Emlak Yatırımı Nereye Yapılmalı? En Karlı Emlak Yatırım Fırsatları!

Kuzey Kıbrıs emlak yatırımı için oldukça uygun bir ülkedir. Turizm ve eğitim sektöründeki hızlı gelişimi sayesinde konut sektörüne ayrılan yatırım bütçeleri de oldukça dikkat çekmektedir. Yapılan girişimler ve iş birlikleri sayesinde hızlı bir büyüme kat eden Kuzey Kıbrıs, yabancı yatırımcıya mülkiyet haklarının tam olarak korunmasını da içeren sayısız avantaj ve teşvik fırsatları da sunmaktadır. Öyleyse Kuzey Kıbrıs’ta emlak yatırımı nerede yapılmalıdır? Kıbrıs satılık ev ilanları incelenirken dikkat edilmesi gereken noktalar neler, en karlı emlak yatırım fırsatları nelerdir? Bu içeriğimizde bu soruları cevaplayacağız.  

kibrisemlakyatirimi

Mağusa Emlak Yatırım Fırsatları  

Kuzey Kıbrıs’ın ilçelerinden biri olan Mağusa’nın karakteristik, kendine has özel bir yapısı vardır. Bu eşsiz yer zengin bir tarihe sahiptir. Eski ve modern binaları ile şaşırtıcı derece bir cazibeye sahiptir. Kıbrıs’ta bir gezi turu için en iyi şehirlerinden biridir. Kıbrıs satılık ev ilanları açısından da oldukça popüler bir şehirdir. Oldukça fazla turist ağırlayan Mağusa şehri elbette yatırımcılarında dikkatini çekmektedir. Mağusa Kuzey Kıbrıs’ta görülmesi gereken güzel altın kumlu plajlara sahip olması yeni konut projelerinin gözde şehri haline gelmiştir. Mağusa’nın Kıbrıs emlak sektörüne katkısı oldukça büyüktür.

Mağusa Merkez Rezidansları  

Mağazaların, restoranların ve eğlence merkezlerinin bol olduğu Mağusa merkezde yüksek yaşam standartı sunan bir konut projesidir. Mimari görünüşü ile de oldukça dikkat çeken Mağusa Merkez Rezidans adeta isminin hakkını veriyor. DAÜ Üniversitesine 10 dakika, plajlara 15 dakika, Mağusa Yaşam Hastane’nin hastanesine 5 dakika, City Mall’a ise 5 dakika olan uzaklığı ile bu muazzam şehrin göbeğinde kurulmuş lüks bir yaşam fırsatıdır. Kıbrıs satılık ev arayışında iseniz Mağusa’daki bu projeyi gözden geçirebilirsiniz. 

Girne Emlak Yatırım Fırsatları 

Kuzey Kıbrıs’ın Girne ilçesi en çok turist ağırlayan bir diğer şehridir. Kumarhaneleri, dağ ve deniz manzaralı evleri, sayısız restoranları ve eşsiz yemekleri sayesinde çekiciliğini yıllardır yitirmemiştir. Bu şehirde aynı Mağusa’da olduğu gibi öğrenci sayısı oldukça fazladır. Kıbrıs satılık ev ilanlarının en yoğun bulunabildiği ve KKTC emlak sektörünün bayrak taşıyıcı şehridir. Ülkenin kalkınmasında oldukça fazla rolü olan turizm ve eğitim sektörü sayesinde emlak yatırımlarına ilgi artmıştır. Kişiler genelde bu şehirde kiraya vermek amacıyla yatırım yapmayı tercih ederlerken, nispeten şehir hayatından hoşlananlar içinde bir alternatiftir.  

Doğada Yaşam Projesi  

Projelendirme aşamasında özenle çalışılmış olan Doğada Yaşam Projesi Kuzey Kıbrıs’ta oldukça ses getirmiştir. Girne’de bulunan bu konut projesi, orman, dağ ve deniz ile iç içe yaşam fırsatı sunar. Evden çok, bir yaşam fırsatı sunan bu proje, emlak yatırımı için oldukça uygundur.  

İlginizi Çekebilir: Girne Alsancak’ta Doğa Harikası Projesi

İskele Emlak Yatırım Fırsatları  

Kuzey Kıbrıs’ın İskele ilçesinin bozulmamış bir doğası ve yapısı vardır. Genelde sakin ve huzurlu bir yaşam tarzı benimseyen insanların tercih ettikleri bir bölgedir. Her bir köşesi keşfedilmeyi bekler. Özellikle Rus ve İngiliz yatırımcıların dikkatini çeken, KKTC emlak sektörünün parlayan yıldızlarından olan İskele, mutlaka göz önünde bulundurmanız gereken bir şehirdir. Kıbrıs satılık ev ilanlarının ve özellikle Kıbrıs villa ilanlarının yoğunlukta olduğu şehir, pek çok farklı proje ile de gündeme gelmektedir. Örnek vereceğimiz Kıbrıs 7 Yıldızlı Yaşam Projesi de, KKTC emlak projeleri açısından çok değerlidir. Bu projenin içerisinde golf sahası, uzun yürüyüş yolları, plajlarının yürüyüş mesafesinde oluşu gibi özellikler kişileri en çok cezp eden tarafıdır.  

7 Yıldızlı Yaşam Projesi 

7 yıldızlı yaşam projesi İskele ilçesinde hayallerin ötesinde Long beach sahillerinin yakınında bir konut projesidir. Kıbrıs’ın en büyüğü, Kıbrıs’ın En Yükseği ve Kıbrıs’ın En Lüks Projesi sloganı ile konutlar satışa sunulmuştur. Hem otel konforunu hem de yuva sıcaklığını bulabileceğiniz çarpıcı bir konut projesidir. Kıbrıs satılık ev araştırması yapıyorsanız muhakkak bir göz atmanızı öneririz.  

İlginizi Çekebilir: 7 Yıldızlı Yaşam Projesi

Kıbrıs Emlak Yatırımı Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kıbrıs emlak yatırımı yapmadan, Kıbrıs satılık ev ilanlarını incelemeye başlamadan dikkat edilmesi gereken bazı çok önemli temel hususlar bulunmaktadır. Bu konularda dikkatli olarak, olası bir memnuniyetsizlik ile karşılaşma ihtimalinizi oldukça düşük seviyelere getirebilirsiniz. Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, özellikle yabancı yatırımcı için cezbedici olsa da, bu yabancı yatırımcı ilgisini suistimal etmeye çalışan bazı kişiler de bulunmaktadır. Özellikle yabancı bir yatırımcı olarak, incelediğiniz proje veya Kıbrıs satılık ev ilanını direkt görme ihtimaliniz oldukça düşük. Her ne kadar uçak biletleri ucuz ve kolay ulaşılabilir, KKTC de kolay erişilebilir olsa da; yalnızca bir ilandaki evi incelemek için ülke değiştirmeniz gerekebilir. Bu nedenle, KKTC emlak piyasalarında rüştünü ispatlamış, kalitesiyle adından söz etmiş firmalar ile çalışmanızı öneririz. Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti emlak sektöründe, Kıbrıs satılık ev ilanlarının kaderini ve algısını değiştiren GoldMark Estates, her türlü yatırımınız konusunda sizlere yardım etmeye hazırdır.

KKTC’de Fiyatları ve Değerleri Belirleyen Faktörler

KKTC emlak sektörü, oldukça geniş ve sürekli talep alan bir sektör olmasıyla göz doldurmakta. Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti emlak piyasaları içerisinde birbirinden hızlı değerlenen onlarca proje ve Kıbrıs satılık ev örneği bulunmakta. Sizleri bilgilendirmeyi bir amaç edinen GoldMark Ekibi, en avantajlı emlak yatırım fırsatlarını sizlere sunmay çalışıyor. Kuzey Kıbrıs’ta evlerin ve projelerin değerlenmesi, çeşitli faktörlere bağımlı durumda. Bu faktörler şu şekilde sıralanabilir:

  • Ev veya konut projesinin şehir merkezine olan uzaklığı
  • Projenin veya evin hangi şehirde bulunduğu
  • Kıbrıs satılık ev çeşidinin özellikleri
  • Okul ve üniversite bölgelerine olan uzaklık
  • Turizm bölgelerine olan yakınlık

Kıbrıs satılık ev ilanlarının fiyatlarını doğrudan etkilemekte olan kriterler. Kısacası, emlak yatırımı yapmadan önce dikkat ettiğiniz her türlü koşul, Kıbrıs için de geçerli. Ancak, KKTC emlak piyasasının tamamiyle İngiliz Sterlini üzerinden dönüyor olması, yaptığınız yatırımın karşılığının da sterlin üzerinden alınması demek. Bu nedenle ince eleyip sık dokumalısınız.

KKTC Emlak Piyasasında Yatırım Yapılabilecek Yeni Yerler

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde, emlak yatırımı yapılabilecek pek çok yeni bölge oluşmakta. Kimi projeye yaptığınız yatırımın karşılığını hızlı bir şekilde almak istiyor iseniz, bu yeni tanınmaya ve değerlenmeye başlayan bölgelere yapacağınız yatırımlar ile mutlu olabilirsiniz. Girne, Lefkoşa ve Mağusa şehirleri dışında, KKTC’de değerlenmesini ve hak ettiği değeri henüz tamamlayamamış bölgeler de bulunmaktadır. Bu bölgelerin başında İskele ve spesifik olarak İskele Long Beach bölgesi gelmektedir. İskele Long Beach bölgesinde yapacağınız emlak yatırımı, çok kısa bir zaman içerisinde yatırımsal anlamda karşılığını verecektir. Ayrıca, yaşam koşulları, hayat kalitesi bakımından da İskele, Lefke ve Karpaz gibi bölgelerden alacağınız evlerden de memnun kalacağınıza emin olabilirsiniz. Küçük bir ada ülkesi olmasının getirmiş olduğu avantaj ile, KKTC şehirleri arasındaki mesafe oldukça kısa. Yani, Lefkoşa, İskele gibi bir bölgeden Girne’ye veya Mağusa’ya gitmek istediğinizde, bu oldukça kısa bir araç yolculuğu olacaktır. Bu gibi pek çok avantaj sayesinde, KKTC’nin her bölgesi birbirine yakın gelişmişlik seviyesinde ve yatırıma uygun durumdadır.

Kuzey Kıbrıs’ta bulunan tüm konut projeleri, emlak yatırım fırsatları, Kıbrıs satılık ev fiyatları ve ilanları hakkında daha fazla bilgi almak için bize ulaşabilirsiniz. Biz Goldmark ailesi olarak Kuzey Kıbrıs’ta yaşamak veya yatırımcı olmak isteyen herkesin beklentilerini en üst düzeyde karşılamak için uğraşırız. Takım arkadaşlarımız ile olan birlik bilinci sayesinde en kısa sürede ve en doğru fiyata gayrimenkul alım-satım ve kiralama işlemlerini gerçekleştirebiliriz.

Tartışmaya Katıl

Compare listings

Karşılaştırmak

Kıbrıs Yatırım Fırsatları!

Kıbrıs emlak yatırımı fırsatları hakkında merak ettikleriniz için  bizimle iletişime geçin.
Acele edin! En karlı yatırımlar sizleri bekliyor!