Kuzey Kıbrıs’ta Yaşamak İçin 3 Neden?

Birçok insan, şehir hayatının sebep olduğu gürültü ve çevre kirliliğinden kaçarak doğal bir yaşantı için doğa ile iç içe yaşamayı tercih eder. İnsanlar genellikle ev alırken yatırım amacı ile satın alırlar. Kuzey Kıbrıs, gayrimenkul yatırımı açısından büyük öneme sahip bir ülkedir. Kıbrıs, temiz havası ve deniz manzarasının yanı sıra yatırım yönünden de faydalı olduğu için yaşamak için tercih edilen bir ülkedir.   

 

İnsanların ilk tercihleri arasında yer alan Kıbrıs gayrimenkul sektörünün, Kıbrıs’ın emlak sektöründe öncü olmasının temel sebepleri bulunur. Bu sebeplerden birisi de Kuzey Kıbrıs’ta oturma izni almanın kolay olmasıdır. Ayrıca, üst düzey kâr getirisine sahip olan ve hiçbir zaman, hiçbir koşulda değerini kaybetmeyen Kıbrıs emlak sektörü, değerini kaybetmemesi ile her geçen gün daha da değer kazanmaktadır. Bu nedenle, Kıbrıs emlak yatırımı ile kazancına kazanç eklemek isteyen yatırımcılar Kıbrıs satılık ev seçeneklerini de yakından takip etmektedirler. 

 

Mutlu bir yaşam için de Kıbrıs emlak ve Kıbrıs satılık ev çeşitleri oldukça doğru tercihlerdir. Bu yazımızda; Kuzey Kıbrıs’ta yaşamanın sunduğu avantajları ele alacağız. İşte Kuzey Kıbrıs’ta yaşamak için 3 neden!

Kuzey Kıbrıs’ta oturma izni kolaydır!

Kuzey Kıbrıs'ta oturma izni kolaydır!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kuzey Kıbrıs’ta Oturma İzni almak oldukça kolaydır. Ayrıca, bir sonraki yıl için izninizi uzatırken de herhangi bir problem yaşamazsınız. İkamet almanın en kolay olduğu ülkelerinden birisi Kıbrıs olabilir.

Kuzey Kıbrıs’a gelen tüm yolcular turist vizesi alıyor. Geldiğiniz ülkeye bağlı olarak kalış süresi genellikle 30- 90 gün kadar bir süredir. Bu turist vizesi, ikamet izni veya çalışma temelli oturma izni ile eşdeğer değildir. Turist vizesinin süresi dolduğunda da daha uzun süre Kıbrıs’ta kalmak için Bakanlar Kuruluna başvurmanız gerekir.

İlginizi çekebilir: Kuzey Kıbrıs’ta Neden Yaşanmalı?

 

Kıbrıs’ta vergi oranı düşüktür!

Kıbrıs'ta vergi oranı düşüktür!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kıbrıs’ta vergi oranlarının çok düşük olduğunu biliyor muydunuz? Kıbrıs’ta vergi oranlarını 3 ana başlık altında inceleyelim.

  1. Kurumlar Vergisi

Tüm sermaye şirketleri ve Kurumlar Vergisi Yasası’nda belirtilen diğer kurumların kazançları Kurumlar Vergisine bağlı olur. Kurumlar Vergisi, Mayıs ve Ekim ayında olmak üzere iki taksitte ödenir.

  1. Gelir Vergisi

Kurumlar Vergisi yasasında belirtilen kurumlar ödemeleri gereken vergi oranını çıkarıldıktan sonra dağıtılmayan kurum kazancı üzerinden %15 Gelir Vergisine de tabidir. Kurumlar Vergisi yasası kapsamında indirimli Kurumlar Vergisi oranı (%10) uygulamasından yararlanma hakkı kazanmış olan kurumlarda, dağıtılmayan kurum kazancının ödenmiş sermaye miktarına oranı esas alınır.

  1. Katma Değer Vergisi

Katma Değer Vergisi 1996 yılında bir tüketim vergisi olarak yürürlüğe giren bir vergi türüdür. Uygulanan Katma Değer Vergisi oranları ise %0, %3, %5, %10, %15, %20’dir.

Dikkatinizi çekebilir: Kuzey Kıbrıs Dairelerine Yatırım Yapmak için 3 Sebep!

Kuzey Kıbrıs’ın doğal güzellikleri!

Kuzey Kıbrıs'ın doğal güzellikleri! (1)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

İnsanlar; Kuzey Kıbrıs’ı görmek, Akdeniz sularında yüzmek, temiz havasını hissetmek ve meşhur Kıbrıs gece hayatını yaşamak için Kıbrıs’a gelmektedir. Akdeniz’in gözbebeği olan Kıbrıs ise doğası ve temiz havası ile yatırımcıları çekmektedir. Bu kadar turiste ev sahipliği yapmasına rağmen pandemi sürecinde hastalık oranı en düşük ülkeler arasında yer alan Kıbrıs, bir ada ülkesi olduğu için havası ve doğası da oldukça temizdir.

Yalnızca doğası değil beşerî ve ekonomik yaşamı da gelişmiş olan Kıbrıs’ta birçok orman, dağ, tarihi yerler ve turistik alanlar bulunur. Bunun yanı sıra okur-yazarlık oranı yüksek olduğu için suç oranı az olan Kuzey Kıbrıs’ta yaşamak için siz de hemen Kıbrıs’tan bir ev sahibi olabilirsiniz.

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin emlak sektörü öncülerinden olan Gold Mark Estates olarak bu yazımızda Kuzey Kıbrıs’ta yaşamak konusunu ele aldık. Kuzey Kıbrıs, muhteşem doğası, büyüleyici denizi, manzarası, eğlence dolu yaşamı, huzurlu ve konforlu hayat standartları ile herkes için gözde bir yerdir. Kuzey Kıbrıs satılık ev ilanları içerisinde sahil bölgesinden yatırım yapmak isteyen herkes KKTC emlak sektörünün öncülerinden olan Gold Mark Estates ile iletişime geçebilir ya da web sitemiz üzerinden hizmetlerimizden faydalanabilir.

 

Tartışmaya Katıl

Compare listings

Karşılaştırmak

Kıbrıs Yatırım Fırsatları!

Kıbrıs emlak yatırımı fırsatları hakkında merak ettikleriniz için  bizimle iletişime geçin.
Acele edin! En karlı yatırımlar sizleri bekliyor!