Kıbrıs’a Uçuşlar Tekrar Başladı.

Kuzey Kıbrıs da 20 Eylül 2020 tarihine  kadar yabancı ülke vatandaşlarına kapatılmış uçuşlar tekrardan açıldı. Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Covid 19 önlemleri kapsamında artan vaka sayılarını göz önünde bulundurarak kapılarını yurt dışından gelişlere kapatmıştı. 1 Ekim 2020 tarihine kadar bir çok sıkı önlemlerin devam ettiği K.K.T.C’de 1 Ekim’de tüm alınan kararlar tekrardan değerlendirilip güncellenecektir.

20 Eylül – 30 Eylül süreçleri arasında ise yabancıların ülkeye girişi aşağıda belirteceğimiz kurallar kapsamında başlamış bulunuyor.

20 EYLÜL 2020 SAAT 15:00 İLE 30 EYLÜL 2020 SAAT 23:59 ARASINDA GEÇERLİ OLACAK KURALLAR

  1. Kıbrıs’a A kategorisinde gelen yolcular B Kategorisinde Kabul edilerek Kıbrıs’a Alınacak.
  2. B Kategorisinde Kıbrıs’a Gelecek olan yolcular.
  • Seyahate Başlamadan önce 0-120 saat önceden yapılmış Negatif PCR testi ile gelebilecekler ve Devletin belirlediği Karantina Hotellerinde 7 gün boyunca konaklayacaklardır.
  • Bu kişilere Karantina Bitiminde tekrardan Test Uygulanacaktır.
  • Resmi Görevli olarak KKTC’ye gelecek yolcular 72 saat içerisinde görevlerini güvenli bir şekilde yaptırıp karantinasız geri döneceklerdir. PCR testi Negatif olmak zorundadır.
  • Kıbrıs’a Gelecek öğrenciler PCR testleri Negatif olarak Uçağa binecek ve Kıbrıs’a geldiklerinde Üniversitelerin belirlediği Yurt ve Hotellerde 7 gün Karantina da kalacaklardır.

3. C Grubundan Kıbrıs’a seyahat edecek yolcular uçuştan 0-120 saat içerisinde Negatif PCR testi sonuçları ile uçağa binebileceklerdir. Kıbrıs’ta 14 gün devletin gösterdiği karantina hotellerinde Karantina da kalacaklardır. Varış esnasında PCR testi tekrar yapılabilecektir. Karantina bitiminde Tekrardan PCR testi yapılacaktır. Ücretler yolcular tarafından ödenecektir.

4. Ülkeye Girecek 0-5 yaş arası yolculardan PCR testi istenmeyecek.

5. PCR testi sonuçları QR Kodlu olarak sadece Türkçe ve İngilizce dillerinde Kabul edilecektir. QR kodlu olmayan PCR testi sonuçları kabul edilmeyecektir. NEt okunmayan Belgelerde QR kodu ile e Nabız programından belgelerin geçerliliği kontrol edilebilecektir.

6. Uçağa binilecek 0-120 saat arasında yapılacak testlerde numune verilme saati baz alınacaktır.

7. Talep edilen Karantina ücretleri ve PCR testi ücretleri Yolcular tarafından ödenecektir.

8. Kıbrıs’a bu dönemde Pegasus ve THY olmak üzere günde iki uçuş düzenlenecek ayrıca deniz yoluyla limitli yolcu kabul edilecektir.

9. Havayolları Bilet satışı gerçekleştirmeden yolculardan PCR negatif testi talep edecektir.

10.  COVID 19 RİSK KATEGORİLERİNE GÖRE BELİRLENEN ÜLKELER

A GRUBU: Estonya, Finlandiya, Güney Kore, Litvanya, Letonya, Maldivler, Norveç, Yeni Zelanda, Canada, Tayland

B GRUBU: Avusturya, Danimarka, İrlanda, İsviçre, İzlanda, Japonya, Polonya, Belçika, İtalya, Çek Cumhuriyeti, Monako, Vatikan, San Marino, Uruguay, Ruanda, Çin, Bosna Hersek, Singapur, Türkiye, Ürdün, Almanya, Yunanistan, Kuveyt, Birleşik Krallık, İsveç, Lihteshtayn, Macaristan, Slovakya, Slovenya, Gürcistan.

C GRUBU: Amerika, Brezilya, Arjantin, Sırbistan, Karadağ, Portekiz, Lüxemburg, Romanya, Hindistan, İran, İsrail, Kazakistan, Kosova, Meksika, Mısır, Pakistan, Rusya, Türkmenistan, Bangladeş, Filipinler, Irak, İspanya, Fransa, Bulgaristan, Cezayir, Avustralya, Fas, Katar, Azerbaycan, Malta, Hırvatistan, Hollanda, Andora, Tunus, Birleşik Arap Emirlikleri, Lübnan, Ukrayna, Bahreyn, Suudi Arabistan ve Diğer Ülkeler.

Müşterilerimiz Kıbrıs’a Ulaşım konusunda daha ayrıntılı bilgi için ofislerimize Ulaşabilirler. Tel: +90 533 889 0999

info@goldmarkestates.com 

 

 

Tartışmaya Katıl

Compare listings

Karşılaştırmak

Kıbrıs Yatırım Fırsatları!

Kıbrıs emlak yatırımı fırsatları hakkında merak ettikleriniz için  bizimle iletişime geçin.
Acele edin! En karlı yatırımlar sizleri bekliyor!