Girne Satılık Villa Nereden Alınır?

Girne Satılık Villa Karmi’den Alınır

Kıbrıs’ın görkemli yapılarının ve altın kumlu plajlarının bulunduğu Girne şehri, Kıbrıs’a taşınacakların ilk tercihleri arasında yer almaktadır. Girne’yi ziyaret ettiyseniz, bu şehrin hangi bölgesinden özellikle de meşhur Girne satılık villa seçeneklerinden birini almak isteyeceğinizden emin olabilirsiniz. Girne’nin güzelliğini göz önünde bulundurunca bu büyük bir şok olmayacaktır. Bu durumda iseniz, size en iyi seçenekleri sunan Karmi, Girne Çatalköy ve özelliklerini tanıtalım.

Girne satılık villa, Girne’nin saklı cenneti Karmi köyü ve Girne Çatalköy’den alınır.

Girne Karmi Nerededir?

Gözleri kamaştıran güzelliği ve eşsiz havasıyla turistleri kendine çeken Karmi köyü, Kıbrıs’ın saklı turistik incilerinden biridir. Karmi köyü, Girne’nin kuzey tarafında ve Kıbrıs’ın ünlü Beşparmak Dağları’nın altında yer alır. Beşparmak Dağları’nda yapacağınız yürüyüşlerde denizi ve köyün büyük bir kısmını gözlemlemek mümkündür. Karmi köyü merkezinde eski ve oldukça ünlü bir kilise olan Virgin Mary (Bakire Meryem) Kilisesi bulunur. Köyün çoğunluğu en az bu kilise kadar eski evlerle kaplı olmasına rağmen evler, köyün nostaljik ve sakin havasını tamamlamaktadır. Karmi köyü, her renkten ağaç ve çiçeklerin bulunduğu doğal güzelliği ile de köyü ziyaret edenlerde estetik bir haz uyandırmaktadır. Bu yüzden Kıbrıs’a taşınmak isteyen turistlerin, bu köye yakın bir Girne satılık villa baktığı görülmektedir.

İlginizi Çekebilir: https://www.goldmarkestates.com/girnede-neden-fiyatlar-yukseldi/

karmiNeden Girne Karmi?

Kıbrıs’ın Girne şehri, her zaman oldukça sevilen, popüler ve özellikle yabancı ziyaretçiler tarafından ilgi gören bir yer olmuştur. Bunun tek bir sebebi olmasa da en kayda değer nedenin Girne’nin doğal ve beşeri güzelliklerinden kaynaklı olduğu söylenebilir. Girne satılık villa talebinin yoğun olarak gözlemlendiği Girne, denizi, havası ve yerel bitki örtüsü ile görenleri hayrete düşüren bir şehirdir. Bunun yanında Girne’nin turistik bir merkez olması dolayısıyla şehirsel yapısı da büyük bir dikkatle inşa edilmiş ve mimari bir güzelliğe sahip olması da sağlanmıştır. Bu mimari güzelliğin en çok yansıdığı yerlerden biri de Girne’nin Karmi köyü olmuştur. Peki neden Girne Karmi diye merak edenler için özetlemek gerekirse Karmi köyü, Girne’nin doğal güzelliklerinin bir araya gediği, şehri en iyi şekilde temsil eden bir nokta olarak görülebilmektedir. Karmi köyünü ziyaret eden turistlerin, bir Girne satılık villa aramaya başlamaları şaşılmayacak bir durumdur.

Girne Satılık Villa Çatalköy’den Alınır

Kıbrıs’ın turistik merkezi Girne’nin en çok ilgi çeken bölgelerinden biri Çatalköy adlı ünlü bir kasabadır. Bu kasaba, Girne’de görülmesi gereken en önemli yerlerden bazılarını bulundururken aynı zamanda orada yaşayanlara görkemli mimarisi, yeşil, mavi ve sarı renklerinin birbirine karıştığı ağaçların serildiği yolları ve tertemiz tuzlu denizi ile burayı ziyaret edenleri şaşırtan bir bölge olmuştur. Bu yüzden de Girne satılık villa kesinlikle Çatalköy kasabasından alınır.

Girne Çatalköy Nerededir?

Çatalköy, Kıbrıs Girne’nin altı kilometre doğusunda yer alan eski bir kasabadır. Kıbrıs’ta yaşayan Rum halk arasında Yunanca ismi olan “Agios Epiktitos” kullanılmaktadır. Girne Çatalköy, Kıbrıs’ın kıyı ve dağlık bir bölgesinde yer almaktadır ve Girne’nin en ünlü turistik mekanlarından bazılarına ev sahipliği yapmaktadır. Bu turistik mekanlardan bazıları Hazreti Ömer Türbesi (Hazrat Omer Tomb), Bufavento Kalesi (Buffavento Castle) ve Vogue Beach Club’tır. Girne Çatalköy, şehrin merkezi yapısında önemli bir rol oynadığı için çoğu göçmen tarafından, bir Girne satılık villa alırken Çatalköy tercih edilmektedir.

İlginizi Çekebilir: Kıbrıs Girne Gezilecek Yerler, 10 Harika Öneri!

Neden Girne Çatalköy?

Kıbrıs’ın turistik başkenti denilebilen Girne için Çatalköy kilit bir noktadır. Girne’nin büyük bir kısmını kaplayan bu kasaba aynı zamanda Girne’yi ziyaret edenlerin en çok beğendiği mekanlardan biri olmuştur. Girne Çatalköy, bu yeri görüp gezenlerin de onaylayabileceği şekilde bol tuzlu denizi ve denizden yayılan eşsiz kokunun kapladığı temiz havası ile birçok insanın istediği sakin ve ferah bir ortamda yaşama fırsatını ayaklarınıza getirmektedir. Bu sebepten dolayı birçok Girne satılık villa alırken Çatalköy kasabasını gönül rahatlığıyla tercih edebilirsiniz.

Tartışmaya Katıl

Compare listings

Karşılaştırmak

Kıbrıs Yatırım Fırsatları!

Kıbrıs emlak yatırımı fırsatları hakkında merak ettikleriniz için  bizimle iletişime geçin.
Acele edin! En karlı yatırımlar sizleri bekliyor!