Kuzey Kıbrıs’a Yatırım Yapmak için 3 Neden!

Kıbrıs, gayrimenkul yatırımı yapmak için en çok tercih edilen ülkelerden birisidir. Emlak sektörü hakkında yeterli bilgiye sahip olmasanız daha Kıbrıs’a yatırım yapmak konusunda birçok kriteri biliyor olabilirsiniz. Kıbrıs, yatırım bakımından birçok avantaj sağlayan bir ada ülkesidir. Peki neden Kıbrıs yatırım açısından önemli bir konuma sahiptir?

Özellikle son yıllarda hem Türkiye’den hem de Avrupa’dan Kıbrıs’a artan ilgi oldukça fazla. Ayrıca, tatil ve gayrimenkul yatırımlarına artan ilgi ile gayrimenkul yatırımı seçenekleriniz arasında Kuzey Kıbrıs gayrimenkul sektörü de yer almalıdır. Peki, Kıbrıs’a yatırımı yapmak için nelere dikkat etmelisiniz? Kıbrıs’ta yatırım yapmadan önce göz önünde bulundurmanız gerekenler nelerdir?

Mutlu bir yaşam için Kıbrıs emlak çeşitleri oldukça avantajlıdır. Bu yazımızda, Kıbrıs’ta Kıbrıs’a yatırım yapmanın avantajlı nedenlerini ele alacağız. İşte Kıbrıs’ta gayrimenkul yatırımı yapmak için 3 neden!

Kıbrıs Zengin Bir Kültüre Sahiptir!

Kuzey Kıbrıs'ta oturma izni kolaydır

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pek çok davranış biçimi ve inandığı değerler ile Türklere benzeyen Kıbrıs Türkleri, Türkiye ile sıcak bağlar kurmaktadır. Osmanlı kültürü ile de yoğurulmuş bir ada olan Kıbrıs, Misafirperverlik, ikram ve güler yüz gibi değerlere önem vermektedir. Ayrıca Kıbrıs’ta çocuklar, gençler veya yaşlıların sahip olduğu birçok değer bulunmaktadır. Bu değerler zamanla unutulmamış ve sürdürülmeye devam etmiştir. Bunun yanı sıra dünyanın her yerinden milyonlarca turisti ağırlayan bir ada olan Kıbrıs, Akdeniz kıyısında doğal güzellikleri, tarihi binaları ve eşsiz plajları ile öne çıkan bir tatil merkezidir.

Tarihi boyunca birçok medeniyete ev sahipliği yapmış olan Kıbrıs, farklı kültürlerin bir arada yaşamasının doğal bir sonucu olarak birçok önemli tarihi ve turistik yapıya da ev sahipliği yapmaktadır. Kıbrıs’ın çeşitli tarihi yerleri de aşağıdaki gibidir:

  • Kral Mezarları- Baf
  • Kurion
  • Agios Lazaros Kilisesi
  • Kolossi Kalesi
  • Baf Kalesi
  • Nea Baf
  • Palaipafos
  • Kalavanos- Tenta
  • Koriyokoitia
  • Amatus

İlginizi çekebilir: Kuzey Kıbrıs Dairelerine Yatırım Yapmak için 3 Sebep!

 Kıbrıs Güvenlidir ve Suç Oranı Düşüktür!

_Kıbrıs Güvenlidir ve Suç Oranı Düşüktür!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Suç oranı çok düşük olan Kıbrıs, aynı zamanda dünyanın en güvenli ülkeleri arasında yer alır. Her anlamda suç oranı düşük olduğu için yaşamaya uygun bölgeler arasında bulunur. Kuzey Kıbrıs aslında bir ada ülkesi olması ile bu yaşam tarzını ve kültürünü benimsemiştir. Genel geçer suçlar ise bu kültüre dahil değildir. Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti hakkında bilgi edinirken suç oranını bilmek, yatırım yapmadan önce bilmeniz gereken konular arasında yer almaktadır.

Dikkatinizi çekebilir: Gayrimenkul Yatırımı Nedir? Ev Almak İyi Bir Yatırım Mı?

Kıbrıs’ın Yükselen Yatırım Değeri Olması!

Kıbrıs'ın Yükselen Yatırım Değeri Olması!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kıbrıs, büyük şehirlerde yaşamak istemeyenler için bir kaçış noktası olarak da görülür. Bir ada ülkesi olan Kıbrıs, büyük şehirlerdeki yaşadığı trafik sorunları, çevre kirliliği ya da tempolu bir yaşam standardına sahip değildir.

Bunun yanı sıra Kıbrıs gayrimenkul sektörü yükselen yatırım değeri ile bilinir. Amortisman süresi olarak baktığınızda Kıbrıs yatırımı oldukça kârlıdır. Buradaki evler kendini İstanbul’daki hatta Türkiye’deki evlere göre daha kısa sürede amorti edebilir. Yatırım amaçlı satın aldığınız evinizi ister kiraya verebilir isterseniz de kendiniz oturabilirsiniz.

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin emlak sektörü öncülerinden olan Gold Mark Estates olarak bu yazımızda Kıbrıs’a yatırım yapmak ve Kıbrıs yatırım sektörünün avantajları hakkında merak edilenleri sizler ile paylaştık. Kuzey Kıbrıs, muhteşem doğası, büyüleyici denizi, manzarası, eğlence dolu yaşamı, huzurlu ve konforlu hayat standartları ile herkes için gözde bir yerdir. Kuzey Kıbrıs satılık ev ilanları içerisinde sahil bölgesinden yatırım yapmak isteyen herkes KKTC emlak sektörünün öncülerinden olan Gold Mark Estates ile iletişime geçebilir ya da web sitemiz üzerinden hizmetlerimizden faydalanabilir.

 

Tartışmaya Katıl

Compare listings

Karşılaştırmak

Kıbrıs Yatırım Fırsatları!

Kıbrıs emlak yatırımı fırsatları hakkında merak ettikleriniz için  bizimle iletişime geçin.
Acele edin! En karlı yatırımlar sizleri bekliyor!