Kuzey Kıbrıs’ta Sonbaharda Gezilecek Yerler Listesi

Kıbrıs sonbahar ayında ziyaret edilmesi gereken rotalardan biridir. Kuzey Kıbrıs, Kıbrıs adasının kabaca üçte birini kaplar ve yıl boyunca birçok ziyaretçi alır. Kuzey Kıbrıs’ta, dünyanın bu bölgesine giden herkes için görülmeye değer bir çok yer vardır. Kuzey Kıbrıs sonbahar mevsiminde özellikle keşfedilmelidir.  Bu içeriğimizde sizlere sonbaharda Kıbrıs’ta gezilecek yerler listesi hazırladık, umarız keyif ile okursunuz.

Kıbrıs’ın En Güzel Mevsimi Sonbahar

Kuzey Kıbrıs, ilkbahar ve yaz mevsimlerinde oldukça fazla ziyaretçi alsa da Kıbrıs’ı baştan sona keşfetmek ve doyasıya eğlenmek için en ideal mevsim, Kıbrıs sonbahar ayıdır. Yazın bunaltıcı sıcağının ardından Kıbrıs, çok daha güzel anılar biriktirebileceğiniz bir hal alır. Merkezde yer alan sanat festivallerinden kasabalarda başlatılan tarım festivallerine kadar birçok eğlenceli etkinlik, serin havada Akdeniz’e karşı yürüyüşler ve daha fazlası ile Kuzey Kıbrıs sonbahar ayında ziyaret edilmelidir. Bu dönemde Kıbrıs’ta konaklama fırsatları da oldukça iyidir. Ziyaretçi kalabalığının son bulması, konaklama imkanlarını artırmaktadır.

Sonbaharda Kıbrıs Gezilecek Yerler Listesi

Kıbrıs gezilecek yerler listesi, birçok farklı konumu bir araya getiren bir yapıya sahiptir. Kıbrıs sonbahar ayında gezilmesi gereken yerler aşağıdaki gibidir.

 • Lefkoşa:

  Avrupa’da kalan son bölünmüş başkent olan Lefkoşa, keşfetmek için ilginç bir yerdir. Lefkoşa’dan sınırı geçmek mümkündür ve genellikle süreç oldukça kolaydır. Lefkoşa’nın kuzey tarafında görülecek pek çok şey vardır. Büyük Han, Hamam ve Selimiye Camii gibi çeşitli yerler mutlaka ziyaret edilmelidir. Sokaklarda ve çarşılarda kaybolmak, şehrin bu bölümünü keşfetmek için zaman ayırmanın harika bir yoludur. Lefkoşa Kıbrıs emlak sektörünün başlıca rotalarından biridir. Great Inn, Lefkoşa’daki bir başka tarihi ve ilginç yapıdır. Şehrin eski ticaret bölgelerinden biri olan Asmaaltı Meydanı’nda bulunan han, çeşitli hediyelik eşyalar, el yapımı ürünler ve antikalar sunmakta ve kültürel etkinliklere ev sahipliği yapmaktadır. Taş mimarisi ve soğuk sıcaklığı sayesinde havadar ve keyifli bir mekan olan Great Inn’de ayrıca Kıbrıs mutfağını tadabileceğiniz ve Türk kahvesi içebileceğiniz bir restoran da bulunur.

 • Gazimağusa:

  Kesinlikle Kuzey Kıbrıs gezilecek yerler listesi içinde en sık ziyaret edilen yerlerinden biri olan antik Gazimağusa kenti, güzel kalıntılara sahiptir ve mimari bir hazinedir. Eski surlu şehir, Sinan Paşa Camii (Aziz Peter Kilisesi), Lala Mustafa Paşa Camii (Aziz Nikolaos Katedrali), Kraliyet Sarayı, Othello Kalesi ve daha pek çok tarihi yeri ziyaret etmek ve Kıbrıs sonbahar ayı için harika bir yerdir. Ulaşılabilir birkaç noktaya sahip şehrin surlarını dolaşmak için zaman ayırmak kesinlikle tercih edilmelidir. Özellikle bazı yerlerde olağanüstü manzaralar bulunur. Othello Kalesi’nin surlarının manzarası ziyaretçiler için ideal bir fotoğraf alanıdır. Şehir, Lala Mustafa Paşa Camii’nin etrafında gelişmektedir. Geniş bir meydanda yer alan tarihi yapıya, başlı başına bir manzara olan eski bir çınar ağacı eşlik etmektedir. Ağaç yılda yedi kez meyve verir. Sadece dişi meyveler yenebilir ve onları tatmadan önce küçük çentikler açmanız gerekir. Yaşının 700’den fazla olduğuna inanılan ağaç, özçekim yapmak için Kıbrıs gezilecek yerler listesi içinde favori bir noktadır.

 • Girne:

  Kıbrıs’ın en eski şehirlerinden biri olan ve Kıbrıs emlak sektörünün de vazgeçilmezlerinden olan Girne ziyaretçileri büyüleyen, güzel bir şehirdir. Eski sokaklarda ve eski limanda yürümek, Kuzey Kıbrıs sonbahar gezisinin en önemli noktalarından bir tanesidir. Turist sayısının azalmasıyla sonbahara ilerleyen günlerde burada olmak harika bir deneyimdir. Limanda ayrıca tarihsel olarak limanı korumak için kullanılan büyük bir kale hakimdir, ancak bu günlerde sadece bir turizm merkezi olarak kullanılır. Liman, gün batımını geçirmek için de mükemmel bir yerdir ve buradaki kayaları renklendiren güzel ışıkla birçok farklı etkileyici anı yakalamak mümkündür. Ayrıca sadece kaleyi ve insanları izlemek bile görülmeye değerdir. Kıbrıs Girne gezilecek yerler listesi uygulayan kişilere yönelik, sadece turistlere açık bir şekilde hitap eden çok sayıda restoran vardır. Bu restoranlarda Kıbrıs’a özgü yemeklerin yanı sıra dnya mutfağına da yer verilir.

 • Karpaz Yarımadası:

  Karpaz Yarımadası, Kıbrıs gezilecek yerler listesi başlarında yer alan lokasyonlardan biridir. Kesinlikle görülmesi gereken oldukça şaşırtıcı bir alandır. Bu bölgede gezilecek yerler arasında yarımadanın ucuna yakın devasa bir manastır olan Apostolos Andreas Manastırı da bulunuyor. Yol boyunca, birkaç kilise ve manastır bulunur. Karpaz Yarımadası Kıbrıs sonbahar mevsiminde ziyaret edilmelidir. Yarımadanın mistik havası ile Kıbrıs sonbahar mevsimi birebir örtüşecektir.

İlginizi Çekebilir: https://www.goldmarkestates.com/kibris-tatil-rehberi-kibrisa-nasil-gidilir-kibrista-ne-yapilir/

 • Kaleler:

  Kuzey Kıbrıs gezilecek yerler listesi için birçok farklı kaleye sahip olan bir bölgedir. Hepsi kesinlikle farklı ve aynı zamanda oldukça farklı. Aziz Hilarion Kalesi kuşkusuz tüm kaleler arasında en iyi korunmuş ve aynı zamanda en çok ziyaret edilenidir. Buffavento, en az korunmuş olanlardan biridir, ancak kaleye giden yol, muhteşem manzarasıyla ünlüdür. Daha doğudaki Kantara Kalesi Kıbrıs sonbahar turu için güzel bir duraktır ve Aziz Hilarion’dan çok daha az turistik görünmesine rağmen ziyaretçi alır. Kalıntılar harika durumda olmasalar da manzaralar muhteşemdir. Kalelere gitmek bir çeşit araç gerektirir. Bu nedenle Kıbrıs sonbahar rotası ve Kıbrıs gezilecek yerler listesi oluşturulurken muhakkak ulaşım dikkate alınmalıdır.

 • Bellapais Manastırı:

  Girne dışında bulunan bu bölge Kıbrıs sonbahar rotasında başlı başına bir ziyaret noktasıdır. Çevresinde güzel, çok sayıda restoran ve dükkan bulunur. 13. yüzyıl Manastırı iyi korunmuştur ve dolaşmak için hoş bir yerdir. Manastırın yanında oldukça fazla misafir ağırlayan bir de restoran vardır. Manastırın çevresinde birkaç turistik nokta bulunur ve yolun yukarısında biraz yürüyüş mesafesinde, çok hoş bir durak olan tarihi bir değirmen olan bir restoran vardır. Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin tamamına nüfuz eden Gotik mimari burada da izlenebilir. 15. yüzyıldan kalma yapı, Girne şehrine bakan manzarası sayesinde Kıbrıs sonbahar aylarında da gün boyu ziyaretçi akınına uğrar. Aynı zamanda konser ve sergi salonu olarak hizmet verir, böylece ziyaretiniz sırasında burada bir etkinliğe katılabilirsiniz. Bellapais Manastırı, sonbaharın eşsiz ve serin havasında rahatlıkla ziyaret edilebilir.

İlginizi Çekebilir: https://www.goldmarkestates.com/kibrista-gezilecek-yerler-5-muhtesem-gezi-noktasi/

 • Salamis:

  Kuzey Kıbrıs’ın doğu kıyısında güzel korunmuş harabelerdir. Deniz kıyısındaki Gazimağusa’nın yaklaşık bir saat kuzeyindedir. Kalıntılar kesinlikle inanılmaz bir görüntüye sahiptirler ve Kıbrıs’taki tüm güzel kalıntılar gibi ziyaret edilmelidir. Özellikle Kıbrıs sonbahar rotanızda sahil kısmında seyahat ediyorsanız kesinlikle ziyaret etmelisiniz. Salamis’in geçmişi MÖ 11. veya 12. yüzyıla kadar uzanır ve Kıbrıs’ın en büyük şehirlerinden biridir. Efsaneye göre şehrin Truva Savaşı’ndan sonra Antik Yunanistan’da yaşayan Salamis adlı bir prens tarafından kurulduğu söylenir. Helenistik, Roma ve Bizans dönemlerinin izlerini taşıyan kentte hamam kalıntıları, spor etkinliklerinin yapıldığı bir spor salonu ve antik bir tiyatro bulunur.

Gelmişken Goldmark ile Tanışmayı Unutmayın

Harika bir Kıbrıs gezilecek yerler listesi rotasının ardından muhtemelen Kıbrıs’ta daha uzun süre vakit geçirmek isteyeceksiniz. Bunun için Kıbrıs’a kadar gelmişken GoldMark ile tanışmak yeterlidir. Kıbrıs emlak piyasasının en başarılı gayrimenkul kuruluşlarından biri olan GoldMark, Kıbrıs’ta istediğiniz konutu bulabilmeniz için ihtiyacınız olan tek şeydir.

Kuzey Kıbrıs’ın birçok farklı lokasyonda birçok farklı Kıbrıs emlak seçeneğine ve hayalinizi süsleyen konuta ulaşmak için GoldMark ile tanışmanız yeterlidir. Uzun yıllara dayanan tecrübesi ile GoldMark, Kıbrıs emlak piyasasının dinamizmini sağlar. Goldmark Estates ile Kıbrıs emlak piyasasını tanıyabilir, ev ilanlarını inceleyebilir ve istediğiniz gibi bir konuta ulaşabilirsiniz. Kıbrıs’tan ev alma şartları nedir? Kıbrıs vatandaşlığı nasıl alınır? Kıbrıs oturum izni nasıl alınır? Kıbrıs emlak piyasasının ortalama fiyatları nedir? Tüm bu soruların cevabını da GoldMark ile bulabilir ve blog yazılarımızı inceleyerek merakınızı giderebilirsiniz.

Bu içeriğimizde sizlere Kıbrıs’ta ne yepılır, Kıbrıs’ta nereler gezilir gibi soruların cevaplarını vermeye çalıştık. Sağlıklı günler dileriz. 🙂

Tartışmaya Katıl

Compare listings

Karşılaştırmak

Kıbrıs Yatırım Fırsatları!

Kıbrıs emlak yatırımı fırsatları hakkında merak ettikleriniz için  bizimle iletişime geçin.
Acele edin! En karlı yatırımlar sizleri bekliyor!