Girne’de Esrarengiz Bir Köy: Girne Karmi Köyü

Karmi Köyü Nerede?

Girne, Kıbrıs’ta yer alan birçok tarihi yapıya ev sahipliği etmesinden ve görenlerin gözlerini kamaştıran doğal güzellikleri içerisinde bulundurmasından dolayı Kıbrıs turizminin önemli noktalarından biri haline gelmiştir. Kıbrıs Girne’nin bulundurduğu doğal güzelliklerden biri de bölgenin batısında yer alan Karmi köyüdür. Karmi köyü, Beşparmak Dağları’nın eteklerinde yer alan ve oldukça küçük samimi bir köydür. Köyün merkezinde Meryem Ana ya da Virgin Mary olarak görebileceğiniz köye renk katan bir kilise yer alır. Karmi köyü gezilerine çoğu turistin buradan başladığı görülmüştür. Kilisenin etrafını çeviren evler, eski olsa da sadece nostaljik bir his uyandıran ve sağlamlık oluşturmak için bazıları yeniden inşa edilmiş, bazıları ise tamir edilmiş yapılardır. Bu evleri süsleyen ve güzelliklerini ön plana çıkartan faktör ise dört bir yanında bulunan yeşilliklerdir. Yeşilin her tonunun yer aldığı bu Kıbrıs evleri, görenleri ferahlatmıştır.  Karmi köyü, tarihi ve sessiz sakin köy ortamı ile Kıbrıs’ta ev arayanların ilgisini çeken yerlerden biri olmuştur. Bir Girne satılık daire arıyorsanız, Girne Karmi satılık ev seçeneklerimizi incelemenizi öneririz.

Karmi Köyünü Bu Kadar İlginç Kılan Nedir?

Aklınızda “Girne’nin esrarengiz bir köyü olan Karmi köyünü bu kadar ilginç, gizemli kılan nedir?” gibi bir soru oluştuysa sorunuza hemen cevap verelim. Karmi köyü, karşılaştığınız diğer turistik önem taşıyan köylerin aksine nüfusu çok az olan bir yerleşim yeridir. Kıbrıs adasının en sessiz ve sakin noktası Girne’nin batısındaki bu küçük köy olabilir. Karmi köyü, mimari ve doğal güzelliklere sahip olması ve yeşilliklerin içinde yer alan eşsiz, ferah bir havaya sahip olmasına rağmen nüfusu beklenenden az bir yer olmuştur. Nüfusunun düşük olmasının nedenini sadece Karmi köyünün Kıbrıs’ta bilinen bir yer olmamasına yorumlayabiliriz. İnsanlar tarafından henüz keşfedilmemiş olması da Karmi köyünü bu kadar ilginç kılan yerlerden biridir. Siz de kendinize bir Girne satılık daire arıyorsanız ve bu çeşitli güzelliklere ev sahipliği yapan eşsiz köye yerleşmek ilginizi çekiyorsa, tüm Kıbrıs emlak işleriniz ile ilgilenen GoldMark emlak ile iletişime geçin. Size en uygun olan Girne Karmi satılık ev seçeneklerini bulalım.

 

İlginizi Çekebilir: https://www.goldmarkestates.com/kuzey-kibris-hakkinda-bilgiler-kibrista-en-ilginc-15-sey/

Karmi Köyünde Kimler Yaşar?

Karmi köyü 19. Yüzyılın başlarında köyün altyapısını oluşturan ve bugünkü güzelliğine sahip olmasını sağlayan İngiliz soylulara ev sahipliği etmiştir. Fakat iç karışıklıklar sebebiyle bu bölgede yaşayanlar Karmi köyünü de arkalarında bırakarak adadan ayrılmışlardır. Böylece ıssız ve esrarengiz hale gelen bu köy, savaş sonunda onarılarak yeniden inşa edilmeye başlanmıştır. Savaşlardan sonra yeniden insanların yerleştiği köy, yıllar sonra bile hala az bir popülasyona sahiptir. 2011’de yapılan nüfus sayımına göre Karmi köyü, sadece 55 kişinin yaşadığı ıssız bir köy olmaya devam etmektedir. Şehrin sıkıntısından ve kirli havasının yorgunluğundan uzaklaşmak isteyenler için böyle bir köy, Girne satılık daire almak için ideal bir yer olacaktır. Eğer kendinize bir Girne Karmi satılık ev almak istiyorsanız, Kıbrıs emlak danışmanlığı için bizimle iletişime geçin.

Siz de bu cennette yaşamak istemez misiniz?

Cevabınız evet ise gelin size en güzel Girne Karmi satılık ev seçeneklerimizden bazılarını gösterelim.

https://www.goldmarkestates.com/satilik-emlak/girne-satilik-villa-girne-karmi-satilik-villa-ee0027/

Bu havuzlu dublex villa, Girne satılık villa hayallerinizi süsleyecek ve size komfor sağlayacak bir ev olacaktır.

karmisatılıkvilla

https://www.goldmarkestates.com/satilik-emlak/girne-satilik-villa-girne-karmi-satilik-villa-ee0026/

Yeşilliğin içinde yer alan bu Girne Karmi satılık ev ise geniş terası ve ferah havası ile size şehir stresinden ve yorgunluğundan uzak bir hayat teklif etmektedir.

karmikoyuhttps://www.goldmarkestates.com/satilik-emlak/girne-satilik-villa-satilik-havuzlu-villa-karmi-sd002/

Bu manzaralı ve havuzlu dublex villa, etrafını kaplayan çiçekler ve yeşillik ile serinleten havasıyla aradığınız Girne satılık ev olabilir.

 

Tartışmaya Katıl

Compare listings

Karşılaştırmak

Kıbrıs Yatırım Fırsatları!

Kıbrıs emlak yatırımı fırsatları hakkında merak ettikleriniz için  bizimle iletişime geçin.
Acele edin! En karlı yatırımlar sizleri bekliyor!