Girne Satılık Ev İlanlarının Popüler Olmasının 5 Nedeni!

Girne Satılık Ev İlanlarının Popüler Olmasının 5 Nedeni!

Kıbrıs Girne sahip olduğu muhteşem özelliklerle Kıbrıs gayrimenkul piyasasının en hareketli noktası olarak öne çıkmaktadır. Gerek temiz havasıyla gerek kültürel mirasıyla gerekse de eğlenceli sosyal yaşantısıyla muhteşem bir lokasyon olan Girne, sahip olduklarıyla göz doldurmaktadır.

Kıbrıs adasının kuzeyinde yer alan Girne, KKTC’nin en gözde noktalarının başını çekmektedir. Eğlenceli gece hayatı ve göz alıcı ışıltısıyla Akdeniz’in en özel noktalarından birisidir. Kıbrıs Girne’nin temiz havası ve doğal güzellikleri herkesi büyüleyerek adaya davet etmektedir.

Girne satılık ev alanında Kıbrıs’ın en çok rağbet gören bölgesidir. Sahip oldukları ve potansiyeliyle göz dolduran Kıbrıs Girne, her geçen gün değerini arttırmakta ve yeni misafirlerine kucak açmaktadır. Girne satılık ev piyasasının bu denli popüler olmasının nedenlerinden bazılarını sizler için derledik. Gelin, birlikte bir göz atalım!

1-Pandemide Güvenli Bölge

Tüm dünyayı etkisi altına alan COVID-19 tehlikesi ve sahip olduğu yıkıcı etkiler, sadece ekonomik değil hayati etkilerle de insan hayatına etki etmektedir. Ortaya çıktığı ilk günden itibaren tüm şiddetiyle insanlığı bezdiren pandemi süreci, KKTC tarafından alınan etkili önlemler sonucunda kontrol altına alınmıştır.

KKTC tarafından alınan kapanma kararı dünya üzerinde virüsü kontrol alan ilk ülke olmasında büyük bir rol oynamıştır. Alınan kapanma kararı sonrasında düşen vaka sayısıyla virüsü kontrol altına alan KKTC, sahip olduğu geniş ve bahçeli evlerle de karantina sürecinde daralan ve özgürlüğüne özlem duyan kişilerin kurtuluş noktası olarak öne çıkmıştır.

Kıbrıs Girne emlak piyasasının büyük bir bölümünü oluşturan, geniş arazilerde doğayla iç içe yer alan ferah evler, virüsün etkilerinden izole bir yaşantıya olanak sağlamaktadır. Pandeminin KKTC’de kontrol altına alınmasıyla da diğer dünya ülkeleriyle kıyaslandığında güvenli bölge olarak adlandırılabilen KKTC, bu bağlamda büyük bir ilgiye sahiptir. Pandemi için güvenli bölge olarak adlandırılması, Girne satılık ev piyasasının bu denli hareketli olmasında büyük bir öneme sahiptir.

2-Tertemiz Havası

Akdeniz’in tüm güzelliğini yansıttığı Kıbrıs Girne, sahilleriyle göz doldurmaktadır. Sahip olduğu tüm güzellik muhteşem sahilleriyle sınırlı kalmayan Girne, aynı zamanda sahip olduğu yeşil alanlarla ve temiz havasıyla da tüm gözleri üzerinde toplamaktadır.

Yalnızca betonarme kentlerde yaşayanların değerini çok iyi bileceği temiz hava, yalnızca doğal alanlarda değil tüm Girne üzerinde yaşam kalitesini arttırmaktadır. Sahip olduğu temiz havayla ömürleri uzatan Girne, pek çok hastalığa sebep olan hava kirliliğinin olmadığı nadir bölgelerden birisidir.

kıbrıssatılıkev

Tertemiz havasıyla göz dolduran Kıbrıs Girne satılık ev piyasasında dünyanın en önde gelen şehirlerinden birisidir. Temiz havanın hakim olduğu şehrin en güzel yerlerinde doğayla iç içe yaşama olanak sağlayan ve geniş arazisiyle tüm stresten ve gürültüden uzak kalmaya imkan veren muhteşem evlerin yer aldığı muhteşem bir konumdur. Sahip olduğu tüm bu özellikler Girne satılık ev piyasasının bu denli popüler olmasında büyük bir rol oynamaktadır.

İlginizi Çekebilir: Girne’nin En Güzel Manzaralı Evleri

3-Girne’nin Eşsiz Lokasyonu

Girne Kıbrıs adasının kuzeyinde yer alan, tarih ve doğanın iç içe bulunduğu dünya üzerindeki nadir noktalardan birisidir. Huzurun ve eğlencenin bir arada bulunduğu Girne, satılık ev piyasasının da en hareketli olduğu konumlar arasında yer almaktadır.

Sosyal yaşantının ve temiz havanın bir arada muhteşem bir ikili olduğu Girne, hep yaşayan bir şehir olmasına karşın sahip olduğu konum seçenekleriyle de şehrin merkezinde dahi huzuru yaşamaya olanak vermektedir. Muhteşem sahillere sahip olan Girne, sahip olduğu bu eşsiz konumla tüm turistleri kendisine hayran bırakmaktadır. Girne satılık daire piyasasının bu denli hareketli olması da görenleri kendisine hayran bırakmasıyla doğru orantılıdır.

4-Eğlenceli Hayatı

Girne, yalnızca Kıbrıs adasının veya Akdeniz’in değil tüm dünyanın en eğlenceli noktalarından birisi olarak adlandırılmaktadır. Sahip olduğu bu konumda, muhteşem sahillerinin, lüks otellerinin ve insan kalitesinin büyük bir rol oynadığı rahatlıkla söylenebilmektedir.

Akdeniz’in tüm maviliğini sergilediği Girne sahilleri, doğal güzelliğin ne denli doğru kullanılabileceğinin bir kanıtı olarak eğlence noktalarına evrilmiştir. Hiç yorulmayan ve hiç uyumayan şehir, Akdeniz’in en hareketli ve en eğlenceli noktası olarak tüm gözleri üzerinde toplamaktadır. Her kültürden insanların toplandığı Girne, tatil dönemleriyle sınırlı kalmayarak yılın her döneminde adeta bir mozaik gibi renkli ve eğlencelidir. Sahip olduğu bu eğlenceli hayatla öne çıkan Girne, görenleri kendisine hayran bırakmakta ve hemen adaya yerleşme isteği uyandırmaktadır. Eğlenceden doğan bu, “Adalı” olma isteği, Girne satılık ev piyasasının neden bu kadar hareketli olduğu sorusunun cevaplarından birisidir.

İlginizi Çekebilir: https://www.goldmarkestates.com/girne-satilik-villa-nereden-alinir/

5-Yatırım Potansiyeli

Kıbrıs Girne, Avrupa’nın ve Akdeniz’in en hareketli emlak piyasalarından birisi konumundadır. Bu durumun nedeni olarak temiz havası, doğal güzellikleri, eğlenceli hayatı ve muhteşem sahilleri olarak sıralanabilmektedir. Tüm bunların yanı sıra her geçen gün değerlenen Kıbrıs adası, son dönemde yaşanan siyasi ve ekonomik gelişmeler sonuncunda sürekli olarak artan bir ivmeyle değerine değer katmaktadır.

6-Emlak Çeşitliliği

Girne, herkesin kendi zevklerine ve bütçesine uygun bir ev bulabileceği ender şehirlerdendir. Kıbrıs’ın incisi olan Girne’de Kıbrıs emlak çeşitlerinden birisinin sahibi olmak için çok pahalı evleri tercih etmenize de gerek yok. Müstakil villalardan, bahçeli dairelere, apartman dairelerinde, site için konutlara kadar çeşitli Kıbrıs satılık ev seçenekleri ile Girne yaşaması keyifli ve zevkli bir şehir!

7-Girne’nin Tarihi Zenginlikleri

Girne, tarih severler için de bambaşka bir diyar olarak görülmektedir. Girne’nin tarihi geçmişi oldukça zengindir ve günümüzde de bu tarihi güzellikler hala korunmaktadır. İşte Girne’nin tarihi zenginlikleri!

Girne Kalesi:

Tarihi Girne Kalesi, Girne şehrinin kuzey doğusunda yer alır. Kale, dörtgen bir mimariye sahiptir ve limana hâkim bir bölgede yer alır. Geçmişte, Arap istilasında kurtulmak isteyen Bizanslılar tarafından yapılan kale, mevcut şeklini 16. yüzyılda Venedikliler tarafından kazanmıştır.

Bellapais Manastırı:

Bellapais Manastırı, Girne merkeze 13 km uzaklıkta bulunan Bellapais kasabasında yer alır. Kuzey Kıbrıs’ın Beş Parmak Dağları’nın eteklerinde yer alan bu eski manastır “Barış Manastırı” anlamına gelen “Abbaye de la paix” den türemiştir.

Bellapais Manastırı, Kudüs’ten Kıbrıs’a gelen ve 1198 yılında ilk yapılarını yapmaya başlayan Augustinian rahipler tarafından inşa edilmiştir. Avlu köşkleri ve Gotik düzenlemeler ise 1359 yılında Kral 4. Hugh tarafından yaptırılmıştır.

Buffavento Kalesi:

Buffavento Kalesi’nin yapım tarihi tam olarak bilinmemektedir. Ancak 10. yüzyılda Arap akıncılardan korunmak için Bizans Saat Kulesi olarak inşa edildiği düşünülmektedir. Bizans Kralı Isaac Commenos’un 1191’de, Aslan Yürekli Richard’ın istilasına uğradığı sırada kaleyi arkasında bırakarak kaçtığı, kazılar sonucunda ortaya çıkan belgelerden öğrenilmiştir. Kale mimarisi iki kolon üzerine inşa edilmiştir ve ana kapı kolonlara göre daha sağlamdır.

Kantara Kalesi:

Kantara Kalesi, Aslan Yürekli Richard’ın adayı alma girişimlerinden korunmak için 1191 yılında inşa edilmiştir. Ayrıca yıllar boyunca Luzinyan Şövalyeleri arasında birçok anlaşılmazlığa sebep olan kale, birçok savaşa da tanıklık etmiştir. Kayalıklı dağlar arasında bulunması ve 360 derecelik seyir manzarasına sahip olması nedeniyle yıllar boyunca büyük bir öneme sahip olmuştur.

Aziz Hilarion Kalesi:

Aziz Hilarion Kalesi adını 10. yüzyılda kalede yaşamış olduğuna inanılan kanonlu bir keşişten alır. İlk olarak bir manastır olarak kullanılmıştır. 1092’deki bir dizi ayaklanma, İmparator I. Alexis’i adaların savunma sistemlerini güçlendirmeye zorladığı için Aziz Hilarion Kalesi manastır yerine askeri bir üs olarak kullanılmaya başlanmıştır.

Gemi Enkazı Müzesi:

Girne Kalesi’nin içinde yer alan Gemi Enkazı Müzesi günümüzden 2300 yıl kadar önce Girne’nin hemen açıklarında batan bir kargo gemisini sergilemektedir. 1965’te yaklaşık 30 metre derinlikte keşfedilmiş ve 1967-1969 yılları arasında Pennsylvania Üniversitesi’nden gelen deniz arkeologları tarafından gün yüzüne çıkarılmıştır.

8-Girne’nin Doğal Güzellikleri

Beş Parmak Dağları (Girne Dağları)

Girne Dağları, Kıbrıs adasının en büyük ikinci sıradağı olarak bilinir. Adanın kuzey kıyısı boyunca uzanır ve tamamen Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti sınırları içerisinde yer alır. Dar ve çok uzun bir şekle sahiptir. Toplam uzunluğu yaklaşık 160 km ve genişliği 2 km’den az olan dağ, Girne ve Mağusa ilçelerini doğusundadır ve ünlü Karpaz Yarımadası’na kadar uzanır.

Karpaz Yarımadası

Türkiye’nin doğu anakarasına doğru işaret eden uzun bir alana yayılır. Yarımada, Girne Dağları’nın sonunda göze çarpan Kantara Kalesi’nin bulunduğu yerin hemen yakınlarındadır. 75 km uzunluğunda rüzgârlı ve dalgalı bir kara şeridine sahiptir.

 

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin emlak sektörü öncülerinden olan Gold Mark Estates olarak bu yazımızda Girne’de satılık ev ilanlarının popüler olmasının nedenlerini ele aldık. Kuzey Kıbrıs, muhteşem doğası, büyüleyici denizi ve manzarası, eğlence dolu yaşamı, huzurlu ve konforlu hayat standartları ile herkes için gözde bir yerdir. Kıbrıs satılık ev ilanları içerisinde sahil bölgesinden yatırım yapmak isteyen herkes Kıbrıs emlak sektörünün öncülerinden olan Gold Mark Estates ile iletişime geçebilir veya web sitemiz üzerinden hizmetlerimizden faydalanabilir.

Alınan tedbirlerle birlikte sürecin kontrollü bir şekilde geçirilmesi de sahip olduğu potansiyelin daha da değerlenmesine olanak sağlanan KKTC, büyük kira getirilerinin odak noktasıdır. Pandemi sürecinin kontrollü bir şekilde geçirilmesiyle yalnızca yatırım amacıyla değil huzurlu ve güvenli yaşam alanı olarak görülmeye başlanmıştır. Bu sebepten ötürü Girne satılık ev piyasasında büyük hareketlilikler yaşanmaktadır.

Goldmark ekibi olarak bu yazımızda Girne satılık ev ilanlarının bu denli popüler olmasındaki 5 önemli faktörü sizler için derledik. Umarız faydalı olmuştur. Girne satılık daire ilanları hakkında detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Daha fazlası için takipte kalın!

Tartışmaya Katıl

Compare listings

Karşılaştırmak

Kıbrıs Yatırım Fırsatları!

Kıbrıs emlak yatırımı fırsatları hakkında merak ettikleriniz için  bizimle iletişime geçin.
Acele edin! En karlı yatırımlar sizleri bekliyor!