Kıbrıs İlanları Nasıl Bu Kadar Popüler Oldu?

Kıbrıs ilanları, son yıllarda inanılmaz popülerleşti. Bu durumun neticesinde hem Kıbrıs ev fiyatları arttı, hem de her geçen gün yeni konutlar inşa edilmeye başlandı. Ancak pek çoğumuzun aklındaki soru ortak, ne oldu da Kıbrıs ilan ve Kıbrıs satılık ev çeşitleri bu kadar popülerleşti?

GoldMark Estates olarak biz de uzun yıllardır Kıbrıs satılık ev sektöründe hizmet veren bir emlak portföy yönetim şirketiyiz. Son yıllardaki müthiş Kıbrıs ilan patlaması karşısında sizlere bilgi vermeye, ilanların neden bu kadar arttığına değinmeye çalışacağız. Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde ev satın almanın getireceği pek çok farklı avantajdan bahsetmeye çalışacak, Kıbrıs’ın değeri yeni yeni anlaşılan güzelliklerinin emlak sektörüne olan katkısından bahsedeceğiz. Gelin, Kıbrıs ilanları neden bu kadar popüler oldu sorusunun cevabını birlikte arayalım.

Mutlaka Okuyun: Cennet Ada Kıbrıs Hakkında Her Şey!

kibrissatilikvilla

Kıbrıs İlan ve Kıbrıs Satılık Ev Talebindeki Artış!

Kıbrıs ilan çeşitleri arasında pek çok farklı tipte konut bulmak mümkün. Öncelikle tüm dünyada olduğu gibi Kıbrıs satılık daire çeşitleri de en çok talep edilen konut tipi. Özellikle şehir içinde ve üniversite bölgelerinde yapılan yeni apartmanlar, hem kiralık hem de satılık olarak bakıldığında büyük bir talep artışı yaşanmasına neden olmuş durumda.

Kıbrıs satılık ev ilanları, günümüzde Akdeniz ve Akdeniz iklimine yönelik ilginin artışı ile paralel olarak yükselmiş durumda. Yabancı yatırımcılar, Akdeniz ikliminin ve ada ülkelerinin muhteşem doğasını kendilerine odak noktası olarak belirlemiş durumdalar. Tatil için sıkça tercih ettikleri Kıbrıs adasından ev de satın almaya başlamış durumdalar. Özellikle Rus, Alman ve İngiliz yatırımcılar, KKTC’den sıkça satılık villa örnekleri araştırmaktalar, tatillerini kendi evlerinde geçirmekteler. Aynı zamanda KKTC emlak sektörünün en önemli alıcılarından olan Türk vatandaşlarına sunulmakta olan pek çok ayrıcalık ve bürokratik kolaylık da Kıbrıs ilan sayısında büyük patlamalara neden oldu.

Yabancı Yatırımcı Neden Kıbrıs Satılık Ev İlanları Peşinde?

Yabancı yatırımcı dendiği zaman akla ilk gelen ülkeler Rusya, İngiltere ve Almanya olsa da, KKTC emlak sektörü açısından değerlendirildiğinde Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları da yabancı yatırımcı statüsündedir. Türk vatandaşları, döviz kurlarının ve genel olarak ekonomik daralmanın getirdiği çıkmazlardan dolayı yabancı ülkelere yatırım yapmaktalar. Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti de bir Türk vatandaşının en kolay emlak yatırımı yapabileceği ülke konumunda. KKTC’de emlak piyasaları tamamen Sterlin üzerinden dönüyor. Sterlin üzerinden dönen bu sektörün Türk vatandaşları için de en büyük getirisi dalgalanan ve döviz kurları karşısında büyük değer kaybı yaşayan Türk lirası birikimlerini korumak. Sterlin ile yaptığınız emlak yatırımı, kira getirisi ve bir kaç yıl sonra yapılacak satıştan da sterlin kazanmanızı sağlamakta. Bu döviz cinsinden yapılacak emlak alışverişi dahi, bir Türk yatırımcının iştahını kabartmaya yeterli.

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Emlak Projeleri

KKTC emlak projeleri, bölgenin en değerli projeleri halini almış durumda. Büyük, ödüllü ve marka projeler sayesinde KKTC, bölgenin ilgi merkezi olmuş durumda. Her biri muhteşem Akdeniz plajlarına yürüme mesafesinde olan emlak projeleri, yeni inşa edilen otel kompleksleri ile Kıbrıs, bir cazibe merkezi halini almış durumda. KKTC emlak sektörünün gedikli firmaları dışında yurt dışı kaynaklardan da pek çok farklı emlak projesi yatırım almış durumda. Bu emlak projelerinden satın alacağınız konutlar, hem sürekli güvende, bakımlı olacak, hem de büyük getiriler sağlayacaktır. Kıbrıs emlak projeleri her geçen gün yenilenmekte ve gelişmektedir. Dünyanın pek çok farklı bölgesinden ödüller ve satın almalar yaşamaktadırlar. Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin çok önem verdiği ve bürokratik işlemlerin olabildiğince kolaylaştırıldığı bu iklimde, Kıbrıs ilan örnekleri arasında mutlaka emlak projelerini de incelemenizi öneririz.

GoldMark Estates olarak, Kıbrıs satılık ev ilanları arasında kaybolmamanızı garanti ediyoruz. Sitemiz üzerinden istediğiniz eve kolaylıkla ulaşabilir, tüm teknik detaylar ve prosedürler hakkında bilgi edinebilirsiniz. Bizimle iletişim kurarak aklınızdaki tüm sorulara cevaplar bulabilirsiniz.

Okumanızı Öneririz: Kıbrıs’tan Ev Alma Şartları ve Prosedürler

Tartışmaya Katıl

Compare listings

Karşılaştırmak

Kıbrıs Yatırım Fırsatları!

Kıbrıs emlak yatırımı fırsatları hakkında merak ettikleriniz için  bizimle iletişime geçin.
Acele edin! En karlı yatırımlar sizleri bekliyor!