Kıbrıs’ın Neresinde Yaşanır? 

Akdeniz’in mücevheri olarak bilinen Kıbrıs, göç etmek isteyen insanlar için hızlı bir şekilde favori bir hedef haline gelmiştir. Nefes kesen kıyı atmosferi, egzotik mutfağı, muhteşem mimarisi ve olağanüstü zengin tarihi ile Kıbrıs emlak fırsatlarını değerlendiren insan sayısı her geçen yıl artmaktadır. Peki bu cennet ülkesi olan Kıbrıs’ın neresinde yaşanır? Ve Kuzey Kıbrıs’ın neresinden ev alınır? Bu içerikte sizler için bu soruları cevaplayacağız.  

KIBRIS’IN NERESİNDE YAŞANIR?

Her bir tarafı Akdeniz’in berrak, dalgalı tuzlu sularıyla çevrilmiş olan ve sadece Akdeniz’de değil, belki de tüm kıtanın en güzel sahillerine sahip olan Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, son zamanların en çok göç alan adaları arasında yer almıştır. Bunun sebebi pek tabii coğrafi konumunun ve yapısının Kıbrıs’a turistik yönden kazandırdığı avantajlar olmasının yanı sıra, her şehrinin bir diğerinden gerek mimari gerekse fiziki açıdan daha güzel olması ve her şehrinde Kıbrıs’ta yaşamak için değerli birer özellik bulundurmasıdır. Kuzey Kıbrıs’ın en güzel şehri hangisidir, Kıbrıs’ta yaşamak için en uygun yer neresidir?

Bu adayı daha önce ziyaret ettiyseniz siz de göreceksinizdir ki aralarında tek bir şehre Kıbrıs’ın en güzel şehri unvanını vermek diğer şehirlere haksızlık olacaktır. Bu neticede Kıbrıs’ta yaşamak için muazzam güzelliklerinin olduğunu ve baştan aşağıya görkemli bir ülke olduğunu söyleyebiliriz. Fakat şehirleri her ne kadar güzel olsa da işlevleri ve yer şekilleri gibi faktörleri tabii ki ülkenin çeşitli köşelerinde değişiklik göstermektedir. Amacımız ise Kıbrıs’ta yaşamak isteyenler için Kıbrıs’ta yaşamak adına bilgi sahibi olmak isteyeceğiniz şehirleri hakkında yardımcı olmaktır.

Kıbrıs’ın En Güzel Şehri Hangisidir?

Kıbrıs’ta yaşamak istiyorsanız aklınızda yer alan sorulardan biri de “Kıbrıs’ın en güzel şehri hangisidir?” sorusu olabilir. Bu soruya kesin bir cevap vermek, az önce de açıkladığımız gibi oldukça zordur. Kıbrıs’ın her şehri bir diğeriyle karşılaştırıldığında daha güzeldir. Bu yüzden bu sorunun cevabı, güzellik tanımının sizin için ne ifade ettiğine bağlıdır. Kıbrıs, göz kamaştıran ve tertemiz sahilleri, parıltılı denizleri ve ülkenin her tarafına yayılmış rengarenk bitki türleri ile fazlasıyla estetik bir güzelliğe ev sahipliği yapmaktadır. Bu açıdan bakıldığında Kıbrıs’ın en güzel şehri, masmavi denizi, ve kumsallarıyla Girne, Mağusa ve İskele olabilir. Bunun yanı sıra dış mimarisi oldukça özgündür, bu yönüyle mimari açıdan da rakipsizdir. Lefkoşa ve Girne Kıbrıs’ın en güzel şehri olma yolunda mimari açıdan fark yaratır. Fakat bunun gibi ince kriterler söz konusu değilse Kıbrıs’ın farklı işlevlere ve özelliklere sahip şehirleri arasında size en uygun olanını bulmak zor olmayacaktır.

Kıbrıs’ta yaşamak isteyenlerin de bildiği üzere dört yanı Akdeniz’den akan tuzlu su dalgaları ile çevrili bir adadır. Ada olma özelliği, başka hiçbir ülkede bulamayacağınız kum taneleri ile örtülmüş eşsiz sahil kenarlarını ve nadiren hırçınlaşan sessiz, adeta mavi bir çarşafmış gibi rüzgarın içinde dalgalanan denizlerini de beraberinde getirmiştir.

Kıbrıs, Türkiye’ye göre Ekvator çizgisine daha yakın olması nedeniyle kıyaslanınca daha sıcak bir iklimi vardır. Akdeniz iklimi içerisinde yer alır ve bu iklim içinde yetiştirilebilen tüm bitki türleri Kıbrıs’ta yetişir. Kıbrıs’ın en güzel şehri içerisinde; ağaç ve çiçekler, hem orman alanları içinde hem de şehir merkezlerinde oldukça fazla bulunur. Öyle ki Kıbrıs’tan alacağınız ev her nerede olursa olsun, kapınızın yakınında bulunan çeşitli ağaç ve çiçek türlerinden gelen ferahlatıcı kokuların evinizin içini dolduracağından emin olabilirsiniz. Bu, Kıbrıs’ta yaşamak isteyenlerin aklında bulundurması gereken özelliklerden biridir. Kıbrıs aynı zamanda yine coğrafi konumu ve sayısız limanları sayesinde deniz ticareti yapmaya açık bir adadır. Ticari amaçlarla yapılan gezilerde Kıbrıs’ı ziyaret edenlerin Kıbrıs’ta yaşamak için taşınmayı seçtiği de çokça bilinen bir durumdur. Kıbrıs’ın aldığı göçlerin büyük bir kısmı Türkiye’den gelse de diğer bir kısmı da Kıbrıs’ı ziyaret eden iş adamları ve daha önce birçok kez Kıbrıs’a tatile gelmiş turistlerden oluşur. Fakat ikisinin de ortak noktası, güzelliğine şahit olduktan sonra Kıbrıs’ta yaşamak istemeleridir. Kıbrıs gibi göz alıcı bir ülkede yaşamayı istiyorsanız fakat henüz emin değilseniz Kıbrıs’ı en az bir defa ziyaret etmenizi ve kendi gözlerinizle görüp emin olmanızı tavsiye ederiz. Böylece Kıbrıs’ın en güzel şehri hangisidir, çok daha iyi karar verebilir, Kıbrıs’ın keyfini rahatlıkla çıkarabilirsiniz.

Ev almaya karar verdiğiniz aşamada, Kıbrıs’ın en güzel şehri içinde size en uygun satılık ya da kiralık evi bulabilmek için GoldMark ile internet sitemiz üzerinden ya da telefon numaramızdan arayarak iletişime geçebilirsiniz.

Kıbrıs Lefkoşa’da Yaşamak 

Kıbrıs’ın başkenti olan Lefkoşa için ülkenin en kalabalık ve hareketli olan şehri diyebiliriz. Aynı zamanda adanın en büyük şehri olan Lefkoşa Kıbrıs’ın ekonomi, ticaret, kültür ve pek çok konuda önemli bir konuma sahiptir. Kıbrıs’ta yaşamak isteyenlerin genelde bu şehri seçmelerinin nedeni iş alanlarına olan yakınlığıdır. Aynı zamanda Kültür ve tarihin bir arada olmasının yanı sıra şehir ve kasaba yaşamının bir karışımına sahiptir. Lefkoşa Kıbrıs’ın en iyi ulaşım ve bağlantı sistemine sahiptir. Stratejik olarak Afrika, Avrupa ve Asya’nın tam ortasında bulunduğundan, gezginler uluslararası hava limanlarına ve deniz limanlarına kolay bağlantılara sahiptir. Çalışma hayatına devam eden insanların merkeze yakın olmak istemeleri dolayısıyla Lefkoşa’yı tercih ederler. Şehir hayatı ve kalabalıktan daha çok hoşlanan insanlar tercihlerini Lefkoşa’dan yana kullanabilirler.  

Kıbrıs Lefkoşa’da Emlak Fırsatları  

Kıbrıs Lefkoşa’da daha çok şehir hayatını olduğunu belirtmiştik. Burada genelde apartmanlarda yaşayan insan sayısı fazladır. Ancak hem Lefkoşa’da yaşamak istiyor hem de bahçeli bir villanız olsun istiyorsanız bununda mümkün olduğunu söyleyebiliriz. Kuzey Kıbrıs’ta yaşamak isteyip tercihini Lefkoşa’dan kullanacaklar olanlar ve Kıbrıs satılık ev arayışında olanlar için bir fiyat aralığı belirtmek gerekirse £44.000 – £300,000 arasında olduğunu söyleyebiliriz.  

İlginizi Çekebilir: Lefkoşa Satılık Daire

Kıbrıs Girne’de Yaşamak  

Ülkenin en popüler turistlik bölgelerinden biri olan Girne’den bahsedecek olursak, ünlü restoranları, kumarhaneleri ile ülkenin gözdesidir. Kıbrıs’ın en büyük limanına ev sahipliği yapar. Aynı zamanda Mağusa gibi, şehri çevreleyen birçok kalesi, müzesi ve duvarı olan tarihi bir şehirdir. Çok aktif bir sosyal yaşam tarzına sahip olan Girne, adeta bir turist mıknatısıdır.  

Kıbrıs Girne’de Emlak Fırsatları 

Kıbrıs’ın Girne ilçesini emeklilik yıllarınızı geçirmek için fazla kalabalık bulabilirsiniz ancak gençlerin gözde şehridir. O nedenle yatırım amaçlı Kıbrıs satılık ev arayışında olanlar için muhakkak değerlendirilmesi gerekilen bir şehir olduğunu söyleyebiliriz. Liman şehri olması nedeniyle Kuzey Kıbrıs için stratejik bir öneme sahiptir. Aktivitelerden, kalabalıktan, gece hayatından ve egzotik tatlardan hoşlananlar için Kıbrıs Girne eşsiz bir fırsat şehridir.  

Kıbrıs Mağusa’da Yaşamak 

Mağusa, Kıbrıs’ta yaşam denilince akla gelen ilk şehirlerden biridir. Her yıl çok sayıda turisti misafir eder. Çünkü şehir tarihi surlarla çevrili ve geçmişinin yapısını korumaya devam etmektedir. Yeşilliklerle dolu bir şehir olan Mağusa’nın büyüleyici bir doğası vardır. Aynı zamanda dünyanın en iyi kumsallarına sahip olarak gösterilmiştir. Rahat ve huzur dolu bir yaşam hayali olan herkesin tercih edebileceği bir atmosferi vardır.  

Kıbrıs Mağusa’da Emlak Fırsatı 

Mağusa, en büyük balıkçı limanı ve gemi rıhtım ana karası ile Kıbrıs için endüstriyel üretim merkezidir. Aynı zamanda Kıbrıs’ın ekonomi merkezi olan Mağusa işletmeler için büyük bir yatırım görevi görmektedir. Bu şehir gelen tüm ziyaretçilerini kendine aşık eder. Hayatınızın geri kalan yıllarını bu şehirde geçirebileceğiniz gibi yatırım amacıyla da muhakkak değerlendirilmelidir.  

Kıbrıs’ın en iyi üniversitesi olan Doğu Akdeniz Üniversitesi dünya çapında oldukça tanınmıştır. Önemli olan bir diğer ayrıntı ise dünyaca tanınan, üç önemli ve prestijli hastaneye de ev sahipliği yapıyor olmasıdır. Tüm bunların şehrin yatırım almasında büyük bir katkı sağlar. Kıbrıs satılık ev araştırmalarınızı Mağusa’dan başlayarak yapabilirsiniz.  

Kıbrıs İskele’de Yaşamak  

Huzurlu ve sakin bir ortama sahip olan Kuzey Kıbrıs’ın İskele ilçesi dinlenmek isteyenler için muazzam bir yerdir. Ünlü deniz kıyıları, uzun yürüyüş yolları ve doğa güzelliği ile dikkat çekmektedir. Emeklilik yıllarını geçirmek isteyenler için harika bir duraktır.  

İlginizi Çekebilir: Kıbrıs’ın En Büyük Projesi

 

Kıbrıs İskele Emlak Fırsatı 

Kıbrıs’ta yaşamak isteyenlerin büyük çoğunluğu İskele ilçesini muhakkak değerlendirmeye almıştır. Yeni konut projeleri ile hızlı gelişen bir şehir olması nedeniyle yatırımcılar tarafından oldukça talep görmektedir. Standartlar ve konfor alanları oldukça fazla olan ev çeşitleri mevcuttur. Kıbrıs emlak fırsatlarının değerlendirilmesi açısından önemli bir konuma sahiptir.  

Biz GoldMark olarak herkesin mülk ihtiyacının farklı olduğunun farkındayız. İster küçük bir daire, ister villa olsun Kıbrıs emlak fırsatları konusundaki deneyimimizden faydalanabilirsiniz. 

Tartışmaya Katıl

Compare listings

Karşılaştırmak

Kıbrıs Yatırım Fırsatları!

Kıbrıs emlak yatırımı fırsatları hakkında merak ettikleriniz için  bizimle iletişime geçin.
Acele edin! En karlı yatırımlar sizleri bekliyor!