Girne’de Satılık Daire Arayanların Dikkat Etmesi Gereken 5 Nokta!

Günümüzde konut, arsa gibi mülk yatırımcılarının sayısı giderek artıyor. Birikimini en karlı ve en iyi şekilde değerlendirmek isteyenler ise Girne’de satılık dairelere oldukça ilgi duyuyor. Girne satılık daire 250 bin TL gibi miktarlardan başlayarak taleplere ve bulunduğu bölgelere göre daha da yükseliyor. Haliyle, ikliminin güzel olması, suç oranlarının düşük olması, günlük yaşantının ve sosyal yaşamın da ucuz olması, üstelik Türkçe konuşulması; Türkiye’den göç etmeyi düşünenler için cazip seçeneklerden biri olan Kuzey Kıbrıs ön plana çıkıyor.

     Bir ada ülkesi olması ile Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, sunduğu yeni yaşam fırsatları ve yatırım imkanları ile çok talep gören bölgelerden birisi olmuştur. Günden güne gelişen ve bununla birlikte büyüyen ekonomisi, yeni konut projeleri ile ve mükemmel olan doğal güzellikleri ile de ilgi çekicidir. Kısacası, yıl içinde sürekli olarak turist ziyaretçi alan Kuzey Kıbrıs, bozulmaya çekiciliğini, köklü kültür mirasına, güneşli sıcak havası ve özel otel hizmetlerine borçludur desek yeridir. Bütün bunlar dolayısıyla da ülke sınırlarında yatırım yapmak isteyerek bize danışan kişiler, Girne satılık daire seçenekleriyle bizlere danıştıkları için asla pişmanlık da duymuyorlar. İsteğe göre villa, isteğe göre de apartman dairesi… İstek ve taleplerin hepsini karşılayabilecek olan mülk seçenekleri, Goldmark Estates adı altında mevcuttur. Bugünkü yazımızda, Girne satılık daire almayı düşünen kişilerin dikkat etmesi gerekli olan noktadan bahsettik. İşte tüm detaylar!

İlginizi çekebilir: Kıbrıs’a Taşınmadan Önce Bilinmesi Gerekenler

1. İstediğiniz Ev Tarzına Karar Verin.

    Herkes, hayalinde bir ev kurar. Büyük pencereleri olsun, tavanı normalden yüksek olsun ki ferah olsun, 3 odası olsun vs. gibi birçok beklenti içinde oluruz. Elbette ki hayallerinizde olan eve kavuşabilmek için küçümsenmeyecek meblağları da gözden çıkarmak gerekiyor.

girneevler

Yaşam tarzınıza uygun oluşu ve zevklerinize de uyup uymadığına özen göstermelisiniz. Bu sebeplerle de evin oda sayısını, metrekaresini, balkon varlığını, odaların genişlik veya kullanılabilme durumlarını da göz önünde bulundurmalısınız. Eğer ki isteklerinizi karşılayan bir ev varsa, peşini bırakmamalısınız!

Bunun haricinde konut tipine de “doğru” bir karar verdiğinize emin olun. Bugün için apartman dairesi size uygun gelebilir fakat gelecekte “keşke bahçeli bir satılık daire alsaydıkdiyebilirsiniz. O nedenle, gelecekte de fikrinizin kolay kolay değişmeyeceği bir konut tipine odaklanın. Bu nedenle gelecek planlarınıza ve şu an ki taleplerinize en çok uyan evi da kolay kolay peşini bırakmayın. ​

İlginizi çekebilir: Girne’de Yaşamayı mı Düşünüyorsunuz?

2. Şehrin Neresinde Yaşamak İstiyorsunuz?

   Karar vermeniz gereken diğer konu da şehrin ne tarafında kalmak istediğinizdir. Sosyal ortamlar istiyorsanız, Kıbrıs İskele kesimleri size uygun olacaktır. Otel, bar, disko ve bolca kafe imkanlarına bakıldığında en yoğun bölge olarak Girne satılık ev seçenekleri karşımıza çıkmaktadır.

Eğer daha sakin bir yaşantı istiyorsanız ve maviyi de seviyorsanız İskele bölgeleri tam size göre! Bahçeli, sebzeli, meyveli bir ev istiyorsanız da sizler için uygun olan bölge ise Lefke olacaktır. Şehir hayatı ve yoğunluğu sevenler için de Lefkoşa ve Mağusa taraflarını düşünebilirsiniz.

   Ev alıcılarının çoğu Girne bölümlerine ve kuzey sahillerine ya da altın sahil olarak anılan Doğu Yakası’na odaklanmaktadır. Muhteşem alışveriş mekanları ve tarihi ile Lefkoşa, genelde öğrencileri, şehir yaşantısı sevenleri ya da tatilcileri misafir etmektedir. Bütün bunların yanı sıra çok ilgi gören yerler arasına girmiş ve son zamanlarda parlamış olan da İskele’dir. İskele, plajları, sahilleri ve yeni projeler ile benzersiz yerlerdendir. Özellikle de yatırımcılar tarafından çok fazla ilgi görmektedir.

3. Güvenilir Emlak Danışmanları Bulun.

    Emlak sektörünün çok gelişmiş olduğu Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, Kıbrıs’ta yaşamak isteyenleri kolaylıkla mülk sahibi olmasını sağlamaktadır. Mülk sahibi olanlara kolaylıkla vatandaşlık olma hakkı tanınmaktadır. Bu nedenle de Kıbrıs yerlisi olmaya karar verenler direkt olarak bu yola başvurmaktadır. Yaşam alanı oluşturulabilmesi için çok kaliteli arsalara sahiptir ve her bütçeye uygun olarak da Girne satılık evler bulunmaktadır. Size en uygun olan evi size sunması adına güvenilir bir emlak danışmanı bulmak, kısa sürede mülk sahibi olmanızı sağlayacaktır. Böylelikle de hem mülk hem de vatandaşlık alma hakkı kazanmış olursunuz.

4. Evin Fiziksel İmkanlarını İnceleyin.

   Girne satılık ev seçeneklerine bakarken, çalıştığınız yere yakın, istediğiniz büyüklükte, güneş alan yer olabilir. Ama herkesin istediği ev farklı olduğundan, her evin hem artıları hem de eksikleri vardır. Küçük örnek verecek olursak; ev ısıtmalara sahip yalıtıma da ama mutfak dolapları size yetersiz kalıyor olabilir. Bu gibi durumlarla karşılaşmamak adına da evin her detayını inceleyerek çözümler düşünerek almalısınız. Eksiklerin karşılanması ya da fazlalıklar bütçeye nasıl etki eder gibi soruların cevapları da önemlidir.

girnesatilikev

5. Evin Sosyal İmkanları Nasıl?

  Girne satılık daire 250 bin TL gibi bir miktardan başlayan fiyatların, bütçeye ve alınacak olan evin durumuna göre değişeceğinden bahsetmiştik. Girne’de ev satın almak istiyorsanız eğer fiyatlarının yanı sıra dikkat edilecek ve önemsenecek olan bir diğer konu da evin sahip olduğu sosyal imkanlardır. Aslında bir nebze konumudur da denilebilir. Öncelikle kriterlerinizi belirlemelisiniz ve bunlara göre hareket etmelisiniz. Eğer isteklerinize olumlu yanıtlar alabiliyorsanız size uygun olan Girne dairesini bulabilirsiniz.

İlginizi çekebilir: Girne Satılık Evler

Satın almayı düşündüğünüz evin, toplu taşımalara ulaşımı kolay mı?
Satın almayı düşündüğünüz evin, arabayla ulaşımı kolay mı? Park yeri var mı?
Satın almayı düşündüğünüz evin, yakınlarında alışveriş alanı var mı?
Satın almayı düşündüğünüz evin, sosyal yaşantısı nedir? Eğlence imkanları var mı?
Satın almayı düşündüğünüz evin, olduğu çevre size uygun bir çevre mi?

 

Siz de Girne satılık daire 250 bin TL ‘den başlayan konutları incelemek ve daha detaylı bilgi almak istiyorsanız web sitemizi ziyaret edebilir ve dilediğiniz zaman Goldmark ailesine ulaşarak ve uzmanlarımız ile iletişim kurabilirsiniz.

Tartışmaya Katıl

Compare listings

Karşılaştırmak

Kıbrıs Yatırım Fırsatları!

Kıbrıs emlak yatırımı fırsatları hakkında merak ettikleriniz için  bizimle iletişime geçin.
Acele edin! En karlı yatırımlar sizleri bekliyor!