates.com/satilik-emlak/iskele-satilik-daire-iskele-satilik-dubleks-daire-ee0195/ )

KKTC emlak sektörünün öncülerinden olan Gold Mark Estates olarak bu yazımızda sizler için pek çok kişinin gözdesi olan Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde sonbahar aylarında neler yapabileceğinizden bahsettik. Kuzey Kıbrıs ve KKTC emlak sektörü hakkında daha fazla bilgi için bizi takip etmeye devam edin!

Tartışmaya Katıl

Compare listings

Karşılaştırmak

Kıbrıs Yatırım Fırsatları!

Kıbrıs emlak yatırımı fırsatları hakkında merak ettikleriniz için  bizimle iletişime geçin.
Acele edin! En karlı yatırımlar sizleri bekliyor!