En Güncel KKTC Emlak Fiyatları Düşüyor mu?

Kıbrıs, son 9000 yılda Orta Doğu’dan Batı Avrupalılara kadar her şeyi görmüş olan zengin bir kültür parçasından yararlanır. Bu, Kıbrıs’ı tamamen benzersiz ve farklı bir ülke ve yaşamak için harika bir yer yapar. Akdeniz’in üçüncü büyük adası olan Kıbrıs, çok çeşitli manzaralara ve şehirlere ev sahipliği yapmaktadır. Adanın iç kısmındaki çamlarla kaplı Trodos Dağları’ndan Lefkoşa’nın hareketli sokaklarına kadar, Kıbrıs’ta çarpıcı yerlerde mülk bulabilirsiniz. Birçok kişi, klasik tertemiz plajlar ve turkuaz sular için Kıbrıs’a gider. Ayia Napa gibi tatil beldeleri, geceye kadar parti yapmak isteyen binlerce turisti cezbetmektedir. Kıbrıs’ta satılık muhteşem mülklerle birlikte, daha sakin köyler ve kasabalar sahilin hemen çevresinde yer almaktadır. Larnaka, Baf ve Limasol’daki mülkler en sık tercih edilenlerdir. Kıbrıs’ın en iyi şehirlerinden bazıları, harika tarihi bir çevre sunmaktadır. Adanın her yerinde gölgeli üzüm bağlarının, antik manastırların, kumsalların, narenciye bahçelerinin ve kale kalıntılarının yakınında mülk bulabilirsiniz. Kıbrıs, Akdeniz’in en canlı yerlerinden biridir.

İlginizi Çekebilir: En Güncel Kıbrıs Satılık Ev Fiyatları

KKTC Emlak Fiyatları Ne Kadardır?

Kıbrıs güncel emlak fiyatları aşağıdaki gibidir.

 Kiralık:

Şehir merkezi, yatak odası sayısı, kira fiyatı ve ortalama kira fiyatları aşağıdaki gibidir.

  • Şehir Merkezinde Daire (3 yatak odası) / 567,37 € / 400.00 – 850.00
  • Şehir Merkezi Dışında Daire (3 yatak odası) / 468,86 € / 318.66 – 750.00
  • Şehir Merkezinde Daire (1 yatak odası) / 1.035,44 € / 662.50 – 1.500.00
  • Şehir Merkezi Dışında Daire (1 yatak odası) / 803,61 € / 550.00 – 1.300,00

Satılık:

Ev tipi ve bulunduğu bölgeye göre ortalama satılık mülk fiyatları aşağıdaki gibidir.

Gazimağusa

Bu bölge yabancı alıcıların başlıca ilgi alanlarından biridir. İki ana tatil beldesindeki (Ayia Napa ve Protaras) bir dairenin (2 yatak odası) ortalama fiyatı 100.000 € civarındadır. Şehir evi (3 yatak odası) durumunda fiyatlar Ayia Napa’da yaklaşık 200.000 € ve Protaras’ta 170.000 €’ya yükselir. Dört yatak odalı villalar ilk tesiste minimum 350.000 € ve ikinci tesiste 3 yatak odalı villalar 250.000 €’dur.

Larnaka

Bu bölgedeki fiyatlar diğer ilçelere göre daha hızlı yükselir ve ortalamanın üzerinde fiyatlara sahip modern ve şık şehir apartmanları ile dubleksler bulunur. Bununla birlikte, çoğu mülk hala adanın diğer bölgelerine göre çok daha ucuzdur. 1 veya 2 yatak odalı bir daire yaklaşık 198.000 €, 2 veya 3 yatak odalı bir şehir evi yaklaşık 185.000 € ve 3 veya 4 yatak odalı villalar 300.000 €’ya kadar çıkar.

Limasol

Trodos dağlarının eteklerinde bulunan köylerdeki evler için belirli fiyatlar oluşturmak zordur. Adanın geri kalanına kıyasla hala nispeten ucuzlardır, ancak birçoğunun pahalı olabilen kapsamlı tadilata ihtiyacı olabilir. Limasol şehrinde, daireler 120.000 € ile 220.000 € arasındadır. Şehir evleri ve villalar sırasıyla 250.000 € ve 400.000 € civarındadır.

East Beach’te bir daire, bir şehir evi ve bir villa için fiyatlar sırasıyla 130.000 €, 195.000 € ve 245.000 € ve Souni Köyü’nde bir daire için 170.000 € ve bir villa için 340.000 € ‘dur. Eski köy evleri satın almak ve onları yenilemek için büyüyen bir eğilim olmasına rağmen, birçok emlakçının köy evlerini önermezler.

Lefkoşa

Eski şehir merkezinde, iki yatak odalı yarı müstakil bir ev yaklaşık 100.000 €, yarı müstakil 3 veya 4 yatak odalı bir ev yaklaşık 305.000 € ve bir müstakil ev yaklaşık 340.000 € tutarındadır. Bazı eski mülkler, özellikle eski şehirdeki mülkler devlet korumalıdır (bu, herhangi bir yenileme yapmadan önce izin almanız gerektiği anlamına gelir) ve önemli ölçüde daha ucuzdur. Ayrıca şehrin dışında, tek yatak odalı bir daire için yaklaşık 85.000 € ile üç yatak odalı bir ev için yaklaşık 170.000 € arasında değişen çok sayıda amaca yönelik inşa edilmiş daire bulunmaktadır. Eğer Lefkoşa satılık ev fiyatları hakkında daha fazla bilgi almak isterseniz, Goldmark’ı çekinmeden arayabilirsiniz. 🙂

Baf

Baf bölgesindeki iki yatak odalı bir daire yaklaşık 150.000 €, bir şehir evi 250.000 € ve bir villa yaklaşık 500.000 €’dur. Bununla birlikte, Afrodit Tepeleri gelişimindeki daire, şehir evi ve villaların fiyatları adanın geri kalanından daha hızlı artar.

KKTC Emlak Fiyatları Düştü mü Arttı mı?

Kıbrıs ev fiyatları geçen yıl %4,8 düşmüş ve bu, 2019’un dördüncü çeyreğinde herhangi bir AB ülkesi tarafından kaydedilen tek yıllık düşüş olarak kayıtlara geçmiştir. Konut Fiyat Endeksi ile ölçülen yıllık konut fiyatları euro bölgesinde %4,2 arttı. Konut fiyatları 2019’un 3. çeyreğine kıyasla euro bölgesinde %0,7 artarken Kıbrıs’ta %3,7 düştü. Genel Kıbrıs konut fiyatları %17’ye yakın değer kaybederken kira fiyatları sabit kaldı.

KKTC Emlak Piyasası Goldmark’tan Sorulur!

Sekiz yıllık konut fiyatı düşüşünün ardından, Kıbrıs’ın konut piyasası son üç yılda önemli ölçüde iyileşti. Bununla birlikte, koronavirüs salgını son aylarda hem talep hem de arzın tekrar düşmesine neden olduğu için konut satışı aşamasında güvenilir markalar ile çalışmak daha da önem kazandı.

Goldmark Emlak İlanları

Kıbrıs’ın çeşitli bölgelerinde devam eden Goldmark projeleri ile en uygun fiyatlarla en iyi satılık evlere ulaşabilirsiniz. Goldmark’ın hayata geçirdiği projelerden bazıları aşağıdaki gibidir.

Girne Yeşiltepe Projesi: Yepyeni proje planı, Girne’nin gözde bölgesi Alsancak Yeşiltepe’de gerçekleştirilmektedir. Alsancak’ta ana yol boyunca ağaçlarla çevrili botanik bahçesinde muhteşem dağlar ve deniz manzaraları ile oluşturulan Girne Yeşiltepe Projesi, her detay düşünülerek tasarlandı. Siz de projede yer alan daire ve villaların güvenliğinin en üst düzeyde olduğu bir ortamda yaşayabilirsiniz. İsterseniz yüksek kira getirisi ile yatırım yapabilir ve gelirinizi artırabilirsiniz. Spor salonu, özel otopark, sauna, dağ ve deniz manzaralı konutlar, çocuk oyun parkı ve ortak yüzme havuzu ile birçok aktiviteyi gerçekleştirebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: https://www.goldmarkestates.com/kibristan-ev-almanin-tam-zamani/

Kıbrıs Town Houses: Kıbrıs Town Houses projesi, ferah odalar, geniş bahçeler ve güzel tasarlanmış ortak alanlar sunuyor.

Kıbrıs Town Houses projesi 32,5 dönüm (43.485 m2) arsa üzerine kuruluyor. Orman Milli Parkı proje arazisinin doğusunda, Milos Ormanı ise batısında yer almaktadır. 2 yetişkin yüzme havuzu, 2 çocuk yüzme havuzu, jakuzi, yürüyüş yolları, çocuk oyun parkları gibi birçok olanak sunuyor. 1+1, 2+1 veya 3+1 daireleri satın alıp aktif olarak yaşayabilir veya yatırım amaçlı kullanabilirsiniz.

Long Beach Lüks Yaşam Projesi: Long Beach Lüks Yaşam Projesi, konut projeleri arasında Kuzey Kıbrıs’ın en sık tercih edilen lokasyonlarından biri olan İskele Long Beach bölgesinde bulunur. Proje, Goldmark Emlak’ın münhasır yetkili satış portföyünde yer almakta olup denize en yakın projelerden biridir. Bu daireler en kaliteli malzeme ve işçilik ile tasarlanacak ve deneyimli inşaat firması tarafından tamamlanacaktır. Denize yalnızca 200 metre yürüme mesafesinde olan Long Beach Projesi ile 1+1 veya 2+1 daireler satın alabilir veya bu daireleri birleştirebilirsiniz.

Tartışmaya Katıl

Compare listings

Karşılaştırmak

Kıbrıs Yatırım Fırsatları!

Kıbrıs emlak yatırımı fırsatları hakkında merak ettikleriniz için  bizimle iletişime geçin.
Acele edin! En karlı yatırımlar sizleri bekliyor!