Kuzey Kıbrıs’ın En Güzel Tatil Yerleri | Buraları Görmeden Ölmeyin!

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, Akdeniz bölgesinin en ünlü ve en iyi dönüşüm sağlayan turizm merkezlerindendir. Birbirinden güzel plajları, gezilecek harika yerleri ile ziyaretçilerini büyülemeye devam ediyor. Yazları sıcak ve kurak, kışları ılık ve hafif yağmurlu bir iklime sahip olan Kıbrıs tatil için oldukça elverişlidir. Bu yazımızda sizlere Kuzey Kıbrıs’ın en güzel tatil yerleri hakkında bilgi vermeye çalışacağız.

GİRNE

Kıbrıs’a gelmeden önce bile adını çok fazla duyabileceğiniz bir yerdir Girne! Kıbrıs tatil amaçlı çok fazla ziyaret edilen bir ülkedir. Bir yıl içerisinde birçok sayıda turisti misafir etmiştir. En fazla turistin geldiği şehir ise Girne denilebilir. Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde tatil denilince akıllara ilk olarak Girne gelmekte. Girne, Kıbrıs’ın liman kentidir. Bu sebepten dolayı da oldukça hareketli bir şehirdir.

Girne şehrinde gezilecek, turistik birçok eser bulunmaktadir. Girne’ye gezmek için geldiyseniz ilk gitmeniz gereken yer olarak Girne kalesi’ni önerebiliriz. Girne kalesi, içerisinde batık gemi müzeleri barındırır ve harika bir atmosfere sahiptir. Girne’nin dört bir yanından görülen, Girne’yi uzaktan bakış ile keşfetmek isteyenlerin gitmesi gereken bir diğer yer ise İkon müzesidir. Eski ismi olan Arkhangelos Mikhael Kilisesi olarak da bilinir.

En hareketli, cıvıl cıvıl yerlerinden birisi olan Girne yat limanına gitmemek ise neredeyse imkansız. Her gelen 10 kişiden 8’i buraya uğramaktadır. Akdeniz havaları eşliğinde bir gün geçirmek isterseniz Girne yat limanına uğrayabilirsiniz. Özellikle eğlenceli mekanları, kafeleri, lüks restorantları ve yat manzaraları harika olan bir yerdir.

Girne şehrinin hareketliliğinden dolayı, Kıbrıs satılık ev ya da mülk alım satım işlemleri burada oldukça uygun fiyatlıdır. Liman kentinde yaşamak sizin de hayallerinizde var ise Girne’ye bayılacaksınız!

GAZİMAĞUSA

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin en önemli liman kentlerinden birisidir. Gazimağusa şehrine Kıbrıs Ercan havalimanından maksimum 1-1.5 saatte gitmeniz mümkün. Havalimanına yakın olması sebebiyle, Kıbrıs tatil için sık sık tercih edilen bir şehirdir. Nüfusu kalabalıktır ve bunun sebebinin Gazimağusa ilçesinde Doğu Akdeniz Üniversitesi’nin bulunması olduğu düşünülüyor.

Gazimağusa, tarihi dokusuyla muhteşem havasıyla Kıbrıs’ın en güzel tatil yerleri arasında olmayı başarıyor. Gezilecek çok sayıda yerler bulunmaktadır. İlginizin çekeceği, siz de merak uyandıracak farklı çeşitlerde eserlerde bulunmaktadır. Örneğin; hamam kültürünüz varsa Gazimağusa’ya geldiğinizde Kertikli Hamamı’nı ziyaret edebilirsiniz. Bunun haricinde Barnabas Manastırı, Canbulat Müzesi ve Türbesi, Namık Kemal Müzesine uğrayabilirsiniz.

LEFKOŞA

Dünya üzerine bölünmüş tek başkent olarak tanınan Lefkoşa tabii ki de görmeniz gereken yerler arasında yer almalı. Güney ve kuzey Kıbrıs’ın ikiye bölünmüş olmasını buraya gelerek çok iyi gözlemleyebilirsiniz. Lefkoşa, Kıbrıs adasının en sıcak şehirlerindendir. Tatil yapmak için vazgeçilmez bir yerdir. Gezilmesi ve görülmesi gereken yer sayısı oldukça fazladır.

Lefkoşa sokaklarında gezinirken tarih kokan havasıyla muhteşem bir tatil geçireceksiniz diyebiliriz. “Yeşil hat” olarak adlandırılan sınırda bir sınır kapısı bulunmakta ve buradan KKTC vatandaşları geçebilmektedir. Peki Lefkoşa’da nereleri gezebilirsiniz? Diğer şehirlerde de olduğu gibi burada da kiliseler, camiiler, müzeler mevcut. Doğal güzelliklerinin yanı sıra bu tarz tarihi eserlerle de Lefkoşa’da keyifli bir tatil geçirmek mümkün.

Lefkoşa aynı zamanda yatırım yapmak için harika bir şehirdir. Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde mülk sahibi olmak istiyorsanız bu şehiri tercih edebilirsiniz. Başkent olduğu için de çok fazla rağbet gören bir yer olduğunu hatırlatmak isteriz. Emlak sektöründe gelişmiş olan bir ülke olan Kıbrıs’ta, yatırımlarınız için Kıbrıs satılık ev veya diğer mülk seçeneklerine web sitemizden ulaşabilirsiniz.

İlginizi çekebilir: Lefkoşa Satılık Ev 

KARPAZ

İşte muhteşem bir yarımada olan, Kıbrıs’ın kuzeydoğusunda ki dağlık bölgenin en ucunda bulunan Karpaz. İnce altın sarısı rengindeki kumsalıyla, tertemiz deniziyle ziyaretçilerini büyülüyen harika bir sahile sahiptir. Altınkum Sahili, yalnızca Kuzey Kıbrıs’ın değil, tüm Akdeniz bölgesinin en iyi sahilidir. Bu sahilde aynı zamanda deniz kaplumbağalarının, “Caretta Caretta”ların yumurtladığını görebilirsiniz.

Altınkum sahili haricinde, Beşparmak tepesine çıkabilirsiniz. Mola vererek Mağusa Boğazında çayınızı yudumlayabilirsiniz. Karpaz zeytin fabrikasını ziyaret edebilir, Dipkarpaz köyünü keşfedebilirsiniz. Birçok yapılacak aktivite olması ve sakinliğiyle merak uyandıran Karpaz gidilmesi gereken bir yarımadadır. Hayran olacaksınız!

GoldMark ailesi olarak, siz değerli okuyucularımıza Kuzey Kıbrıs’a ziyaret amaçlı geldiğinizde gitmeniz gereken en güzel yerler hakkında bilgiler verdik. Kıbrıs’ta yaşamak, mülk sahibi olarak yatırım yapmayı düşünüyor iseniz emlak sektöründe ki tecrübelerimizden faydalanmak için bizimle iletişim halinde olmaktan çekinmeyin.

 

Tartışmaya Katıl

Compare listings

Karşılaştırmak

Kıbrıs Yatırım Fırsatları!

Kıbrıs emlak yatırımı fırsatları hakkında merak ettikleriniz için  bizimle iletişime geçin.
Acele edin! En karlı yatırımlar sizleri bekliyor!